Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Még kellene Debrecenbe és Szegedre és akkor jobb/bal/fent/lent/középen már játszana. :DDD :DDD :DDD

Igazából az elég vicces, hogy 6/3 hónapra "ingyen" adják utána meg még pluszba is fizethetsz érte és kb pár ezer embert fog érinti akik ott laknak/járnak és van 5g telefonjuk és megfelelő előfizetésük. Ez kicsit tesztidőszaknak tűnik nekem. :D

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sok gyakorlati haszna szerintem az átlag mobilozó ügyfél számára nincs, viszont a készülékgyártók után majd a szolgáltatók is szépen kaszálhatnak az 5G díjcsomagokkal. :U

B.Cs.

(#3) Hosssszu válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


Hosssszu
őstag

Egyébként volt már itthon példa arra hogy (mobiliparban) egy technológia használatáért külön díjat kérjen a szolgáltató? Nekem nem ugrik be hogy bármelyik szolgáltató külön díjcsomagot csinált volna pl. 3G-re.
Mert ha még nem volt ilyen, akkor lehetne ez a cikk címe: A Telekom példátlan díjcsomagot nyújt az 5G-t használó ügyfeleinek. ;]

(#4) Victoryus94 válasza Hosssszu (#3) üzenetére


Victoryus94
őstag

4G is hasonlóan indult. Én úgy értelmezem, nem feláras, csak nem minden csomagba aktiválják azonnal, illetve automatikusan (ha úgy vesszük, tesztidőszak - így könnyebb adatot gyűjteniük a minőségről, használatról).

https://www.telekom.hu/rolunk/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2012/januar_02

[ Szerkesztve ]

(#5) Hosssszu válasza Victoryus94 (#4) üzenetére


Hosssszu
őstag

Akkor az előző hsz-em tárgytalan.

(#6) lugosi válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sokan valószínűleg nem nagyon fogják mostanában használni:

"Telekom Könyves Kálmán körúti székházában és az azzal szomszédos Groupama Arénában, a Puskás Ferenc stadionban"

A székházban feltehetően a home office munkavégzés miatt, a stadionokban pedig a járványügyi intézkedések miatt nem nagyon lesz tömeges használat. Szóval így azért alapvetően vállalható az ingyenesség is a szolgáltató részéről. :/

(#7) #41635072


#41635072
törölt tag

Tök jó, csak kár hogy 4G-n is max 15, esetleg 30mbps-al jön budapesten, annyira túlterhelt. És ez lakóövezet...
emlékszem pár éve 50mbps-et is nyaldosta. Balatonon csúcsidőben a parton jó ha pár Mbps-el hasít...

(#8) Ance válasza INGJOKE (#1) üzenetére


Ance
őstag

Egerszegen is csak a ZalaZone miatt indult, ha az nem lenne, akkor csak Bp-en indult volna szerintem.

(#9) csernak75 válasza #41635072 (#7) üzenetére


csernak75
senior tag

Pont ezért kell az 5G, nem mindegy hogy 150Mbps vagy 1000Mbps olszlik el pl, 50 ember között!

(#10) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Zsír.
Nem elég hogy a telok már dollárban egy 100-sal drágábbak ha 5G-sek, de még külön kell érte fizetni is. Ebből én akkor kimaradok még sokáig. Illetve én erről eddig nem is halottam. Úgy kell ez nekünk, mint halottnak a csók. :U

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11) Tamás88 válasza Hosssszu (#3) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Szerintem csak teszt időszakra vonatkozik az időleges 5G lehetőség, utána úgyis mindenkinek engedélyezni fogják, hisz a tendencia előre mutat, és ha külön szolgáltatásként adnák, akkor maguk alatt vágnák a fát. Emlékeim szerint a 3G bevezetésnél minden szolgáltatónál volt ez a plusz szolgáltatás külön díjért, aztán felhagytak.

