Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shtml


shtml
őstag

Én mindig is csodálkoztam azon, hogy emberek képesek a teljes ismeretségi körüket, minden hozzá tartozó adattal együtt, nyilvánossá tenni (IWIW, Facebook).

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2) copin válasza shtml (#1) üzenetére


copin
őstag

Akinek vaj van a fején az általában kerüli az ilyen szolgáltatásokat, bár volt már olyan hogy közösségi oldalak segítették a rend őreit.

Amúgy idén télen az egyetem előtt szórólapot nyomtak a kezembe valami hasonló (emelt díjas) szolgáltatással kapcsolatban. Hogy őszinte legyek, nem látok semmi kifogást ez miatt, csak fel kell nőni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3) Tüzi

"... mindezt úgy fogják elérni, hogy az emberek követelni fogják."
Ez részlet egy filmből, amit Zeitgeist néven megtaláltok video.google.com-on.
Tényleg piszok jól működik az emberek megvezetése, és a "tracking"-re való nevelése... :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4) g@bo válasza shtml (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

iwiw.... szerintem a hétköznapi embereknek sem kellene kiadni az adataikat, tiszta mátrix. :))

nekem is van többszáz, szószerint ismerős, bejelölt, de mikor kérdeztem egyikmásiktól valamit, le se bagózott. ennyi haszna van az iwiwnek, meg, hogy a munkaadók is előszeretettel nézegetik.

már csak álnéven vagyok fent, kamu adatokkal, ha nézelődöm... de lehet inkább törlöm magam, az a tutti. :))

(#5) Tüzi válasza g@bo (#4) üzenetére

egy kellő mértékű egészséges paranoiával megáldott júzer :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6) bambano válasza shtml (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem jobb megoldás publikusan a kezedbe adni egy cuccot, hogy öreg, ezzel ezt lehet csinálni, mint titokban beletolni a telefonok gyári szoftverébe ugyanezt és mélyen kussolni róla, hogy a telefonod pofázik helyetted is, akaratod ellenére is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) #41635072


#41635072
törölt tag

És ha valakinek nem tetszik a blogom, akkor az bármikor megtalálhat és kinyírhat?
Azt nem lehet valhogy live-on nyomni, hogy sz*rok? Na azt nézhetnék... :W

(#8) Wolverine válasza #41635072 (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

Erre van a Twitter :DDD (bár oda videó nem megy fel)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) copin válasza #41635072 (#7) üzenetére


copin
őstag

Ez már nevetséges. Ennyi erővel már ki se mozdulj otthonról.

(#10) #41635072 válasza copin (#9) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor te csak oszt meg a nagyvilággal, hogy mikor fosol, mikor mosol fogat stb...
Erre ott a Bigbráner. :U
Nehogy már valamelyik bunkó pénzért árulja a magánéletemet. :W

(#11) copin válasza #41635072 (#10) üzenetére


copin
őstag

Nehogy már valamelyik bunkó pénzért árulja a magánéletemet.

Nem kötelező. Amúgysem arről szól ez a dolog hogy épp melyik étteremben vacsiztál, ha mégis, te döntöd el hogy ez publikus-e.

(#12) bambano válasza copin (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Csak gondolj bele olyanokba, hogy a telefonod nyomonkövethető (már most is), ha kártyával vásárolsz, (mindegy, hogy credit/debit vagy pontgyűjtő/hűség), akkor össze tudják kötni a vásárlásaidat, adóhivatal egyből rámozdul, hogy volt-e annyi adózott jövedelmed.

Ha nyomonkövetik a telefonod és sokszor kerülsz olyan helyekre, ahol sok pénz fogyhat, akkor megintcsak megnézhetik, miből futja. Pl. ha benzinkutakra jársz.

Persze nem mondom, hogy ne röhögj nagyokat, de tudd, a való világon röhögsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) #41635072 válasza copin (#11) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor miről szól? :F
Lehet, hogy a normális "olvasóknak/nézőknek" nem erről, de nem csak olyanok vannak...
Meg azért én nem szeretném, hogy tudják éppen mit csinálok! :Y

[ Szerkesztve ]

(#14) Wolverine válasza #41635072 (#13) üzenetére


Wolverine
félisten

Akkor nem használod a szolgáltatást, lévén nem kötelező :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15) copin válasza bambano (#12) üzenetére


copin
őstag

Nem vagyok adócsaló. Szóval kinek nem inge...

Tel Elek

Meg azért én nem szeretném, hogy tudják éppen mit csinálok!

