Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thusor


Thusor
őstag

Amiket mond az fantasztikus. Tényleg erősen követendő példa minden oktatási formában. Én mint oktató megjártam a szakiskolákat és az egyetemeket is. Jelenleg felsőoktatási intézményben tanítok. Én se szerettem soha ha keretek közé szorították az órámiat. Ez az egyetemen elég rugalmas de általános- és középiskolában eléggé jelen lévő probléma a kerettanterv. Egy kicsit utána jártam a hölgynek a neten és megtaláltam a saját honlapját, eléggé megkéri az árait egy-egy tréning vagy koorepetálás kapcsán, akkor ezek szerint vannak talpraesett tanárok is akik a fizetésüket kiegészítve jól keresnek. Tényleg nem kötözködés de én ennyit nem keresek meg egy óra alatt mint amennyit Ő elkér, pedig egyetemen oktatok magyar, angol és német nyelven.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2) greenity válasza Thusor (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Én is néztem az árait, elég húzósak. Valóban nem az átlagos órabér amit elkér. Nem csak talpraesett, de sikeres is.

Meglátjuk mi lesz belőle :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Címben is, cikkben is: "márpedig". Szóköz nélkül. Plíííz. Ha már tanári pálya.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ennyire mű, csinált előadást rég láttam.
emiatt hiteltelen is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) greenity válasza bambano (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

Igazából amit mond annak van alapja, de nekem is mű. Azért megnézném, hogy bemegy apum sulijába és ott így tanít.. anyumhoz már nem is merném beküldeni...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

belenéztem, első gondolat: ez a néni biztosan nem szakközépben tanít. Ez a néni egy alternatív valóságból üzen.

Google keresés: elit gimnáziumok...
Így már érthető is amikor motiválható diákokról beszél.

Sajnos a rögvalóság, hogy a szakközépbe kerülő diákok leginkább írni/olvasni sem tudnak. Van 2-5 % aki a szakmáért jön (velük jól is lehet dolgozni), a többiek... mert kötelező.
Tessék lehet matekot/fizikát tanítani.

Nyitott könyves dolgozatot, előre megadott kérdéssorral nem tudnak kettesre megírni...
Mert a tárgymutatót a kilencedikes diák még nem tudja hogy micsoda. Mert a tartalomjegyzékről még nem hallott. Mert a "lapozz a 28. oldalra, és keresd ki ezt a definíciót"-ra nem azért nem érkezik válasz, mert nem próbálkozik... hanem mert 5 perc kell, hogy átolvassa a lapot és megtalálja a bekeretezett / kiemelt szöveget.

Az hogy ha egy feladatban a diáknak kijön a második kozmikus sebesség, a szánkódombon csúszó gyereknek... és elfogadja, az már mosolyt se fakaszt :)

Kellenének a jó tanárok, de ne a diákok krémjével találkozó ossza már az észt... Mert leginkább nem is tudhatja, hogy miről oktatja ki a nála kicsit több elhívatással rendelkező kollégáit.

(nem tanár vagyok, csak az édesanyám)

...csak én vagyok helikopter?

(#7) sutykuru


sutykuru
tag

Milyen cuccot tol? Sajnos nem találtam meg a honlapján. :(

(#8) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

Az egész olyan teátrális, betanult. Meg igazából semmi olyat nem mond amit eddig ne tudtunk volna Az egész csak arra megy ki szvsz hogy ez a bula megtömje a zsebeit.

(#9) bambano válasza dynamicrossh (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

:R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább a te írásodat tartom elgondolkodtatónak.
Ahogy én látom jelnleg a tanári pályában nem a tanár, nem a diák de nem is a szülő a probléma...

:O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) nemlehet


nemlehet
őstag

Ez a nő kb 3 perc múlva sírva szaladna ki egy átlagos szakközépből vagy egy rosszabb gimiből miután kifejtették neki, hogy mivel hányszor fogják megb*szni a kanosabb nagypofájú gyerekek. Nem véletlen volt régen minden férfi tanár, a fiatal fiúknak kell az erő és a fizikai fölény, hogy tiszteletet adjanak. Nem is igazán értem miért nőiesedett el ennyire a pálya, a rendi sulikon kívül alig akad férfi tanár az iskolákban.

