Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) bteebi


bteebi
veterán

Ambilightos OLED alapvetően vállalható áron, nem is rossz. Az Android TV-t viszont nem ismerem, korábban azt hiszem eléggé nem szerették a tesztelők se. Valószínűleg egy kicsivel jobb lehet a hangja is az átlagnál, szóval mindenképp kipróbálnám. Ráadásul még csak nem is görbített :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) Crytek


Crytek
veterán

Hm újsaágba láttam Samsung vállal a QLED TV-jére 10 éves beégés garanciát.... Ezt rárakhatná minden cég az OLEDjére és egyből bátrabban vennék a népek :C

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#4) Cifu válasza Crytek (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

3 közép vagy közép-felső kategóriás Samsung TV volt a közvetlen családban, egyik sem a pixelbeégés miatt lett cserélve, hanem leginkább a táplapon elpukkanó kondik miatt... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) tovgab válasza Cifu (#4) üzenetére


tovgab
aktív tag

És a 3-ból mennyi volt OLED, mert itt most ugye ez az érdekes?!

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#6) Cifu válasza tovgab (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Crytek a Samsung QLED kapcsán említette a pixelgaranciát, innen jött a reakció...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Ijk


Ijk
nagyúr

Még a 65"-osért is soknak tartom ezt az árat, de arra már talán vállalható lenne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Hát én semmi pénzért nem vennék olyan terméket, aminek POS a neve :C

[ Szerkesztve ]

(#9) bteebi válasza Ijk (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Idővel majd valószínűleg lesz olyan is, de nem idén... Meg azért azt is tegyük hozzá, hogy ez a nyitóára, szóval lesz majd olcsóbb ez is. 400k alatt már lehet OLED-et kapni, ami azért nem annyira rossz.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) Ijk válasza bteebi (#9) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tendenciát tekintve 2 év múlva talán lesz kifutó OLED 65"-ban 600k körül, akkor majd lecserélem a plazmát, bár nem biztos hogy a nagyobb képméret megér nekem annyit, a képminőséggel tökéletesen elégedett vagyok. Meg a 3D is hiányozna.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11) MK VII


MK VII
veterán

Valahogy sosem értettem, hogy miért kéne egy TV-ért milliókat vagy százezreket kiadni.
Tudom, hogy van rá kereslet, de miért?? :D
Ennyire nem lehet TV nélkül élni? Sokkal szebb színekben pompázik a természet, de arra nem költ az ember, mert meg kell mozdulni... :F

(#12) Partizan182 válasza MK VII (#11) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sokkal szebb színekben pompázik a természet, de arra nem költ az ember, mert meg kell mozdulni...

Nincs kerted gondolom, mást se kell rá csak költeni, elmúlt 3 évben min 2x annyit költöttünk picike (~250 nm) kertünkre mint a félmilliós Oled tévére.

Kérdésedre válasz: azért vesz az ember drága tévét mert az olcsó szar. Nyilván aki nem néz filmeket/sorozatot nem játszik, nem kell nagy monitor a pc-hez annak felesleges. Vagytok kb hárman.

(#13) Joz76 válasza MK VII (#11) üzenetére


Joz76
tag

höhöhö, autód van? Ha igen, akkor azzal kapcsolatban is keresgélj válaszok után :-) De sok minden egyébre is igaz ez, pl. Hifi, nyaraló, szárítógép, vagy egy drágább akvárium.
Ha nekem jó sok pénzem lenne, ugyan miért ne venném meg?
Az ember mindig költ egy csomó tulajdonképpen felesleges dologra. Néha ennek van gyakorlati haszna, de sok esetben elég csekély.

Joz

(#14) MK VII válasza Partizan182 (#12) üzenetére


MK VII
veterán

Egy kétszintes 100nm alapterületű ház van 1500nm-es kerttel, 1200 négyszögöl telek gyümölcsfákkal, és még egy hétvégi ház a balaton mellett szintén kb 1500nm telken.
Tudom mennyit visznek el ezek a dolgok.. Nem jól értelmeztél.
Pont azt szerettem volna kifejezni, hogy miért adna ki valaki milliókat tv-re, ha van egy szép világ amiben élünk és lehetne járni abból a pénzből. Persze akinek van ilyen tv-re rávaló annak kirándulásra is van, szóval a kettő nem zárja ki egymást. :)

Joz76
Autó van a háznál, számszerint 4.

