Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) julius666


julius666
addikt

Ennek legszemléletesebb példája az elektronikus lakossági átutalásokat terhelő pénzügyi tranzakciós illeték, amely a magyarországi bankokat sújtja, a külföldi székhelyű fintech cégeket nem.

Nem hogy jó reggelt, már jó estét. Ez a vonat nagy részben már el is ment. Fél ismerősi köröm Revoluton van már, csak azért van rendes bankszámlájuk még, mert (egyelőre) kell a számlaszám ahová utalja a cég a fizetést, ahonnan aztán fel lehet töltögetni a Revolutos számlára kártyás fizetéssel.

Egyetlen gombnyomás tetszőleges Revolutos ismerősnek pénzt átutalni, ha mondjuk ő fizette egyben a számlát az xy helyen, bármiféle költség nélkül, ráadásul azonnal ott is a pénz. Fiatalok körében ez egyre általánosabb. GIRO instanttal, ingyenes utalással is már nehéz lenne őket visszaráncigálni a "hagyományos" utakra.

Magyarországon közel 6 ezer milliárd forintra, történelmi csúcsra emelkedett a forgalomban lévő készpénz mennyisége 2018 végére, ez 18,7 százalékos növekedés egy év alatt. Az okok közé sorolta a tartósan alacsony kamatokat, a tranzakciós illetéket, a 150 ezer forintig ingyenes havi kétszeri készpénzfelvételt, a készpénzben fizetett nyugdíjak magas arányát.

A fél ország kizárólag készpénzt lesz hajlandó használni, bármit is csináljon a kormány. Amíg nem lesz iszonyat durva büntetés a készpénzen (mondjuk az ATM felvételen), addig az átlag magyar minden hónap elején végig fogja csinálni az ATM-ből (legalább) 150 rugót egyben felvevős ceremóniát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.