Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Oszinten szolva szerintem (ha jok a logi switchek) rendben van az ar/ertek aranya, plane, ha figyelembe vesszuk, mennyire ritka madar.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) anaqer válasza opr (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem is valóban "ritka madár"... aki ezt ennyiért megveszi. :DDD

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) opr válasza anaqer (#2) üzenetére


opr
veterán

Most miért? Egy sima, semmi extra, normális mechanikus billentyűzet is simán van 45-50k, meg még bőven több is. Ez ehhez azért elég sokat hozzátesz. Szerintem nincs elszállva az ára.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) vtomi2


vtomi2
őstag

Évek óta ilyen billt várok, meg is örültem, amikor megláttam, de nevetséges az árcédula. Tavaly vettem G603-mat £68.00-ért, oké, ez csak most jelent meg, de mi az ilyen drága benne? :W

(#5) nubreed


nubreed
veterán

Tetszetős darab de én nem tudnék a numpad nélkül élni, szóval nekem a TKL billek nem játszanak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6) Locutus


Locutus
veterán

Cserébe lejjebb mehetne a nem-TKL ára :) Már húznék is be egyet.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7) Timer


Timer
veterán

Ennyiért már biztosan magyar lesz... Ja, nem.

[ Szerkesztve ]

(#8) anaqer válasza opr (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Mert szerintem (ha már személyes véleménnyel kezdted) eleve a mechanikus billencsek játékra rosszabbak, mint a mezei gumimembránosak.

Gémeltem anno a legendás Model M-en is, meg vagy hatféle gumison is (most is valami kétpálcás gagyi rádiós Genius SlimStar van már 6 éve), és én nem adnék ki semmi extrát erre a célra.

Ha meg nem gémelésre kell, hanem igenis gépelnél/kódolnál (is) rajta, akkor a TKL kialakítás az nettó szívás.

Ezért a "se erre nem jó igazán, se arra nem" kompromisszumért meg pláne eszement összeg az a ~75k. Azért.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) Synthwave válasza anaqer (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

50-ért már nagyon készíteném nyárra a pénztárcámat. Ez tőlem azért nagy szó, mert nem vagyok egy Jeff Bezos. : /

-----------------------------------------------------

(#8) anaqer: Azért az megvan, hogy a Model M jobbára 2KRO, ugye? Mindenre alkalmas, csak korrekt játékra nem. Mondom ezt úgy, hogy lelki piedesztálon tartom a modellt, főleg a buckling springes verziókat.

Mondjuk gumidómos vackokkal sem traktálnám már magam tartós használatra, kerüljenek akármennyibe.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) #72042496 válasza nubreed (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van numpades G915 is.

***

Azt hiszem, egy G915 (TKL) + G903 Hero lehet a számomra teljesen megfelelő szett. Utoljára a diNovo Lasert ítéltem ennyire testhezállónak 12 éve, de abból a hektikus Bluetooth miatt kiábrándultam.

(#11) anaqer válasza Synthwave (#9) üzenetére


anaqer
veterán

Kinek a pap, kinek a bíboros... én nem látom a 10x hozzáadott értéket, és tízből tízszer más komponensekre allokálnám a zsét, de hát kinek mi a becsípődése. ;)

Szerk.: 2KRO-val igazad lehet... nekem nem okozott gondot, mert nem WASD-ot használok, így olyan elenyészően ritán találkoztam a jelenséggel, hogy az "még belefért".

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Használok numpadot, de leszoknék róla, ha ezt ingyen megkaphatnám. :D

(#13) Synthwave válasza anaqer (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem becsípődés, csak magasra helyezett mérce, amit tapasztalat szült. Arról nem beszélve, hogy például bizonyos játékokat egyszerűen nem lehet normálisan játszani stabil 5KRO alatt. Egyszerűen fizikai képtelenség. Mondjuk ha nem játszom, akkor is egész nap ezt püfölöm, érted, akkor meg már nagyon nem mindegy, hogy mit; a membrános dolgokat nem is lehet egy lapon említeni a mechanikus megoldásokkal.