(#12) [CsuCsu] válasza 7Heads Drago (#10) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az 5G oda kell ahol sok ember hasznal egyszerre mobilnetet, mert ott a 4G mar nagyon akadozik. Nem is kell ezert mindenhova kiepiteni.

(#13) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Ha akartok egy jót röhögni és szörnyülködni az emberi sötétségen, akkor nézzetek be a Stop 5G Magyarország Facebook csoportjába! Félelmetes! :DDD

Semmit sem írok alá!

(#14) Mans20 válasza bmwk1200s (#13) üzenetére


Mans20
addikt

Néztem. Akkor nincs is vírus, mert az 5G miatt vannak a tünetek.. Át is állok 3G-re.

[ Szerkesztve ]

(#15) janeszgol válasza bmwk1200s (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszi. :)

[CsuCsu], pont ezt találgattam már. Az 5G definiálva van már talán. A 700MHz-es sáv hogy illeszkedik bele? Ez pont az ellen szól. Az 5G városi, azaz MAN hálózatra jó, nem városok között. Viszont városon belül jól fog jönni majd.

[ Szerkesztve ]

(#16) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Érdekes, eddig gigabitekről beszéltek 5g esetén, most meg már a 4g akár 10x sebessége

Az oldal alján

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) arnyekxxx válasza enginev3.0 (#16) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mi az érdekes abban, hogy egy átlagjuzer jellemzően nem a cella maximális sebességét tudja használni?

(#18) enginev3.0 válasza arnyekxxx (#17) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az hogy nekem ez kicsit olyan mentőövnek tűnik, hogy mindig az elméleti maximumot hajtják mindenhol
pl 4g esetén AKÁR 300MBITes sesbesség

Most érdekes, hogy ennél jóval kisebb értéket adnak meg

Tehát ezalapján elméletileg az 5g-t is úgy kéne reklámozniuk hogy "akár 400mbit sebességgel", az meg lóf...sz

A pingről nem is beszélve
1-2msról voltak szók eddig, most meg ennek jóval a többszöröse

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) atikó


atikó
őstag

király, remélem bekerül a kinálatba a xiaomi mi 10 pro 5G, letelt a hűségem! :DD

(#20) arnyekxxx válasza enginev3.0 (#18) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"az meg lóf...sz"

Mármint lófasz az, hogy az átlagsebessége az LTE+ elméleti maximumánál 25%-al nagyobb?

(#21) enginev3.0 válasza arnyekxxx (#20) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ők azt írják, hogy a 4G ÁTLAG letöltési sebességénél 10x gyorsabb, és ők az átlagot 30-40Mbitre csillagozták be az oldal aljára
Tehát ha a 4G átlag letöltési sebességénél (Ami 30-40Mbps) 10x gyorsabb, akkor az azt jelenti hogy 300-400Mbps, főleg hogy az 5Gnek nem írták hogy az átlag sebessége ekkora, vagy az elméleti

**4G átlagos válaszidő 20-30 ms felezésről ne is beszéljünk....

Nekem ez úgy lenne elfogadható, hogy a 4G elméleti sebességénél az 5Gnek akár 10x gyorsabb elméleti sebessége lehet

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22) kolopele


kolopele
nagyúr

Vannak, akik elkezdték azt terjeszteni, hogy az 5G szerepet játszhat a vírus kialakulásában. Érdekes elmélet, bár immunológus sógornőm szerint ez ebben a formában nem igaz. Az egészségkárosító hatásait ugyan vizsgálták már, madarak hullottak le a fákról, stb., bár bizonyítani még nem tudták, hogy köze lenne hozzá, aztán meg ki tudja.

(#23) Sinesol válasza enginev3.0 (#21) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a 20-30ms 4G válaszidő igazabol nagyon elég lenne ha meglenne, ezzel szemben inkább 50-70 körül mozog a valóságban. Online játékokból kiindulva kb. tökmindegy, hogy 15 vagy 30ms a latency, viszont 50 körül már kezd érezhető lenni a késés. Bár gondolom a nagy leterheltség is beleszólhat ebbe 4G esetén.

