Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kristoof92


kristoof92
tag

Hmmmm. Tudtommal a ReadyBoost csak egy pendrive-oit engedélyez...

(#2) Tomaaasz válasza kristoof92 (#1) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

A-a. Nekem is ment memóriakarival. Kiváncsi vagyok hogy megy-e, várom a folytatást. :R

Oda mentem, ahol vagyok!

(#3) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Szerintem lukba fogsz lépni, mivel ebben a konfigban a CF kártyákat közönséges SATA merevlemeznek, nem pedig eltávolítható flash drive-nak fogja látni a Pista.
Merevlemezre meg ugye nem nagyon tehető a Redibúszt.
Azért szorítok hátha összejön... :Y

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#4) CSorBA válasza Kamusoma (#3) üzenetére


CSorBA
őstag

Hát szerintem is a merevlemezes hibába fogsz ütközni...
De szorítunk neked, nagyon kiváncsivá tett a cikk...

jah és: nem "...adaptereket úgy szerelembe" :D természetesen szerelem be

(#5) #56573440


#56573440
törölt tag

én is ezeket néztem amikor halk gépet akartam összerakni, de elvetettem mert nem volt elég nekem, főleg a filmek miatt, annak meg nem sok értelmét láttam, hogy ezen fusson a net, az adatok meg vinyón legyenek, akkor ha filmet nézek ugyyanott vagyok. vetten egy vinyódobozt és annyi lett. sajna tényleg vinyónak fogja látni, kár hogy már megrendelted :(

(#6) WiZARD


WiZARD
addikt

mit vársz a readyboost-tól?
inkább 10ezerért + 2 giga ram. vagy 64bites vista és 8 giga ram.... bár nemtom mi értelme, de egész jól teletölti prefetch cuccal.

ha már raid meg minden szarság és tényleg a sebesség a lényeg, akkor csak valami nagyongyors CF-fel látnám értelmét (sandisk extreme4...) persze tudom hogy ezek drágák...
egy sandisk extreme3 4 gigás CF 14ezer körül van. az még annyira nem vészes talán. (extreme 4 20ezer ft)

vagy még 1-2 vinyó a gépbe és a raid0ba betolni, hogy ne csak 2 vinyós kötet legyen.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7) jerry311


jerry311
nagyúr

1, A SATA RAID0-ban használt CF kártyák sosem látszanak majd pendrive-nak. Tippelem Vista nem hagyja majd a ReadyBoost-ot.
2, Ha oprendszert raksz memóriakártyára, akkor kb. 1 év alatt meghalnak. Ennyi idő kell a maximális írás/olvasás ciklusok eléréséhez. Speciális oprendszer beállításkkal ez valamelyest meghosszabítható.

(#8) John_Doe válasza #56573440 (#5) üzenetére


John_Doe
senior tag

És ha valami USB-s (vagy inkább FireWire) RAID-es külső winyókeret csodába rakja a kártyákat azt is winyónak látná? Bár az már tényleg fájdalomküszöbön túli árban lehet.

Shal'kek nem'ron!

(#9) kristoof92 válasza Tomaaasz (#2) üzenetére


kristoof92
tag

uhh. Bocsi, rosszul fogalmaztam, a hangsúly itt az EGYen akart lenni. Azt tudom hogy memókarit is engedi

(#10) fmatyi


fmatyi
csendes tag

Hmm... grat.
Lassan feltalálod az SSD-t.
De ha monnyuk ennyi pénzed van, rögtön vehetnél azt is.
Readyboost eszközként nem fog menni. Az csak flash drive-on megy. (Hacsak át nem vered valami furfanggal a vistát és a raidesített sata csatlolós flash-t usb flashként nem kezelteted.)

(#11) brumesz


brumesz
aktív tag

de megadhatja hogy a lapozófájlok,meg az ideiglenes fájlok oda kerüljenek,ami ugyan nem ready boost,de azért elég gyors lesz :)
+a virtuális memo.

