Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

valahogy nálunk ez nem érződik. UPC (nemsokára T-Home) és Directv Now is van, aktívan használatban :) nem mondom, hogy 3-4 órákat ülünk minden nap valamelyik előtt, de 1-2 óra tuti van.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) erer1000 válasza anulu (#1) üzenetére


erer1000
őstag

akkor lehet te része vagy a tv-t rendszeresen használók körének.

én ezt a csökkenő tendenciát rokonok, barátok körében is észrevettem.
internet előtti időkben egészen kb 2007-9 körülig nálunk is a tv dobminált, de valahogy ellene szól hogy a műsorok minősége már valahogy nagyon nem az a szint sokszor amit megérné nézni.
de pl HBO ha van, akkor azt már tv nélkül, neten HBO GO val is nézhetjük ott, és akkor amikor akarjuk

így ez is a szó szoros értelmébe vett TV elől viheti el az embert.

annó 2 TV volt itthon, és VHS-re, vagy laptopra rögzítettük a jobb műsorokat, de már internet van, így nem kell felvevegetni, lehet csemegézni.

nálunk már csak anyám TVzik, ő is ritkán, főleg háttérzajnak megy vasalás, dolgozat javítás vagy hasonlók közbe. néha tényleg filmezik azért :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#3) M5Norbi válasza anulu (#1) üzenetére


M5Norbi
őstag

Pontosan.

Nem mérvadó a felmérés.
Ha kiállok egy iskolasarokra 100-ból 95 netezik és alig tévézik.Egy nyugdíjasotthon előtt meg fordítva lesz.

erer1000: Kétségtelen hogy kezd eltolódni ez igaz. De hogy halott a tv az szerintem túlzás.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#4) ViZion


ViZion
félisten

Temették már a rádiót, a TV-t, a PC-t, meg mindent. Majd beáll, meg lesz ennek is a helye. Arányok fognak változni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) Wesder


Wesder
félisten

Itthon is kb 4-5? ève nem is nèzek TV-t. Gèp rá van kötve, azt csemegèzek neten valamit :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) M5Norbi válasza ViZion (#4) üzenetére


M5Norbi
őstag

"Arányok fognak változni"

Na azt hiszem így a legpontosabb a megfogalmazás :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#7) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nekem is van TV-m, de a tuner akár hibás is lehetne benne, mert én ugyan ki nem próbáltam. De a képe az jó és nagy, nekem pedig az a lényeg.

<-ƘƘ->

(#8) #52588800


#52588800
törölt tag

Már megint halott? Az él mindig a legtovább akinek a halálhirét keltik :K

(#9) joey04


joey04
titán

Én magam nem tudom hova soroljam magam. Mostanában sokat nézem a TV-t de egyetlen dolog miatt: most dől el minden fontosabb bajnokság és verseny minden sportágban. Ennyi. Se híradó, se magazinműsor se semmi egyéb nem érdekel és nem is nézem. Az online stream meg még ma sem annyira megbízható, hogy ne a TV-ben nézzem a közvetítéseket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) UnA válasza M5Norbi (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Most az az érzésem, hogy te nem olvastad el a cikket, mert pont ezekről a generációs különbségekről van benne szó ;)

(#11) Dezsike


Dezsike
tag

Akkor azt hiszem, a kisebbségbe tartozom. Megvannak a fix műsorok amiket nézek, céltudatosan akkor és arra a csatornára kapcsolok, ha nem megy ilyen akkor inkább más szórakozási formát választok. Az más, hogy azok a műsorok amiket szeretek tipikusan egyszerre mennek a különböző csatornákon, most például három ilyen megy, közülük kettő halál pontosan egyidőben (+- 1-2 perc a reklám miatt, de ez elhanyagolható különbség), a harmadik bár kicsit korábban kezdődik, de nagyrészt belelóg a másik kettőbe. De végülis nekem mindegy, mert a digitális eszköz mellett működik egy 10 éves DVD felvevő és egy 15 éves VHS magnó, így a reklámokat se kell elviselni akkor se, ha nem érek haza és mindhármat fel kell veni. Igaz a háromból kettőt vissza lehetne nézni online, de előfordult már, hogy nem indult el a videó, így inkább felveszem magamnak akár a kőkorszaki technológiával.

(#12) flashpointer


flashpointer
őstag

Z utan mi jon, AA?