Számomra nagyon idegen az, hogy az emberek a gépre nem annyira sajnálják a pénzt, de azokra a hardverekre, melyeken keresztül az ember-gép kapcsolat megvalósul (tehát az olyan perifériák, mint a monitor, billentyűzet, egér, egérpad, hangfal/fejhallgató), már igen, pedig órákat görnyednek a képernyő előtt, napi rendszerességgel, és ha nem 1000 éves a vas, akkor főleg ezek határozzák meg a felhasználói élményt, komfortot.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Cs1csó válasza anaqer (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K :DDD

(#15) opr válasza anaqer (#8) üzenetére


opr
veterán

Nyilvan szemelyes velemennyel kezdem. Nincs a vilagon szubjektivebb tema, mint a billentyuzet, gyakorlatilag semmilyen szinten nem standardizalhato az egesz, mi massal kezdenem, mint szemelyes velemennyel? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) Synthwave válasza nubreed (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lehet azt külön is venni, még mechanikusat is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) anaqer válasza Synthwave (#13) üzenetére


anaqer
veterán

Nagyon nagyrészt egyetértünk az HMI fontosságát illetően - egérre, monitorra, fülesre én sem sajnálom a pénzt.

Viszont valahogy a billencsre nem vagyok érzékeny. De teljesen igazad van - elfogadom, hogy mások igenis nagyon, és próbálok ez ügyben kevésbé konfrontatív lenni. Virágozzék minden (pénzt kidobó :DDD) virág! ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18) addamka


addamka
őstag

Corsair K63 nálam home office alatt bejött, kezel 2 gépet (2.4 GHz + BT), háttérvilágítás nélkül egy hét melót némi játékkal elvan akksival. Mondjuk anno kevesebb, mint ennek a feléért vettem.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#19) opr válasza Synthwave (#13) üzenetére


opr
veterán

Pontosan igy!
Monitoron, hangfalon, fejhallgaton, billentyuzeten es egeren nem sporolok. Mondjuk nem is koltok esz nelkul, de ilyen membranos valamit mar nem lennek hajlando hasznalni. Amikor sikeresen elaztattam a mostani cherry brown-os billentyut, elovettem a vesztartalek genius slimstart, hat valami borzalom volt, alig vartam, hogy ujra tudjam hasznalni a mecha billt.
Gephazon, alaplapon, memorian, videokartyan, processzoron hamarabb sporolok, mint barmilyen olyan periferian, amivel konkret fizikai kapcsolatom van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) ALBY


ALBY
senior tag

Igen, végre, ezt vártam, végre csináltak egy nekem való mindenben helyt álló wireless billentyűzetet (nem nagy csoda, csak nem cseszték el valamin, ahogy a legtöbbször)
erre írnak egy ilyen pofátlan 75 rugós árat, úgyhogy tartsa meg a Logi magának.
Előbb veszek minden feladatra külön billentyűzetet és azt húzom elő ami épp kell, még akkor is olcsóbb.
Többi gyártó meg összeszedhetné magát, mert fél óra gondolkozással sokkal használhatóbb terékekeket csinálhatnának.
Kis TKL játéknál is hasznos, meg nálam hétköznap a dohányzóasztalon, 25 $ért kapni mellé igazán jó numpadokat külön ha kell akár kurzorokkal (amit így balra is átpakolhatok).

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#21) vlevi válasza ALBY (#20) üzenetére


vlevi
nagyúr

"pofátlan 75 rugós árat"
Annyiért basszus felveszek egy titkárnőt, aki begépeli helyettem egy 2000Ft-os géniuszon :D

(#22) anaqer válasza opr (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Ez már OFF, de nyilván mindenkinek máshol vannak a fájdalmas pontjai.

Öcsém például még mindig egy szál olckúl HDD-t teker - őt meg én nem bírom rávenni, hogy legalább egy félterás SSD-t vegyen, amira ráteszi a swapfilet (még csak reinstall sem kell) meg a Steam cachet. Gombokba kerülne neki, és utána soha nem akarna visszamenni... de mintha a falnak beszélnék.

Furák vagyunk, na.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) dabadab


dabadab
titán

Egyébként az zseniális, hogy el tudják adni feature-ként azt, hogy lespórolják a billentyűzet borítását.

Az üzemideje meg elég borzasztó, mondjuk amikor láttam, hogy beépített akksija van, akkor azért már lehetett sejteni, hogy ez a helyzet.

DRM is theft

(#24) nyunyu


nyunyu
félisten

Gondoltam beszólok, hogy sok sikert a Kailh Chocra való kupakok pótlására, ha netán törne a vékony felfüggesztése, ha gaming közben elborult idegállapotban a szokásos gépelési tempónál nagyobb sebességgel közeledik a kezed a billentyűzethez. (pláne a tenyér élével...)

