Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) sb válasza t72killer (#26) üzenetére


sb
veterán

Szerintem jól kiegészítetted az ellenérveket. ;]
Valóban gázos még a fogyasztás is mobil gépeket feltételezve.
Videóhoz (otthon) meg ahogy írtad, ha nagyon kell sokkal jobb a ramdisk. Talán stúdió szinten, nyers anyagnál kevés a ram és jól jöhetnek a GB/s-es lineáris átvitelek, de ott meg a tartós terhelésnél előforduló SSD "betegségek" jutnak eszembe. Már, hogy erősen visszaesik a legtöbb modellnél a teljesítmény.

A legjobb összegzés az, hogy felhasználói élményt nem igazán javít már ez a sebesség.

Meg én visszakanyarodnék oda is, hogy a programokat se hagyjuk már szétb*szódni. SATA3-on egy teleszemetelt FF is tud 1-2-3mp-ig indulni. Ez is lehetne 0.5mp is akár. De azért legyen már vmi optimalizáció sw szinten is... valami azért rémlik még a MB-os HDD-k korából, hogy a kódolásnál aki nem szartra telibe az mondjuk próbált nem 1000 file-ból betölteni, nem szakaszosan olvasni, hanem teljes beolvasás után adatfeldolgozni, stb, stb...

Egyébként eljutottunk szvsz oda, hogy az átlagusernek semmilyen fronton nincs igazi technológiai innováció. Másik topicban beszéltük, hogy cpu-ból egy 2+HT a legtöbbjüknek bőven elég. HC usereknek 4, 4+HT. De 8-16-32 mag/szál hova, minek? SSD-ből a fentiek alapján szintén úgy gondolom soha* nem lesz musthave egy GB/s átvitelű valami. Gpu-ból úgyszintén alig van előrelépés adott TDP-ből. Minden az api-król szól és, hogy mennyire nincs kihasználva a jelenlegi gpu sem. Grafikára... mert utána rákanyarodhatunk, hogy compute-ra meg aztán végképp nulla a kihasználtság. Igp-k parlagon hevernek 0.5-1tflops-szal.
Már írtam korábban is, de most se látom másképp. Érdemi előrelépés sw vonalon kéne, hogy jöjjön, új api-k, gpgpu, hsa. Hw oldalon meg a jelenlegi sláger irányvonal marad még szvsz sokáig: ezt az elegendő teljesítményt egyre lejjebb tolni TDP-ben. Az utóbbi években a desktop átlag lement mobil átlagba (vagyis alá), 15W-ba. A korábbi mobil átlag ultramobilba. Erre haladunk szvsz tovább. (most egy kicsit ellentmondva a várva-várt Zen-nek)

*Tudom, 640k is elég mindenre. Inkább úgy fogalmazok, hogy most belátható, de IT-ben nagyon hosszúnak tűnő, mondjuk 5-10 éven belül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.