Ezzel sokan vannak így, de valami haszna is lehet a dolognak. A hazai jogszabályok lehetővé teszik hogy szó nélkül elszökj a családtól, emiatt például nem adják ki automatikusan a hatóságoknak a telefonod cella számát.
Hogy a kellemes oldalát is nézzük, pl.: egy buli összehozásában segíthet, szerető leleplezése, stb.

Ha pedig az NBH, vagy a VPOP szeretne ismerkedni veled, akkor meg vannak a megfelelő eszközeik a felderítéshez. :)

(#16) blunt


blunt
aktív tag

ez a "nem tárolják az adatokat" elég kétes.
iwiw is elmenti, hiába törlöd magad, backupként bent maradsz náluk a rendszerben.
nagytesó.

(#17) #41635072 válasza copin (#15) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na jó, de így nem lesz magánélete az embereknek. Ilyet nem lehet megtenni, még akkor sem, ha a szeretőt akarod leleplezni...

Wolverine: Pont az a pláne, hogy erről nem is tudsz, nem?

[ Szerkesztve ]

(#18) Wolverine válasza #41635072 (#17) üzenetére


Wolverine
félisten

Én úgy vettem ki a cikkből, hogy ez önkéntes adatszolgáltatással megy (valsz. kliensprogram kell hozzá a telódra), nem kötelező.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19) Belba


Belba
őstag

Nehezen hiszem, hogy a cikkben szereplő weboldalon a tudtom nélkül beregisztrálhatják bárki mobilját (tuti úgy működik, hogy többszörösen lecsekkolják, hogy a regisztrálónál legyen a telefon, sőt a program működéséről is folyamatosan jelzést kap a használó)...

Nem hiszem, hogy emiatt bárkinek aggódnia kellene...

Viszont van egy ennél sokkal aggasztóbb szolgáltatás, ami tavaly óta Mo-on is működik a T-mobilnál : Flotta Helymeghatározás a neve.

"...A Flotta Helymeghatározó szolgáltatás keretében Önnek lehetősége nyílik arra, hogy a magyarországi T‑Mobile előfizetéssel rendelkező mobilkészülékeket a GSM vagy GPS technológián alapuló eljárással pozícionálja és ezzel a telefon pontos helyét az erre a célra kifejlesztett internetes alkalmazás segítségével elektronikus térképen megtekintse..."
"...A szolgáltatás minden vállalati előfizetőnknek elérhető..."

Egyszerűen nem akartam hinni a szememnek, mikor elolvastam a leírását, ezért felhívtam a T-mobile ügyfélszolgálatát, ugyanmár TÉNYLEG jól látok?!... TÉNYLEG a munkáltatótól kapott mobillal a munkáltatónak simán joga van bármikor megnézni, hol van a dolgozója???... Munkaidőn kívül?... Hétvégén is?... A szabadsága ideje alatt is (ugyan kinek van 2 telefonja, ha a munkahelyétől kapott egyet)???...

Kapaszkodjatok meg, a válasz IGEN! :W
Az Ügyfélszolgálatos hölgy nem is értette, mi a problémám...
Próbáltam neki "személyiségi jogokról" és magánéletről mesélni, de ő csak azt hajtogatta, ha a munkáltató fizeti a telefonszámlát, akkor jogában áll belenézni a dolgozó híváslistájába is, és jogában áll bármikor megnézni, merre jár a dolgozója...
Ő ezt jóhiszeműen a gépkocsivezetők útvonalkövetésére hasznos szolgáltatásnak látta, én viszont úgy gondolom (meg is erősített, hogy bármelyik cég vezetőjének jogában áll), hogy bármelyik cégnél használhatják ezt a szolgáltatást információ gyűjtésre, ami pedig törvényesen TILOS lenne!!!!...

Nekem nincs vállalati telefonom, de a férjemnek évek óta csak ilyen telefonja van...
Ő nem fog 2 telefont magával cipelni, nem is használja magáncsevegésre, de mi ezen a számon tudjuk elérni adott esetben.
Vagyis, pár hete kapott egy kétkártyás telefont, amibe az egyik a saját magánkártyája (hogy ő is tudjon hívni minket), a másik a munkahelyi kártya.
Tehát ezzel is bemérhető a tartózkodási helye!
Mindig magánál kell hordania a munkahelyi telefonját, mert gyakran hívják a külföldi partnerei akár hétvégén is, szabadsága idején is, munkaidőn kívül is...