Persze. Én is költöttem már számomra nem kifejezetten értékelhető dologra, de nem százezreket. :)
Nem a tv-t kritizálom, mert biztos tényleg profi a maga nemében csak nah... Egy TV... Ne kerüljön már egy pár éves autó árába. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Cifu válasza MK VII (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem minden provokáció mellé pontosan tudod, hogy vannak emberek, akiket vagy nem érdekel, hogy mi mennyibe kerül, csak minél drágább legyen.

Anno tíz éve el voltunk hűlve, mikor ki voltak rakva a Pioneer Kuro plazmák egy millió feletti árcédulával (egyébként azt én is elismerem, hogy a maguk idejében zseniális képminőséget nyújtottak...). De volt, aki kifizette rá a lét.

Ha meg van vevő, akkor lesz kínálat is...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Nemir Ombe válasza #32839680 (#1) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

OLED-hez minek "ambilájt".... ?? Ott nem kell "csalni" mindenféle "rgbledsóval", mivel van rendes fekete ....

MK VII:

"Ne kerüljön már egy pár éves autó árába"

A világ "jobbik" felén ez kb. 1 havi fizetés .... egy "jobb" használt autó meg 2-3 havi .... nem "kishazánkegyszerűpolgárai" a célközönség.... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#17) Ijk válasza MK VII (#14) üzenetére


Ijk
nagyúr

Van aki a szép világ mellett néha megnézne egy-egy jó filmet is a lehető legjobb képminőséggel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18) Partizan182 válasza Nemir Ombe (#16) üzenetére


Partizan182
senior tag

Near blacknek jót tesz, ott azért még mindig van zizisedés

@MK VII: nem mindneki lakik gyümölcsös majorságban, nyócker közepén esténként a pisafoltos falakat bámulni az utcán kisebb élmény.

Mindenkinek más a hobbija.

[ Szerkesztve ]

(#19) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#18) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezzel max. az "ambilájtfanok" nyugtatják magukat .... :D ;)

Hmm ....

(#20) Juhaszatti válasza Nemir Ombe (#16) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azt mondják jót tesz a szemnek, ha a TV mögött van valami háttérfény. Ezt persze másképp is meg lehet oldani, de így szebb és látványosabb.

(#21) Nemir Ombe válasza Juhaszatti (#20) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Inkább a TV képe legyen "látványos", mint mögötte a fal .... :D

mellesleg: nem "túlhúzott" kontraszttal/háttérfénnyel/szinekkel nem "fárasztja" a szemet egy TV sem, csakhát mindenkinek "tűélesésnagyonfényesésjószínes" kép kell, még töksötétben is .... de ez már egyéni ízlés kérdése (is).... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22) Partizan182 válasza Nemir Ombe (#19) üzenetére


Partizan182
senior tag

Kell a halálnak ez a ambi-diszkófény, csak mondom, hogy IRE 5% alatti szürkéknek jót tesz egy kis ambient fény, különben (nagyon ritkán, csak bizonyos jelenetekben) észrevehetően zajos.

Én a konyhában kapcsolom a kisvillanyt, pont elég.

(#23) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#22) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az "IRE 5% alatti szürkét" nem kell nézni és már meg is van oldva a "probléma" .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#24) freeapro


freeapro
senior tag

Tetszik. Telefonon az oled minosegi ugras az ips-hez kepest is.

(#25) ripla


ripla
őstag

Itt megint csak az van, hogy nem az ára magas, hanem a magyar fizetések vannak a béka segge alatt. Ahhoz hogy ma ebben az országban tisztességesen és emberhez méltó körülmények között meg tudj élni, ahhoz legalább nettó 450.000 forint körül kéne lennie egy alapfizetésnek.
Akkor azt mondanám, hogy nem drága ez a tévé, pár hónap és meglenne rá a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#26) Nemir Ombe válasza ripla (#25) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Így van .... mindenkinek annyit kellene keresnie, mint a politikusok alapfizetése, de akkor mi lenne a sok "sírós" hsz-al, bezárhatna (szinte) az összes topik .... ;] :D

Hmm ....

(#27) TA68 válasza ripla (#25) üzenetére


TA68
senior tag

Kell nekünk ez a nyugati métely? Most úgyis kelet felé vesszük az irányt. Majd lesz jó kis Elektronyika TV, 30W- os Ambilight villanykörtével. :D

(#28) tecsu válasza Nemir Ombe (#16) üzenetére


tecsu
addikt

Sajnos nem fele az a világnak, hanem egy kicsiny része.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29) Sinesol válasza ripla (#25) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért ez kicsit túlzás, az említett összeg harmada bőven elég volt még külföldön is megélhetésre, pedig ott aztán szinte minden drágább.