Amúgy van igazság ebben amit mond, de ezt csak akkor lehet megcsinálni, ha erős szelekció lenne a diákokban és aki reménytelen vagy egyszerűen nem akar tanulni azt kiemelnék a rendszerből.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Most vagy megint én vagyok a hülye, vagy nem értem ezt a ted dolgot.
Hogy a szép göndör hölgy mit is akart mondani, ase világos. Olyan, mintha a bullshit generátort nyomkodná. :))
Totál semmit mondó az egész tedezés, meg ez az előadás. Konkrétumok nélküli izé. De biztos jókat lehet felmarkolni vele... :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) sutykuru válasza nemlehet (#11) üzenetére


sutykuru
tag

Inkabb olyan szemely kell akit lehet tisztelni, attol mert nagyobb/erosebb nem fogjak.

(#14) Klaus Duran válasza Sethdobaloah (#6) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Én se vagyok egy zseni, de ez azért durva. Ennyire lesüllyedt a szint 2012-óta.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#15) sutykuru válasza Klaus Duran (#14) üzenetére


sutykuru
tag

en idomben is volt olyan akinek az 500/2 gondot okozott

(#16) Klaus Duran válasza sutykuru (#15) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

18-20 évesen?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#17) sutykuru válasza Klaus Duran (#16) üzenetére


sutykuru
tag

kozepsuli 2. osztaly (akkor meg nem bukott)

(#18) greenity válasza Vladi (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezt én is így látom... nem ezek a legfőbb problémák, beleszólnak, de inkább következmények.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19) zone válasza bambano (#4) üzenetére


zone
őstag

Nekem is ez volt az első benyomásom, hogy olyan, mintha egy színházi előadás része lenne.

A valósághoz valóban nem sok köze van a hölgynek, sok középiskolában, de főleg szakközépben bárkit felvesznek, mert létszám alapján kapják az éves költségkeretet. De még az olyanokat is fel kell venni, akit nem szeretnének, mert még tanköteles életkorban van, ezt persze ki lehet játszani a magántanuló kártyával. Nem egy olyan tanuló van, akinek rendőrségi ügyei vannak, vagy olyan lány, aki szülés(!) miatt hagyja abba a középiskolát.
Egy-két éve történt, hogy fémtüskéket hegesztettek a kerítésre, hogy ne szökjenek ki a tudásra éhes diákok.
De az általános iskolákban sem jobb a helyzet a szegényebb területeken, ahol van olyan gyerek, aki fel van mentve számolásból és olvasásból, "tanulási nehézségek" miatt. Amikor az ismerősöm megkérdezte az egyik ilyen diákot, hogy hogyan fog így dolgozni vagy megélni, ha felnő, az volt a válasz, hogy "apám sem dolgozik, megélünk a segélyből".

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20) greenity válasza zone (#19) üzenetére


greenity
aktív tag

Nah pont ezekre a problémákra céloztam!

"Egy mosolynál jobb a több"

(#21) dynamicrossh válasza zone (#19) üzenetére


dynamicrossh
tag

Nem csak a kokerók közt vannak SNI-sek. Ma már a diákok legalább fele az általános iskolában. Amikor csődöt mond a tanár egy nehezebb felfogású gyereknél inkább felmentik az adott tárgyból hogy szegény tanárnak nehogy már dolgoznia is keljen azért a sz@ros 200 rugóért.

(#22) greenity válasza dynamicrossh (#21) üzenetére


greenity
aktív tag

Ebben nincs igazad!

Nem azért lesz valaki sni-s mert szarnak bele, hanem mert romlik a gyerekanyag. Miért is? Mert egyrészt amikor fogannak egy vagy mindkét szülője ittas vagy egyéb hasonló állapotban van, és sorolhatnám. Másik esetben pedig nem kapja meg azt a figyelmet kisgyermekkorban amit kéne és így nem fejlődik rendesen.

