Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

"kártyás csomagban 328 990 Ft"
Ez kell a népnek. :D

(#2) #76385920 válasza Fejvadi (#1) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nyilván nem a Lumia 550, Samsung Galaxy Young Mini Grand Prime Edition vásárló a célközönség. :)

(#3) Redneck válasza Fejvadi (#1) üzenetére


Redneck
veterán

A telefon használati tárgy és fogyóeszköz. Ehhez mérten ki-ki pénztárcája szerint fizessen a felső szegmens készülékeiért.

Szerk:
Mondjuk a 32GB-os verziót nyugodtan kihagyhatták volna. :D

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) Dr. 444Hertz válasza Fejvadi (#1) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

És mi magyarok sírunk, hogy nincs pénzünk...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#6) zuioch


zuioch
aktív tag

330e? Egy normálisabb videókártyát nem kapni ennyiért.

(#8) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Továbbra sem viszik túlzásba a kedvezményeket.

x gon' give it to ya

(#9) Dr. 444Hertz válasza Fejvadi (#5) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Én se. De a legtöbben igen...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#11) Polarstar válasza Cobra652 (#10) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:C :C :C :DDD :DDD

Ez volt a szezon beszólása! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) jacis


jacis
nagyúr

250 nem is vad kezdés a sima 7 esetében.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#13) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Ma este könnyesre sírom a párnám, mert én bizony retardált vagyok, az okos kisfiúk megmondták :)

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#14) fordfairlane válasza jacis (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

Kábé ilyen árban lesz az Apple resellereknél is.

x gon' give it to ya

(#15) pikszel válasza Cobra652 (#10) üzenetére


pikszel
őstag

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#16) jacis válasza fordfairlane (#14) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez most jobb áron kezdett mint az eddigiek nem?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#17) #79335424 válasza Fejvadi (#1) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#19) moleculez válasza Szabcsizz (#18) üzenetére


moleculez
veterán

Kicsit erős volt tényleg. Én ma tapicskoltam őket O2-ban. Szép meg minden, de együtt kellene élnem vele, hogy véleményt nyilvánítsak. Majd jövőre a 7s-nél kipróbálom mit tud az iOS, sosem volt még iPhoneom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) malor


malor
aktív tag

Azt is bele lehetett volna írni a cikkbe, hogy múlt héten a Telenor már felkészült az új iPhone érkezésére. Nagyon komolyan árat emelt az árlistájában, szinte minden telefon esetében.

Arról nem jelent meg egy hír sem, pedig elég egyedi és szokatlan jelenség, amikor hirtelen 30-40e Ft-tal drágulnak a telefonok egy szolgáltatónál. Az okát már akkor is tudni lehetett, hogy az új iPhone ne tűnjön olyan drágának, inkább felárazták a többit hozzá.

Több telefon többe kerül most, mint amikor először bekerült az árlistába...

Szép és elegáns gesztus a Telenortól.

(#21) janeszgol


janeszgol
félisten

Annyira nem vészes. Inkább előfizusan érheti meg.

Malor, ezt minden évben eljátsszák az iPhone-nál, nem?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) mg1992mg válasza zuioch (#6) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Remélem azzal tisztában tetszik lenni, hogy ezek nem játékra valóak.
Kivéve a Titan X, ami tényleg nem jön ki ennyiből. De az meg nem is éri meg, 1080 teljesítményben odaveri.

(#23) malor válasza janeszgol (#21) üzenetére


malor
aktív tag

Szerintem nem. Vannak ármozgások, pár ezer forint +/- havonta. De ilyen drágulást még sosem láttam Telenornál. Aztán lehet bennem van a hiba :)

(#24) Scholes9 válasza pikszel (#15) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez mekkora :C :DD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25) fordfairlane válasza jacis (#16) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jó kérdés, emlékeim szerint kábé ugyanolyan árban van. Azzal a különbséggel, hogy eddig a 16GB-s volt az árlista elején, most meg a 32GB-s.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#27) janos1988


janos1988
addikt

Elgondolkoztam, hogy ha megnyerném a főnyereményt a lottón vennék-e Iphone 7 plus-t. Nem. Mivel számít a kamera és a jack csati is. :))

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#28) Scrydhan válasza mg1992mg (#22) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Az XP-t?

[ Szerkesztve ]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#29) utomi válasza janos1988 (#27) üzenetére


utomi
senior tag

És mivel számít a kamera ezért nem veszed meg a minden bizonnyal legjobb kamerás telefont. Logikus :C :W

(#31) Dr. 444Hertz válasza utomi (#29) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nem olyan egyértelmű ez.
A tesztek alapján pl. az S7 kamerája sok (szerintem legtöbb) szempontból jobb.
Ráadásul a Samuék nem voltak hülyék, és nem vették ki a jack-et, és jelen pillanatban olcsóbb is, úgyhogy van alternatíva, nem mondott hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#32) Mr.Silkó válasza zuioch (#6) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Látod én meg videókártyára nem adnék 5 forintot sem, mert nem érdekelnek a gépek. Mind különbözőek vagyunk.

