Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) doc


doc
nagyúr

cimet javitsatok legyszi, thx

(#2) -szp- válasza doc (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

Köszi!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#3) aelod


aelod
veterán

És akkor hol van az a javaslat ilyenkor, hogy frissítsd a géped op rendszerét a biztonság miatt? :U

Nagyon nem tetszik ez ami a win10 körül zajlik. Elvagyok a 8.1-el azzal is csak akkor ha nem tudok valamit linux alatt megoldani.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4) jerry311 válasza aelod (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valamit nagyon benéztél, mert ez nem Windows 10 sebezhetőség hanem Office. Szóval a Win 8.1-ed ugyanúgy sebezhető, ha Office-t használsz.

(#5) aelod válasza jerry311 (#4) üzenetére


aelod
veterán

Azt csak mellékesen odaírtam.
Bár tudjuk, hogy tökéletes biztonság nincs.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#6) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

na,én pont ezek miatt váltottam linuxra :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#7) sh4d0w válasza aelod (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A javaslat az, hogy frissíts mindent, ami a gépeden van.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) aelod válasza sh4d0w (#7) üzenetére


aelod
veterán

Melóban xp-van xD éljen a kormány!

Otthon linux. Azt frissítem inkább. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9) gyurkikrisz válasza st3v3np3t3r (#6) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Elég, ha csak nem nyitsz meg minden doc file-t, ami szembe jön veled. Meg kéne tanulni tudatosan használni a számítógépet, és nem kéne rettegésben élni, vagy szükségtelenül radikális lépéseket tenni (értsd: linuxra váltani), hogy megelőzd ezeket.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#10) aelod válasza gyurkikrisz (#9) üzenetére


aelod
veterán

Nem radikális mivel már nem játszom és nem is dolgozom gépen...Bőven elég volt egy sima amd APU-ra épülő kis gép ami linuxot futtat, filmre, netre, zenére ideális.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) gyurkikrisz válasza aelod (#10) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Viszont Te nem azért váltottál ezek szerint, hogy ne legyél tele vírussal.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#12) aelod válasza gyurkikrisz (#11) üzenetére


aelod
veterán

Részben. Mivel azt is meguntam, lévén, hogy nem én vagyok otthon a gépen az egyedüli júzer.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13) zseko válasza aelod (#12) üzenetére


zseko
veterán

Na ilyen nálam nincs, mivel én is utálom, az én gépem az enyém, azt nem használja más.

HR24.hu

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

"A szövegszerkesztőn keresztül veszik át a hatalmat a hackerek"

Valahogy sejtettem, hogy nem a LibreOffice lesz a hunyó! :D

(#15) gyurkikrisz válasza Fred23 (#14) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

egy notepad.exe funkcionalitású programban nincs sok fertőzési lehetőség...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az összes verzió?
Akkor ez úgy 2000 óta minimum élő hiba.
Az frankó. :C :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) TomMusic


TomMusic
őstag

McAfee?
Szerintem most elhatárolódok. ;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18) hokuszpk válasza gyurkikrisz (#15) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kis naiv.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19) t72killer válasza Fred23 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1:R, már 2 gépünkön is az van, nejemet sajnos nem sikerült átszoktatni:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) #40553216 válasza gyurkikrisz (#15) üzenetére


#40553216
törölt tag

Te nyilván a thumbnailek szerkesztésére is CS-t használsz.

(#21) aelod válasza zseko (#13) üzenetére


aelod
veterán

Felhasználói fiókok. Root jogosultságom csak nekem van. Done. :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) Keem1


Keem1
addikt

Én még mindig azt mondom, hogy az ilyesmi az OS hibája. Egyszerűen hihetetlen, hogy ennyire nincs hozzáférés kezelés a Windowsban. A sokat szidott Android ebben ezerszer jobb. Ott ha egy appnak nem adok hozzáférést a mikrofonhoz, akkor a feje tetejére állhat, akkor se fog tudni hangot felvenni. Az ilyen jellegű (csak a természete miatt sokkal komplexebb) jogosultságkezelés kéne winbe is, a tárhelyet illetően is egy program csak a saját tárterületén ténykedhetne, ha máshol akar írni/olvasni, a felhasználónak kéne jóváhagyni a kért helyet (ha több hely, egyesével). És még sorolhatnám. De ha ez nekem az eszembe jut, vajon a sokkal okosabb redmondi szakembereknek miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#23) attila9988 válasza gyurkikrisz (#9) üzenetére


attila9988
őstag

Elég, ha csak nem nyitsz meg minden doc file-t, ami szembe jön veled. Meg kéne tanulni tudatosan használni a számítógépet

Azért ne vicceljünk már. A felhasználók nagy része nem is tud erről a sebezhetőségről, és azért vette méregdrágán az office -t, hogy használja. Mégis mit kellene tennie? Mert kb akkor van biztonságba, ha el sem indítja a programot, és semmit sem nyit meg vele... :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#24) dabadab válasza gyurkikrisz (#15) üzenetére


dabadab
titán

1. De.
2. Ha szerinted a Libreoffice meg a notepad tényleg egy kategória komplexitás szempontjából, akkor nálad elég súlyos hiányosságok vannak.

DRM is theft

(#25) cami][us


cami][us
senior tag

Ezt legalább javítják.