Hja és arról, hogy SNI-s meg fogyatékos. Amikor a nevelési központ a 78-as IQjú gyereket normálisnak nyilvánítja hogy ne kelljen fizetni illetve jobb legyen a statisztika akkor korántsem arról van szó amit te mondasz.

Mielőtt nekiállsz szájalni olvass utána a dolgoknak.

szerk: 200 rugóra visszatérve: édesanyám 28 éve dolgozik tanítóként NEM KAP és nem is kapott sosem 200 rugót. Jó is lenne, a legtöbben nem kapnak, azok kapnak annyit akik igazgatók, vezetőbeosztásúak, esetleg mestertanárok, ők pedig letettek valamit az asztalra. Nem osztogatják ezt a fokozatot senkinek sem ingyen, ezt biztosan tudom.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#23) nemlehet válasza sutykuru (#13) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez tény, de valahogy a tapasztalat mégis azt mutatja, hogy egy 120 kilós nagydarab palit jobban tisztelnek a fiatalok, mégha egyáltalán nem is alkalmaz fizikai erőszakot.
Egyszerűen más tudni, hogy fél kézzel akkorát lekever hogy a fika menetet vág a nyakadba mint azt, hogy esélye sem lenne már 14 évesek ellen sem a kedves tanárnéninek.
Vannak olyan nők akiknek megvan a mentális ereje és a fellépése ahhoz, hogy tiszteletet keltsenek, de a többség egyáltalán nem ilyen és nagyon sok gyakorló tanárt láttam sírva kimenni az óráról, szimplán mert nem figyeltek rá. Pedig én egyházi suliba jártam, ami nálunk a rossz osztály volt azért más iskola össze tette volna a két kezét....

(#21) dynamicrossh

Aha, látom te benyelted a kormánypropagandát. Nagyon kevés tanár keres ennyit, de amúgy meg a bruttó 200 sem éppen sok pénz. Ha nincs gyereke akkor ez 130.000 Ft-ot jelent, gyakran 10-20 év munkaviszony után. Én gyakornokként keresek majdnem ennyit, pedig még diplomám sincs. Ennyit senkitől sem sajnálok a munkájáért, csak a politikusoktól és egyéb pártkatonáktól.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#24) sutykuru válasza nemlehet (#23) üzenetére


sutykuru
tag

félelem != tisztelet

(#25) Thusor válasza greenity (#22) üzenetére


Thusor
őstag

Huhh...

Itt erős félreértések vannak. Miért lenne egy SNI gyermek fogyatékos? Nem attól SNI egy gyermek mert alacsony az IQ-ja. Egy dankóros vagy autista is SNI gyermek. Függettlenül attól hogy mennyi az IQ-ja. SNI gyermek az is aki mondjuk diszlexiás, diszgráfiás vagy diszkalkuliás. De SNI egy siket, néma, látássérült...ez nagyon tág fogalom. Szóval nagyon könnyű azt mondani, hogy az a gyermek azért olyan mert bunkók, alkoholisták a szüleik, meg hogy nem kapja meg a kellő figyelmet. Az Aspergen-szindrómás gyermekeket annó amerikában 1970-es években már diagnosztizálták csak ugye akkor még nem ezt volt a neve, úgynevezett gyermekkori skizofrénia névenm futott. Azt mondták, hogy a szülő elhanyagolta gyermekét és ezért lett ilyen. Nagyon gusztustalan és undorító ezt a kártyát kijátszani. Azóta tudjuk, hogy ez a betegség az agyban egy enzimcsoport nem megfelelően termelődése valamint elsősorban genetikai eredetű. Két alkoholista szülőnek olyan minta és egyben jó tanuló gyermeke születhet aki még a 3 diplomával megáldott szülők gyermekeit is lepipálja. Sajnos a genetikáról nagyon sokan megfeledkeznek...könnyebb a környezeti tényezőkre fogni mindent. Szóval csak csínyán a dolgokkal.

