Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Néhány éve már nem tanuló vezetőként - bár ettől függetlenül azért van még mit tanulni szerintem a következők fogalmazódtak meg bennem.

A rutin vizsga eltörlése számomra is fájó pont volt. Kb. 12 éves korom óta vezettem, - nem csak erdőkhöz vezető földes úton, hanem jobbára egy főútról a falunkba irányuló 5km beveztő szakaszon, de nagy ritkán főúton is - így sok újdonság nem ért a Kresz oktatáson és a tanuló autóba üléskor sem, de azért az autót is szokni kell. Tanpályán 3 kört mentem, aztán "akkor most megyünk a városba!" felkiáltással vezényelt tovább az oktatóm. Nem éreztem túl nagy megkülönböztetést az órák alatt. Más kérdés, hogy mindenki - most már én is - késztetést érez arra, hogy a szabályosan ötvennel haladó tanulót meg kell előzni városban. :U
Nem voltak levillogások, dudálások és társai.

Forgalmi vizsga előtt elmesélte az oktatóm, hogy mi buktatta meg az előző versenyzőt. OK, mondom majd én figyelek....hát nyilván hogy ugyanazt a hibát megettem én is és ennek ellenére sem szakította meg a vizsgabiztos a vizsgát. Négysávoson a kerszteződésben, a zebra előtt bazi mikrobusz, így simán kitakarja azt, aki a zebra előtt áll és várja, hogy elengedjék. Ekkor is úgy kell megközelíteni a kereszteződést, hogy adott esetben ugye el tudjam engedni a lábbuszos kollegát. Persze, hogy nem engedtem el. :))

Az átállást tekintve viszont egy univerzális tanáccsal tudok szolgálni: Keep calm! Tolatásnál, beállásnál, indulásnál és mindenhol el kell felejteni azt, hogy úrist'n mi lesz ha nem leszek elég gyors, tuti ledudálnak, levillognak, stb. Halál nyugalommal kell csinálni és akkor menni fog.
Mikor először ültem benzines autóban...egy nyugalmazott tábornokot kellett elfuvaroznom Pesten. Cseppet sem volt para nyilván :DDD De mire az autóhoz értünk leredukáltam a pánikot. Helyette egy kissebb mellény, merthát megy ez nekem! És láss csodát: megnyugtattam magam annyira, hogy tényleg ment is. Csúcsidőben 2-3 óra vezetés és superhero leszel. :)
Jellemzően mindenki baromi szemtelenül és pofátlanul vezet. Viszont üdítő élmény egy normális sofőrrel találkozni az úton, szóval nem kell átvenni a mindenhol nekem van elsőbbségem c. szokást.

PS.: Vizsgák után ~ 1 hónappal senki nem tartja be a szabályokat, 2-3 hónappal később pedig a nagy részére már nem is emlékszel.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.