Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szabaka


Szabaka
tag

február 16-án 00 órától február 19-én 24 óráig

Nekem ez négy nap :)

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#2) dajkopali válasza Szabaka (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

pics - köszi :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) KZP


KZP
őstag

Kicsit fordítva történt a bejelentés, mert a Telekom már bő egy hete jelezte ezt, szemben a Telenor tegnapi bejelentésével. Szóval nehogy már úgy jöjjön ki a dolog, hogy a Telenor miatt lépi ezt meg a Telekom... :U

(#4) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Korrekt lépés. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Akkor lehet, hogy rosszul tettem amikor elküldtem a ****-ba azt az állítólagos telekomos alkalmazottat aki privát számról hívott és valami kódot akart velem sms-ben elküldetni meg "ok"-t egy random 30-as számra? Szerverhibára meg stb hivatkozott, de már az elején gyanús volt...

(#6) janeszgol válasza Nagytoll (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, azt jól tetted. Az ilyeneket mindig el kell küldeni a francba.

Szerk: amúgy is holnaptól lesz leállás. De ha nem lenne, akkor is jól tetted.

[ Szerkesztve ]

(#7) 8zabi


8zabi
őstag

egyébként nem ingyen netet ad, hanem a fejlesztés ideje alatt nem tud korlátozni,
szóval nem önként adják, hanem muszáj, de a népnek így az igazi beadni :U

(#8) mizoli válasza 8zabi (#7) üzenetére


mizoli
addikt

Nem csodálkozom.

(#9) Snowy_owl válasza 8zabi (#7) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nem baj, mindent, az összes egész internetet le fogom tölteni 4gn a 4 nap alatt ha addig telefonálni se tudok akkor is! ;]

Update: Áhh... Venni kellene még pár merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#10) B.Gaboo válasza Snowy_owl (#9) üzenetére


B.Gaboo
tag

mehet a torrent, akarom mondani 4k stream 4G-n :)

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#11) AnonymusX válasza 8zabi (#7) üzenetére


AnonymusX
senior tag

De nem is lenne kötelező kihirdetni nekik, hogy ezen időszak alatt nem fogy az adategyenleged. Mégis megtették.

(#12) rankesz


rankesz
veterán

Nekem már most is gyors minden, pedig tegnap jött sms hogy elértem a limitet, innentől 32/32 kbps

(#13) st3v3np3t3r válasza rankesz (#12) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az érdekes... mivel a lassítást már 2017.decemberében megszűntették... ha elfogy keret,lekapcsolják a netet, nincs lassítás már... mondjuk az a 32k/32k-t dughatták volna oda ahova gondolom... még egy betárcsázós modem is gyorsabban kommunikált anno, főleg annak akinek volt anno 256k-s adsl-e...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14) sarkanyolo2 válasza st3v3np3t3r (#13) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ha még olyan csomag hűségét tapossa amire a lassítós és nem a cutoff-os eljárás vonatkozik, akkor ott még lehet lassítással találkozni. Akár egy le nem járt Like S. :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15) fornettisuti válasza sarkanyolo2 (#14) üzenetére


fornettisuti
veterán

Vagy pl. a Move-csomagok valamelyike😉

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#16) rankesz válasza sarkanyolo2 (#14) üzenetére


rankesz
veterán

Move XS + Böngészés opció :K

De nincs hűség, csak direkt nem hosszabbítok mert így nekem t9kéletes

[ Szerkesztve ]

(#17) 8zabi válasza rankesz (#16) üzenetére


8zabi
őstag

március 1-től a korlátlan böngészést is lassítják a díjcsomag lassított sebességére (32/32) amikor elfogy annak az adatkerete, szóval rád kényszerítik a váltást :U

(#18) #46686720 válasza 8zabi (#17) üzenetére


#46686720
törölt tag

Flotta NetPlusz 200Mb opciót használok az egyik kártyánál, itt is megszűnik a keret utáni sebességkorlátozás, jól értem ? Köszi.

