Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pjani


pjani
tag

A "29-es körzet" sokáig UPC fennhatóság alatt állt, kizárólag ők szolgáltattak pl. internetet, kábeltévét stb, és ezt bizony szépen ki is használták. A szüleim ott élnek, így beleláttam valamennyire. 8e Ft-os havidíjért 2 Mbites internet, meg ilyesmik.
Aztán 2 éve belépett a T-Home is a piacra, és megszűnt a monopólium. Akiket ismerek, mind átmentek a T-Home-hoz, mert ők a máshol szokásos (=sokkal alacsonyabb) árakon kínálták a szolgáltatást.
Szóval ez áll a "nagyszabású hálózatfejlesztés" mögött... épp csak 2 évet késtek. Vagy azt gondolják, hogy az emberek már elfelejtették a korábbi szűk esztendőket, amiket pont a UPC-nek köszönhettek?

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#2) bLaCkDoGoNe válasza pjani (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen. Az emberek többsége sajnos a saját édesanyját is eladná egy 20 forinttal jobb ajánlatért. (Nyilván erről nem csak ők tehetnek, de akkor is így alakult az idők folyamán.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) anulu válasza pjani (#1) üzenetére


anulu
félisten

azóta Digi is van. UPC meg kapar, de csúnyán elkéstek

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) bollokcs80 válasza anulu (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Klassz lesz, hogy behozzák az 500 megát....a Telekom optikán már elérhető a gigabit is.... :C

B.Cs.

(#5) Apollyon válasza pjani (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Vagy azt gondolják, hogy az emberek már elfelejtették a korábbi szűk esztendőket, amiket pont a UPC-nek köszönhettek?"

Sajnos a személyes bosszú itt nem fog segíteni semmit sem a helyzeten, alkalmazkodni kell körülményekhez és a legjobban pénztárcakímélő ajánlatot érdemes választani.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Devilstudio


Devilstudio
tag

Arra leszek kíváncsi mikor jelentik be az 1000mb/s mert igazából csak ők maradtak hátrányban a többiekhez képest.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#7) Apollyon válasza Devilstudio (#6) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Először inkább legyen stabil az amit eddig is szolgáltattak, utána menjen csak a gigabitezés.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) joghurt


joghurt
addikt

Ugyanez volt felénk is, amíg a papíron versenypiac úgy nézett ki, hogy a T és a UPC szépen elkartellkedte egymás között a monopol területeket.
Aztán évek múlva az ellenség a szomszéd kerületből elkezdett átszivárogni, és letarolni a piacot. Na, akkor kezdődött az észbekapás és a fejlesztés.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) cskamacska válasza bLaCkDoGoNe (#2) üzenetére


cskamacska
addikt

"Az emberek többsége sajnos a saját édesanyját is eladná egy 20 forinttal jobb ajánlatért"

Ezt a UPC-vel kapcsolatban felhozni rémesen pofátlan és bicskanyitogató, mikor az előd Monortellel egyetemben drágán adtak gyenge szolgáltatást még a UPC egyéb területeihez képest is, a 29-es körzet egy fekete luk volt a térképükön. :((( Egyszerűen röhejes látni a UPC oldalán, hogy évekkel egységesítési törekvéseik után is, most így a fene nagy bővítés küszöbén még mindig saját 29-es oldaluk van drágább árakkal.

2014-ben 10 megás ADSL netért(amit a Digi fenyegetése után felnyomtak korlátlanra, de csak 12-16 megabitet bírt a drót, sokaknak ennyit sem), sima bővített kamudigitális kábeltévéért( HDMI / DisplayPort kimenetet nélkülöző csodadobozukon nem működött a saját on demand szolgáltatásuk! :U , ügyfélszolgálat szerint nem is volt tervben a 29-es körzetben a modernizálás és ezzel a bevezetése.. :o ), és nem túlhasznált telefonért el bírtak egy hónapban kérni 16-18 ezer forintot.

