Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Már régebben is csodálkoztam azon, hogy mi indokolja hogy ennyi szabadidőt kap a személyzet az űrben. Chris Hetfield videóit már régebben is néztem és ő sem tűnt igazán elfoglalt embernek, de meglepett, hogy az EuroMir95'-re heti 5x 6,5 óra munkát terveztek, vagy az, hogy Lucid mennyit olvagathatott. Nekem hevenyészett számítások és az általam talált források alapján az jött ki, hogy a két EuroMir küldetés mai áron úgy 25 millliárd forintba került (lehet, hogy tévedek, de az biztos, hogy nem volt olcsó) az ESA-nak. Tudom, hogy volt űrsztrájk (olvastam a korábbi részeket :D), de ha én ennyiért küldenék bárhova embert, akkor azért elvárnám, hogy napi 12 órán át heti 7-napban csinálja a kisérleteket, és azon felül az edzést, aztán majd ha lejön, lecsúsztathatja a túlóráit, egybe kivehet 1,5 év szabit, 10 évvel előbb elmehet korkedvezménnyel nyugdíjba, kap 1 millió dollár túlórapótlékot egy összegben, csak ne gitározgasson, videochatelgessen, meg olvasgasson amíg fenn van. Ennyire kevés volt az áram, ilyen kevés eszközt tudtak feljuttatni/visszahozni, vagy csak egyszerűen tényleg annyira megterhelő testileg és szellemileg az ottlét, hogy a világ minden pénzéért sem dolgoznának ennél többet?

CS14B: Tényleg elég erőteljesen "uralja" a képeket amin szerepel. Ha csak a képeket nézném azt hinném, hogy az NDK első űrhajósnője aki sikeres sújlökő karrierje lezárása után jelentkezett az Interkozmosz programba. Viszont Dunbart megértem miért akarták marasztalni az oroszok. Nem az a típus, hogy egyből szerelmes leszek, de nagyon kedves mosolya van. Szolovjovék is nagy kópénak tűnnek, szerintem a végére még egy-egy soron kívüli rezonancia tesztelést is beütemeztek volna. Az biztos, hogy egy bő oldallal hosszabb és még sokkal érdekesebb lett volna ez a cikk, ha esetleg úgy döntött volna, hogy megpróbál maradni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.