(#13) erer1000 válasza flashpointer (#12) üzenetére


erer1000
őstag

görög betűk

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#14) UnSkilleD válasza flashpointer (#12) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ZS

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#15) #54625216


#54625216
törölt tag

A kutatásokban is külön kellene választani a TV tuner és monitor funkcióját, mert a felhasználásban is egyre jobban szétválik a kettő.
Pl. a jelen kutatásban egyszerre beszélnek a TV hanyatlásáról és a játék konzolok felfutásáról.
Ez önellentmondásnak tűnik, amíg nem tisztázzák, hogy mit értenek TV alatt.
A TV mint háztartási eszköz köszöni szépen jól van (sőt), a TV mint műsorszolgáltatás viszont visszaszorulóban van, a kettőt tehát nem érdemes egyben kezelni.

(#16) UnA válasza flashpointer (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Alfa generáció.

(#17) M5Norbi válasza UnA (#10) üzenetére


M5Norbi
őstag

Sorry lehet hogy felületes voltam. :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#18) Slack


Slack
tag

Nekem kábeltv előfizetésem sincs. Pedig szívesen néznék TV -t, de a mostani színvonalért nem vagyok hajlandó fizetni. Készülékem az van, napi 4-5 órát használom.
Szerintem a TV mint műfaj át kell, hogy alakuljon. Véleményem szerint a stream megoldások jobban előtérbe fognak jönni. (Ha ez nem fog megtörténni, akkor a TV csatornák rengeteg bevételtől esnek majd el.)

(#19) pomorski válasza M5Norbi (#3) üzenetére


pomorski
őstag

Pontosan erről van szó!

(#20) pixelking


pixelking
tag

A TV mint szolgáltatás halott. Az adásidő 1/3-át kitöltő konzerv műsorokra a mai generáció nem igazán kíváncsi, nincs is rá idejük. Olcsón leforgatható, adásidőt jól kitölti, több se kell. :DDD

Viszont a készülék maximum a pillanatnyi lakóingatlanuk mérete és anyagi helyzetük miatt szorulhat háttérbe a fiatalok körében. Teszem azt egyetemre jár, albérletben / kollégiumban lakik, laptop esetleg monitor mindenképp kell, TV viszont nem. Ha majd állandó lakóhellyel fog rendelkezni és lesz pénze is, vesz TV készüléket film / sorozat nézésre, konzollal való játék miatt, mert be kell látni, azon azért kényelmesebb a médiafogyaztás. :DD

(#21) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A tévé már halott, csak még nem vette észre

Kissé morbid ez a cím, elvégre a tartalomfogyasztás jellege is egy generációs jelenség. "A nyugdíjas halott, csak még nem vette észre" ?

x gon' give it to ya

(#22) tailor74


tailor74
őstag

Szegény tv-t már párszor eltemették. Pedig megszűnni nem fog, a felahasználási szokások változnak, előbb-utóbb a tartalomnak is muszáj lesz változnia.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#23) Narxis


Narxis
nagyúr

Unalmas a tévézés, nem tudom mit látnak benne az emberek. Maga a készülék persze jó és kell de a tv szolgáltatás az nem. Mire ott leadnak akármilyen műsort ami érdekel addigra megnéztem az egész évadot más módon. A felhangosított, sok reklám pedig kifejezetten agresszívvá tesz, ezért nem tudom még háttérzajnak se elképzelni. Nyilván teljesen kihalni talán nem fog de eljön majd az a pont amikor ennek az iparágnak főleg hazai szinten lépnie kell ha nem akar rengeteg nézőt veszíteni.

Thanos was right.

(#24) Kékes525


Kékes525
félisten

Filmeket csak TV-én nézem. 40" kicsivel nagyobb mint 24" vagy 5.2".

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nálam mennem napi pár órát, ha nem lenne tele szeméttel/ismétlésekkel és reklámokkal..

Ezért lecsúsztak rólam már kb 2 éve.. Se tv se adás nincs nálam.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#26) Kékes525 válasza Sanchez638 (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez könnyen megoldható. Fel kell venni és a reklámoknál tovább hajtani. Annyi csatorna van, hogy néhány új és jó film mindig található.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) Sanchez638 válasza Kékes525 (#26) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szombaton van időm párommal filmezni és az első 5perc csak csatorna tekerésekkel megy el. Utána megunjuk és jöhet a trékomos moziklubb kölcsönzés.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28) Kékes525 válasza Sanchez638 (#27) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt még nem próbáltam. Jó filmek vannak ott és milyen áron?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) Sanchez638 válasza Kékes525 (#28) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem tudom milyen csomagba +ként van benne. Nagy a választék. Van a moziklub meg a kölcsönzés. Utána kéne nézni hogy megy ez.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30) Kékes525 válasza Sanchez638 (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Persze, lehet hogy az én csomagomba is megvan. :D Én mindig felveszem a filmeket amiket jónak találok és este azok közül választok. Most is mintegy 60 film van felvéve.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem tudom mi volt a korcsoport, meg azt sem, hogy miert lett olyan divatos azt mondani, hogy az ember nem tv-zik, miközben a valóság mást mutat.