(#19) 8zabi válasza #46686720 (#18) üzenetére


8zabi
őstag

a flottás dolgok általában másképp működnek, arról nincs infóm

A Belföldi korlátlan tematikus adatopciók igénybevételi feltételei
kiegészítésre kerülnek azzal, hogy az előfizető díjcsomagjában
foglalt adatmennyiség elérésére irányadó általános feltételek
szerint (az adatforgalmazás lassítása vagy leállítása), azzal
összhangban a díjcsomagban foglalt adatmennyiség elérésekor
az adatopció keretében biztosított alkalmazásokhoz használt
adatforgalom is lassításra, illetve leállításra kerül.

2018. március 1-jei rendes ÁSZF módosítások

(#20) #46686720 válasza 8zabi (#19) üzenetére


#46686720
törölt tag

Nagyon szépen köszönöm!

Más számára tartalmazott igazi információt a pdf. ? - vagy egyedül vagyok vele? :)

Update: Félreérthettem, a (korlátlan)böngészés egy külön igénybevehető opció.

[ Szerkesztve ]

(#21) rankesz válasza 8zabi (#17) üzenetére


rankesz
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#22) tibike8 válasza #46686720 (#20) üzenetére


tibike8
őstag

Én is flottában vagyok és a flotta admin 1 hete küldte a mélt, hogy ránk is vonatkozik. Szerintem minden flottára vonatkozhat amelyik a T hálózatán él.

(#23) #46686720 válasza tibike8 (#22) üzenetére


#46686720
törölt tag

Érdekes, köszönöm! -mindenképpen szeretnének új csomagot nekem ? :)

(#24) ForRedGlory válasza 8zabi (#17) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Egy pillanatig se zavarjon, hogy ez nem Telekom talalmany, hanem EU (halozatsemlegessegi) szabalyozas, de azert keltsed csak a feszultseget...

[ Szerkesztve ]

(#25) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

a leállítással nincs gond, de a lassítás nevetséges...voltam előfizus... volt részem lassításban párszor... az a 32/32kbit/s semmire nem jó... az emaileket nem tudtam letölteni, se a fb se a messenger nem működött ilyen békafing sebességgel...mikor az email fejléceket le akartam tölteni, állandóan időtúllépési hibát dobot a telefon, az fb azt írta hogy nincs internet, a messenger csak annyit jelzett hogy kapcsolódás...majd nincs internetkapcsolat... ez az olyan "van,de nincs" és "van,de minek"... a lassításnál még a lekapcsolás is jobb... 128/128kbit/s lenne az ideális a mai használathoz... de ez a 32/32 kbit/s nevetséges... egy dologra nagyon jó, hogy bosszantsa az ügyfelet... többször írtam a telekomnak ez ügyben hogy a 32k/32k lassítás a mai kommunikációs technológiákhoz édes kevés...annyit írtak vissza,hogy továbbították az észrevételt...
32kbit=4kb
128kbit=16kb
az a baj hogy az ez a 32kbit annyira lassú hogy mire elküldi a szükséges adatokat, addigra legtöbbször letelik a válasz idő...ezért hibásnak érzékeli a kapcsolatot... de hát mit várunk... fejős tehénnek nézik az ügyfeleket...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#26) justflash válasza st3v3np3t3r (#25) üzenetére


justflash
tag

"de hát mit várunk... fejős tehénnek nézik az ügyfeleket..."

Az megvan. hogy ez egy plusz dolog volt, amire semmilyen kötelezettségük nem volt? A boltban sem kapsz egy hatodik kiflit ha ötöt fizetsz, csak mert azokat megetted.

Egyébként jogos, de kb 2013-ban vezették be, amikor a mobil FB-t (képek nélkül, vagy az akkor még létező FB Zero-t) és az akkori Messengert nélkül gond nélkül betöltötte, igaz lassan.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#27) st3v3np3t3r válasza justflash (#26) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

akkoriban...5éve...5év alatt sokat változott ám a digitális kommunikáció

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#28) justflash válasza st3v3np3t3r (#27) üzenetére


justflash
tag

Ez is jogos, de a mobilnet ára is, lefele.

