Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ribobon


Ribobon
tag

A cikkben van egy apró elírás: az 576GB téves, helyesen 576TB :R

[ Szerkesztve ]

(#2) --ka


--ka
senior tag

"A vállalat nem fogta vissza magát, mivel tipikusan a terabájtos magasságot ostromolták, ami 2018-hoz közeledve érthető irány."

Miért, mi lesz 2018-ban?

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#3) Skyline15 válasza Ribobon (#1) üzenetére


Skyline15
tag

Látom nem csak nekem tűnt fel :D
"A vállalat által demonstrált referenciaszerverben 36 darab 16 TB-os NGSFF SSD kapott helyett, ami összességében 576 GB-os (576TB) kapacitást "

[ Szerkesztve ]

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez szép és jó, mindenesetre tartok tőle, hogy elég messze esnek a jelöltek a nemrégiben vásárolt 10terás seagate enterprise winyóm fajlagos árától... 10ezer dollárokért meg köszi, inkább házat+kocsit veszek:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) TeeJay


TeeJay
félisten

Olcsó 1TB-os SSD-t a népnek!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) Televan74 válasza TeeJay (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

De jó is lenne! :K De még messze van az! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) nbg


nbg
senior tag

Na, Samu újra feltalálta a raw device-t? :)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Biztos hogy átlag,és középosztály nem fogja megengedni magának azt amibe kerül.És tutti hogy 6 számjegyü lesz.

(#9) Apollyon válasza Televan74 (#6) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Eléggé. Pár évtized, mondjuk olyan 4-5, és megszűnnek a winyók. Vagy majd csak unokáink öregkorában.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) Chp


Chp
őstag

Igazából elég kétségbeejtő, hogy már a félvesém se lenne elég egy ilyenhez.

(#11) #72042496


#72042496
törölt tag

Itt az eredeti közlemény, ha valakit érdekel.

(#12) mzso


mzso
veterán

Nem lepődnék meg ha néhány év mulva SSD kartellről szólnának a hírek. Kapnának jó nagy büntetéseket, amiből természetesen a felhasználó semmit nem lát. Mindenki jól jár a gyártók bezsebelik a nagy pénzeket, a felügyeleti szervek a büntetést, a felhasználónak meg nem lesz gondja a sok pénzzel.

(#13) bindike01


bindike01
aktív tag

Ha 30000 ft ért lehet majd kapni 1 tb os ssdt akkor karaj lesz!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#14) r92king


r92king
tag

@mzso
Van az most is, emlékszem olyan 2015 vége fele 12k volt 120as v300as kingstone, én 25ert vettem 2013 tavaszàn, most meg 18-20 ezer

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#15) TeeJay válasza r92king (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

Sosem vennék Kingston SSD-t...
Csak Samsung érdekel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) r92king


r92king
tag

4 éve nyúzom semmi baja. Csak az árak miatt írtam. Ennek terméknek emlékszem az árára, mert nekem is ez van. Kb ugyan az van mint hddnél. 2010 nyarán 1tb hdd 10k volt, aztán jött a "víz" és 3x-os áron adták. Még most se ment le 10k-ra. A nagyobbak lesznek olcsóbbak. A kisebbeknek meg alig megy le az ára.

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#17) kromatika


kromatika
veterán

Up neki. :K

(#18) tecsu válasza bindike01 (#13) üzenetére


tecsu
addikt

De akkor ugyanúgy ennek sokszorosára lesz szükséged.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) mzso válasza r92king (#14) üzenetére


mzso
veterán

Én is ezt gondolom. Csak én arra írtam, hogy majd akkor büntetgetik őket. Egy jópár év vevő szívatás után tudnak sok pénzt legombolni tőlük.

(#20) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Leszarom milyen tekknolóógia van benne de nagy legyen és ócsóóó!

