Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tegbashar válasza szupermacs (#25) üzenetére


tegbashar
tag

Csak nekem fura, hogy az S7 kijátszására az SEvel tudtak csak reagálni? Oké, pici, sokan szeretik, de könyörgök egy 45kg-s lánynak is túl nagy az ujjbegye ahhoz, hogy gépelni tudjon rajta? Kiknek szánják ezt, Vonnegut lekicsinyített kínaiinak? ;]

(#52) szupermacs válasza tegbashar (#51) üzenetére


szupermacs
veterán

Jampiknak. ;]

(#53) Wesder válasza fairi (#50) üzenetére


Wesder
félisten

Erre van a rootcloak :P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#54) -FreaK- válasza fairi (#50) üzenetére


-FreaK-
veterán

+ (#48) fairi

Tudom mire való a Knox.

Igen lehet ugyan rootolni, de igen esélyes, hogy bukod vele a garit, legalább is xda-n volt akinek megtagadták emiatt a garit.
Ez a baj vele egyébként, nem önmagában az, hogy van.

Tudom, hogy a Pay meg egyebek miatt kell, de ez engem marhára nem hat meg, mert nálunk nincs.
Így _nekem_ ez csak egy felesleges rossz, csak hátrány. Bár gondolom vagyunk így még ezzel egy páran.

Lehet, hogy neked ez tök jó, vagy emiatt érzed biztonságban az adataidat, nem tudom, de én jobb szeretnék inkább Rootot (ha már BL unlockot nem is).

[ Szerkesztve ]

(#55) Wesder válasza -FreaK- (#54) üzenetére


Wesder
félisten

BL unlock csak kernelcseréhez kell nem?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#56) -FreaK- válasza Wesder (#55) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, bár ha nincs unlock (vagy legalább BL megkerülés mint a G3 esetében), akkor custom recovery-t és romot sem lehet felrakni, legalább is a legtöbb készüléknél. Én ha ezt nem is, de egy rootot azért szeretnék, persze embere válogatja, hogy kinek mire van szüksége :)

[ Szerkesztve ]

(#57) stevve válasza -FreaK- (#54) üzenetére


stevve
nagyúr

S7 és edge esetében bármilyen változtatás a stock ROM-ban DRM kulcsok elvesztéséhez és ezzel együtt jó eséllyel bootloophoz vezet.

Szóval rootolni lehet éppen, de egyre magasabb az ár, amit fizetünk érte. A Samsung Pay bevezetésével ez szerintem teljesen jogos is.

(#58) fairi válasza -FreaK- (#54) üzenetére


fairi
addikt

Cégek nem neked készítenek mobilt, hanem mindenkinek. ha mobilfizetést komoly dologgá akarják tenni akkor fontos a biztonság. jelenleg nem működik itt nem jelenti hogy jövőre vagy ezután nem fog működni.
lehet az egész vakvágány lesz,nem lehet megmondani.

Nexus való neked, azt találták ki mint fejlesztői eszköz,abban valszeg ilyen pay miatti védelem egyhamar úgyse lesz, de ki tudja lehet pár év és ezeket is lezárják szorosan. Egyértelmű tendencia hogy egyre kevésbe tudjon hozzáférni a felhasználó a bootloaderhez és root egyre nehezebb vagy egyre lehetetlenebb.

[ Szerkesztve ]

(#59) -FreaK- válasza fairi (#58) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ezzel tisztában vagyok, nem értem miért írod le újra :)

Azt írtam, hogy _nekem_ ez hátrány (ahogy wesder-nek is) telefonválasztáskor. Neki mondjuk dealbreaker, nekem még nem tudom, fogok még rá aludni párat. Bár eddig az összes telómat romoltam eddig.

Tudom, hogy ez a tendencia (nem ma kezdődött..), ez nekem nem tetszik, de ennyi nem több.

(#60) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

S6E-vel adntam samunak egy esélyt, de a szörnyű akksiidő és a samsungos felülettől hányigert kaptam...

Kamera meg anyagminőség viszont jó.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#61) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Várható volt.

A térerő veled van!

(#62) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ez ésszerű, kamerában és chipsetben nagyon helyben vannak, bár az irDA továbbra is szívfájdalmam marad.

(#63) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Úgy látom, van, akinek hiányzik a root. Szerencsére egyre kevesebb olyan dolog van, amit e nélkül ne lehetne megcsinálni. 2.3 idején én is rootoltam a Spicát, mert akkor valóban kellett, alap dolgokat se lehetett nélküle megcsinálni. Mentek fel a főzött romok, meg egyéb nyalánkságok. De mostanában nem csak a garivesztés veszélye miatt nem rootolok.

Ízlések és kredencajtók, de engem nagyjából hidegen hagy a "sok szemét", ha el tudom rejteni (csinálok egy szemét mappát és mindent beledobálok, azt az egy ikont meg valahogy elviselem). Valóban jobb lenne, ha a helye is felszabadulna, de nem hinném, hogy a pár mega fogja megmenteni a világot.

(#64) szupermacs válasza ngabor2 (#63) üzenetére


szupermacs
veterán

Én is pont így vagyok vele.
Cserébe kapunk egy rendszert, amibe több funkciót pakoltak bele, mint a gyáriba. Engem ez meggyőzött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.