Emlékszem, a 100 mega volt kb 2000 forint anno, most ennyiért 2 gigát kapsz, ami okosan beosztva elég egy hónapra. Nőttek a csomagba foglalt adatmennyiségek, csökkent az áruk, egyszerűen elavult a lassítós megoldás.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29) 8zabi válasza ForRedGlory (#24) üzenetére


8zabi
őstag

már ne haragudj, de ez csak egy tájékoztatás volt a fórumtárs felé, mivel két hét múlva nagyot nézett volna miért lassú a korlátlan böngészése.. :F

(#30) patt321 válasza st3v3np3t3r (#25) üzenetére


patt321
csendes tag

A messenger teljesen jól működik nálam lelassítva is, úgyhogy sokkal inkább a lassítás szerintem, mint a kikapcsolás.

Egyébként nálam is korlátlan volt már délután is.

(#31) janeszgol válasza 8zabi (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

De szép mondat. Le az egyszerű megfogalmazással!

(#32) salapp válasza st3v3np3t3r (#13) üzenetére


salapp
addikt

Nekünk a céges megvan egy ideje, szar fél giga, ha elfogy, 32-re korlátozzák.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#33) scope2007


scope2007
addikt

Legalább hasít
Durva, hogy otthoni max elérhető sebesség negyede sincsen xD

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#34) ForRedGlory válasza 8zabi (#29) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kiindulva a masik Telekom fikazo hozzaszolasodbol, nekem ez jott le. A 17-es kommented alapjan meg az egeszrol valoban fogalmad sincs, mert az EU nem tesz kulonbseget...

(#35) st3v3np3t3r válasza justflash (#28) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

persze... de EU szinten még mindig drága nálunk...

egy ismerősöm franciában dolgozik, kinti előfizetése van, 20€ , minden korlátlan... itthon ugyan a telekomnál 22ezer(kb.72€)... igaz, hogy alacsonyabbak lettek a net árak, de EU-s viszonylatban akkor is drága. 1perc kint átlag 2-3cent... 7-10Ft! nekem anno 39Ft-os percdíjam volt előfizusként...

a lassítási módszer nevetséges, és ahogy írtad, a mostani netárakhoz képest elavult... 450Ft-ért lehet venni már 200mega netet, 1évvel ezelött ugyan ez a csomag 900Ft durván...

a facebook lite/messenger lite lehet eldöcög 32/32őn...de a normál fbnek és messengernek sokszor kevés, ezért tartani 4appot meg nagy hülyeség... legalább emelhetnék 64/64re...még az talán elég lenne... de hát ez magyarország... itt a befolyt pénz a lényeg, nem az ügyfelek igénye :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36) djtörök


djtörök
senior tag

Ez csak havidíjas előfizetőkre vonatkozik?Én nemrég vettem egy 4gigás maraton csomagot, akkor nekem sem fogja számolni az adatot 4 napig?

(#37) Keem1 válasza djtörök (#36) üzenetére


Keem1
addikt

Csak előfizetéses ügyfeleknek. Mivel dominósok tudnak tölteni ha elfogy, előfizusok viszont nem.

(#38) Snowy_owl válasza scope2007 (#33) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Reggel 5:41-kor sikerült mérni:

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#39) st3v3np3t3r válasza Snowy_owl (#38) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez teljesen jó... a nagyobb csomagok max.300Mbit/s-et engednek.... mérd le Budapesten a Rákóczi út Nagy Diófa utca sarkánál vagy a Blaha Lujza tér környékén... ott lesz 4G+/LTE-A lefedettség... ott 300felett kellene hogy mérjen ha nincs korlátozás... persze ha LTE-A képes a telefonod :)

hozzáteszem... megint csak a havidíjasok a kiskirályok a telekomnál... Dominósok max.30/10el netezhetnek csak, még 4GB-os csomaggal is, a havidíjasok meg már a 200MB-os csomaggal is max.300-al...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#40) Fred23


Fred23
nagyúr

Időnként rendesek is tudnak lenni.

(#41) janeszgol válasza st3v3np3t3r (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez már bőven csábít arra a mai világban, hogy domino helyett előfizut köss.