Digire váltás után a jobb FTTH internet(amit a kezdeti 40/20 Mbps-ről felnyomtak 100/50-re, majd 100/100-ra árváltozás nélkül), a jobb digitális televízó(nem kell dekóder doboz, DVB-C tuner mindent behoz), sokkal olcsóbb percdíjú telefon kerül ma havi cakompakk 6-7 ezer forintba (Digi is megéri a pénzét mert a 20% új előfizetői kedvezményt megszüntetik 2 év után, és nem lehet újra kérni). Ilyen különbség után aki nem váltott az vagy így járt(UPC-Telekom trollkodás miatt nem érhető el mindenhol még településen belül sem a Digi), vagy mazochista, vagy fogyatékos.

Apollyon: Nincs itt szó bosszúról, és nagyon helyes hogy fejlesztenek, de rettenetesen megkéstek vele. Muzulmániában és környékén már 2013 júniusában aggatták a Digi optikáját, és előtte 2 évvel már bejött a Telekom a valamivel lassabb és drágább ajánlatával, de mindekettő lényegesen olcsóbb mint amit jelenleg az UPC nyújtani akar és tud. Felújított vagy új házban már csak UPC-t sehol nem látni, ha valahol van is bekütve UPC légkábel, ott lóg a Telekom, vagy a Digi mellette. Gyakorlatilag csak ott lóg egyedül még UPC kábele, ahol tényleg nem érhető el semmi más, vagy a lakók öregek és nem törődnek vele.

más

Az ilyen magasabb rangú külföldi gyárlátogatásokról mindig valami ilyesmi jut eszembe ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10) bLaCkDoGoNe válasza cskamacska (#9) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én általánosságban írtam.
Ezzel együtt ebben az esetben simán elképzelhetőnek tartom, hogy ha a UPC (pl.) 500 forinttal olcsóbban adja majd ugyanazt a netet (pl.), mint a T-Home (pl.), akkor az emberek többsége ahogy tud, átrohan a UPC-hez (pl.), függetlenül attól, hogy korábban hogyan szúrt ki vele.
Nyilván ennek elsősorban gazdasági ill. szociális okai vannak, ezzel együtt én úgy gondolom, hogy az emberek többsége nem tudatos vásárló (a szó jó értelmében), hanem arra lett kondicionálva, hogy 10 forint kedvezményért rohan váltani/vásárolni/fogyasztani. (Tudom, hogy sajnos sokan vannak, akinél ez tényleg létfontosságú, de ezt most próbáljuk meg leválasztani a kérdésről.)
A fenti véleményem független az adott körzet visszásságaitól (nem is ismerem azokat), inkább általános kórképnek szánom.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11) Narxis válasza pjani (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ugyanígy volt nálunk csak T-Home-mal. Kábelnetben sokáig ők adtak 2Mbit-nél nagyobbat, aztán fejlesztett az invitel az adsl-en aminek hála már lett 15 Mbites adsl de azt azért lemérettem volna mert szerintem inkább 10-et tudtak volna adni. Most pedig az elmúlt hetekben a digi befejezte a kábelezést és be is dobták a leveleket, hogy elő lehet rá fizetni úgyhogy a T-Home vagy csökkent az árain vagy sokan menni fognak digi-hez.

Amíg nincs igazi konkurencia addig mindegyik szolgáltató azt kegyetlenül ki tudja és ki is használja. Tök mindegy melyikről van szó.

Thanos was right.

(#12) bLaCkDoGoNe válasza Narxis (#11) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

De miért is ne használná?
Egy vállalkozás célja a lehető legtöbb profit megtermelése, semmi egyéb. Ha te ülnél az adott szolgáltató vezetői székében, valószínűleg te is ezt csinálnád (meg szerintem én is.) [Persze most nyilván mondhatnám, hogy nem, én jó fej lennék és ingyen adnám az internetet, mert az milyen szép, morálisan helyes cselekedet, de ennyire azért nem fekete vagy fehér ez a szituáció.]
Más területen pl. ezt csinálja a Google vagy a Facebook is, azzal a pikantériával, hogy ott elméletben lehetne alternatíva (azaz nem fizikailag van korlátozva az alternatívák elérése), gyakorlatban viszont azok számára, akik ezeket a szolgáltatásokat használják, az elérhető alternatívák nem valódi versenytársak.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13) Narxis válasza bLaCkDoGoNe (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nyilván de pont ezért az emberek is váltanak egy "20 forintért jobb ajánlatért". ;) Persze nem csak az ár a lényeg hanem a szolgáltatás minősége is amivel még könnyebb visszaélni ha nincs konkurencia mert kihez fogsz átmenni? Márpedig manapság internet nélkül nem lehet élni.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#14) Atomantiii válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az lehet, azért az ország jelentős részében vidéken még 10 megás net van vagy még az sem.