[ Szerkesztve ]

(#30) Teasüti válasza Nemir Ombe (#16) üzenetére


Teasüti
nagyúr

OLED-hez minek "ambilájt".... ??
Azért, hogy ne a vaksötét szobában vakítson el a tévé és égesse ki a szemét azoknak, akik pl. szemszárazságban szenvednek. Vagy egyszerűen csak érzékeny a szemük a kontraszt különbségre a képernyő és a környezet között.

(#31) Nemir Ombe válasza Teasüti (#30) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Na ők pl. vegyenek "amilájtot".... (és persze nézzék "háttérvilágítva" full kontraszton és teljes fényerőn a TV-jüket.... :D )

Sinesol: Te sem sem jártál "külföldön" az elmúlt évtizedekben ahogy látom .... ;] :D

tecsu: melyik galaxisból jöttél ....?? ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#32) #72042496 válasza ripla (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a tévé fizetésektől függetlenül drága, mert a közepes tévék ehhez képest töredék áron megvehetők.

(#33) Sinesol válasza Nemir Ombe (#31) üzenetére


Sinesol
veterán

Éppenséggel pár hónappal ezelőtt még Dániában dolgoztam, szóval azt hiszem van rálátásom bőven... :K
max 5 ezer koronánál /200k/ többet nem igazán kellett költenem havonta, pedig nem is igazán spóroltam.
Pedig árakban dupla annyi minden átlagban.

[ Szerkesztve ]

(#34) Nemir Ombe válasza Sinesol (#33) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pont Dánia (de lehet bármelyik Skandináv ország is) a korábban írt 450e Ft harmada, max. akkor elég, ha itthonról viszed a "teccós" májkrémkonzervet, meg a "tartós" szeleteltkenyeret és egész hónapban a munkásszálló valamelyik sarkában kucorogsz és eszed .... viccet félretéve, ki akarna így élni .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#35) Sinesol válasza Nemir Ombe (#34) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondom hogy nem kell ilyesmiket gondolni, nem igazán spóroltam, tök átlagos dolgokat vásároltam és igy siman 50-60k körül havonta kijött ami kajára kellett.
Egy szem kaját nem vittem itthonról, mivel igy is alig fértem bele a max poggyaszsúlyba reptéren.
Albérlet egy rendes családi ház volt, teljesen rendben volt, kb. mint egy átlag ház itthon.

[ Szerkesztve ]

(#36) Nemir Ombe válasza Sinesol (#35) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egy "átlag" albérlet ott is 500+€-tól indul /hó (számold át).... persze 10-ed magaddal egy lakásban az csak 50+€, de ha "rendesen" ott laknál/élnél, akkor már kevés lenne az a kb. 150e Ft-nak megfelelő összeg (kaja, lakás, rezsi, szórakozás, egyebek) ez még itthon is a fizetések "legalja" .... de szerintem hagyjuk .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#37) Sinesol válasza Nemir Ombe (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Egy vidéki kisváros volt a hely, ahol alapból nem annyira drága az albérlet, mint a nagyobb városokban. Négyen laktunk a házban és ha jól emlékszem 2000 vagy 2500k/fő volt mindennel együtt. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy a főnök egyik háza volt, neki meg nem az volt a cél hogy lehúzza az embereit, szóval ez szerencsés volt azért. Mondjuk ez igy 400k/hó átszámolva, szal akkor ez nem is egy átlag 500 euro..

[ Szerkesztve ]

(#38) Tesztelo.hu válasza Crytek (#3) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Egy tévé hogyan tud beégni? Mi az a grafikai elem, ami állandóan ugyanott van? Csatornalogó? Én feltételezem, hogy aki ilyen tévét vesz, az nem a gagyi (kép)minőségű tévéműsorokat nézi majd, de ha igen, akkor sem mindig ugyanazt a csatornát.

(#39) b. válasza MK VII (#11) üzenetére


b.
félisten

Az a gond, hogy a kertben nem látod, hogy veri egymást szarrá Amerika kapitány és Vasember. Szóval nem természet filmekért vesz az ember Tv-t legtöbbször....
Ne vedd támadásnak, értem mire célzol ezzel, csak a mozizásra való TV azért másra való és a kettő ( a természet szeretete és a jó minőségű mozizás megfér egymás mellett és egyik sem tudja helyettesíteni a másikat.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) #06658560 válasza Sinesol (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mikor és hol? Pláne bruttó?

