Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Nocsak! Mégis van akkor szabad kapacitás? Eddig az volt, hogy az megoldhatatlan és lehetetlen, merthogy ezért nem gyártottak több GPU-t meg memóriát meg bárakármit, merthogy nincs szabad kapacitás...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) b. válasza pilóta (#1) üzenetére


b.
félisten

Gondolom azért nem lett hirtelen kapacitás,mert folytak a tárgyalások a zsíros hallal már akkor.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) pilóta válasza b. (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze, két éve csak tárgyalnak. Ugyan már...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) b. válasza pilóta (#3) üzenetére


b.
félisten

Még lekezelőbben kérlek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) pilóta válasza b. (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

:F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) Joci10 válasza pilóta (#1) üzenetére


Joci10
őstag

A több GPU rendelés nem a szűkös kapacitás miatt hiúsult meg; hanem mert nem mertek rálépni erre a lépcsőre. Az AMD (ATI) már egyszer megjárta, amikor berendelt nagyobb mennyiséget, aztán nem tudták eladni; az NVIDIA meg az elején még biztonságra játszott, aztán mire beindították a nagyobb rendeléseket, akkor ők is beleestek a túltermelés csapdájába (most náluk van jelentős beragadt készlet - kíváncsi vagyok, a 2050/2060 széria megoldásai első körben nem-e még ezek a régi Pascal-ok lesznek-e majd új kiadásban).
A memória meg teljesen más sorokon, más cégeknél fut. Nem is tudom, hogy jönnek ide (na jó, tippem szerint hajókon, kamionokon :D ).

(#7) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azt gondoltam, hogy nem az új i9-es cpu-kat fogják bérgyártatni....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Male válasza pilóta (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Van az az ár, amiért van szabad kapacitás...

(#9) b. válasza Male (#8) üzenetére


b.
félisten

:K Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) hokuszpk válasza pilóta (#1) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a TSMC bergyarto. Azt gyart, amit a partner megrendel es kifizet.
Speciel memoriat nem gyartat veluk senki.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11) #52588800


#52588800
törölt tag

Mi lenne velünk TSMC nélkül :D

(#12) vicze válasza pilóta (#1) üzenetére


vicze
félisten

Egyáltalán nem olyan hihetetlen, a bányászláz lefutásával az ASIC megrendelések hirtelen eltűntek, Apple már 7nm-en gyártja a A12-t ahogy már Qualcomm is az S855-t és Huawei is, így felszabadul 10nm-en elég sok, amit az Intel kihasználhat.
Másrészt meg ugye mindig van az a pénz és ez csak kizárólag pénz kérdése. MTK már a 10nm-en is alig kapott 7-ről meg teljesen kiszorul úgy néz ki.

(#13) arn


arn
félisten

az intelnek mar reg bergyartani kellene, a legnagyobb uzlet mar egy ideje. de hat ez a hajo elment...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) Hiftu válasza #52588800 (#11) üzenetére


Hiftu
senior tag

Most akkor most jön egy előre nem látott földrengés/sárlavina/tsunami/godzilla és vége a modern világnak TSMC nélkül. ;]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#15) leviske


leviske
veterán

Tehát valójában az Intel azért nem indította be a 10nm-es gyártósorait, mert az AMD elől akarta rabolni a kvótát. ;]

(#16) Shing


Shing
őstag

Azt figyeltétek, hogy drágulnak az Intel procik? Megnéztem párat, árukeresős statisztikán tisztán látszik...

(#17) #72042496 válasza Shing (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Volt róla hír: [link]

(#18) Ringman válasza #72042496 (#17) üzenetére


Ringman
nagyúr

uhh.

fél éve boltban 100k-ért vettem a 8700k-t és 49k-ért a 8400-at. mondjuk a forintárfolyam változása sem segíthetett

[ Szerkesztve ]

(#19) hokuszpk válasza leviske (#15) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

asszem lelepleztunk egy vilagmeretu osszeeskuvest. :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20) janeszgol válasza arn (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor csak igaz lesz az, hogy CPU-t bérben gyártat, míg Nand flasht és Dramot meg az Intel fog?