Szinte majd minden lakásban ott a TV és általában megy is, ez igaz mind az imerősi körre és az egyéb lakásokra is, ahol csak futólag fordulok meg, itthon és külföldön egyaránt. Emellett világszerte elég nagy nézettségeket produkálnak az aktualis felkapott cuccok, szóval nekem minimum furcsa az utóbbi időben rendszeressé vált, TV-t ostorozó hírek áradata a lapcsaládon belül. :U

Amúgy nem tudom miert de pl. TV-ben többször megnézem ha van Bud Spencer film, de amúgy ugyanúgy megvan DVD-n, viszont azt talán egyszer néztem meg, azóta hozzá se nyulok.
Netes cuccoknál ugyanez, általaban egyikhez sincs kedvem, hiába erdekelne alapvetően, viszont ha aktualisan tv-ben rakapcsolok, akkor általában megnézem. :D
Bár alapvetően csak 2-3 orat tv-zek egy héten, de azert jo ha van. :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Kendek válasza Sinesol (#31) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na jó, de a TV-nél nincs ott a választási szabadság, szóval ha valami éppen megy ami érdekel, akkor nyilván megnézed, mert csak akkor tudod. De ha ott van ugyanaz a polcon, akkor pedig csak abban az esetben veszed elő ha ténylegesen ahhoz van kedved.
A lineáris televízióadások nyilván sosem fognak megszűnni. De az is biztos, hogy a mai fiatalok, akik fel sem néznek a mobiljukról és ki sem látnak az internetből, nem fogják a TV újságot lapozgatni, hogy el tudjanak csípni egy-egy, reklámokkal telerakott filmet/sorozatot.

<-ƘƘ->

(#33) Sanchez638 válasza Kendek (#32) üzenetére


Sanchez638
addikt

Sok embernél inkább azzal van a probléma, hogy 10 percenként 5 perces a reklám... És egyyből 4 is van egy egye sorozatban.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34) Kékes525 válasza Sanchez638 (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

A telekomosoknál ez nem gond. Felveszem és csak áttekerem a reklámot.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) Xarina


Xarina
aktív tag

En vagy 14-15 eve kapcsoltam be a tv- t utoljara. Nem is hianyzik.

(#36) joey04 válasza Xarina (#35) üzenetére


joey04
titán

pedig jó dolog a nagy képernyő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Xarina válasza joey04 (#36) üzenetére


Xarina
aktív tag

Tudom, mar 20 eve projectort hasznalok filmekhez is, de en leginkabb fenykepeket nezek rajta.

(#38) htomi85


htomi85
tag

Hagyjuk már ezt.
Hétmilliárd embert le kell foglalni valahogy.
A TV még évtizedekig meghatározó lesz.
Nyilván egy ilyen piacra túl tőkeigényes betörni, ellenpropagandát venni olcsóbb.
Nice try.

(#39) joey04 válasza Xarina (#37) üzenetére


joey04
titán

hát én nem váltanék projektorra de kinek a pap...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

A családomban évek óta csökken a TV-zés mértéke, pedig a lehetőség adott. Még a nagyszülők is sokszor inkább olvasnak vagy rádiót hallgatnak. A hazai műsorok tekintetében szerintem ez nem is csoda.

Nálunk csak híradó+időjárás+sorozat megy a TVben, meg néhanapján valami elcsípett film. Magyar tartalom, ami nem hír jellegű, sosem megy, ilyen tekintetben mi inkább csak monitornak használjuk a TV-t. (Szinkronizált/külföldi sorozatokat nézünk online.)

Az alsó táblázatot meg tudom erősíteni: a fiatalok több sorozatot és zenét "fogyasztanak", mint korábban. Ellenben a valóságshowk és tehetségkutató borzadályok terjedése elszomorít. Enyhén fekete szemüveggel, de mégis inkább objektíven kezelem őket, és nem értem, mi visz rá embereket, hogy egyszerre több ilyennel is foglalkozzanak TV-n, facebookon és minden létező platformon keresztül. Szinte bármely korosztályból... Vagy velem van a hiba :F?

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#41) , válasza Wesder (#5) üzenetére


,
addikt

Én már kb 15 éve nem nézek TV-t. :DD
Hírek, stb.-re ott a net, a filmek, amiket adnak, azokat meg már évekkel azelőtt megnéztem.