De aztán megláttam alin, hogy 30$-ért osztogatják a G915 kupakszettjét.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) opr válasza anaqer (#22) üzenetére


opr
veterán

Persze, kinek mi, ez teljesen egyertelmu, es teljesen szubjektiv. En fateromat nem tudom ravenni, hogy szabaduljon mar meg az osregi p4-es gepetol, mert nezni is faj, ahogy azon netezni probal (raadasul termeszetesen muszajkell a windows), de konkretan kozolte, hogy nem, ez igy jo, mert ha gyorsabb lenne, jobban odaragadna, igy meg tudja, hogy ugyis mindenre var perceket, addig kavezik meg stb. En a hajam kitepnem... :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) Synthwave válasza anaqer (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez egy olyan dolog, hogy valaki szeret állandóan malmozni, valaki meg szereti a szart püfölni. Csodás egy faj vagyunk. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Amerigo57 válasza anaqer (#8) üzenetére


Amerigo57
őstag

" Mert szerintem (ha már személyes véleménnyel kezdted) eleve a mechanikus billencsek játékra rosszabbak, mint a mezei gumimembránosak. "

Véleményem szerint is . A Roccat Ryos MK Pro HU ( black cherry ) billentyűzetem ,
nekem is rosszabb , mint a hagyományos Logitech billentyűzetem.

(#28) menpee


menpee
aktív tag

Akit ennyire zavar, az tud venni egy sima mezei USB-s numpad-et potom pénzért. Azt meg oda rakosgatja, ahova akarja és a játék közben sem üti be az egeret a billentyűzet sarkába. El sem tudnám már képzelni magamat nem TKL billentyűzettel, 2010 óta van Microsoft X6-om (még mindig jó, backupnak megvan), 2018 óta meg a Corsair K63.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#29) anaqer válasza opr (#25) üzenetére


anaqer
veterán

Én ezt úgy szoktam elintézni, hogy persze, hazalátogatok - de akkor up lesztek gradelve, nincs alternatíva.

(Szerk: Win7 support is lejárt, muszáj volt felrángatni őket Win10-re.)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30) #72042496 válasza menpee (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

De a cikkben is szerepel, én is írtam: aki teljes méretű G915-öt szeretne, az vehet olyat. Vagy fél éve piacon van már. :)

(#31) dabadab válasza anaqer (#8) üzenetére


dabadab
titán

A mechanikusokon belül eleve sokkal nagyobb különbségek vannak, mint a sima gumidómosok között, szóval egyetlen mechanikusból ilyen általános következtetést nem nagyon lehet levonni, a Model M tök más, mint mondjuk egy lineáris rugóellenállású, 1,2 mm után kapcsoló Speed Silver kapcsolóra épülő billentyűzet.

DRM is theft

(#32) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Bluetooth kapcsolat is támogatott, így a ketyerét egyszerre két géppel lehet felváltva használni, mindenféle macera nélkül"

BT és "macera nélkül" egy mondatban? De szép is lenne... :)

(#33) Synthwave válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szép is.

Életemben nem volt még semmi működést gátló problémám BT-t is támogató perifériával. Párosít, pipa, oszt ennyi, megy.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) #72042496 válasza Synthwave (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én a diNovo Lasert a retek BT miatt menesztettem végleg. Pedig sok év alatt hármat is végigpróbáltam, fizikailag annyira bejött az egész. De ez őskor. A G613-mal, MX Masterekkel például már nincs gondom BT-n se.

[ Szerkesztve ]

(#35) nyunyu válasza Synthwave (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Mázlista.

Két különböző HP laptop+L egér kombóval is sikerült eljátszanom, hogy valamelyik Win7 driver frissítéstől megőrült a beépített kékfog, és negyedóránként teljesen megállt az aktuális egér, és újrapárosítani sem lehetett hardveres resetig, így majdnem lyukasra koptattam a laptop wifi+bt ki/bekapcs gombját.

Mivel a második laptophoz használt mekkmester nem csak BTn tud működni, kerítettem hozzá még egy junifájing vevőt, azóta nincs probléma.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36) Dr. Akula válasza Synthwave (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó neked. Egyik BT billentyűzetem azt se tudja mi az a BT, se kép, se hang, a másik ugyan összepárosodott, de reggelre lemerült a 2 elem, pedig még csak dolgoznia se kellett. Üresjáratban is van ám fogyasztása. Valamint alfából ébredése is eltart egy ideig (Unifyinghoz képest nagyon tré). Egyedül a Logitech sima wireless technológiája, az Unifying ami korrekten működik. Emellé a BT tényleg felesleges volt, hisz van már nekik sokkal jobb. Max a telefonokkal való kapcsolatért került bele szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#37) #72042496 válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Telefonhoz, tablethez tényleg jó. Valószínű a Loginál is gondoltak erre, a G613-hoz pl. egy külön kis tartót is csomagolnak.

