Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Zotya84 válasza julius666 (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Te is fordítva ülsz a lovon: nem büntetni a készpénzt, hanem verhetetlen előnybe hozni az elektronikus dolgokat vele szemben. Az, hogy mindenkinek érdeke legyen, hogy ne használja: ez kezdődik a tranzakciós illetékkel, és a kártyaelfogadási díjakon, számlahasználati díjakon keresztül vezet egészen az személyi adózásig bezárólag sok mindenen.

Addig, amíg sokkal többe kerül a használónak az elektronikus számlahasználat, mint a kp, addig nem fogod tudni kikényszeríteni a használatát, mert akkor abból balhé lesz. Tudod, amikor a minimálbéresnek kerül a számlavezetése évi ~12000-be, az, hogy kártyája van még ~6000-be, akkor ő mindent meg fog tenni, hogy ezektől a költségektől megszabaduljon – hisz ez a költség egy havi fizetésének 18-20%-a. És ez rohadt sok! Én nem panaszkodom a jövedelmemre, de szerencsés helyzetben vagyok, mert 2 felé utalják, meg egy részét kérem (és kapom) kp-ben igény szerint, így elég jól sikerült minimalizálni a bankköltségeim, de így is sokallom, hisz a pénzem náluk van, így is, úgy is felhasználják máshová, hogy pénzt csináljanak belőle, de akkor ezt legalább ne az én zsebemre csinálják, ha már abból teszik és vissza nem adnak lófüttyöt sem kamat címszóval.

Munkahelyen meg kártyaelfogadóként olyan költségek vannak rajta, hogy már minden nagyobb fizetésnél ismert partnernek inkább adok utalásos számlát (amit aztán vagy kifizet időben, vagy nem), minthogy kártyával fizessen. Szóval, ja, ahol lehet kerüljük...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.