Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Porkchops


Porkchops
újonc

Ha ez kiüti a tv-t akkor én meg űrhajós leszek

"...mikor mamàm odajött és szó nélkül belefűszerezett a főztömbe, mondom ez olyan mint mikor maszatolok az asszonnyal majd àtjön a szomszéd pista bà és ő is odateszi a farkàt..."

(#2) elefant válasza Porkchops (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát a cég nagyon bizakodó,legalábbis papíron

(#3) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Mit röhögnek egy katonán puskával?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) Male


Male
nagyúr

Látom a marketingesek náluk is kitalálták a fény kivonót :D
( a vetített képen a fekete sötétebb, mint a fal többi része, ahová nem vetítenek )

Amúgy remélem ez a megoldás nem szorítja ki teljesen a hagyományos/normális vetítési távolságú megoldásokat. Ahogy a képen is látszik, csak ezért egy asztalt kell tartani az előtt a fal előtt, amire vetítenek, és utána azt kerülgeted folyamatosan... a normálist meg felrakod a szoba túlsó falára vagy a plafonra, és ennyi. ( Nekem pl az asztal és a monitor van annál a falnál amire vetítek. Így ha onnan kéne vetítenem, akkor állandóan pakolnom kéne a projit. )

(#5) E.Kaufmann válasza Male (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Láttam olyan megoldást pl sulikban, hogy a vetítőt megfordították és a falra szerelt vasról lógott le, így nem kell neki asztal.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) Raymond válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


Raymond
félisten

Marketing mis-communication :) Amikor a kanapes kepet jovahagytak meg nem tudtak hogy az lesz a falra "vetitve".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) DRB válasza elefant (#2) üzenetére


DRB
senior tag

1300 dodoért(+áfa ?) tuti nem fog ez semmilyen tévét kiütni.

(#8) atok666 válasza Porkchops (#1) üzenetére


atok666
őstag

Leszek a masodpilotad.

Atok

(#9) elefant válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

lehet retardáltak!

(bakker nekem fel se tűnt, hogy az egy katona)

(#10) Tigerclaw válasza elefant (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A marketingesek hivatalból kénytelenek bizakodni és álmokat prezentálni a vezetőség és a piac felé. Nem tudom, hogy van-e kimutatás a piacról, de több(tíz?)ezer TV eladásra juthat 1-1 projektor és ez ezután is így marad.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) pilóta


pilóta
nagyúr

Majd ha 30000 órás élettartamú LED lámpa lesz benne, 1000$ alatt lesz az ára és 30 dB alatt lesz a zajszint, akkor esetleg lesz értelme a TV helyett ennek.

Amúgy nem rossz, csak nem helyettesíti a TV-t.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) ripla


ripla
őstag

Volt 1080p-s FullHD Optoma projektorom, nagyon jó kis márka, 3 évig használtam aztán eladtam, mert elmúlt a varázs. De tényleg nagyon igényes cuccaik vannak.

(#5) E.Kaufmann
360 fokban körbeforgathatod vele a képet, 90 fokonként, akár az oldalára is állíthatod pont ezért.

(#4) Male
Nekem jobban tetszik ez a megoldás, a hagyományosban mindig az zavart, hogy ha mászkált előtte valaki, akkor folyton kitakarta a képet, itt ugye ez kilőve. Meg nem is fontos, hogy asztal legyen, elég egy kis polc is. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) D.Va válasza Male (#4) üzenetére


D.Va
senior tag

Mert szerinted ezt muszáj asztalra rakni? Plafonra is lehet... Már 15 évvel ezelőtt is volt a legolcsóbb projektorban is képtükrözés (képmegfordítás) funkció...
A marketingképeken jobban mutat hogy az asztalon van a termék, mint hogy a plafonon...

[ Szerkesztve ]

(#14) E.Kaufmann válasza ripla (#12) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért írtam a 180 fokot, mert az álló képarányt max DTP esetén használják, és nem tudom, hogy pl 90 fokos forgatás esetén a nem veszítünk-e a képátló méretéből.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15) Ispy válasza DRB (#7) üzenetére


Ispy
veterán

500k az ára. Akinek a méret a lényeg, annak simán lehet jó vétel, 80+-os tévékért ennek a dupláját is elkérik. Nyilván nem a 32``-os hd ready lcdket akarják ezzel lenyomni...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#16) D.Va válasza pilóta (#11) üzenetére


D.Va
senior tag

Én meg majd akkor veszek projektort TV HELYETT ha 1000 dollárért lehet venni 3 méter képátlójú TV-t...Na Akkor esetleg lesz értelme TV-t venni projektor helyett...

