Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Sajnos árban is. 2200$...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) #72042496 válasza b. (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgyis csak az USA-ban forgalmazzák. :)

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Ez most melyik QLED LCD képalkotási technológia? A Samsung-féle?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" de az új sorozatból ezeket sem spórolták ki, emellett a trendeknek megfelelően kompatibilisek az olyan mesterséges intelligenciára építő rendszerekkel, mint az Amazon Alexa vagy a Google Assistant."

Nyilván a beépített chromecast, nulla dolláros többletköltséggel képes kiszolgálni ezeket a rendszereket. Értelmetlen lenne kihagyni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) b. válasza #72042496 (#2) üzenetére


b.
félisten

Hát akkor mi értelme volt a cikknek? :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) #72042496 válasza b. (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, érdekességnek végülis elfér a többi közt. :)

(#7) Dr. X


Dr. X
aktív tag

A Vizio sosem volt noname. Az USA-ban tökéletesen ismert márka.

(#8) FollowTheORI válasza #72042496 (#2) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah... pedig ezek jöhetnének hozzánk... jó áron vannak nagyonis versenyképes cuccak a tesztek szerint. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9) dabadab válasza Dr. X (#7) üzenetére


dabadab
titán

Az USA-ban a Vizio volt A noname márka :)

Úgy indult, hogy megnézték, hogy melyik kínai TV-k vállalhatóak és azokat cimkézték át.

DRM is theft

(#10) b. válasza FollowTheORI (#8) üzenetére


b.
félisten

ez jó ár? szerintem nem annyira.2200 dolcsiért az nálunk kb 800 K.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) #72042496 válasza b. (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már ebben is felzárkóznak a nagyokhoz. :)

Nem tudom aztán, hogy ezek a tévék mit tudnak és hogy melyik kategóriának felelnek meg, mindenesetre a Samsung vagy LG csúcsmodelleknél azért itt még mindig lényegesen alacsonyabb árakat írnak. Nekem ránézésre olyan korrekt felső-közép készülékeknek tűnnek (a P sorozatúak).

[ Szerkesztve ]

(#12) robi-k


robi-k
őstag

Ez (is) egy, az USA piacra szánt/gyártott kínai terméknek. Sajnos az USA által bevezetni tervezett új VÁM sok kínai gyártót negatívan érint, nem lennék meglepve, ha anyagi okok miatt nem valósulna meg a Vizio P tömeggyártása.

Amúgy én személy szerint inkább az OLED-et kedvelem, az áll közelebb a szeretett plazma képéhez :)

(#13) b. válasza #72042496 (#11) üzenetére


b.
félisten

na ja , csak ez a QLED technológia megér szerinted 1000 dollár felárat? mert ugyan ez a modell 4K HDR 1300 dodó, a QLED meg 2200 ugyan azokkal a paraméterekkel szinte.
Én néztem a samu-kat bevásárlókban, szép meg minden, de azért csak LED . Az LG OLED szebb képet adottés 800 K ba szerintem már beleférne egy 55-60 " OLED is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) b. válasza #72042496 (#11) üzenetére


b.
félisten

na ja , csak ez a QLED technológia megér szerinted 1000 dollár felárat? mert ez a 2018 as típus 4K HDR 1300 dodó, a QLED meg 2200 ugyan azokkal a paraméterekkel szinte.
Én néztem a Samu-kat bevásárlókban, szép meg minden, de azért Az LG OLED szebb képet adott és 800 K ba szerintem már beleférne egy 55-60 " OLED is .
Ha meg QLED -et vennék , akkor inkább Samu, csak ő az úttörője a dolognak és pl a QE65Q7F nem egészen 600 K Itthon 3 év garival.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) FollowTheORI válasza b. (#10) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem pont erre a modellre értettem... úgy általában.

Amúgy ezt itt beböfögte valaki hogy 2200, na de melyik modell... lehet mondjuk a 75 col-os... azért meg nem drága feltétlen.
Ha mondjuk a konkurrens Samsungé 3000-4000 dollár és milló fölötti vagy 2 millió itthon. :)

Jah bocs látom te írtad... :)
Szóval melyik modell annyi?

Csak a 75 lehet, mert a pl a 65 colos 1300 dolcsi ami ugye kb nettó 328 ezer most napi árfolyamon.
Az meg baromi jó ár. Nem? :F

Jah most látom ez meg nem a quantomos, azt még nem kapni... na mindegy... szóval érted. :)

A hasonló Samsung tévék tuti 400-500 dollárral legalább drágábbak mindig.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16) b. válasza FollowTheORI (#15) üzenetére


b.
félisten

:R akkor félreértettelek, bocsánat.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) Sinesol


Sinesol
veterán

Valahogy nem látom, hogy mitől venné fel a versenyt a top gyártók top termékeivel, eddig nem vot egy nagy durranás a márka, specifikációkat meg bárki tud gyártani.

