Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

Lehet én nem értek valamit, de ha egy proci 16 magos, akkor a kétutas hogyan lesz 128? És hogy lesz 2x64 MiB fél giga? Nyolcutasra még OK is lenne.

(#2) arn


arn
félisten

a ryzen3at izzitsatok inkabb :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) Raymond válasza #65675776 (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Mert az EPYC-nel negy die van, igy jon ki a mostani 32 magos EPYC (4x8mag). Az uj viszont 16 magos egysegekbol all igy 64 mag per CPU es 128 mag a ketutas rendszernel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) #65675776 válasza Raymond (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jogos. CPU alatt az egész tokot értettem, nem csak egy lapkát.

[ Szerkesztve ]

(#5) Bici válasza arn (#2) üzenetére


Bici
félisten

7nm-en remeljuk nem nagyon fog izzani. :P

Egyebkent meg poen akart lenni a hsz, vagy hibas a poen-detektorom?

Nyilvan a friss gyartastech. miatt jon eloszor a draga lapka, utana meg a kisebbek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

64MB cache ? az szep.
mintha anno arrol lett volna szo, hogy magasan a cache viszi a procikban a legnagyobb reszt tranzisztorbudzsebol, es a fogyasztas nagyreszet. oke draga a gyartas, de nagyon jo lehet az a 7nm, ha ezt igy bevallaltak.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7) arn válasza Bici (#5) üzenetére


arn
félisten

mostanaban nem a sweet spotra gyurnak, maxra hajtanak mindent :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Bici válasza arn (#7) üzenetére


Bici
félisten

De gondolom, a TSMC nem tud korlatlan mennyiseget gyartani 7nm-es procibol, ezert a legnagyobb darabonkenti bevetellel kecsegteto piacra kell gyurni, ahol nem lesz szuk keresztmetszet a darabszam, de megis sok zset hoz.
Ha egybol a desktop piac lenne a cel, akkor paper launch lenne csak, mert nem tudnak kielegiteni az igenyeket.
Ha tudnanak eleg 7nm procit gyartani, ami eleg a desktop piac szamara is, akkor kihagytak volna a ZEn+-t - szerintem.

Ezen kivul gondolom elsodleges szempont a szerver piaci reszesees novelese. Ott nagyon le vannak maradva, es a 7nm-es processzel nagyot tudnak landiteni a helyzetukon.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) hokuszpk válasza Bici (#8) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szvsz az asztaliba majd jonnek a selejtes lapkak 12 engedelyezett coreval, letiltott fele cacheval.
ha lesz 10% ipc novekedes + 4-500 Mhz orajelben, akkor elso nekifutasra az is elegnek tunik a 8+8 -as Intel ellen...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10) Béééla válasza hokuszpk (#6) üzenetére


Béééla
őstag

5 milliárd tranyó az xbox 1 SoC-a, viszonyításnak.
64 MB cache: 64*8*1M = 512M bit.
1 bit sram 3 tranyó, 1.5 milliárd tranyó a végösszeg.
Akkor fogyaszt igazán, amikor írják.
Hogy mennyire java rész, saccra a tizede se lesz ennek a monstrumnak. Szép nagy szám, de nem mondanám a javának.

Bélabá

(#11) Bici válasza hokuszpk (#9) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem nem lesz eleg a selejt az egesz desktop lefedesere. Szerintem kapacitas novelesre var az AMD.

Azon viszont az elso EPYC ota csodalkozom, hogy az Opteron nevet lecsereltek. Az EPYC nem tunik idotallo nevnek, de lehet, hogy csak magyar fullel. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) sutszi válasza #65675776 (#4) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt én is benéztem. Kicsit félreérthető a megfogalmazás a hírben.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13) jedis válasza Bici (#11) üzenetére


jedis
senior tag

Szerintem meg teljesen tudatos volt a névcsere. Az Opteronok nem nagyon brillíroztak sok sok éven keresztül a Xeonokkal szemben. Pont ezért kellett az új név, mivel ez már egy új teljesítmény szint, ami minden téren fel tudja venni a versenyt, az Intel szerver processzoraival. Az első Epyc széria csak egy olyan "beköszönés" volt a szerverpiacra. A második már szépen fog tarolni nohhhh. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) berVi


berVi
senior tag

Eloszor jo lenne, ha a meglevo generaciohoz lenne tobb lap :\

(#15) Eclips21 válasza Béééla (#10) üzenetére


Eclips21
őstag

xbox soc-ban benne van a vga is szóval nem nagyon lehet összehasonlítani szerintem

(#16) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Ez nagyon durva. Jelenleg az intel csúcsa 28 mag, az AMD-é 64 lesz. Ez azt jelenti, hogy 1 utas rendszerben is többet nyújtanak így, mint intel 2 utassal. Ráadásul, ha a szervergyártó saját interconnectet készít, akkor 2 db 2 utast is össze tud fűzni, ahogy pl. a Cisco UCS-nél is látható a mostani EPYC-kel, és 4 foglalatban lesz 256 mag. Az intel ezt 8 foglalattal sem tudja kínálni, így itt nagyon nagyot szakíthatnak a sűrűság miatt.