(meg ha minimum 16 K-s lesz a felbontása 50 év garanciával ;] )

Minden igények, és nézőpont kérdése... :U

[ Szerkesztve ]

(#17) elefant válasza D.Va (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

oké, de gondold el, hogy fogod és leviszed a nyaralóba. vagy átviszed a haverhoz játszani. Azért sokkal kényelmesebb így, mint ott nekiállni furkálni a plafont.

(#18) BatchMan


BatchMan
senior tag

A 36 dB csak nekem hangos? Persze el lehet nyomni, de mindig fogok heavy metal koncerteket nézni csak ezért. Vannak halk, suttogó jelenetek is a filmekben...
30 dB felett nem foglalkozom vele.

(#19) DRB válasza Ispy (#15) üzenetére


DRB
senior tag

Nyilván lesz akinél ez, vagy egy hasonló projektor a nyerő, és nem egy bazi nagy TV. De kiütni nem fogja a TV-ket a piacról, de még meglegyinteni sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) D.Va válasza elefant (#17) üzenetére


D.Va
senior tag

Persze én értem, és nincs vele semmi bajom, csak a #4. hozzászólásra reagáltam, akinek problémát okozott hogy kerülgetni kell az asztalt a szobában amin a projektor van... :DDD

(#21) Ispy válasza DRB (#19) üzenetére


Ispy
veterán

Miért? Azt a pár darab 80+-os tévét simán kiütheti, amit eladnak jelenleg :D

Egyébként meg nálam a tévé azért tévé, mert van benne tuner, ebben meg gondolom nincsen, szóval ez csak egy megjelenítő eszköz.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#22) D.Va válasza pilóta (#11) üzenetére


D.Va
senior tag

őőőőő

Javítanám az előző HSZ-emet amit elgépeltem :))

Ezt akartam írni:

Én meg majd akkor veszek projektor HELYETT TV-t ha 1000 dollárért lehet venni 3 méter képátlójú TV-t...Na Akkor esetleg lesz értelme TV-t venni projektor helyett...
(meg ha minimum 16 K-s lesz a felbontása 50 év garanciával )
Minden igények, és nézőpont kérdése...

(#23) pilóta válasza D.Va (#22) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tedd azt.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) Akula válasza D.Va (#22) üzenetére


Akula
őstag

+1
Nehéz ezt elmagyarázni!
Nálam pl. pont azért lenne jó egy projektor, hogy ne féltsem állandóan a panelt. Kétéves gyereknek nehéz elmagyarázni, hogy a játékot ne hajigálja a lakásban, mert kárt okoz vele. Erre nincs biztosítás se. A projektort meg előveszem ha szükség van rá.
Egyedüli nagyon nagy baj vele a lámpa élettartama. Ja és annak költsége ugyebár.

(#21) Ispy: apróság, bele lehet integrálni.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#25) Raymond válasza Akula (#24) üzenetére


Raymond
félisten

Levaltottam a projektor 2-3 eve az ilyen funkciorol es visszatertem TV-re mert meguntam hogy napkozben (vagy eppen este olyan honapokban ami nem Nov->Feb) nem lehet normalisan nezni csak nagy nehez vastag fuggonyokkel (nyugatra nezo ablakok voltak).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) DRB válasza Ispy (#21) üzenetére


DRB
senior tag

Kiüthetné, a tudása nem rossz, de, mint ahogy te is írtad ez nem egy TV, nincs benne tuner, így továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy nem fog kiütni semmilyen TV-t, se kicsit, se nagyot. Esetleg ha valaki azért venne egy kurva nagy TV-t, hogy házimozizzon rajta, annak alternatíva lehet, mint megjelenítő. Hozzátenném, hogy az ilyenek eddig is igyekeztek projektort venni, a ki ki a lehetőségeihez mérten, szerintem.

