Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Minden 30-100%-kal drágul, mostmár a fizetésem is követhetné...

(#2) fanti


fanti
addikt

Meg is lettem volna lepve, ha nem drágulna.
MINDEN drágább, és csak egyre drágább lesz, szóval...

De tök jól ki van ez találva.
Az emberek felének jut munka, nekik adnak normális? bért, illetve olyat, amiről azt hiszik, hogy normális. Majd elvégeztetik vele 3 ember munkáját, kigüriztetik szerencsétlennel a lelkét is, majd ugye elkezd degradálódni lassan testileg és idegileg is, és egyszer kidől, vagy meghal, vagy mehet nyugdíjasnak az aktív fizetése ötödéért, aztán abból nyomoroghat.
De persze jóval előtte, még aktív korában ráveszik, hogy vállaljon vagy 2-3 gyerkőcöt, és azokat épp nevelje föl, hogy miután leselejtezték szerencsétlent, a gyerekek folytathassák ott és úgy, ahogy a szülő abbahagyta...
Végtelen kör ez...és nemzedékeken át csak szívunk...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3) Krugszvele válasza fanti (#2) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Törd meg a kört, lépj ki belőle... Nem kötelező halálra dolgozni magad.

(#4) Watchdog válasza fanti (#2) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Amiről írsz, az a munkaerő újratermelése, amit a munkabérnek fedeznie kéne - legalábbis a Politikai gazdaságtan I. (1982) homályos tankönyvi emlékeim szerint. :DDD
Ma már biztos sokkal korszerűbb fogalmakkal írják le (ha le akarják írni, de az se biztos)...

(#5) carl18 válasza fanti (#2) üzenetére


carl18
addikt

Yep ez egy végtelen körforgás, a modern rabszolgaság én így hívom.
Még egyszer olvastam hogy ez a egész egyiptomból indult ki, mikor a rabszolgál ingyen nem akartak dolgozni. Aztán egy ember kitalálni hogy mi lenne ha a rabszolgák fizetést kapnának az adott munkáért.
Egy kosár felhordott kő után kaptak egy kis pénzt, szó szerint mindenki dolgozni akart. Versenyeztek ki tud többet elvinni. :D

A Topikra vissza térve szerintem nem kötelező megvenni, nekem van egy R5 3600 és egy GTX 1660 Super. Ősszintén engem nem nagyon érdekel egy pár évig a chiphiány és a mesterségesen feltornázott árak.

Majd ha valóban olyan drága lesz minden, akkor visszajön az a mentalitás hogy ne dobd ki javítsd meg.

Ha azt nézzük a GTX 1630 milyen gyenge lett, jobban megéri megtartani az RX 570/580-at! :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6) zetor2000 válasza carl18 (#5) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár hónapja dobott fel a YT egy hazai srácot, aki VGAkat javított. Na, csinált face csoportot, ott mindenki is javíttatna. Mondjuk most már lehet, hogy kevesebben, de 3-4 hónappal ezelőtt, amikor a VGA árak még az egekben voltak, mindenki szerette volna megjavítani / javíttatni a VGAját, legyen az akármilyen pusztulat. Persze fillérekért.
Az senkit nem zavart, hogy kell BGA forrasztó állomás, stencilek, rakás kis bizbasz, félmarék szerszám, páka, műszerek, alkatrészek - néha VGA csip, ami azért ritkán van alkatrészboltban polcon, stb. Aztán láttam pár videón, hogy a csávó szobájába nem lehet lépni, mert mindenhol VGA dobozok vannak javításra váró kártyákkal.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7) carl18 válasza zetor2000 (#6) üzenetére


carl18
addikt

De akkor is egyértelmű hogy ez is a jövő része. Azért csak mert valami tönkre megy még nem kell feltétlen kidobni. Biztos van ami javíthatatlanná válik, de hogy ne pazaroljunk így is igen is javítani kell a javíthatót.