(#33) Rusi válasza malor (#20) üzenetére


Rusi
senior tag

Nem teljesen értem, mire gondolsz. A Telenornál a legutolsó árlista változás szeptember 15-én volt, erről 16-án ki is ment a cikk, EZ itt. Szerintem te a webshopra gondolsz, ahol szinte mindig vannak speciális akciók, bizonyos telefonokat, bizonyos tarifákkal kedvezményesebben vehetsz meg, mint boltban, illetve valamikor a webshopos árakhoz képest is lejjebb viszik. A bolti árlistában azok a változások történtek, amiket a fent linkelt cikkben látsz, a webshopos árváltozások ettől legtöbbször függetlenek, időben és összegben egyaránt.

Mobilaréna (2010-2017)

(#35) Atikusz válasza malor (#23) üzenetére


Atikusz
senior tag

Én a 6S 64GB esetében tudom alátamasztani az áremelés tényét. Idén februárban vásároltam ezt a készüléket a Telenornál 93 ezer forintért, a most érvényes árlista alapján ugyanabban a tarifacsomagban 119.000 Ft lett úgy, hogy már az iPhone 7-et is bemutatták, valamint a 64GB-os változatot nem fogják tovább forgalmazni.

Jelen esetben semmi nem indokolta volna a közel 30 ezer forintos áremelést, a többi telefonnál nem tudom hogy lettek emelve az árak.

[ Szerkesztve ]

(#36) KoryHu válasza Atikusz (#35) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Vállalati listán 9990 Ft-ot drágult a 6s 64Gb, de nem most már több hónapja. Más készülék nem igazán drágult, vagy ugyanannyi maradt vagy 2-3 ezer Ft-ot mozgott, az 5s pedig folyamatosan csökkent.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#37) csongi


csongi
veterán

Igy kell piacot nyitni a kinai gyartoknak. :)

(#38) <Lacy85> válasza utomi (#29) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor most olvasd el még egyszer, amire válaszoltál. :DDD

(#39) falikep válasza Rusi (#33) üzenetére


falikep
csendes tag

Pedig ez tényleg így van. Én csak a vállalkozói csomagokat nézegetem, de hatalmasat drágult. Iphone 5s augusztusban Mybusiness All-In xs csomagban 53 ezer Ft volt, most 99 ezer. All-In s csomagban 26 ezer volt, most 90. És ez utóbbi +64 ezer...

Augusztusi árlista:
https://www.google.hu/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.telenor.hu/upload/letoltes/arlista/telenor_uzleti_arlista_20160805.pdf&ved=0ahUKEwj_2aP_qJ3PAhWJ7RQKHcXcBsQQFggoMAU&usg=AFQjCNEY1Wcy3or21Ye3O5RJq6d8IW7NVQ

[ Szerkesztve ]

(#40) Rusi válasza falikep (#39) üzenetére


Rusi
senior tag

A válaszodban ott volt a kulcsszó, a vállalkozói (üzleti) csomagokban drágult a készülék, a blogban viszont csak a lakossági árlista változásairól írok. :)
A kisvállalkozói és vállalati csomagok általában ugyanakkor változnak, mint a lakossági, viszont az ármozgások akár teljesen különbözőek lehetnek, mint a lakosságiban (lásd épp most ezt az iPhone példát).

Mobilaréna (2010-2017)

(#41) falikep válasza Rusi (#40) üzenetére


falikep
csendes tag

Tudom, igazad van, tényleg a lakossági árakról volt szó. Csak amit malor írt, azt alátámasztandólag írtam példának, mert nem túl korrekt ez a mértékű áremelés a Telenortól, nem indokolta volna semmi szerintem. Azért zavar, mert pont azt a készüléket néztem ki, mint az egyetlen 4" telefon. :)

(#42) burgatshow válasza #79335424 (#17) üzenetére


burgatshow
veterán

A tetves, majd 30%-os ÁFA, meg a jogdíjak. Amúgy sem olcsó a készülék ezt aláírom, de akkor is majd az ár harmada az adó...

US-ben az alap 7-es, 32 GB-os 770 dollár, New York állam adója 8%, összességében: 831 dollár azaz kb. 229e forint.

Szerk: Ugyanez a készülék itthon az apple.hu szerint 255 990 forint.

[ Szerkesztve ]

(#43) Rusi válasza falikep (#41) üzenetére


Rusi
senior tag

Amúgy igen, tényleg nem túl korrekt ilyen durva emelés, akár lakossági, akár céges vagy vállalati árakról van szó.

Mobilaréna (2010-2017)

(#44) malor válasza Rusi (#43) üzenetére


malor
aktív tag

Igen, az üzleti listát néztem én is. Nem voltam egyértelmű. Elnézést érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.