(#41) StLui válasza MK VII (#14) üzenetére


StLui
veterán

Nem a tv-t kritizálom, mert biztos tényleg profi a maga nemében csak nah... Egy TV... Ne kerüljön már egy pár éves autó árába. :)

Most komolyan van értelme összevetni egy 10 éves suzuki árát, egy egyelőre még különlegességnek számító oled tv-vel? miért nem villanyautóhoz hasonlítod akkor már?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#42) StLui válasza b. (#39) üzenetére


StLui
veterán

Nem rég leírta valahol, hogy nem is néz tévét és filmeket sem talán, erre megint belefutok egy tévés "topicban", nem igazán értem

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#43) Crytek válasza Tesztelo.hu (#38) üzenetére


Crytek
veterán

Nem teljesen mindegy??? Olvass bele bármilyen OLED hírbe ..biztos, hogy az elsők között a beégéses sírámok jönnek.... Mivel más nem igen garizza ezt így itt totál megnyugvást biztosít ,mert van.. Onnantól ha naponta beég kit érdekel ha garis? :C

Next PC Upgrade: 2022

(#44) dabadab válasza Sinesol (#33) üzenetére


dabadab
titán

"max 5 ezer koronánál /200k/ többet nem igazán kellett költenem havonta, pedig nem is igazán spóroltam."

Szerintem azzal, hogy nem volt autód, kis lakásban laktál, nem vettél nagyon igénybe szolgáltatásokat és nem volt családod*, igenis spóroltál.

*: ezeket igazából nem tudom, csak betippeltem, de máskülönben nem jöttél volna ki ennyiből

DRM is theft

(#45) janos666 válasza Cifu (#15) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"a maguk idejében zseniális képminőséget nyújtottak...). De volt, aki kifizette rá a lét"

Szerintem még ma is, én imádom az 50"-os 9G Kuro-t, egyelőre semmire nem cserélném le, legfeljebb puszta kíváncsiságból és az újdonság varászának hívó szavára az idei Sony vagy Panasonic OLED-ekre, ha kicsivel 500k alatt megkapnám őket használtan (szóval majd talán 2-3 év múlva, ha ezek a maiak használtan viszonylag olcsók lesznek, vagy esetleg ilyen szintű újabb modellek jönnek eleve sokkal alacsonyabb árakon a boltokba).

De igazából még ezzel a "majd használtan ezt X év múlva olcsón" témával is szeretném kivárni a HDMI 2.1-es modelleket, szóval még várhatok egy darabig (mondjuk HDMI 2.1-es VGA se nagyon jön még idén). Nagyon sovány a HDMI 2.0 ahhoz, amit ezek a panelek tudnak (én a 4k@120Hz@10bit-et chroma subsampling nélkül tekinteném kompromisszummentes "nextgen"-nek).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46) Partizan182 válasza Crytek (#43) üzenetére


Partizan182
senior tag

Annyit hozzá tennék hogy a beégés sirámok eddig kizárólag olyan kedves okos tagoktól jöttek akik Oledet még csak kirakatban láttak.

Érdekes módon akinek van otthon soha nem nyafogott még emiatt. Egyébként nem garis. Cserébe kb sose fordul elő mert van rá vagy 20 counter-measure (ABL, static dimming, pixel shifting, panel reset...) ami magától a háttérben megy.

(#47) Crytek válasza Partizan182 (#46) üzenetére


Crytek
veterán

Full mindegy... a világ minden létező terméke szóbeszéd után terjed el....ha a köztudatba az terjeng beég...kutyát nem érdekli hogy a 187 millió emberből 2nek se égettt még be...nem fogó eladni akkor se. Ellenben azt ami alapból 10év égés esetén is élő garival hirdeti magát...az embereknek fontos ez a "védettség" pláne ilyen nem 10 ezer Ft-os dolog kapcsán.

Next PC Upgrade: 2022

(#48) Nemir Ombe válasza Crytek (#47) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez így is van .... mivel "brit tudósok is megállapították", hogy nem a fény terjed a leggyorsabban, hanem a hülyeség .... :D ;)

Hmm ....

(#49) dabadab válasza Partizan182 (#46) üzenetére


dabadab
titán

"Érdekes módon akinek van otthon soha nem nyafogott még emiatt."

Ez mondjuk konkrétan nem igaz.

DRM is theft

(#50) Duree válasza Partizan182 (#46) üzenetére


Duree
veterán

A plazma az beéghetett mert egy foszfor réteg volt ami világított űgy mint a CRT tévéknél.Fizikailag az OLED beégése csak elméletben létezik, valóságban nem fordulhat elö.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.