Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Doze


Doze
aktív tag

Nagyon jó cikk, köszönöm.... mint mindig :D

Ha már magyar vonatkozás, nem meglepő hogy volt magyar pilóta bőven akikből lehetett válogatni. Mondjuk rossz nyelvek szerint Magyari Béla szimpibb volt mint Berci, a fene tudja hogy mi döntött. :C

Kísérletek, és az ahhoz tartozó műszerek... Az űrkemence, leírások alapján itt Miskolcon 1984 óta fejlesztették, azt tudom hogy az Interkozmoszhoz van köze, de hogy hamarabb volt e magyar részről fejlesztés, valamint lőttek e fel hamarabb ilyen űrkemencét a ruszkik amit itt raktak össze/fejlesztettek nem tudom.

A fent említett kemencéből a NASA rendszerváltás után bevásárolt, majd még a továbbfejlesztett változatot bő 2000-es évek derekán is használták.

Ami így hirtelen beugrott a "habosítás", én fogtam a kezemben pl Habosított aluminiumot... Valamint a különböző műholdak vázának/fém alkatrészeinek gyártása, speciális ötvözetekből. ADMATIS, ők többek közt bedolgoztak ESA, NASA,AIRBUS, jelenleg ahogy nézem a horizon 2020-ban vannak benne, nem kevés millió eurós nagyságrenddel

Lehet csak a lokálpatriotizmus, de azért kelet eu-ban még mindig toppon vagyunk ötvözetileg, a közelben nem nagyon van senki.... köszönhető a rendszerváltás előtti generációnak, nem is tudom mennyit szenvedtem a mindenféle TTT diagramokkal vagy a izotermikus átalakulási diagramok folyamatos hűtésre... aztán ez meg még csak egy igen kis szelete az egésznek... és én még csak vasról tanultam. :W
A lényeg volt egy igen nagy tudású generáció, akik azért nagyjából tovább tudták adni ezt a tudást.... és minő csoda, ha csak igen kis szeletét is uraljuk az űriparnak, de ha ötvözet kell akkor hozzánk jönnek

Ezt olvassátok végig: [link] tanulságos :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.