(#21) #52588800 válasza Hiftu (#14) üzenetére


#52588800
törölt tag

Lehet benne is lesz a következő, világvégéről szóló dokufilmben :DDD

(#22) Raysen623


Raysen623
addikt

Egy másik portál cikke a témában.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#23) hokuszpk válasza Raysen623 (#22) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

amely hirnek ez a PH megfeleloje.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24) Ragnar_ válasza Shing (#16) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Azt figyeltétek, hogy drágulnak az Intel procik? Megnéztem párat, árukeresős statisztikán tisztán látszik..."

Hát a forrasztott kupak költségeit is ki kell balanszolni valahogy ;] , és akinek eddig sem számított túlzottan az ár/teljesítmény mutató egy procinál annak +10-15% árral sem fog. (8700k Gyakorlatilag dupla ár +20-25% teljesítményért a 6c/12t szegmensben.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#25) carl18


carl18
addikt

Hát manapság már az intelnek is bérgyártó kell hogy menjen a piac betöltése? :D
A 10 nanométer ennyire megfogta őket? WTF?

Ráadásul az árak is mennek szépen felfele, 8700K már 120E-nél tart kis hazánba, ami nem olyan rég 100E forintért kapható volt. De az I5-8400 is elég sokat emelkedett 56-60E környékén van a kis i5 ami ment 48-50 E körül. De a legkisebb i3-8100 is bakker 40-50E forint nagy webáruházaknál, vegye akinek ennyi esze van :D
A kis 4 magos i3 van 32E forint is nem olyan rég :D

Ennek ellenében Ryzen 5-2600 van 55E forintért, nem a kérdésed melyiket éri meg a legjobban megvenni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#26) Ragnar_ válasza carl18 (#25) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát PUBG-ra csak az Intel. 8700k@5Ghz, very lowon 30+min. FPS és még szép is. (+ spectre) ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#27) carl18 válasza Ragnar_ (#26) üzenetére


carl18
addikt

8700K se rossz csak nem mindegy milyen áron :D De túlárazott 120E-ért semmikép se éri meg szerintem :D
PUBG nem olyan nagy dúr játék hogy megérje érte 120E forintot procira költeni :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28) Ragnar_ válasza carl18 (#27) üzenetére


Ragnar_
addikt

Pedig van aki azért váltott 8700-ra :) Mondjuk ez is olyan dolog, hogy ha valaki 80%-ban PUBG-ozik, és úgy gondolja, hogy minden FPS-re szüksége van, és ezért még low-on is csapatja. Persze egyébként jó a 8700k, mert sokszor van 10-20% FPS előnye játék függően, és egy max. 70-80k-ért talán már megérné, de a jelenlegi 120k azért vicc. Kíváncsi leszek, mi lesz, ha kijön a 7nm-es Ryzen, bár úgy tűnik az Intelt nem sok minden zavarja az árazásban, legkevésbé az ár/teljesítmény.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#29) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Mindezek ismeretében kíváncsi leszek mennyi lesz az ára az új i9-9900-nak! Sajnos sejtem.....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) #52588800 válasza tibaimp (#29) üzenetére


#52588800
törölt tag

500 dolcsi körül lesz az ajánlott, kisker meg adja, amennyiért akarja. De ez is rétegtermék lesz.

(#31) tibaimp válasza #52588800 (#30) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Attól félek igazad lesz! :W
Pedig én erősen gondolkodtam, hogy a sima 8700-at lecserélném egy olyanra, de így....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Történetesen, én a szimpla 8700-at vettem 130-ért. Na az milyen kellemetlen volt megjelenésekor.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#33) Ragnar_ válasza Glaz-dozfhut (#32) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát aki megjelenéskor vesz hardvert általában így jár, kivéve aki 2 éve vett VGA-t, mert az lehet, hogy drágább most, mint 2 éve a megjelenéskor :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.