(#22) Cs1csó válasza BiP (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na ebből kéne 4db egy NAS-ba és talán karácsonyig kihúznám vele :)

(#23) bteebi


bteebi
veterán

1 terabites chip? :Y OMFG, nem gyenge. Mint ahogy a 16 terás NGSFF SSD se :Y :C. Sebesség, tárkapacitás, megbízhatóság rendben van, már csak az árra kellene gyúrni, de arra nagyon durván :U.

#20 és #21: Ha óccsón kell nagy tárhely ,akkor 8 terás Seagate Archive HDD. Kevesebb, mint 70k. Ezek a héliumos WD-k viszont szerintem 150-200k körül fognak rajtolni, ha nem még többért :(.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) BiP válasza bteebi (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Miért olyan fura az 1terabites chip? Abból is 8db kell egy terás SSD-hez, ami m.2-es formátumban kb. a maximum, amit rá lehet tenni. És ma már az 1terás m2 ssd sem egy elérhetetlen dolog.

Persze, amúgy tényleg nem semmi technikailag 1 kis chipbe 128Gigát belepakolni, van fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#25) #72042496 válasza BiP (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez egy réteg kapacitása, amiből többet tokozhatnak egy chipbe. A hírben is írják, hogy 16 ilyen már kiad egy 2 TB kapacitású chipet.

Eddig 256 Gb-en voltak, ha jól tudom. A link végén említik a terabites lapkát.

(#26) TeeJay válasza #72042496 (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

8-at szoktak ja, tehát egy kis kocka 1TB-os amivel jöhet 8TB-os SATA SSD vagy sima 4TB-os m2-es

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hány év után is jutottunk el ide, és mióta hallgatjuk a mesét az egyre olcsóbbá váló SSD-kről? :(((

(#28) mzso válasza #72042496 (#25) üzenetére


mzso
veterán

Most részben egyetértettél vele, részben ellentmondtál magadnak is...

Ha egy réteg lenne 1 terabit akkor egy negyed csip elég lenne két terához. (64 réteg esetén)

(#29) #72042496 válasza mzso (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem, csak réteget írtam lapka helyett. Rétegek a lapkán belül vannak.

(#30) W.Wilson válasza ^Clown (#27) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Milyen mesét? Majdnem 7 éve vettem az első, 64 GB-os SSD-met, 130 dollár körül volt, és az egyik leggagyibb Kingston volt. Ma ugyanennyiből veszel egy jobb 256 gigásat, vagy egy kicsit többért 500-asat.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#31) BiP válasza W.Wilson (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

7 év alatt 4x kapacitás nem tündérmese. Sokat fejlődött, és tényleg egyre olcsóbbak lettek az SSD-k (az idei áremelkedést leszámítva), egyre nagyobb méretet kapunk a pénzünkért.
De azért jóval lassabb a növekedés, mint amiről anno a mesék szóltak. Szerintem ezt nehezményezte.

(#32) dabadab válasza W.Wilson (#30) üzenetére


dabadab
titán

Igazából az a baj, hogy ennek a hét évnek az első felében volt csak csökkenés - most ott tartunk, hogy a 256-os SSD-m 12%-kal drágább most, mint amikor 2015 végén megvettem.

DRM is theft

(#33) dabadab válasza nbg (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Na, Samu újra feltalálta a raw device-t? :)"

A key-value-ra gondolsz? Az inkább az ellentéte: annak az SSD-nek saját filerendszere van, amit saját maga kezel.

DRM is theft

(#34) tecsu válasza W.Wilson (#30) üzenetére


tecsu
addikt

A szükség is hasonlóan emelkedett, vagyis amire hét éve "elég volt" adott értékű SSD, kb. arra elég ma is.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) troviko


troviko
senior tag

Én 50K-ért szeretnék kapni egy 2TB-s SSD-t, és egy életre megszabadulok a HDD-ktől.

https://www.oldtech.hu/

(#36) tecsu válasza troviko (#35) üzenetére


tecsu
addikt

Persze, persze.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) Bicsibocsi válasza dabadab (#32) üzenetére


Bicsibocsi
junior tag

Nem aktuális már. 🤪 ....

[ Szerkesztve ]

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.