Éppen elég már ez is, hogy bármikor hívhatják munkaügyben, de az már mindennek a teteje, hogy bárhova megyünk (budai hegyekbe kirándulni, hétvégén Bécsbe, bevásárolni a Tescóba, este színházba, vagy rokonlátogatóba vidékre) minden lépésünket nyilvántarthatja a Munkáltató?! (Szerintem ehhez még a Rendőrségnek sincs joga, ha nincs semmi gyanú a megfigyelésre!)

Égnek áll a hajam, hogy EZT LEHET?! :Y

Szerintem erről nagyon sokan nem is tudnak (férjem sem tudott, csodálkozva nézett rám, mikor előadtam, mit tudtam meg).

Ja, és arra is rákérdeztem : közölnie kell a Munkáltatónak a Dolgozóval, hogy Flotta Helymeghatározó szolgáltatással követheti a mozgását?... Vagy kell esetleg a Dolgozónak valamilyen beleegyező nyilatkozatot adnia a megfigyelés előtt?!...
A válasz : NEM!
Nem köteles sem közölni, sem beleegyezést kérni... :W
Mivel a telefonszámlát a Munkáltató fizeti, (a T-mobil szerint) innentől kezdve bármit csinálhat.

(Akkor ezek szerint, ha kiadom albérlőknek a lakásom, akkor jogomban áll a lakás minden pontjára rejtettkamerákat felszerelni és az albérlők életét percről-percre megfigyelni?) :F

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#20) Wolverine válasza Belba (#19) üzenetére


Wolverine
félisten

A vállalat a saját tulajdonát figyeli, és adott esetben be lehet mérni, ha ellopják vagy elveszik - lehet így is látni :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21) dajkopali válasza Belba (#19) üzenetére


dajkopali
addikt

ez az ügy már régóta aktuális, és komoly gondokat okoz
arra nem emlékszem, hogy telefonnal kapcsolatban fordult-e már valaki az adatvédelmi biztoshoz, de a vállalati gépkocsikba szerelt gps-szel kapcsolatban már igen, sőt, mintha per is lett volna egy ilyen ügyből
az adatvédelmi biztos állásfoglalásából az derül ki, hogy hasonló a helyzet, mint a munkahelyi e-mailek kapcsán
én nem vagyok jogász, de az eddigi eseteket figyelembe véve először is azt kell eldönteni, hogy a tartózkodási hely személyes adat-e (feltehetően igen), s akkor az az alapelv, hogy célhoz kötötten akkor kezelheti a munkáltató ezeket, ha a törvény előírja, vagy ha a két fél megegyezett erről.
de utánakérdezek

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#22) bambano válasza Belba (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tök felesleges a hiszti, amíg nem olvastátok át részletesen a férjed munkaszerződését és a céges telefonhasználati szabályzatot. Ez a hsz pont úgy hangzott, hogy tiltsák be az összes kést, mert gyilkolni is lehet vele. Először lássuk, hogy csak gyilkolni lehet-e vele, utána hisztizzünk. Nem hinném, hogy az ügyfélszolgálatos arról nyilatkozott volna, hogy a munkáltatónak joga van-e megtudni, merre jár a telefonja, az üszis arról beszélt, hogy műszakilag lehetősége van rá.

Más cégeknél meg milliós büntetésektől védi meg a céget és az alkalmazottat is, hogy van flottakövetés.

Szerintem két telefon nem tétel.

Szerk: megoldás: venni ugyanattól a szolgáltatótól egy telefont+előfizetést, a cégeset átirányítani rá és benthagyni melóban.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) bambano válasza copin (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

viszont minél többet tud rólad egy csaló, annál könnyebben esel áldozatul... pl. ha kiszúrták az autódat, hogy el akarják lopni, és rendszeres, pontos adatokat tudnak meg a tartózkodási helyéről, akkor tuttira mehetnek a trélerrel...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Belba válasza bambano (#22) üzenetére


Belba
őstag

Kedves Bambano !

Lehet, hogy a Kedves Feleséged ill. Barátnőd hisztizni szokott, én ebben az ügyben felháborodott vagyok, ami teljesen más! (Amúgy máskor sem szoktam hisztizni!)

1. Férjem munkaszerződésben 1 rohadt szó nem esik a céges mobiltelefonról (sem) és a személyes nyomkövetéséről (sem)...

2. NINCS céges Telefonhasználati Szabályzat... (Szerintem a többi cégnél sincs ilyen!)

3. A T-maffiás Ügyfélszolgálatos hölggyel én beszéltem, nem te, tehát pontosan tudom, MIRŐL beszéltünk: én pontosan rákérdeztem mindenre és egyértelmű választ kaptam! Egyértelműen kimondta, hogy a munkáltatónak joga van ezt a szolgáltatást használni (más kérdés, hogy valóban használja-e vagy sem)... Gondolod, hogy hazudok?!...

