Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

csak meg ne süljön

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Nagyon szép, de mi van a támogatottsággal?

valami

(#3) Penguin95


Penguin95
senior tag

A hordozható főzőlap találóbb név lenne. Legalábbis az eddigi Tegrák alapján.

(#4) Joachim21


Joachim21
senior tag

Annyira jellemző, 3-ból 3-an csuklóból fikáznak le mindent. :O

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#5) Kasya válasza Joachim21 (#4) üzenetére


Kasya
nagyúr

En csak szimplan nem ertem mi az az androidos alkalmazas, amivel kilehet hasznalni teljes mertekben. Valamint teljes hasznalat mellett nem fog-e throttlingolni?

(#6) #52815360 válasza Joachim21 (#4) üzenetére


#52815360
törölt tag

Van shield tabom. Egyedüli kifogásolható dolog, amit találtam benne, az az üzemidő. Lehetne 1-2 órával hosszabb.

(#7) Penguin95 válasza Joachim21 (#4) üzenetére


Penguin95
senior tag

Gondolom nem volt még Tegra SoC-s eszközöd.

(#8) gerii válasza Kasya (#5) üzenetére


gerii
addikt

Egy androidos samsung telefonnak még kevés is lenne, hogy ne akadjon a menü. :P

[ Szerkesztve ]

(#9) Stauffenberg válasza Joachim21 (#4) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem van Tegrával szerelt eszközöm (Nexus 7 2012) és a fikázások azért nem alaptalanok.

A maga idejében bivaly volt, ez teljesen oké. Akkoriban minden játékot gond nélkül pörgetett, de azért nem volt kényelmes mikor jól befűtött. A későbbi Tegra eszközök esetén ugyanerről számolnak be. Nagy teljesítmény mellé egy vékony készülékház társul, persze, hogy melegszik.

A támogatottság meg... hát volt sok alkalmazás THD támogatással, de ezeknek a nem THD verzióit leszedve is gyakorlatilag ugyanazt kaptad, talán egy-két nem túl feltűnő effekt nem volt meg. Aztán idővel ez is kikopott, ráuntak a fejlesztők a Tegrával foglalkozni.

Most jelenleg inkább úgy néz ki, hogy a Snapdragon + Adreno párosítások visznek mindent. Persze oké, egy Google referenciagép megint visszatért a Tegrához, de amilyen drága, biztosan nem lesz olyan siker, mint anno a Nexus 7 volt.

(#10) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Szegény Nvidia olyan mint egy magányos gyerek a játszótéren, erőlködik az ARM-mel, sneki nem veszi, hát akkor csinál hozzá egy saját eszközt amibe bele tudja rakni, mondjuk a lőtéri kutyán kívül arra se kíváncsi senki :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11) Xaels válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


Xaels
félisten

Na meg aki bevásárolt THD címekből az jól megnyalta, mert míg a sima megy Tegrán addig a THD semmi másra nem hajlandó települni alap esetben. Persze a fejlesztők meg szarnak az ember fejére, vedd meg újra...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12) Forest48 válasza GeryFlash (#10) üzenetére


Forest48
aktív tag

Végülis csak az új nexus tabletbe pakolták bele...

(#13) Stauffenberg válasza Xaels (#11) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ez meg a másik. Semmi értelmét nem láttam a THD címeknek, mivel a sima verziók is ugyanúgy néztek ki, ugyanolyan jól futottak, így meg teljesen pointless volt az egész. Egyetlen THD játékot vettem, azt hittem jár mellé a sima is, aztán kiderült, hogy nem, így ha játszani akarok vele másik eszközön is, akkor legyek szíves újra megvenni.

(#14) GeryFlash válasza Forest48 (#12) üzenetére


GeryFlash
veterán

Tehát marginális eladásokat produkál az Nvidia ARM szegmensben :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) C$abi


C$abi
aktív tag

Kérdem én, mi fogja kihasználni azt az IGP-t? Mert az, hogy benchmarkban nagy pontszámot gurított, az kb. semmit nem jelent. Meg mellesleg látszik, hogy az Nvidia eléggé erőlködik az ARM szegmensben, mert a Tegra 4-et is csak 2-3 eszközben alkalmazták a gyártók. Elterjedni meg nem fog az Nvidia az ARM-es cuccok között, mert a Nexus 9 drága.