(#18) #72042496 válasza b. (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ehhez látni kéne, meg ugye embere is válogatja. Nekem egy kisebb SUHD-m van (a QLED samsungos elődje), amit pár hülysége ellenére sem bántam meg. Viszont most, hogy PC-t kizárólag játék miatt kötök rá, én is egy nagyobb OLED felé kacsintgatok. De legkorábban ősz felé, amikor már esnek az árak.

(#19) b.: A Q9F-et érdemes elfelejteni. Az idei Q9FN sokkal jobb tévé, ráadásul az induló ára sem észvesztően magasabb, mint amennyiért a tavalyi Q9F kifutott. Így is drága nyilván, mégis csúcsmodell. Ha eleve a Q9FN-re gondoltál, akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

(#19) b. válasza FollowTheORI (#15) üzenetére


b.
félisten

Itt az oldaluk.[link] fent a TV's fülre ha rányomsz beadja a Pseries Qled tv-t és ott láthatod,1 méret érkezik ezzel az eljárással,, 65". A Sima P széria( nem QLED) 75" ban 2500 dollárnál végződik.
A 2200 dollárt az egyik oldalon írták, a Techradaron 1600 dollárt emlegetnek, hogy az lenne reális, amire azt mondom, hogy igen, talán.
Q9 Samunál valóban húzós,de az a csúcs szériájuk, nem hinném, hogy azzal kellene összeereszteni ezt a Típust, még ha az adatok ezt is sugallják.
Az általam említett Q7 modellek ( pl: QE65Q7F) olcsóbbak 600 K körül már beszerezhetőek itthon 3 év hivatalos magyar Samu garanciával, [link]

még ha 1600 $+ áfa lenne az ára ennek, akkor is a Samu-t választanám.( de hogy őszinte legyek akkor már inkább 800K ért egy OLED )
DE pl ezek [link]már baromi jó ár értéket képviselnek, de kérdés a képminőség.ha az is rendben van akkor tényleg jó áron van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) niof


niof
addikt

Az egyik multi heti reklámújságjában a héten láttam, hogy 130k-ért 4k-s LG LCD-t adnak, ha jól emlékszem 43"-ost. Ezek mégis mit akarnak az ilyen árú tévékkel? :F

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21) #65193216 válasza niof (#20) üzenetére


#65193216
törölt tag

és valami még gagyibb biztos van olcsóbban is. vagy talán az az lg is QLED, direct ledes, hdr-es és 2000 cd/m² a max fénysűrűsége? felteszem inkább valami jó kis ips lesz edge leddel, hogy jön ide? ez egy felsőkategóriás tv, ha hinni lehet nekik. egy tévé nem csak felbontásból és méretből áll

(#22) Sinesol válasza #65193216 (#21) üzenetére


Sinesol
veterán

Való igaz egy tv nem csak felbontásból és méretből áll, ahogy az sem számít túl sokat, hogy mennyi a fénysűrűsége, van e HDR, vagy hasonlók...mindezekkel együtt is lehet siralmas a képminősége..

Csak arra akarok utalni, hogy éppenséggel a Vizio esetében is csak a specifikációt tudjuk....

[ Szerkesztve ]

(#23) #65193216 válasza Sinesol (#22) üzenetére


#65193216
törölt tag

már hogyne számítana? másrészt pedig nem is állítottam, hogy istenkirály a képminőség. azt mondtam, hogy ha hinni lehet nekik, ez egy felsőkategóriás tévé, és már a specifikációk alapján sem egy ligában játszik egy ilyen olcsósított, belépő szintű lg-vel.

(#24) niof válasza #65193216 (#21) üzenetére


niof
addikt

Ja, mert nem mindegy, hogy min nézed a tamponreklámokat! :DDD
Tartalom van rájuk? Nincs, vagy mocskosul kevés. Innentől kezdve semmi értelme ilyenbe, vagy hasonlóba feccölni a pénzt. Majd 10 év múlva. Talán...
Addig meg simán jó tartalomfogyasztásra egy közepes minőségű FHD edge LED IPS.
Persze, ha annyi pénze van valakinek, hogy a taknyát is kemény valutába törli, akkor neki tök mindegy...