Tudom melyik srác, ha neked megpurcanna a GTX 1660 talán én is öt keresném a javítási esélek végett. :R

Szerintem az RTX 4000 is arany árba fog rajtolni, így kétlem hogy ez is mindenkihez eljutna.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#8) Semplar válasza carl18 (#7) üzenetére


Semplar
őstag

A pici puha gondoskodik róla, hogy ne sokáig legyen kompatibilis a régi vas. Lásd w11.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#9) zetor2000 válasza carl18 (#7) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én a legtöbb vackom, ami elromlik, megpróbálom feltámasztani. Régebben még mobiltelefon kijelzőt is vettem, és kicseréltem. Meg akkut, olyan telefonokba, aminek normális módon nem cserélhető. És még pár ilyet... van idehaza 3-4-5 laptop, ami azért élt túl, mert voltam nekik. 1 mostaniba akku és SSD kéne, meg egy töltő. Az egész ~25-30 ropi, és kicsivel többe kerül használtan a működő lapos. De szép lassan bekerülnek ezek az alkatrészek, és menni fognak tovább, mert azért nem rossz gépek. 3. gen i5, 4GB forrasztott ram, 13" fHD kijelző, magyar világító klavi, ami kell... Samsung NX300, Series 9.
De volt régebben magnó is, meg CD, meg mittudoménmi.

Ami meg mostanában megy tönkre, és elektronika, az meg egy konténerbe, és elviszem a MÉH telepre. Viccelsz, 1 kiló ram 5-10E... :D Vagy panel 1-2E... Eszembe nem jutna kidobni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10) Synthwave válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Arra várhatsz...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Meridian


Meridian
senior tag

Na, pont erről beszéltem a másik topicban, ahol Kínától akarják megvonni az ASML cég technológiáját. Ugye ott arról ment a kardcsata, hogy az oroszok visszamennek az őskorba, csődben vannak (dehoyg vannak csődben, arról csak "daydreaming"-elnek nyugaton) vacak szar Ladákkal kel majd menniük... én meg mondtam, oké, de mi is megyünk utánuk, mert itt sem lesz semmi (legalábbis nem tudjuk megfizetni), mert hamarosan kifogynak a nyersanyagokból amit meg a BRICS államok (amely most bővül Argentínával és Bolíviával - és így a lítiummezők 90% globálisan orosz meg kínai kézbe kerül - és annyi az elektromos autóálomnak) birtokolnak javarészt.

(#12) Meridian válasza carl18 (#5) üzenetére


Meridian
senior tag

"Egy kosár felhordott kő után kaptak egy kis pénzt, szó szerint mindenki dolgozni akart. Versenyeztek ki tud többet elvinni."

Ez csak úgy tudott működni, hogy valahogy elérték azt, hogy sokkal több jelentkező legyen az adott feladatra mint amennyit megbíztak végül ezzel... vagy visszafogták a munkaerő létszámot mesterségesen(tehát inkább hosszabb idő alatt készült el valami, de direkte kevesebb emberrel dolgoztattak, még akkor is ha egyébként tudtak volna többet is használni és azzal lerövidíteni az adott "projektet"), vagy felszaporodott a létszám, és emiatt több éhes száj jött létre...

(#13) Dr. Akula válasza Synthwave (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Arra várok. :)

(#14) himpike válasza Krugszvele (#3) üzenetére


himpike
aktív tag

Gyereket vállalni főleg nem.

(#15) Qtya123 válasza fanti (#2) üzenetére


Qtya123
őstag

Ahogy írják, modern kori rabszolgaság.
De! Az emberek tetemes része saját magát helyezi bele abba, hogy szénné hajtsa magát, több pénzért.
Persze ez országfüggő is, a fejletlenebb országokban az alap megélhetésért is güriznie kell sokaknak, míg a fejlettebbekben azért tolják sokkal jobban a kelleténél, mert nagyobb ház/újabb autó, több kütyü, folyamatos társadalmi megfelelés kell.
Aztán mikor a 3 számmal magasabb életre behitelezte magát, onnan már pörgetnie kell a mókuskereket a kelleténél jobban, kvázi élete végéig.
Ha szerencsés és tudatos valaki, akkor tudja mérsékelni ezt és esetleg a nyugdíj elérésekor lesz több helyről passzív bevétele, amely jobb nyugdíjas életet biztosít.
És nyilván abban sem kötelező részt venni, hogy gyereket/gyerekeket vállaljon az ember.