(#15) bLaCkDoGoNe válasza Narxis (#13) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A vásárlói tudatosságnak szerintem valahol ez is a része: ha valamilyen szolgáltatóval nem voltál korábban megelégedve, akkor minimális árelőnyért nem mész vissza hozzá. Ha nekem pl. egy cég egyszer csalódást okozott, akkor általában nem megyek vissza hozzá, akkor sem, ha a piacon ők adják a legjobb ajánlatot.
Persze nyilván relatív kis összegekről van szó, pár száz, vagy értéktől függően pár ezer forintos különbségnél inkább olyan szolgáltatóhoz viszem a pénzemet, ahol korrekt szolgáltatást kapok, még ha kicsit drágábban is. Ez persze nem jelenti azt, hogy megveszek valamit dupla áron csak az elveim miatt, de valahol törekszem egyfajta egyensúlyra.
Ismét fontosnak tartom megjegyezni, hogy tudom, hogy sokan nem ilyen szerencsések, hogy ilyen helyzetekben az elvek luxusát megengedhessék maguknak; sőt, drágább termékeknél nyilván én sem tehetem minden esetben ezt meg.
Ezzel együtt azt látom, hogy a fejekben valami sajnos nagyon félre ment: az emberek (és itt megint hangsúlyozottan nem a konkrét, topicban szereplő esetről beszélve) VIP szolgáltatást várnak el, budget áron, ami nyilvánvalóan nem működik, csak ezt nagyon-nagyon sokan nem értik, és folyamatos frusztrációt okoz nekik.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) Narxis válasza bLaCkDoGoNe (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez azért fordítva is működik ha drágábban de elérhető egy jobb minőségű internet(gyorsabb, nem szakadozik, alacsony ping online játékokban) azért igen is hajlandóak fizetni az emberek. Szerintem mind szolgáltatói mind vevői fejekben gond van.

Thanos was right.

(#17) joghurt válasza bLaCkDoGoNe (#15) üzenetére


joghurt
addikt

Alapvetően a pénzeddel szavazol; azzal döntöd el, hogy ki maradjon életben. Kb. ez az egyetlen visszajelzési lehetőséged egy multinak, ami érdekli is őket.

A tej élet, erő, egészség.

(#18) janeszgol válasza cskamacska (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

(Digi is megéri a pénzét mert a 20% új előfizetői kedvezményt megszüntetik 2 év után, és nem lehet újra kérni).

Már nem azért, de végre kapsz egy jó szolgáltatást harmad áron és akkor a 20%-ért sírsz? Miért járna. 2 év után nem vagy új előfizető.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) cskamacska válasza janeszgol (#18) üzenetére


cskamacska
addikt

Mert olyan kedvezménnyel beetetni, amit később soha nem vehetsz igénybe, az akkor is görénység(konkrétan etikátlan), ha a konkurencia a fasorban sincs hozzá képest. Telekomnál, UPC-nél legtöbb előfozetői kedvezményt a régiek is igénybe vehetik(legtöbb, mert a vadkelet az vadkelet, ott is vannak csak új előfizetőknek szóló zakciók) Ez ott lesz izgalmas ahol a konkurencia hasonló szolgáltatást nyújt (azért ne felejtsük el hogy üzemeltet a Digi ADSL és kábelhálózatot is, és nem csak náluk van optika), az egyszeri fogyasztó meg azt veszi észre hogy nem is biztos hogy ez volt az evtized biznisze (mert a Digi net sem mindenhol olyan sziklaszilárd mint nálunk)