4. Elhiszem, hogy ezt a szolgáltatást bizonyos cégek jó céllal is használhatják, de én most itt azt szerettem volna leírni a többieknek, hogy ez a szolgáltatás adott esetben számunkra kellemetlenül is használható (a tudtunk és beleegyezésünk nélkül!)...
Nem azt írtam, hogy ezt a szolgáltatást szüntessék meg, hanem az a bajom, hogy úgy használható, hogy a Dolgozó nem tud róla, hogy megfigyel(het)ik!

5. Ne gondold, hogy nincs pénzünk mobiltelefonra, és ezért nincs a férjemnek saját mobilja... (Gyerekeimnek 2-2 db, nekem 3 db használatban levő telefonom van, azokat már össze sem számolom, amiket az évek során lecseréltünk és most a szekrényben kushadnak.) Csupán arról van szó, hogy ő nem akar 2 db telefont cipelgetni, figyelgetni, töltögetni!
Nekem is elég nagy gond, hogy a munkáim miatt 3 db telefont kell figyelnem (2 munka, 2 magán), teljesen megértem, ha ezt nem szeretné!
A kétkártyás mobilja sem oldja meg ezt a gondot, mint leírtam...

6. A magántelefonjára irányítsa át a hivatalos hívásait?!... :Y
És a saját pénzünkön hívja vissza az egyiptomi, szíriai, indiai, osztrák, francia, holland stb. partnereit?!... (Pont amiatt van szüksége céges előfizetésre, hogy ezt a tetemes költséget a cég fizesse és ne a dolgozó, hiszen a cég érdekében hívja a partnereit.)

Amúgy megnyugtatlak, hogy én már rég túl vagyok ezen az egész Flottakövetési ügyön, tavaly megtudtam róla mindent, ami érdekelt és azóta nem foglalkoztam vele.

Most viszont (a fenti cikk miatt) fontosnak éreztem, hogy leírjam a többieknek is : tudnak róla, hogy akár őket is nyomon követheti a Munkáltatójuk a tudtuk nélkül? (Már ha kaptak a cégtől céges mobilt.)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#25) bambano válasza Belba (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

0. A felháborodásodat hossza és megalapozatlansága alapján hisztinek lehet nevezni.
1. Ha a férjed munkaszerződésében nincs szó a céges mobilról, akkor arról sincs szó, hogy köteles hétvégén is, folyamatosan hívásokat fogadni. Nem ártana ezt legalább utólag tisztázni, ha elsőre nem sikerült. Egyébként ilyen dolgok "elfelejtése" a szememben rutintalanság.

2. Nálunk pl. van céges telefonos szabályzat. Sőt, eddig minden cégemnél volt, ahonnan mobilt kaptam, ez több, mint 4 céget jelent.

3. A T-mobile nem jogalkotó, ezt a lehetőséget a hatalmi ágak közül az Országgyűlés kapta meg. Ergo de jure lehetetlen, hogy az üszivel te arról beszélj, mihez van joga a munkáltatónak, de facto arra van lehetőséged, hogy milyen műszaki megoldások, termékek közül választhatsz a t-mobilnál.

4. Mint mondtam, a késsel gyilkolni is lehet, a flottakövetéssel vissza lehet élni. Ebben nem tér el a véleményünk.

5. nem hiszem, hogy arról akarok vitatkozni veled, kinek van több mobilja.

6. Ha nem akarod elárulni, hogy hol vagytok, akkor igen. Eddig nem volt róla szó, hogy vissza is kell hívni... A visszahívással (sőt, már a hívásfogadással is) az a baj, hogy az az én szememben munka, azt pedig senkitől nem lehet megkövetelni, hogy 7x24-ben dolgozzon. Ez egy olyan kritikus pontja az én szememben egy munkaszerződésnek, amit mindig tisztázni kell.

Tudsz róla, hogy a cellainformációk alapján régen nyomon lehet követni mindenkit, gps nélkül is?

Az a véleményem, hogy ahelyett, hogy a férjed rendezné a kérdéses ügyeket a munkaadójával, itt tolod a biteket. A férjed munkaszerződésével kapcsolatban itt nem várhatsz érdemi segítséget, sem érdemi előrehaladást, újdonságot meg szerintem senkinek nem jelent, hogy követketők a telefonok, ergo ez a két hsz az, ami.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.