Én amikor a mérnöktanári diplomámat szereztem akkor az SNI gyermekek helyzete volt a diplomadolgozatom témája, eléggé beleástam akkoriban magam ebbe.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#26) greenity válasza Thusor (#25) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen tudom, hogy nem csak az SNI-s aki fogyatékos, tisztában vagyok vele. Egy eshetőséget mondtam el. Nem csak ettől vannak tanulási nehézségei a gyerekeknek és nem csak ettől lesz valaki SNI-s. Volt olyan osztálytársam aki agyvérzéssel született és nyilván ő is SNI-s lett. Mondjuk az, hogy azok után, hogy néha teljes reset van nála teljes munkaképességűnek nyilvánították egy más kérdés.

Egyszerűen egy példát hoztam fel arra, hogy mennyire nem adják meg ezeket a papírokat a gyerekeknek. Ez gyakorlati tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27) nemlehet válasza sutykuru (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha most direkt nem akarod megérteni amit írni akarok nem tépem a számat. Egy alacsonyan szocializált gyerek nem fog senkit tisztelni. A saját szüleit sem tiszteli és ezt semmilyen kedves vagy humánus módszerrel sem fogod kivívni.

Romák bizony a nagyobb kutya b*szik elven alakítják ki a rendet maguk között. Pont ezért egy roma gyerek nehézkesen fogja elfogadni, hogy valakit azért kell tisztelni mert ő a tanár. És itt most nem rasszista vagyok, meg nem pejoratíven értem ezt, mert amúgy semmi gond ezzel, csak konkrétan összeegyeztethetetlen a jelenlegi társadalommal.

Tehát lehet választani, hogy 1-2 gyerek tönkretesz egy egész osztályt vagy ezek a gyerekek legalább csöndben vannak mert félnek a tanártól. Az utóbbit én kisebb rossznak tekintem, ha már kiemelni és nekik való környezetbe nem lehet helyezni az adott gyerekeket.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) dynamicrossh válasza greenity (#22) üzenetére


dynamicrossh
tag

Dolgoztam általános iskolában tudom mi a helyzet. Ma már nem a csóró családok elhanyagolt gyerekei lesznek SNI-sek hanem ugyanakkora arányban a gazdag családok porontyai is, persze ott lehet hogy csak 1-2 tárgyból vagy résztárgyból kapnak felmentést, de lassan már mindenki fel van mentve valamiből. Sőt gazdag családok gyerekei közül egyre több a BTM-s is. Mert aki nem üli végig csendben az órát az már egyből BTM. Az a szociopata aki állatokat kínoz 8 évesen, veri a tanárokat meg a társait az persze nem az. Ez az egész rendszer egy baromság. Nem a valóban problémás gyerekeket szűri ki inkább a magyar oktatás kudarcát próbálják ezzel orvosolni.

Én a probléma forrásának a tanárokat tartom. Folyton a pénzért sírbaj meg hogy nekik milyen megerőltető heti 24 óra aminek jó ha fele tanóra, de véletlenül sem erőltetik meg magukat. Persze a többség ha akarna sem tudna mit csinálni mert annyi érzéke van a pedagógiához mint egy darab száraz lócitromnak. Nekem is volt hogy foglalkoznom kellett a gyerekekkel bár nekem semmi végzettségem, de nem tapasztaltam hogy hülyébbek lennének mint a mi generációnk, sőt, értelmesebbek. Csak foglalkozni kell velük. Ja hogy az már túl nagy munka? Válasszanak másik szakmát. Az a baj hogy a tanárok többsége ma már azért lett tanár mert oda volt elég a pont, vagy mert bulinak tűnt hogy nyáron nem kell dolgozni. Aztán csodálkozunk hogy itt tartanak a dolgok.

(#29) dynamicrossh válasza nemlehet (#23) üzenetére


dynamicrossh
tag

Kössz de volt alkalmam egy ált suli összes dolgozójának a fizetését átnyálazni. Persze az a 200 az bruttó de az alatt nem nagyon volt tanár, csak aki frissen volt ott Most heti 24 óráért akinek ez kevés az menjen el szalagmunkára 70 ezerért, aztán majd megtanulja értékelni a helyzetét.