Desktop vonalon nem tudni, mi lesz, nagy titok van, de szerintem lesz külön 8 magos verzió 1 db CCX-szel, ha jót akarnak maguknak. Innentől kezdve már nem csak 2 féle magot gyárthatnak (CPU, és APU), hanem többb féle megoldást is. Akár azt is megléphetik, hogy kisebb CCX-et is készítenek, hogy minél nagyobb IGP-t tudjanak a CPU mellé rakni. Mondjuk VEGA 20 körülit, vagy akár a fölöttit. Persze, oda kéne gyors RAM is, de így nagy piacot szakíthatnának az nvidia 1050/1150-ig terjedő skáláról, mert odáig nem kéne dedikált VGA elvileg.

Te jó ég! Mi lesz itt? Ráadásul 1 évre rá jön a ZEN 3 7nm+-on, aztán ZEN5 (a 4-et direkt hagyják ki) elvileg 3,x nanon. Ez kb 1,5 évente fog megtörténni. Utána viszont érdekes lesz, mert már a 3 nano is nagyon instabil, alatta már valami nagyon másra lehet szükség szerintem.

Szóval ezért retteg az intel, mert hiába jönne a 10 nanoval, még ha menne is nekik, ekkora CPU sűrűséget nem tudnának kihozni belőle, még ha közel is van a TSMC és GLO-FO 7 nanojához.

A fél giga L3 úgy jön ki, hogy die-onként van 64 MB, EPYC-ben 4 die van, ami 256 MB, és 2 utas rendszerben 2 db ilyen monstrum lesz, ami 512 MB L3. A RAM-okkal kéne már kezdeni vmit, hogy gyorsabbak legyenek, és tovább menni a 16 csatorna felé szervervonalon. Azt nehéz elképzelni, hogy mainstream-en kihoznak 16 magos CPU-t, de ha így is lesz, akkor biztosan meglesz az ára. A dual channel memóriavezérlő miatt mondjuk nem lesz TR árban, de közel hozzá. De szerintem teljesen felesleges oda ennyi mag. Inkább kéne valami baromi erős 8 magos nekik. 7 nanon több is kijön egy wafer-en, így iszonyat nyereséget tudnának csinálni maguknak. Meglátjuk... ;) Kíváncsian várom a fejleményeket. ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#17) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Ez tök jól hangzik, de egyutas GPU kiszolgálót senki sem épített az előző/mostani generációból se. Mi tökre vettünk volna, de se ASUS-nál, se Supermicronál nincs.

[ Szerkesztve ]

(#18) wsanyi válasza Meteorhead (#17) üzenetére


wsanyi
aktív tag

DELL? HP? Vagy valaki más? Gigabyte? Ők is mutattak vmit, fura módon. :O Pedig ASUS és Gigabyte nem igazán a szervereiről híresek. Lenovo is van, de őket eléggé kétlem. Ők sokkal intel pártiabbak.

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#19) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

DDR5-ről nem lehet tudni valamit? Régen olyan pozitív hírek voltak róluk.. Majd megint úgy fogok váltani, hogy a váltást követő évben jön az új DDR memória szabvány... :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20) wsanyi válasza Dyingsoul (#19) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ez ide OFF, és nem. 2020-ra lehet belőle vmi, de az sem biztos.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#21) JColee válasza Béééla (#10) üzenetére


JColee
őstag

1 bit sram minimum 6 tranyó, de van hogy 8.

(#22) Fred23


Fred23
nagyúr

Valakinek böki a csőrét a TSMC.

(#23) #65675776 válasza Fred23 (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak 42 egyéb fél gyűjt rólad adatot azon az oldalon. Gyönyörű.

(#24) Fred23 válasza #65675776 (#23) üzenetére


Fred23
nagyúr

Rólam bizony nem. :D

(#25) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Egy kis érdekesség, itt kifejtik, mit ért az AMD TDP alatt, és hogyan számolja (belveszik az alaplap hőmérsékletét is...)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#26) wsanyi válasza Fred23 (#22) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Szerinted kiét? :O

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.