Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65) Cifu válasza hege8888 (#64) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az "elvesz(t)ett", de eltitkolt kozmonautákról Nemere István - Halottak keringenek a Kozmoszban c. könyve (1996-97ben jelent meg, ha jól emlékszem) foglalkozott. Namost így 20 évvel később vajon mennyire Konteó kategória? Abban a könyvben volt említve az űrhajósnő / olasz rádióamatőrök sztori is.

Abban az időszakban számtalan hamisított konteós cucc volt a piacon, emlékszem én is vettem még az UFO magazint egy ideig (mert hát gyermekkorom kedvencei voltak a Nemere Sci-fi könyvek), sőt, még az UFOnauta-boncolós VHS kazit is megvásároltam. Aztán szépen lassan ráébredtem, mennyire fals az egész...

Csak abban ény úgy emlékszem kisodródott a világűrbe.

Igen, több eset volt az eredeti (egyébként 1961-es) kreált olasz rádióamatőr felvételekben, akadt SOS-t morzézó, akadt "megfulladó" kozmonauta, akadt az űrbe sodródó űrhajós és akadt két visszatéréskor elégő (ezek egyike volt állítólag nő).

Egyébként annyi alapja lehetett ezeknek, hogy volt ugye több ember nélküli és kutyákkal repülő Vosztok (és Voszhod) út még Gagarin előtt és utána is. Ezek közül az egyikben pl. előre felvett rádióadást küldött folyamatosan az űrhajó, amely a rádiókapcsolat ellenőrzésére szolgált. Csakhogy annak a szövege sem egyezik meg az olasz állítólagos rádióvételekkel.

BTW a pályaszög és a pályamagasság miatt eleve nem túl esélyes, hogy Gagarin, vagy bármelyik visszatérő szovjet űrhajó adását vehették volna (csak mert állítólag Gagarin adását is vették), hiszen akkor már a visszatérő manőver miatt a műszaki modult és a hosszú hullámú antennákat leválasztották (Gagarin esetében a tápcsatlakozó beragadt, így a modul csak a légkörbe lépéskor vált le, de a kapcsolat már nem élt előtte sem)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.