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#12) #56573440


#56573440
törölt tag

ennyi pénzből lehet jobban jártál volna egy raptorral ;]

(#13) WiZARD válasza #56573440 (#12) üzenetére


WiZARD
addikt

1 db elég sovány, főleg hogy raid0 van neki most is..
2+ raptor raid0ben már talán jópofa lehet :p

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14) hcl válasza brumesz (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja én is erre gondoltam volna hogy a swapfile-t tenni a kártyára, iszonyúan yorsulna tőle a rendszer.
Na meg ha SATA winyónak látja. Akkor is rettenetes gyorsan jönek vissza róla az adatok...!

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) #64791808


#64791808
törölt tag

No akkor sorban.

1., A ReadyBoos a tipikusan kisméretű dolgok beolvasásánál tesz jó szolgáltatot, ott ugyanis az elérési idő a lényeg, a flash ebben jó. Adatátviteli sebességben egyelőre nem.

2., 2GB ram mellett gyakorlatilag semmi hatása nem lesz a readyboost-nak, mert ha csak el nincs bachva valami irgalmatlanul, akkor úgy 1000-1200MB cuccot előcache-el a memóriába a SuperFetch(tm). Tehát nem csoda, hogy nem éreztél gyorsulást, sőt, mivel a ramod helyett a flash drive-ot használtattad a rendszerrel, még lassult is.

3., A próbálkozás a CF-SATA átalakítóval ambíciózus, de mint a kollégák is írták, sajnos nem fog sikerülni a dolog, legalább is RAID0-ban biztosan nem. Ugyanis ha raid nélkül valami csoda folytán fel is ismerné a vista, hogy azok sata-ra kötött flashkártyák, amint beteszed raid-be őket, azonnal csak annyit fog a vista látni, hogy "ITE RAID0 Volume" vagy hasonlót, és kizárt, hogy azon tudj readyboosolni.

4., A pagefile átrakása ide nem teljesen elbukott ötlet, de valószínűleg minimális pluszt fog adni, de inkább semennyit. Ennyi memóriával ritkán nyúl a rendszer a pagefile-hoz.

5., Javaslat: ramot kell venni. Ősembernél 2x2GB Supertalent kit 21 ezer forint, kettőnél kedvezményt is ad, 8 giga ramnál meg el lehet felejteni a memóriaproblémát :D

(#16) #56573440 válasza #64791808 (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

8 giga ramnál meg el lehet felejteni a memóriaproblémát

vagy a vinyót mert sokat nem kell onnan olvasson:D

(#17) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat.

Kicsit belenéztem a Vistába. Előre láthatóan komoly nehézségekbe fog ütközni, az eredeti elképzelésem megvalósítása. Többen is írtátok, hogy belső eszközökön nem megy a ReadyBoost.
A probléma áthidalására találtam megoldást. FANTEC DB-R35DUS USB2.0 Raid (Raid 0,1 JBOD) merevlemez ház 2x SATA HDD. Ezzel jó eséllyel megvalósítható lenne, de nem akarok erre pénzt áldozni.

A swapfile-t ki fogom próbálni. Gondolom nektek is érdekes lehet egy teszt.

Eddig csak egy esti sörözés költségét fektettem be ebbe a dologba. Nagyot bukni nem lehet rajta. Ha nem jön össze, akkor átalakul HTPC projektté az elgondolásom. Szinte mindenem meg van hozzá. Rendszer kerül majd a RAID tömbre, swapfile nélkül, egy 40GB IDE lemez meg szépen alszik mellette az idő nagy részében.

Tegnap elpostázták a csomagomat. Legalább két hét, amíg ideér.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#18) szasza_1 válasza lorenzen (#17) üzenetére


szasza_1
senior tag

Ha Swapot kikapcsolod, minek readyboost? Én sem használok swapot, vinyokhoz csak az indulásnál nyúl a vista, utánna már minden be van gyorsitotárazva, és memoriából indulnak a sokat használt cuccok.

(#19) #64791808 válasza lorenzen (#17) üzenetére


#64791808
törölt tag

Esetleg még úgy lehetne megoldani a dolgot, hogy két USB-s merevlemezházat veszel, mert az USB-s merevlemezemen nekem is felkínálja a ReadyBoost-ot, viszont a raidbe tételnél akkor is gond lesz szerintem.

