Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ixion77


Ixion77
őstag

Ez már tiszta sci-fi... 0.55 mm növekedés +128 GB kapacitás -> Hamarosan érkezik a 14x14x18 mm-es "memóriakristály" 3TB kapacitással...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2) #16939776 válasza Ixion77 (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az nem feltétlen lenne szerencsés, a hőtágulás okozta feszültségeket nem tudja rugalmasságból levezetni a lapka. Másrészt ha túl nagy lenne a tömege/hőtehetetlensége, akkor a BGA-k nem bírnák a szállítást/beültetést.

(#3) atus72


atus72
senior tag

Mint tecnikára fogékony ember ~10 évvel ezelőtt az SSD hajnalán vízionáltam hogy milyen fasza lehetne
ha TB méretű tárolónk lenne kockacukor méretben (0 mozgó alkatrész), lám, itt állunk a küszöbén :D
Másik nagy "tévedésen" volt amikor 2000-ben Hannoverben a millineumi világkiállításon a Nokia vagy valamelyik nagy gyártó vitrinjében a "Jövő mobiltelefonjai" címen színes kijelzős akkor futurisztikusnak tűnő hajlitott telefonok tervei voltak, hol tartunk ma? :)
Ami viszont a legdurvább hogy az autonóm autóvezetés technika mennyire előre tart, ez az amire azt mondtam voltn hogy nagyon nagyon távol van, lehet megnézni hol tart a technika! :Y

[ Szerkesztve ]

(#4) bteebi


bteebi
veterán

"A rendkívül jó IOPS/watt mutató miatt pedig ez a memória nagyon jó alapja lehet a nagy teljesítményű, nagyvállalati SSD-knek"

Kár, hogy csak oda. Amúgy ha jól számoltam, akkor itt egyelőre 128 Gbites egy chip. Egyelőre a Samsung is annyinál tart, viszont a a SanDiskkal pont a napokban jelentették be a 256 Gbites chipjüket (48 rétegű TLC NAND). Annál amúgy nekem ki se jön a matek, mert 3 rétegre jön ki 16 Gbit.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) vinibali válasza #16939776 (#2) üzenetére


vinibali
őstag

egy mobil lapka jólvan nagyobb hőterhelést kap, szerintem ilyen nand fogyasztási normális keretek mellett alig fogyaszt

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#6) #16939776 válasza vinibali (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

"normális keretek mellett alig fogyaszt."

de nem consumer vonalra szánják. :U

(#7) shiftac


shiftac
aktív tag

Jól hangzik, majd kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle. Mindenesetre attól még messze állunk, hogy szerverparkokban lecseréljék a HDD-t SSD-re.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#8) pakriksz


pakriksz
őstag

kérnék egy 2 terás SSD-t 10 ezer forintért.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#9) vinibali válasza #16939776 (#6) üzenetére


vinibali
őstag

de még mindig nem ipari felhasználásra.
itt egy fogyasztási diagram a 850 EVO 120 és 500GB-os meghajtóiról. csúcsterhelésnél alig fél wattal nő a hőtermelés, és 4 db nand lapka van az 500-as meghajtóban, szemben a 120GB egy darabjával. inkább a vezérlő az, ami többet fogyaszt

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#10) alevan


alevan
őstag

3D TSV (through-silicon VIA – Vertical Interconnect Access)

Szóval eljött a rövidités a rövidítésben korszak. Lassan a röviditések röviditésének röviditése is pár rövidítésből fog állni :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#11) #65675776 válasza vinibali (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt a fél Watt-ot akár 25%-nak is mondhatnánk. Úgy meg már nem alig.

(#12) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon jó hír, de jobban örülnék, ha a terabyte-os SSD-ék elérhető árúak lenének.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) bteebi válasza #65675776 (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Fogyasztás/kapacitás téren viszont - terhelve - rosszabbak a HDD-knél, már pedig vállalati szegmensben jó eséllyel szinte folyamatosan terhelve lesz. Az már más kérdés, hogyha a kapacitás nem olyan lényeges, csak a sebesség számít, akkor sokkal jobb az SSD - persze jóval többe is kerül.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) #16939776 válasza bteebi (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az alacsonyabb késleltetés miatt még így is megérheti, mert a CPU jóval kevesebbet vár az inputra, csökken a kihasználtság, szóval máshol visszajöhet az az energia/pénz

(#9) vinibali: ezt a csatoló felület limitálja, ezeket(a cikkben említett) Nand-okat nem csak sata/sas felületre fogják használni, és nem 25%-lesz a különbség fogyasztásban.
A vezérlő sem elhanyagolható, de ha 100mW-ot számolunk egy nand lapka .max disszipációjának, akkor már 1,6W adódik egy ilyen stack-ben. Ha jól tudom a vezérlője egyszerre több réteghez hozzáfér(innen a jobb késleltetés), így elképzelhetőnek tartom, hogy jelenthet problémát a disszipáció ha nincs limitálva az írás tempó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.