(#30) greenity válasza dynamicrossh (#29) üzenetére


greenity
aktív tag

Az a 24 óra az nem 24 óra! Fel kell készülni az órákra, dolgozatot kel javítani és hasonlók. Én meg általános iskolában nőttem fel, a szüleim most is ott dolgoznak, szóval azt hiszem többet tudok róla mint Te. De a lényeg, hogy 1 iskola alapján általánosítasz!

"Egy mosolynál jobb a több"

(#31) dynamicrossh válasza greenity (#30) üzenetére


dynamicrossh
tag

Alsóban lehet hogy ez gond, de egy heti 10-18 órát tartó szaktanárnak a maradék elég sok óra benntartózkodás keretében bőven van ideje mindenre, meg ugye ott a plusz 8 óra amit otthon kéne a munkával tölteni csak azt sem ellenőrzi senki, ahogy a "kötelező" benntartózkodást sem igazán. Meg munka közben is akkor mennek meg oda amikor ahova akarnak. Ha valaki nem megy be, annak sincs következménye. Az a helyzet hogy ha a tanárok ilyen mentalitásban dolgoznának bárhol máshol, akkor rég kirúgnák őket. Aztán így is mindig megy a hiszti. Persze van aki tényleg sokat készül az órákra mindenféle érdekességgel, de ez nagyon kis százaléka a tanároknak sajnos.

(#32) Vladi válasza dynamicrossh (#21) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem így van. Az sni aránya 1-3%. 34 tanuló között meg a tanár - aki normál populációra lett felkészítve - semmit se tud kezdeni egy ilyennel.

200 bruttó meg nc.

(#22) greenity:

78 az mindenhol épnek számít. 70 a mentális retardáció határa.
Ezel együtt a hetvenesek ( :DDD ) kel van a legtöbb probléma. Mert még ép, normál oktatást kap, de teljesíteni szinte képtelen.

A vak és siket is sni-nek számít. Meg a mozgásképtelen, meg az írásképtelen. (részképesség zavarok.)
Egyébként részképesség zavarral (disz) lehet egytemet is végezni.

(#28) dynamicrossh:

Ez körülbelül se így van. Nagyon durván csúsztatsz.
Mondjuk az igaz, hogy a problémás gyerekek aránya meredeken emelkedik.

(#29) dynamicrossh:

Szalagmunkás meg tanítson meg írni, olvasni 7 hónap alatt 28 gyereket. Jah azt nem. Naugye.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) dynamicrossh válasza Vladi (#32) üzenetére


dynamicrossh
tag

Az a baj hogy manapság egy tanár sem tanít meg írni olvasni. Sokszor középiskolába úgy kerülnek fel hogy a nevüket talán le tudják írni, valaki még azt sem. Szóval erről ennyit.

(#34) DeFranco


DeFranco
nagyúr

engedelmeddel: [link]

(#35) greenity válasza dynamicrossh (#31) üzenetére


greenity
aktív tag

El vagy tévedve! Jelenleg a legtöbb iskolában 26 kötelező óra le van tanítva! Konkrét példákat tudok mondani és nem csak a szüleimet. Gyakorló iskolában ugyanúgy.

Tulajdonképpen az látszik, hogy csak a felszínét látod a dolgoknak és a másik aspektust már nem veszed figyelembe.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#36) Vladi válasza greenity (#35) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A vicces az, amikor kiadják a tanároknak, hogy 26 óra! Slussz! Mindenkinek! Most! Túlóra nincs! Nem kaptok több pénzt! Aztán valaki tartósan táppénzre megy. Helyettesíteni kéne... kinek van szabad órája? Oh wait! Akkor túlóra. Oh wait!!!! :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#37) greenity válasza Vladi (#36) üzenetére


greenity
aktív tag

És attól még nem kapják meg a pénzt általában....

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.