(#20) lorenzen válasza szasza_1 (#18) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Elnézést ha félreérthető voltam.
Vista esetében ReadyBoost -ként érdekes a dolog.
HTPC esetében, pedig op.rendszer tárolására. A 0 dB zajszint nagy előny, kevésbé fontos a sebesség. Az XP, 1GB RAM-mal, már mindent a memóriában tud tartani.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#21) #56573440 válasza lorenzen (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

htpc re nem annyira érdekes. persze hogy az op arról fut, de ha betöltött a frontend akkor mit csinálsz? hát persze hogy az mp3, videó stb filokat akarod elérni. az meg úgyis a vinyón lesz és máris mindegy hogy a rendszervinyó nem hangos ha filmet nézel akkor is pörög a vinyód. akkora flasht venni meg nem nagyon lehet amire minden felfér.
akkor lehet értelmes dolog ha a forntend tud streemelni pl hálóról, akkor nem kell helyben tárolni az adatokat, de ez elég macera és nem is nagyon láttam rá progit ami tudná, meg kell fusson egy másik gép is (vagy routerre kötött vinya ami megint nem olcsó). szerintem erre inkább rendes vinya+10k ért egy quiet drive és csókolom

(#22) #64791808 válasza #56573440 (#21) üzenetére


#64791808
törölt tag

A profi megoldás erre egy vízhűtés, amiből csak a radiátor lóg ki, a többi hülyére van csomagolva hangszigetelő anyagba :D

(#23) ehehe


ehehe
csendes tag

Hát én is efféle dolgot akarok csinálni, bár más megfontolásból. Ugyanis van egy gépem ami elég gyenge, de pont jó. Szóval az lesz (ha lesz rá keret), hogy beszerzek egy ilyen átalakítót, bele egy 4 gigás cf, arra egy linux, passzív hűtéses táp, prochűtő má alapból passzív plusz még bele egy 2,5"-os 160-250 vinyó. Szóval itt a "csönd legyen máá!!" dominál.

Jóó drága lesz, tehát előferdülhet, hogy csak terv marad.

Igazából meg még fogyasztás szempontjából lenne ideális, mer a gép 24/7-ben fut.

Aki másnak verme kerész annak fütye lütyme tyütyü!!!

(#24) Edween


Edween
őstag

Érdekelne mikor jö a folytatás?

(#25) #27483136


#27483136
törölt tag

Háj!
Tegnap próbaként én is beüzemeltem a ReadyBoost-t.
Egyelőre egy lassú 1GB pendrive-val, de már be is terveztem 1 gyors 1-2 gigás beszerzését. (Elvileg az 1 gigás is elég lenne, a vista 830MB-t javasol.) Ez fixen be lesz dugva hátra.
Főleg kikapcsolásnál éreztem egy szemernyi gyorsulást, ami ennél a 2-3MB/S-os nál már csoda.
De inkább a következő miatt tetszik:
A Vistának elég fejlett az energiagazdálkodása. Sokat jár a gépem letöltés miatt éjszaka is. ReadyBoost-tal ( találtam erről leírást, és tényleg... ) a Pendriv-ra gyűjt, addig a vinyók le vannak kapcsolva. Majd hallani, mikor a vinyó felpörög, ment, majd pillanatokon belül újra lekapcsol, és megy megint az anyag a Pen-re.

Én is várom, mi sül ki a fenti írásból, hajrá!

(#26) Cathfaern válasza #27483136 (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy probléma van ezzel: a HDD-nek a felpörgés sokkal nagyobb megterhelést jelent, mint az állandó futás. Ez elindulás kb.olyan, mintha 2-3 óráig menne. Szóval ha ennél gyakrabban kell elindítani és leállítani, akkor rosszabb, mintha folyamatosan futna.

(#27) #27483136 válasza Cathfaern (#26) üzenetére


#27483136
törölt tag

Nos, ez általában nyilván így van, de azért itt egy elektronikusan szabályzott motorról van szó, szabályzott áramfelvétellel, stb.
Szal kiváncsi lennék....tehát konkrét tesztek nélkül legfeljebb évek múlva derülhet ki valami...ha egyáltalán bizonyítható, hogy az okozta a meghibásodást.
De, ha meg tudod alapozni valami konkrétummal, elfogadom.

(#28) Edween válasza #27483136 (#27) üzenetére


Edween
őstag

Akkor ez ennyi volt, nincs folyt köv...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.