(#42) st3v3np3t3r válasza janeszgol (#41) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mondjuk engem pont nem... arra amire kell a mobilnet, a 30/10 is elég,nekem...ez annyira nem csábító... csak ez is kivételezés...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#43) gabor7th


gabor7th
addikt

A reklám költséget letudták ezzel.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#44) Keem1 válasza gabor7th (#43) üzenetére


Keem1
addikt

Amíg így tudják le, hogy én is jól járok, bánom is én.

(#46) st3v3np3t3r válasza #20749568 (#45) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

is... meg költségbarátabb is mint a havidíjas...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#47) Keem1 válasza st3v3np3t3r (#46) üzenetére


Keem1
addikt

Az attól függ... 3500 forint a havidíjam. Elméletben hálón belül, de az ismerősi köröm miatt gyakorlatilag teljesen korlátlan beszélgetés. A dominó 9 forintját nézve 5 óra beszélgetés után már jobb vagyok. Az 5 óra beszélgetés nálam 3 nap kb. Ugyanez dominó esetén egy hónap alatt 50 ezer lenne.
Biztos vagy a dominó előnyében? ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) kali válasza st3v3np3t3r (#39) üzenetére


kali
legenda

Az még nem sokat mond, hogy 4G+/LTE-A tudású a telefon, azon belül sem mindegy, hogy sebességben mit tud (mert van olyan eszköz is, ami LTE-A-s, de csak Cat4 150 Mbps-os), illeve 2CA vagy 3CA képes
Sok helyen van már 300 Mbps felett tudó hálózat, Gödöllőn indult korábban a 450 Mbps-os, de Budapesten is egyre több helyen mérek 300 Mbps feletti értékeket, pedig a fővárosban meg csak 225 Mbps-os hálózat van papíron - a vidéki (nagy)városokban van 300 Mbps-os -, de a gyakorlatban sok helyen gyorsabb már a kiírtnál.
Azt már megszoktam, hogy a honlapon és az ászf-ben csak sokára követik le a gyakorlati változásokat, igaz ez az elérhető sebességekre, frekvenciákra...stb.
A fejlesztés miatti korlátozások most nem érintik a Domino előfizetőket, ezért részükre nincs mit kompenzálni.

[ Szerkesztve ]

(#49) st3v3np3t3r válasza Keem1 (#47) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem 3000 fél évig elég, neked havonta fix 3500... 6hónapra nekem 3000, neked 21000... tehát miről is beszélünk? :DDD
ha netet is beleveszem akkor 5000 fél évre, neked akkor is 21ezer... én még mindig olcsóbban jövök ki mint te havidíjasként :DDD

kali: 4G+/LTE-A min.300tól kb.akár 600Mbit/s-ig, vagy 900ig... a készülék lista nem férne el a hozzászólásban... :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#50) kali válasza st3v3np3t3r (#49) üzenetére


kali
legenda

Akkor nem találkoztál még a szélsőségekkel, a 150 Mbps és az 1200 Mbps típusokkal, utóbbihoz most is van szerencsém egy Mate 10 Pro képében, de 450 Mbps-nál gyorsabb hálózat nincs még hozzá sajnos az országban, bár ha lenne is inkább csak egy/néhány teszt erejéig érdekelne, mert a jelenlegi mobilinternetes sebességek mobiltelefonra bőven elégnek bizonyulnak.
Kíváncsiságból méregettem ma is sebességet, hogy mennyire látszik meg ezen napokban a húzósabb használat, de nem látok mérvadó csökkenést, bírja elég jól a hálózat, pedig sűrűn lakott, forgalmas helyeken néztem.

Ezt a Domino kontra havi díjas összehasonlítgatást sosem értettem, mindenkinek az kell, amelyik jobban illik a használati szokásaihoz, számomra például nincs olyan Domino konstrukció, ami megfelelő lenne, mert bármelyikkel sokkal rosszabbul jönnék ki anyagilag, mint a jelenleg használt havidíjassal, másnál meg pont fordítva van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.