(#27) vcsabika válasza Male (#4) üzenetére


vcsabika
tag

Fenykivono nem marketing, inkabb optikai illuzio. A linken az A es B kocka ugyan olyan szinu, ellenorizd le paintel. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a6/Grey_square_optical_illusion.svg/1200px-Grey_square_optical_illusion.svg.png

(#28) bteebi válasza DRB (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Azért a 90-100" körüli TV-k ettől jóval drágábbak...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) ripla válasza E.Kaufmann (#14) üzenetére


ripla
őstag

Nem veszít belőle. :) Én próbálgattam anno a sajátomat, 360 fokban körbemozgattam a képet, ugyanúgy nézett ki mind a 4 oldalon.

(#30) orbano válasza BatchMan (#18) üzenetére


orbano
félisten

én meg 17dB felett nem :)
de tényleg, ez elég hangoska...

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) Lacok


Lacok
őstag

Nálam még mindig a lámpa élettartama a szűk keresztmetszet és a cserénél az ára.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

Az a promo kep, fogyik talakozoja... :D

(#33) Male válasza E.Kaufmann (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, csak ezt a normál vetítési távolságúval is meg lehet tenni. ( jó, tudom a rövid távolságút közel lehet akkor is tenni, és így ha valaki mászkál előtte, akkor nem lóg a feje a képbe... )

(#34) athomi


athomi
veterán

Hangos, 36dB-nek van hangja rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#35) Male válasza vcsabika (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, ismerem a jelenséget. Akkor csak a te kedvedért a cikkbeli képen egy sötét pont a vetített képen: RGB: 34/38/39. Alatta egyvonalban a fal színe: 219/223/226.... szóval a marketingeseknek azért sikerült mégis a fénykivonó :)

(#36) Móci válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


Móci
addikt

Szerintem a marketingeseken röhögnek.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#37) nkmedve


nkmedve
őstag

Nem igazán vált ez ki semmit. Térjünk vissza a dologhoz akkor amikor bír kb. 50000 órát és a zajszint megáll 20-25 dB között (bár ez is sok egy teljesen néma tévéhez képest).

[ Szerkesztve ]

(#38) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Irreális a promó kép. Nincs náluk üdítő!
Olyan nincs, hogy pattogatott kukoricához ne kellene üdítő!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#39) Feketelaszlo válasza nkmedve (#37) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Egy elszigetelt tanya háttérzaja van kb. 20-25 dB körül, megkockáztatom ott a képcsöves TV elektronikájának hangja már kihallatszana (szerintem profi hangstúdiókban nem írnak elő ilyen alacsony értéket). Átlag műsoros adást meg 50-60 dB között néz az ember, az már bőven elnyomja a 36 dB@1m-t, házimozi meg még e fölött van. DLP-vel szerintem nem is menne ez a halkság - mert ugye nem csak a ventilátor adja a zajt -, LCD-vel talán.
Szóval lehet, hogy nem világbajnok halk, de nem is olyan szörnyű még az a 36 dB.

(#40) D.Va válasza nkmedve (#37) üzenetére


D.Va
senior tag

A legtöbb esetben szerintem a szobában nem a projektor a nagy zajforrás hanem a PC (már amennyiben PC-re van kötve a projektor, de a játékkonzolok is hangosan zúgnak...) Nekem PC-m épp ezért nem is a "mozi" szobában van hanem másik helységben, ott meg úgy zúg ahogy akar... Az én projóm 22bd zajt termel, de én eco módban használom, úgy gondolom még keveseb... Nyáron 40 fokban sem zavaró a 22 db szerintem... Pedig a fejem mögött kevesebb mint 1 méterrel van a projektor...
Nem hiszem hogy átlag használat mellett probléma lenne a 36db... max ha full csend van... márpedig a legtöbb projektor használó nem hiszem hogy 80 éves néma filmeket nézne... Ha már egy ember beszél a filmben akkor már nem hallod úgyse a venti zaját... :U

[ Szerkesztve ]

(#41) nkmedve válasza D.Va (#40) üzenetére


nkmedve
őstag

22 dB teljesen más szint, azzal már ki tudnék békülni. 36 dB még a hangosabb projektorok között is sok, pedig hallottam én már néhány modellt és eléggé feltűnt a hangjuk (pedig nem tanyasi körülmények között teszteltem). Persze attól függ minden, hogy milyen ventillátor van benne, ha egy kis 50-60mm-es pörgettyű visít benne sok ezres fordulatszámon az sokkal rosszabb mint egy nagyobb, lassabb venti aminek szerencsés esetben csak egy enyhe szélzaja van (nagy különbség lehet érzésre, még ha a dB ugyan az is).

