Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) 3psilon


3psilon
aktív tag

Nagyon szépen kérlek, tagold! Ez így olvashatatlan! Ha már publikálsz egy cikket, ne csak a tartalomra, hanem a formára is ügyelj.

Érdekes gondolatok. 16-17 évesen én is rengeteget gondolkodtam ilyeneken.
Régen számomra csak agymosásnak tűnt, amit a Biblia mond, hogy az ember alapvetően bűnös, de te is leírtad, hogy az.

Mondják, hogy nem is más, mit az állatok, mert csak majomutód. Lehet, hogy az, de nagyon jól megragadtad, hogy a természetben van egyfajta összhang, egy tökéletesség, ami az emberben nincs meg.
Azt is írtad: a gazdagok kapzsik. Kérdem én: azért gazdagok, mert kapzsik, vagy azért kapzsik, mert gazdagok. Szerintem minden ember kapzsi és önző.

Mindenkinek joga van egy jobb világhoz, egy szebb élethez, de mindenki ugyanolyan rossz. Nagyon kevés igazi altruista létezik. A demokratikus, képviseléses rendszer kamu, az úgynevezett képviselők, vezetők stb. jó része ugyanúgy a saját megélhetéséért küzd, csak jobb esetben végzi jól igazi munkáját.

Régen azt hittem, hogy csak azért álmodozom világreformról, meg mindenféle ideálokról, mert ilyen korban az emberek ezt szokták. Rájöttem, ilyen vagyok. Talán te is...
De fontos feladatom, és ezzel neked is, hogy az ideálokat, a belső világot összehasonlítsd a valósággal és konkrét elképzelésekké formáld.

Olvass utópiát. Szép új világ, 1984... ott le van írva, milyen egy elvileg tökéletes, bűntelen világ, ahol mindenki "vidám". Az egyikben az egész bolygó egy nagy rendszer, amit pár ember irányít, és a genetikailag szelektált lakosok viszonylagos boldogságban élnek, a másikban minden ember egy agymosott "gép".
Látható, hogy mindkét világ lényege, hogy az emberek természetes jellemét, önzőségét, egyéni, individualista jellegét és igényeit ("bűnét") elnyomják. Génmódosítással vagy agymosással.
Ma csak az agymosás működik, reklámok, média és bizonyos vallások, szekták formájában. Csak itt a cél az, hogy az emberek ne vegyenek tudomást a felsőbb rétegek óriási hatalmáról. A Szép új világban a világot pár "Világigazgató" irányítja, akik tényleg jót akarnak. Az entellektűelleket pedig egy szigeten tartják összezárva, jólétben :)
Az 1984 sokkal súlyosabb, mert nem derül ki, ki áll a RENDSZER mögött. Elég rémisztő gondolat.

u.i. ha ezt egy blogba írtad, el PÜ-zhetnéd a címét... nekem is van, én is elküldhetem neked a sajátomat.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.