[ Szerkesztve ]

(#38) anaqer válasza Synthwave (#33) üzenetére


anaqer
veterán

Mmmyeh... nekem fülesekkel elég gyakran van BT összeütközés (MR-Z330BT és WH-1000MX3) - megoldom, de egyáltalán nem annyira magától értetődő. Még a Logi F710 is néha összeszarja magát. A BT egyáltalán nem garantált kapcsolat.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#39) NomadND1


NomadND1
senior tag

A Logi drágán adja a nyári karácsonyfát :)

(#40) atee


atee
őstag

Ránézésre nagyon rendben van ez a cucc. Bár a 75k az erős kezdés! És szokás szerint Magyar kiosztás felejtős... :U
Talán később majd becsúszik egy egy jobb ár. Vagy alzán egy kuponos akció :)
Akkor egy linearon elgondolkodnék :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#42) opr válasza #98320896 (#41) üzenetére


opr
veterán

Milyet, milyen kapcsolokkal, anyagbol, milyen szolgaltatasokkal, stb?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43) Synthwave válasza #98320896 (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

(#42) opr:

Én 13-ért (Natec Genesis Thor 300). Outemu Reddel, ABS kupakok, english, de ISO enter. Alu váz, floating keys, egyszínű, low-end fehér világítás, kábelvezető csatorna, a csúszásgátló talpak egyike-másika szeret elhagyódni a kanyarban. Ha megtalálom, Palmatex. Használtam, de a kupak wobble miatt valahogy nem annyira ragaszkodtam hozzá, pár hónap után eladtam.

A num pados/RGB-s/Outemu Blue-s verziót (ami full magyar, bár ez itt lényegtelen, csak ISO enter legyen) 16-ért szerváltam, ~1,5 éve használom, most is arról gépelek. Ennél nincs az a túlzott wobble, taktilis, jó hangosan kattogós, szeretem, az árát mindenképp tudta (7x kopp).

Ebből azt a következtetést vontam le, hogy a TKL-es Outemu Blue-s szerintem maradt volna a játszós vasnál, ha nem előbb a Redeset vettem volna...

Nyilván nem egy Ducky vagy WASD.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) nyunyu válasza Synthwave (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

WASDnak van egyáltalán jó billentyűzete?

És még csak nem is olcsó, 175$ az alapára egy customizált WASD V3-nak?
Ne vicceljenek már, annyiért a nemszeretemék is legyártják a nyunyu editiont, ami nem három hónap alatt lekopó festésű tejfölösdoboz vastagságú ABS kupakokkal van szerelve...

Arra nem jöttem rá, hogy miben fejlődtek a 3-4 évvel ezelőtti V2-höz képest, mivel a világítás tudásszintje, meg a csapnivaló kupakok ugyanazok.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45) opr válasza Synthwave (#43) üzenetére


opr
veterán

Azért az árért ez nem is rossz, sőt!
Amúgy nyugi, azért az enyém se éppen ducky, egy sima cherry mx board-al tolom (mx brown switch), én imádom, pedig probléma ezzel is van, de mecha billhez képest halk, alacsony (tudom, ez szentségtörésnek számít, de ha egyszer ezt szeretem :D), olcsó, kényelmes, hagyományos kiosztás és méret, és nincs tele baromsággal. Ok, a kupakok lehetnének jobb minőségűek, meg a ház se éppen űrtechnika, az oldalán az az illesztési hézag, te jó ég; de ez a része engem pont nem zavar annyira, hogy többet költsek rá, a lényeg, hogy milyen érzés lenyomni a gombot, vakon kényelmes és pontos legyen, és ne akarjanak agyonütni amikor használom se otthon, se az irodában.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#46) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Igen, "szinte" tökéletes, de ennyit nem ér... Még a felét se. Ahogy az összes brand-esebb mecha is túl van árazva pár kivétellel. Wireless ide, vagy oda, ezért sem adnék 25K-nál többet. Semmi nem indokolja ezt a nevetséges árcédulát. 75K egy billentyűzetért, hol tartunk már?

(Nem akarok vitát generálni, de akkor most sorolhatnám mennyi minden sokkal értékesebb dolgot lehet venni ezen az áron.)

[ Szerkesztve ]

(#48) Cs1csó válasza #98320896 (#47) üzenetére


Cs1csó
félisten

Soha nem vertem még rá se egérre, se billentyűzetre, se gamepad-re. Inkább a fejemet fogom vagy feltartom a kezem és közben mondom hogy "ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ" vagy tépem a hajam :DDD

(#49) #16820480 válasza Cs1csó (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem is érdemes ráverni billentyűzetre. Marha nehéz lehet lemosni utána ;]

(#50) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Én 815re gyurok, hátha lentebb megy az ára, csak egy kicsit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.