"Nem hiszem hogy átlag használat mellett probléma lenne a 36db... max ha full csend van... márpedig a legtöbb projektor használó nem hiszem hogy 80 éves néma filmeket nézne..."

Ez szerintem nem jó érv, nem csak robbanásokkal teli akciófilmeket vagy üvöltő sporteseményt lehet nézni, van amikor nem árt a teljes csend főleg, hogy legtöbbszor csak éjjel van alkalmam mozizni.
Ha mondjuk PC-n játszom az már teljesen más (úgy talán még a 36 dB is elfogadható), olyankor amúgy is üvölt a VGA hűtése (egyébbként elég néma a PCm alaphelyzetben, megtömve 17 dBs leszabályozott ventillátorokkal).

Mostanában többször kellett költözzek, úgyhogy meggondoltam, hogy talán az 55-ös TV helyett nem ártana inkább egy projektor (ránézésre nem olyan nagy az 55, csak amikor vinni kell valahova akkor gyűlik meg a baj vele :) ). Tetszene a jobb hordozhatóság, jobb kontraszt, nagyobb átmérő lehetősége, csak a lámpák élettartama és a szükséges aktív hűtés nem szimpatikus (+ nem ártana a 4K sem aminek megkérik az árát rendesen).

(#42) Joshi


Joshi
titán

A projektor soha nem lesz elterjedt megjelenítő eszköz, pont azért mert rengeteg hátránya van. A fényt a vászonról visszaverve kapja meg a néző ami sok hátránnyal jár. Én inkább az LG W7-et tartom jövőálló megoldásnak. Ma még csak 70"-ban létezik, de 10-15 év múlva már lehet hogy úgy tesszük fel a falra mint a tapétát.

(#43) ripla válasza Joshi (#42) üzenetére


ripla
őstag

Sok az a 10-15 év, már most is meg lehetne oldani. :)

(#44) Joshi válasza ripla (#43) üzenetére


Joshi
titán

Azért írtam 10-15 évet, mert talán akkora lesz elérhető az átlagembernek is. Habár a kartelezések miatt ez inkább lesz 20-25év. ;]

(#45) Tigerclaw válasza Joshi (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szóval "még" csak akkora, ami bőven elég lenne a háztartások 98%-ban, és az esetek a nagy részében már ez is túl nagy is lenne. :B Sajnos az OLED tévék árcédulája sem kompatibilis a legtöbb ember pénztárcájával (nem csak itthon)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) -=RelakS=- válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Örülnek a projectornak, ami tud feketét is vetíteni

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#47) E.Kaufmann válasza -=RelakS=- (#46) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na én nem röhögnék, elképednék, hogy aztaq... :)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48) arty


arty
veterán

veszi ezeket valaki?

mára a vetítés elég marginálissá vált (túl vagyunk a csúcskorszakon), egy ilyen termék, ILYEN marketingel szvsz eladhatatlan. de ha el is adják valakinek, az fix h egy totálisan tájékozatlan vevő lesz, aki a képet otthon látva soha többet nem fog a vetítők közelébe menni..... :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#49) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Lendüljünk túl azon, hogy a valós kontraszt ilyen árszinten 1-2000:1 környékén mozog és kéne egy csúcstechnikát képviselő dinamikus írszvezérlés hozzá. A gond igazán azzal van, hogy a koncepcióból elfelejtették a 2-3000 dolláros optikai vásznat hozzá amitől ez valóban tévé lesz :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#50) Male válasza M@trixfan (#49) üzenetére


Male
nagyúr

A legtöbb embernek a fehér fal is elég minőségben... nálam is van, hogy előbb jönnek meg, minthogy a vászon lent lenne... én látom a különbséget bőven, de a többségnél az megy, hogy hát egyáltalán minek a vászon, teljesen jó a kép így is... ( igaz, nem is vettem annyira drága vásznat azért ).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.