(#16) ALBY


ALBY
senior tag

Remélem megmarad az új Shield is a max 1920-as felbontásnál.

Sőt, ha hozzá lehetne jutni ezek után a mostani Shieldhez olcsóbban, az lenne az igazi.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) bostone válasza ALBY (#16) üzenetére


bostone
addikt

Vagy eleve olcsóbban jönne ki az új shield tablet. Az mekkora lenne.

Tornázhatnának egy picit a designerek, a régi formaterv minden volt, csak nem rendhagyó.

De azért ne legyen ultravékony, ne sajnálják belőle az anyagot!

Még egy apróság, ha már játékokra fejlesztenek, biztosítsanak nekik helyet is. 16 giga alapesetben öntökönszúrás.

[ Szerkesztve ]

(#18) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nem lesz az a 20nm már kevés? Azért ezt már idén át fogják lépni a mobilokban.
Látom a tegra és a melegedés már nagyon összeállt a fejekben. Én már biztos átnevezném valami másra. :DD

[ Szerkesztve ]

(#19) azopi74


azopi74
addikt

Tegrákat nem mobilokba, hanem autókba tervezik, azokban úgy is van vízhűtés alapból, csak rá kell kötni a SoC-t is :)

(#20) Penguin95 válasza azopi74 (#19) üzenetére


Penguin95
senior tag

Persze. Aztán kilométerenként meg kéne állni, mert felforrt a hűtővíz. ;]

(#21) Joachim21 válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


Joachim21
senior tag

Nekem is volt tegrám a One X-ben, és tökéletesen elégedett voltam vele. Nyilván azért kerülik a K1-el és ezzel is a Mobiltelefonokat, mert nem lenne könnyű beépíteni és trendi ótelefont kihozni belőle 6mm-es vastagsággal. De nem is erre készült, és a teljesítménye is jó. Nem is egy létérben mozog az általad említettt Snapdragonokkal.

Az is megér egy misét, hogy az összes telefonban ugyanaz a SOC dolgozik szinte. Ezért is várom, hátha az S6 végre csak Exynossal érkezik, és az LG is beszállhatna a saját SOC megoldásával, mint ahogy a Tegra jelenléte is jót tenne a mobilok fejlődésének, Kár hogy az Nv elhagyni látszik ezt a szegmenst.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#22) Stauffenberg válasza Joachim21 (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"és tökéletesen elégedett voltam vele"

Én is elégedett vagyok a Tegra 3 teljesítményével, így lassan 3 évesen is hozza azt a szintet ami manapság egy középkategóriás készüléktől elvárható. De ettől még nem kezdem vakon imádni, van azért mit kritizálni benne.

"Az is megér egy misét, hogy az összes telefonban ugyanaz a SOC dolgozik szinte."

És mennyivel könnyebb így optimalizálni. Az Android így is brutálisan fragmentált platform, fejlesztői oldalról kisebbféle rémálom és sokszor nem is vesződnek azzal, hogy rendesen optimalizáljanak ezernyi hardveres kiépítésre, inkább onnan merítenek ahol a tömegek vannak (ez jelenleg Snapdragon + Adreno meg esetleg Exynos). Én támogatom azt, hogy a telefonok/tabletek hardvere még a jelenleginél is jobban uniformizálva legyen és a különbségeket inkább a kijelző/kamera/készülékház/szolgáltatások terén kellene kidomborítani, így nem lenne annyira elképesztően ingadozó az appok minősége sem.

(#23) ALBY válasza Stauffenberg (#22) üzenetére


ALBY
senior tag

Én épp azért bíznék a shield-ekben, mert nem csak erős, de kifejezetten játékra (is) szánt rendszer, ha ezen nem megy majd egy újabb játék egy év múlva akkor min? Eröltetni fogják kicsit jobban szerintem.
Egy Mediaktek szerintem megteheti hogy az amúgy másra erős vasra később nem menenk fel az új játékok, bosszantó de át lehet rajta lépni. NVidia nem hiszem hogy annyiban hagyná ha mondjuk egy év múlva SpamSárkány800-on elfutna az új játék, Tegrán meg nem.

Persze mindez halvány heurisztika részemről. Ettől még lehet hogy mást terveznek, vagy lehet hogy jól elszúrják.

Mindettől függetlenül illene sokkal jobban megírni az androidos programokat.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.