(#16) bteebi


bteebi
veterán

Meglepő fordulat... Még szerencse, hogy már bő 10 éve gyakorlatilag nem játszom, alap felhasználáshoz megy egy 3-4. generációs i5 bőven megfelel. Nem mondom, hogy szívem szerint nem vennék már egy új gépet, új mindennel, de nem fogok. Mert nem lesz kedvem kipengetni 6-800 ezer Ft-ot érte, vagy még többet.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) Synthwave válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kb. addig, míg a napunk vörös óriássá fúvódik fel.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Most nem földrengés, árvíz, áramszünet, háború, vírushelyzet....miatt kell árat emelni, hanem ez az új szöveg....gratula :C :W

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) laposonly11 válasza Synthwave (#17) üzenetére


laposonly11
senior tag

Hááát igen! Ezen okból akkkor már most sajnálhatod, az ükükükükükükükükükükükükükükü kükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükükük a tizenkettediken, unokáidat.

Ordo est anima rerum.

(#20) Synthwave válasza laposonly11 (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy valaha is lesz utódom, szóval a sajnálatot inkább a magam irányába fordítom.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) carl18 válasza Meridian (#12) üzenetére


carl18
addikt

Hát ezjó régen volt, de mondhatjuk a mai renderszer az egyiptomi adta az alapot. És úgy látszik mai napig működik, és ameddig ez össze nem omlik addig maradni is fog.
Bonyolúlt dolog ez, de gondoljunk bele mai világba hány országba vannak 12-16 órás munkanapok. Azt tudom kínába elég gyakori a 16 órás műszak is, de az euban is hallotam volt aki 2 műszakot nyomott le egybe. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#22) laposonly11 válasza Synthwave (#20) üzenetére


laposonly11
senior tag

Mert szándékodban áll még mindig élni, amikor a napunk vörös óriássá fúvódik fel? :Y Meglelted a hosszú/örök élet titkát, szóval te pl. egy vámpír vagy? :DDD

Ordo est anima rerum.

(#23) tibaimp válasza laposonly11 (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az még vagy 5 milliárd év.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) ceia


ceia
őstag

Ha véget ér a bányász láz, valamivel továbbra is magas szinten kell tartani a vga árakat. És akkor már miért ne lehetne drága minden? Ha a chip drága, minden lehet drága. Még a táp kábel is, mivel azt is olyan géppel gyártják, amiben chip van.

        it's more fun to compute

(#25) Dr. Akula válasza Synthwave (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pattan le mindenki az országból, a Balatonon havi nettó 800.000-ért sem találni szakácsot, ha azt akarják hogy maradjon valaki az országban, muszáj lesz. Már a Pest környéki falvakban is 200 millás lakásokkal riogatnak, a földön fog aludni mindenki? Mert hogy ebből a fizetésből nem veszi meg, az biztos. Az új kollégák nevét már meg se próbálom megjegyezni, mert hamarabb lepattannak, mint hogy sikerülne.

(#26) laposonly11 válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


laposonly11
senior tag

Mondjuk Balatonék(de mások is) azért nem találnak szakácsot, mert a munkaadók átverik őket. Itt egy video a 2021-es viszonyokról: [link]
Kommenteket érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#27) Dr. Akula válasza laposonly11 (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Bizonyára van átverés, de az nem tegnap kezdődött, és ennek ellenére eddig mindig volt ott munkaerő. Inkább az lehet a háttérben, hogy vannak jobb ajánlatok is, és az emberek már nem ragaszkodnak a magyar fillérekhez ha van kövér euro is. Jött a Covid, sokan váltottak, és rájöttek hogy ennyit máshol is össze lehet szedni, nem 12 órázva. A maradék meg kihasználja hogy most ő diktálhat, és bemond olyan árakat amitől hátast dob a tulaj. Persze megérdemli, ő se volt szívbajos fordított helyzetben.

(#28) ceia válasza carl18 (#21) üzenetére


ceia
őstag

Én még 12-őt sem vállalok, a 16-ba belehalnék. :K sosem túlórázom hétvégén sem. Én inkább azt szeretném, ha rövidebb lenne a műszak, 6 órás. Nagyon sok a 8 óra is! Vagy, legyen 10 óra, és legyen szabad nap a péntek. Azért kibírnám a 4x10-et. ;]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.