[ Szerkesztve ]

(#24) 7Heads Drago válasza Sinesol (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bőven elég lenne a tornyokig sávszéllességet bővíteni, és több maradna szétosztva.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#25) atee válasza bmwk1200s (#13) üzenetére


atee
őstag

Rendszeres követője vagyok. A napi jókedvet mindig megalapozza :) Fóliázzák a wifi router antennákat is otthon :D

D-day 2002-01-04 01:54

(#26) arnyekxxx válasza enginev3.0 (#21) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én mindkettőt átlagnak értelmeztem, a T aszf elméleti maximumnak 1Gbitet ir 5G-re.

(#27) enginev3.0 válasza arnyekxxx (#26) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az meg egy szép harmadik érték

Mert az se nem a 30-40mbitnek a tízszerese, se a 300mbitnek :D

Na mindegy, majd kiderül, de speciel én csalódásnak érzem már most

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) szabonagyur válasza atee (#25) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj, hogy vicces a téma meg amiket oda írnak csak félelmetes is, hogy ilyen emberek az utcán vannak. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#29) kolopele válasza szabonagyur (#28) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, nehéz elhinni ezeket a dolgokat, csak sok minden van, aminek az ellenkezőjét sem tudták még bizonyítani. Nagyon sok mindenről kiderült már évek múlva az egészségkárosító hatásuk, amikről nem is gondolta volna senki. Ezek csak évek múlva szoktak kijönni, ez nem olyan, mintha mérget innál, ami azonnal hat.

(#30) szabonagyur válasza kolopele (#29) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem azt mondom, hogy biztos nincs negatív hatása.

Engem csak a csoport hülyesége az ami aggaszt... egyszerűen meg vannak benne bolondulva de úgy, hogy kb. rongálásra készülnek/bátorítanak egyeseket a tagok benne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31) kolopele válasza szabonagyur (#30) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az már baj, persze. A hülyék csoportokba szoktak verődni általában :) Sajnos a legtöbb jó dologról kiderült már az évek alatt, hogy sok negatív hatással bírnak, felsorolni is nehéz volna, de az életünk részei, a gyerekeink jövője, így felesleges túlzásokba is esni azért.

(#32) Namelesske


Namelesske
addikt

Akkor most mindmeghalunk

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#33) arnyekxxx válasza enginev3.0 (#27) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mert az se nem a 30-40mbitnek a tízszerese, se a 300mbitnek

mivel senki nem állította ezt az aszf-ben igy nem látom problémásnak. A promoanyagban meg a juzer által átlagosan elérhető sebességről beszélnek ezért nem gigabitesként reklámozzák

(#34) b0rZ válasza arnyekxxx (#26) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Mértem már 1315 Mbps-t is..

(#35) kolopele válasza Namelesske (#32) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egyszer biztosan, de nem feltétlenül ettől. Ugyanolyan veszélyes az a sok műkaja amit az emberek megesznek, a cigi, stb. 20 év vagyok vega, azt sem tudom mi az a megfázás :)

(#36) arnyekxxx válasza kolopele (#35) üzenetére


arnyekxxx
veterán

20 év vagyok vega, azt sem tudom mi az a megfázás

az összefüggés teljesen egyértelmű.


(#37) kolopele válasza arnyekxxx (#36) üzenetére


kolopele
nagyúr

Van összefüggés, még ha szerinted nincs is. Az ember a legnagyobb bűnt azzal követi el a szervezete ellen, ahogyan étkezik. A másik, amikor a "pihenő" szobában vannak az elektromos kütyük. Na de mindegy, hagyjuk, nem idevaló (annyira).