Nem vagyok ellenére az újításoknak, de amíg nincs elegendő, élvezhető tartalom rájuk (nem csak a demók), addig ez csak f..zméregetés. Persze, azt is el tudom képzelni, hogy van olyan, akinek ez maga a nirvána, én szerencsére nem tartozom közéjük!
A 4k-nak - véleményem szerint - egyelőre csak számítógépek, esetleg konzolok mellé van értelme, hogy egy megfelelően erős vas ki is hajtsa belőle, amit az valójában tud. Filmekből század, vagy ezredannyi sincs ilyen minőségben, mint FHD-ból, a tv csatornákat meg hagyjuk is...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#25) #72042496 válasza niof (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyrészt van 4K-ra tartalom, másrészt egy korrekt minőségű FHD film is sokkal nagyobb élmény egy méretesebb, felsőkategóriás tévén (amelyiknél történetesen a 4K, HDR, és sokminden más is alap), mint egy kicsi-olcsó alsókategóriás készüléken.

Tamponreklámot nézni persze tökéletes az utóbbi is.

[ Szerkesztve ]

(#26) niof válasza #72042496 (#25) üzenetére


niof
addikt

Hol lehet nézni ezeknek a specifikációknak megfelelő (4k, HDR és "sokminden más") tartalmakat? Mennyiségileg ezek az anyagok milyen arányban állnak a FHD tartalmakhoz? 20-30-50 éves filmek elérhetőek ebben a minőségben? Szinkronnal? Esetleg csak felirattal? Vagy a nélkül se?

Maradjunk annyiban, hogy a technológia remek, én is néztem pár ilyen készüléket boltokban, bemutatótermekben, de egyelőre sajnos csak ott van lényegi értelmük. Amint a polgár hazaviszi, jön a pofára esés, hogy mégsem minden olyan csudiszép rajtuk. Azért írtam 10 évet, mert talán addigra eljutunk odáig, hogy a 4k lesz a sztenderd műsorszórási minőség, és nem nagyítóval kell hozzá a tartalmat keresni.

Kollégám kb. fél éve vett egy felső-közép kategóriás 4k tv-t. Tőle is megkérdeztem anno, mit fog rajta nézni! Szokásos válasz, tv műsor, sorozatok, meg majd Netflix-en filmeket (meg persze letöltöttet is). Na, eltelt pár hónap, és mondja, igazad volt. Megnéztek kb. mindent 4k-ban, ami érdekelte őket, volt, amit kifejezetten csak a látvány miatt, és ennyi. Elfogyott a néznivaló.
Persze, erre lehet mondani, hogy folyamatosan jönnek ki az új anyagok, de míg nem érik utol mennyiségben a FHD tartalmat, addig csak pénzkidobás.

Idővel a tartalom is több lesz, és a technológia is olcsóbb. Na majd akkor!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#27) #72042496 válasza niof (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 4K anyagokról ahogy látom, tudod nagyon jól, hogy hol érhetőek el (Blu-ray, MKV, stream, játék, esetleg monitoros felhasználás). Mégis afelé vitted el, hogy mennyi minden nincs, illetve hogy ami van, az miért nem jó. Én ebben nem veszek részt.

Nem azoknak gyártják az ilyen tévéket, akiknek fölösleges, hanem azoknak, akiknek nem fölösleges.

Illetve, újra leírom, hogy az FHD tartalom is sokkal látványosabb egy komoly tévén. Ezért egy jó tévé (amiből kb. csak 4K peneles van már, ahogy a hírben szereplő is az) nem feltétlenül pénzkidobás még akkor sem, ha egy darab 4K műsort sem néz rajta az ember.

[ Szerkesztve ]

(#28) niof válasza #72042496 (#27) üzenetére


niof
addikt

nem pénzkidobás akkor sem, ha egy darab 4K műsort sem néz rajta az ember...

Már megbocsáss, de ez kb. olyan, mintha vennél egy Ferrari-t, de a KRESZ miatt csak 90-el mennél vele. Mi értelme?
Értem én, hogy egy jobb (nagyobb tudású, jobb paneles) készüléken élvezhetőbb a "normál" tartalom is, de kifutnia magát csak a hozzá való tartalommal tudja igazán. Mint a Ferrari mondjuk egy versenypályán, nem pedig a Teréz körúton...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29) #72042496 válasza niof (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tehát nézze az ember egy gyenge FHD tévén gyenge minőségben a műsort, mert úgy a készülék legalább kifutja magát? Mert ha nincs 4K, a másik opció ez marad. (Tavalyra az LG egy régebbi konstrukciójú OLED-jén kívül talán nem is maradt más értelmesebb FHD tévé a piacon.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.