Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) opr


opr
veterán

Koszonjuk az uj cikket, szokas szerint nagyon jo es erdekes lett! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) tsu válasza Cifu (#16) üzenetére


tsu
tag

Cifu, a mostani SpaceX robbanásról írsz valahol bővebben?

×××

(#23) Cifu válasza tsu (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Majd a 2019-es összefoglalóban, csak kissé meg vagyok csúszva... :\

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) llax válasza tsu (#22) üzenetére


llax
senior tag

Majdnem élőben láttam :)
Ment a Labpadre streamja, de pont nem voltam ott... (ált. kiteszem a monitor sarkába, ha valami "akció" van)
Nincsenek különösebben kétségbe esve a történtek miatt, szerintem ők is érezték, hogy az a gyártási minőség nem az igazi... Egy vízszintes hegesztés adta meg magát, abból meg pont lesz sok az Mk3/4 példányokon is. A Floridában épülő Mk2 esetén lesz mit erősíteni, ha azzal akarnak teszteket végezni (kb. 1-2 hónappal jár a texasi példány után, ha nagyon tesztelni akarnak, lesz mivel).

(Egyes hazai híradások eléggé félrevezetőek a témában...)

[ Szerkesztve ]

(#25) Gergo28


Gergo28
tag

Nagyon jó írás, remélem lesz még folytatás! :R :R

(#26) opr


opr
veterán

A szokasos, abszolut nem turelmetlenkedes miatti kerdesemet szeretnem feltenni: Lehet tudni, kb mikor varhato a kovetkezo resz? :B
:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) Cifu válasza opr (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha törik, ha szakad, a héten lektorálásra felrakom a 2019-es összefoglalót...
Utána nem rajtam múlik, mikor kerül már ki. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) opr válasza Cifu (#27) üzenetére


opr
veterán

\o/
Yess! Koszonom! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) BatchMan válasza Cifu (#27) üzenetére


BatchMan
senior tag

Még mindig várjuk :)
Amúgy nem akarsz jelentkezni űrhajósnak? [link]

(#30) Cifu válasza BatchMan (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

196 cm-es magassággal? Még a Kazbek-UM székeknek is csak 190cm a felső határa... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
A tegnap este fellőtt leendő személyzet mikorra ér/ért az állomásra?

Gyurka

(#32) Cifu válasza Gyurka6 (#31) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Nem lőttek fel semmit, a helyes kifejezés az indítás. ;)
2.: 19 órányi utazás után, magyar idő szerint várhatóan délután fél öt körül.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) Gyurka6 válasza Cifu (#32) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm!
Illetve még érdekelne, hogy mivel telik az idő, mi történik közben? Gondolom pályára áll meg ilyesmi....

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#34) Cifu válasza Gyurka6 (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az űrbéli manőverezés nem olyan egyszerű dolog, nem csak annyi, hogy puff, elindítjuk a rakétát, ami pont az ISS-el azonos pályára küldi az űrhajót, 'oszt a végén még driftelnek egy kicsit, hogy pont mellé érjenek.

Egy alacsonyabb pályára állítják, aztán fokozatosan, több kisebb manőverrel megemelik azt úgy, hogy a végén kellően közel érjenek. Ezt lehet többféle képpen, a Szojuzoknak anno bő 2 nap kellett, hogy ezt hajtóanyag-takarékos módon megcsinálják, aztán az egyre jobb számítógépes modellek (és ezek lehetőségeinek megjelenése, egyáltalán) után már a Szojuz is alig több, mint egy nap alatt képes erre.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) Gyurka6 válasza Cifu (#34) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm a válaszod!
Egyéb dolgaim miatt most értem gép közelébe keresgélek hogy, merre járnak.
16ó 18-kor sikerült is a dokkolás. Ennek örülök.

Gyurka

(#36) opr


opr
veterán

Cifu, erdeklodes keppen: Varhato XXV. resz? :DDD
Vagy ezzel a resszel vegetert ez a sorozat?
:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) Cifu válasza opr (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hoi!
Egy időre igen. Van tervben egy PDF-be összegyűjtve az eddigi részek, plusz egy előszó és egy alapozó. De fél éve helyben topizik.
Készül az ideig űrhajózási dolgokról egy összefoglaló, ez remélhetőleg elkészül hamarosan.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) opr válasza Cifu (#37) üzenetére


opr
veterán

Koszonom! :R
Ez jo hir, varjuk!
A heten meg valamikor starship! Azt is varjuk! :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39) llax válasza opr (#38) üzenetére


llax
senior tag

"A heten meg valamikor starship!"

Még a(z újabb, 5.) hajtóműteszt is csúszni kezdett, +NOTAM továbbra sincs, utóbbit legalább 2-3 nappal előtte írják ki.

(#40) opr válasza llax (#39) üzenetére


opr
veterán

Akkor jövőhéten. Tök8, legkésőbb januárban valamikor úgyis meglesz, így is valami észveszejtő, milyen tempót diktál a spacex. Pár hét ide vagy oda belefér, már akkor fityiszt mutatnak mindenki másnak, ha 5 éven belül személyzet nélküli tesztet össze tudnak hozni a teljes kombónak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.