(#42) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

7-8 éve foglalkozom nézettséggel, időnként írtam róla, ma csak alaposan figyelem.
Folyamatosan csökken a tévé adók nézettsége. Itthon is, és az USA-ban is. 5 évvel ezelőtti számokért fél karukat adnék a nagy adók, de hiába.
Viszont akik még nézik, azok szépen eloszlanak a 100+ hazai (odakint ennek többszöröse) adó között.
Cserébe felvirágzott itthon a minőségi sorozat és tartalomgyártás ( sok szar mellett, azt se feledem), és odakint is Peak TV van, 450+ sorozat, köztünk igen sok jó.
Szóval több tényezős történet ez. DE a hagyományos tévé még harcol, de haldoklik, nem kérdés. És pont azért mert az "utánpótlás" (15-25 évesek) már be se kapcsolják a készüléket azért hogy élőben tévét nézzenek. Kivéve sportok, abból is egy pár.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#43) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Én kb. 2008. óta nem nézek egyáltalán tévét, úgyhogy az okostévés korszakból már bőven kimaradtam. Gyakorlatilag minden információt a netről szerzek be már sok-sok éve, és a multimédiás tartalomfogyasztásom kb. 70%-a is a számítógépen történik. A többi a telefonon, ami gyakorlatilag ugyanaz.. Az "okoskorszakban" nincs már szükség esti híradóra sem, mert elképesztő sebességgel juthatsz hozzá a legfrissebb hírekhez is okoseszközeid segítségével. Ha valaha is vennék még tévékészüléket, az egy hatalmas 4K OLED TV lenne, és csak azért, hogy kitoljam rá a képet PC-ről.

(#44) big-J


big-J
őstag

A TV programozás, ami halott, a TV készülékek nem mennek sehova, csak chromecast, pc mód, miracast, android box, appok, stb megy rajtuk.

(#45) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Szinte minden évben kihoznak egy vagy több ilyen "kutatást ".
Aztan minden megy a maga útján tovább.
Az embereket nem érdekli a jofogas "elemzője " bármekkora "szaktekintely" is. Egyszerűen megveszik ami kell és használják.
Függetlenül attól, hogy mit mutat a statisztika!
A pc-t például már 15 éve temetik.
Semmi jelentősége, hogy ezek a "szak emberek " mit írogatnak.

(#46) calocsay


calocsay
tag

Évek óta nem tv-zek. Egyrészt azért, mert nem azt nèzhetem amit szeretnék, másrészt lenyomják a torkom azt, amit nem szeretnèk. A világ legnagyobb átverésènek tartom a TV-t. Ha a megtekintett reklámok csökkentenék a havidíjamat, na arra már azt mondanám korrekt, de,hogy fizessek azért, hogy jószerivel egyetlen műsort ne nézzhessek végig kéretlen reklámok nélkül, na az már kicsit pofátlanság!

[ Szerkesztve ]

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#47) vilmose33 válasza calocsay (#46) üzenetére


vilmose33
őstag

Mintha a mozira is ezt írták volna anno.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#48) Agrippa22


Agrippa22
tag

Egy dolog miatt van előfizetve a legnagyobb tv-csomag: Sport2 HD. Még mindig olcsóbb, mint előfizetni az NFL.com-on.

Discovery/NGC/Spektrum szentháromság mára már nézhetetlen a sok reklám miatt, a többi meg 20 éve se nagyon érdekelt. (Ezekre még elő is fizetnék, ha lenne Netflix/HBOGo-szerű szolgáltatásuk.)

(#49) joey04 válasza Agrippa22 (#48) üzenetére


joey04
titán

Engem nem csak az NFL érdekel, de az is, így én is gondolkodtam már az előfizetésen. Lehet drágább, de ott minden meccset nézhetsz élőben, nem csak azokat, amiket az itthoni Sport TV kiválaszt és bármikor vissza is lehet nézni. Az egyéb extrákról nem is beszélve. Szerintem neked megérné. Ha a helyedben lennék és CSAK ezért lenne TV előfizetésem, biztos, hogy inkább az NFL-re fizetnék be.

------

Én örülnék, ha lenne rendes Sport csomag a szolgáltatóknál és csak arra fizetnék be. Bár az is necces, mert néha lepasszolják kisebb adóknak a meccseket (foci), azok meg nem lennének a csomagban.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) User64476 válasza Nyugis (#45) üzenetére


User64476
őstag

De azt ugye látod, hogy a PC komponensek egyre drágulnak a csökkenő gyártási volumen miatt, így egyre kevésbé vesznek PCt a népek mert elég egy tablet is? A PC már kezd speciális célcuccá válni, amire az emberek 70%nak semmi szüksége...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.