Digi előfizető lettem, nem részvényes. ;] És te? :P

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#20) bLaCkDoGoNe válasza joghurt (#17) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Így van, én is ezt írtam. (Arról mondjuk más a véleményem, hogy mennyire érdekli őket az, hogy én nem költök náluk.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valaki nem verte meg, hogy még csak most?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Szép dolog a fejlesztés,mégha ilyen sokáig sanyargattak minket a drága,de lassú nettel.
Azért a fene nagy fejlesztésel együtt olyan sok minden nem változik,ugylátszik sosem lesz a 29-es körzet egyenrangú UPC tag,a hangzatos reklámok árai ide akkor sem vonatkoznak még most sem!
Most nézem az árakat..... Naivan azt hittem hogy megszünik a UPC 29-es körzet oldala és egy nagy közös UPC oldalon,ugyan azokkal a feltételekkel és árakkal rendelhetem meg a szolgáltatásokat. Hát nem! A pofátlanság netovábja hogy mostmár nem csak sima UPC oldal és 29-es körzet oldal van,hanem csatlakozott egy harmadik "Monor Optika" oldal is.
Ha valaki most akar új szolgáltatást megrendelni, akkor felmegy a UPC oldalra, majd tudomásul veszi hogy nekünk külön oldalunk van,ahova átirányít a rendszer. Alapból a legmagasabb árakon rendelhetjük meg a szolgáltatásokat, és azt be is kötik nekünk ha nem vesszük észre a jobb oldalon felül nem feltünő helyen lévő Monor Optika linket. (kipróbáltam egy Monori cimmel és sehol sem írták hogy lenne egy jobb ajánlat, uj rendszer stb hagyta volna hogy ugyan oda egy jóval magasabb áron lasabb netet rendeljek, Rezsicsökkentés pfhhh)
Akkor nézzük az árakat :
A legkisebb UPC csomag a Fiber Power 30, 50/5 Mbit/s 2990Ft 2hó után ez 3290Ft
Monor Optikánál a legkisebb a Trio S Digital Optika 50/5 Mbit/s 4499Ft 2hó után 6899Ft
UPC 29-es legnagyobb(!!!) csomagja az ADSL Platinum 18/1,5 Mbit/s 9290Ft

Összegzés: Ha nem figyelünk majdnem háromszoros árat fizethetünk,ha figyelünk akkor csak kicsit több mint a kétszeres árat az álltalános médiákban reklámozott árakhoz képest.
Mazsolázásnak a három oldal :
UPC
Monor Optika
UPC 29-es körzet

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#23) kevinium válasza Ghandi (#22) üzenetére


kevinium
aktív tag

Annyira nem rossz a helyzet...

Viszont ahol nincs optika ott tényleg vacak a helyzet, de azt meg nem értem, hogy miért a legnagyobb csomaggal nézted...

(#24) Ghandi válasza kevinium (#23) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Belátom ha tévedek és most tévedtem. Az zavart meg hogy ha a UPC 29-es oldaon rányomsz a Monor Optika linkre akkor a Trios oldalra dob ahol TV, Telefon és Net együtt van. Ha csak a net kell akkor ugrani kell tovább.
Igy már tényleg nem rossz,ma néztem ugyan azok már az árak mint a sima UPC-nél.
Annyi pozitívum még van a dologban (biztos nem az elöbbi írásom miatt, csak későn kapcsoltak) de rá pár napra néztem a UPC 29-es oldalát és már nem lehetett az oldalon megrendelni a szolgáltatást,csak visszahívást lehet kérni.

Egyébként változtak az árak.Igazi magyar akciósan :DDD Tavaly a legkisebb csomag 2990Ft volt ami 2hónap után 3290Ft lesz, 24-hónapos szerződés melett. Idén már nincs akció,csak fix ára 24hónapra 3090Ft .
A 29-es oldalon is változtak az árak, az eddigi 9250Ft-os csomag már csak 8590Ft. Szóval még azért mindig lehet rendelni a régi somagokat is......

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.