(#26) attila9988 válasza dabadab (#24) üzenetére


attila9988
őstag

Ha a notepad nem is, de a libreoffice igen nagy százalékban tökéletesen alkalmas a tipikus irodai feladatokra. Sokszor előfordult már, hogy valaki épp sorolja nekem, hogy mit nem tud a program, az 5 -ből négyre azt kellett válaszolnom, hogy de, ezt bizony tudja a libreoffice is.

A meglévő hiányosságok is leginkább a calc szolgáltatásaiban érhető tetten. Az excel -hez egyelőre valóban nem ér fel. De általában ott is akkor ütköznek falakba az emberek, ha adatbáziskezelőként akarják használni a programot, amire szerintem az excel sem való, hiába vannak ezzel kapcsolatos funkciói. Pláne, amikor bonyolult képletrendszerrel akarnak megcsinálni egy olyan statisztikát, ami sql -ben egyetlen sor....

Érzésem szerint a makrózhatóság, (a libre basic még a vba -nál is sokkal rosszabb, ezt el kell ismerni. Még a sun -os időkből maradt. Bár használható python is makró nyelvnek, de korántsem triviális a dolog), illetve a tartományok kezelése az, ahol még mint táblázatkezelőnek erősítenie kellene. Mindemellett úgy gondolom, hogy az esetek túlnyomó többségében amikor táblázatkezelő kell, akkor a calc is megfelelő.

A writer -nek jóval kevesebb lemaradása van a word -höz. Ott is akkor szokott baj lenni, ha valaki kiadavány szerkesztőnek képzeli az irodai szövegszerkesztőt. Ilyen esetben mindkettővel többletmunka, és sok sok szívás van. Ha arra használják amire való, többnyire csereszabatos egymással a kettő. (a helyesírásellenőrzője egyébként sokkal jobb mint a word -é, illetve az önmagával való kompatibilitása is jobb.)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#27) Kurt Hectic válasza Keem1 (#22) üzenetére


Kurt Hectic
tag

De ha ez nekem az eszembe jut, vajon a sokkal okosabb redmondi szakembereknek miért nem?

A WinRT/UWP API pontosan így van tervezve, a hagyományos WinAPI programoknál nagyon nehézkesen lehetne csak bevezetni azt, egyszerűen azért, mert a legtöbb így el sem indulna.

(#28) nemlehet válasza attila9988 (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez eddig ok is lenne, csak senkit nem vigasztal amikor olyan kriksz kraksz dokumentumokat kapunk vissza, hogy csak úgy az égnek áll a hajunk... Mit csináltatok ti ezzel? Jah nálunk Libre Office van...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) hcl válasza nemlehet (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Á, mert a Word a saját doksijaival sosem csinál ilyet :D Pont eleget javítgattam :D
Különben komoly cég szerkeszthetőt nem küld. PDF.

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) daninet válasza hcl (#29) üzenetére


daninet
veterán

Ez nem a cég komolyságán múlik. Sokszor a szerződés része, hogy szerkeszthetőt is át kell adni, mert teszem azt a te munkádnak ott vége és egy másik cég/szakember folytatja.
Állami munkáknál egész hajmeresztő dolgok vannak, minden beadást fizikailag is teljesíteni kell csak akkor van "beadva". Többek között ezért lehet mai napig minden szoftverből dobozos verziót venni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) hcl válasza daninet (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ez igaz, de én ritkán láttam olyat, hogy szerkeszthetőt kellett adni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) van1


van1
újonc

Office/szövegszerkesztő ne lásson ki a net-re a használat során, csak update alkalmával, ez az OS-en futó tűzfallal szabályozható.

(#33) #40553216 válasza van1 (#32) üzenetére


#40553216
törölt tag

A csoportmunka lehetősége miatt ez nem opció, hiszen nem feltétlenül csak egy irodán belüli privát hálózaton csinálnak ilyet.

(#34) hcl válasza van1 (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Viszont ha nem lát ki, akkor is sebezhető.
Lefuttatnak egy megfelelően preparált doksiból valamit, ami hozzáfér valamihez, ami kilát...

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) gyurkikrisz válasza attila9988 (#23) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Annyit, hogy nem tölt le gyanús oldalakról semmit. Persze gondolom ez is nehéz.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#36) hcl válasza gyurkikrisz (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy ha a nem gyanús oldalt megtörik, és onnan beszívsz valamit...

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) gyurkikrisz válasza hcl (#36) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ez mondjuk valljuk be elég ritka.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#38) cami][us válasza gyurkikrisz (#37) üzenetére


cami][us
senior tag

Reklámoknál azért előfordul. Portfolio oldalán is volt anno valami.

(#39) hcl válasza cami][us (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pontosan... Amikor pont beszívja az ember, akkor nem vigasztal :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) cog777


cog777
senior tag

Engem csak az zavar hogy az MS nem "proactive". Kb 10 evig tartott amig letiltottak a hordozhato media autorun futtatasat. Most kb ugyanennyit tippelek mire bevezetik a sandboxot az alkalmazasok futtatasara.

Egy office alkalmazasnak ne legyen elerese semmihez sem a dokumentum fajlok eleresen kivul, plane nem futtatni barmit is.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#41) attila9988 válasza gyurkikrisz (#35) üzenetére


attila9988
őstag

Na és miképpen szűri ki hogy melyik a gyanús oldal? Mi a gyanús oldal definíciója pontosan? És ha mancitól a barátnőjétől kapta céges mail címről? Az gyanús, vagy nem gyanús?

Ilyen nem várhatsz el az emberektől. A microsoft dolga a programját karbantartani megfelelően.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.