(#38) Namelesske válasza kolopele (#37) üzenetére


Namelesske
addikt

Azért nem érdemes erről vitatkozni mert minden ember más és más. Mindenhol találunk kiugró eseteket, például én se ismerem a megfázást pedig nálam szarabbul nem sokan étkeznek. Alapvető igazságok vannak, de ezek csak árnyaltan igazak.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#39) kolopele válasza Namelesske (#38) üzenetére


kolopele
nagyúr

A gének is számítanak persze, de nem azokra kellene hagyatkozni. Pl. attól, hogy anyósom 80 éves elmúlt, és nagy dohányos volt világ életében, még nem következik az, hogy ha 10 bagós embert megnéznénk, és abban a tízben ő is benne lenne, a másik kilenc nem halt volna meg már jóval hamarabb rákban :)

(#40) XXLPC


XXLPC
csendes tag

Mi lehet az oka, hogy pont a Samsung "5G-s" csúcskészülékei az S20+/S20Ultra/Note10+5G nem alkalmasak induláskor a szolgáltatás igénybevételére? :Y :W
"Tájékoztatás! A készülék május folyamán, szoftverfrissítést követően válik alkalmassá az 5G szolgáltatás igénybevételére."

(#41) Tamás88 válasza XXLPC (#40) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Magyarul szoftveresen letiltották, de hogy minek azt nem tudom.

(#42) akaido válasza bmwk1200s (#13) üzenetére


akaido
addikt

Te jószagú... :Y Talán egy képernyő oldalnyit tudtam átfutni, nem-nem elolvasni, az már sokk lett volna két "K"-val...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#43) kilua válasza bmwk1200s (#13) üzenetére


kilua
senior tag

Köszi, a legjobb humor csoport a facebookon.

[ Szerkesztve ]

(#44) lugosi válasza akaido (#42) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem merek ilyen csoportokat nézni, mert tartok tőle hogy a FB aztán ajánlgatni fogja az ismerőseimnek, hogy nézzék a csoportot mert én is azt nézegetem :D

(#45) Tamás88 válasza lugosi (#44) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ezekben a csoportokban nem a posztok, hanem a kommentek a lényegek. A poszt csak az alapot adja, a komment az, ami érdekessé teszi az egészet. Nézd meg pl. a bp-i autósok csoportot, ott konkrétan mindenki önjelölt bíró lesz, az arányos büntetést meg nem ismerik. Ha meg felhívod rá a figyelmüket, akkor még te leszel az utolsó g**i, aki a bűnözőt védi, még akkor is, ha oda írtad, hogy nem akarod őt védeni.

(#46) kilua válasza Tamás88 (#45) üzenetére


kilua
senior tag

Ha azt nézzük hányan halnak meg az utakon, ott is nagyobb szigor lenne indokolt.

[ Szerkesztve ]

(#47) arnyekxxx válasza kolopele (#37) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Légyszives mutass egy tudományos vizsgálatot ami bebizonyítja, hogy a vega étrend baktérium és vírusállóvá teszi az emberi szervezetet.

(#48) kolopele válasza arnyekxxx (#47) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hol írtam én ilyet? Ne fordítsd ki a szavaimat. Egy jól működő szervezet könnyebben legyűr egy egyszerűbb náthát, megfázást, sokszor észre sem veszi az ember, én csak erre utaltam. Attól még az influenza elleni oltást be kell adatni minden évben, az csak segíti az egyébként is jól működő immunrendszert a védekezésben, ahogy majd a korona vírus ellenit is be kell adatni amennyiben készen lesz a vakcina.

[ Szerkesztve ]

(#49) Sinesol válasza kolopele (#48) üzenetére


Sinesol
veterán

A vega etrendtöl nem feltetlen fog jobban müködni a szervezet.

(#50) kolopele válasza Sinesol (#49) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt mond meg az elefántoknak is :) Egyébként a vegetarianizmusnak is vannak különböző formái, lehet csinálni rosszul is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.