Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Azt hiszem a kreatív területek többsége hasonló lehet...
hirtelenjében a zene téma jut eszembe, ahol az előadó/szerző töredékét kapja a bevételnek. Bár azért ha már a cég is csak töredéket kap, mert a marketing osztály viszi el a hasznot hát az azért durván hangzik.

(#2) joghurt válasza azbest (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Zenés példával élve: A zeneszerző, az előadó és a kiadó kapna összesen annyit, mint a boltos.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) nemi


nemi
tag

Egy komoly "mérnök" problémát feszegetsz, nem új keletű a téma.

„Fejvadászok megfigyelése, hogy a műszaki, informatikai területen végzettek gyengébbek az öneladásban, a prezentációs képességük sem az igazi.”

Műszaki emberek általában gyengébbek az önmenedzselésben, összevetve például a jogászokkal vagy a közgazdászokkal. Ezt tapasztaltam is, hisz BME mérnök infóra jártam. Sok okos(tényleg :) ) embert megismertem, de se beszélni nem tudtak se önbizalmuk nem volt.
A zseniális program kevés ahhoz hogy eladható legyen, mérnök beszélhet a száraz specifikációkról, az átlagember nem érti meg. „Közgázos, marketinges” úr az aki a program értékét lefordítja a pénz illetve az emberek nyelvére. Jó előadókészség, sok duma, másfajta gondolkozás, mint ami a mérnök embereket jellemzi.
Tényleges „javat” a mérnök állít elő. Marketinges rádolgozással eladja a terméket, persze jó kis fizuért :) És( és-sel nem kezdünk mondatot) ez a tendencia maradni is fog.

Mérnökökből hiányzik a "business" attitűd, képpel is tudnám illusztrálni a dolgot de nem akarok senkit sem megsérteni, meg ugye emberi jogok...

[ Szerkesztve ]

(#4) azbest válasza joghurt (#2) üzenetére


azbest
félisten

Eszembe jutott egy egyszerűbb példa:
úgy tudom az újságok árának 40%-a a boltosé, aki csak annyit tesz, hogy kirakja a polcra. (Lehet könyveknél is így van, ezért is éri meg jobban nekik az előfizetés, vagy a kiadótól közvetlen rendelni, akár olcsóbban is mint a bolti ár)

(#5) lesaux


lesaux
veterán

HTML-t kódolt a hajléktalan, de a lényegen nem változtat. Csak mert nekem is nagyon bejött a kép. :)
google-keresés

(#6) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Tulajdonképpen ez bármely munkahelyre igaz szinte, akik az értéket előállítják azok nem igazán részesednek a haszonból. :((
De boldogult miniszterelnökünk szavaival élve: "Tetszettek volna.... vállalkozást csinálni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) joghurt válasza philoxenia (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Ha megnézed, írtam ilyen esetről is. Tetszettek csinálni vállalkozást, az értékesítők mégis jobban megélnek belőle, mint ők.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) dr faustus


dr faustus
senior tag

Esetleg ennyire kemény munka lenne az eladás (magam sosem próbáltam), hogy a fenti, hosszú listával egálban van?

Bizony nagyon fontos az üzletkötő, sokszor egy vállalkozás léte múlik azon, mennyire ügyes az üzletkötő, képes-e megnyerni az ügyfelet. Ehhez olyan képességek kellenek, ami nem mindenkinek adatik meg.

Warning: Explicit Content

(#9) joghurt válasza dr faustus (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Bizony nagyon fontos az üzletkötő, sokszor egy vállalkozás léte múlik azon, mennyire ügyes az üzletkötő, képes-e megnyerni az ügyfelet. Ehhez olyan képességek kellenek, ami nem mindenkinek adatik meg.

Bizony, nagyon fontos a fejlesztő, sokszor egy vállalkozás léte múlik azon, mennyire ügyes a fejlesztő, képes-e versenyképes terméket kitalálni. Ehhez olyan képességek kellenek, ami nem mindenkinek adatik meg. - Most akkor mi indokolja a számottevő jövedelmi különbségeket?

A tej élet, erő, egészség.

(#10) philoxenia válasza joghurt (#7) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Végül is az is egy szakma. :)
A jó gazda viszont nem vágja le az aranytojást tojó tyúkot.
Olvastam anno Bojár Gábor : Graphi-sztori című könyvét, abból is az derült ki, mindkettőt nem lehet teljes erőbedobással csinálni.
Bár esetenként a szereplő lehet ugyanaz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11) philoxenia válasza azbest (#4) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért nem konkrétan a boltosé, a terjesztőé, ami nem teljesen ugyanaz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) dr faustus válasza joghurt (#9) üzenetére


dr faustus
senior tag

A fejlesztők méltatlanul alul vannak fizetve.
Ma mindenre rábeszélhető vagyok. :DD

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#13) philoxenia válasza dr faustus (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem meg méltóan vannak alulfizetve. :))

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) JoeYi válasza nemi (#3) üzenetére


JoeYi
őstag

lehet ez vmi biológiai dolog, vagy beszélőke vagy logika :) . És ha esetleg mindkettő, akkor gazdag ember :)

(#15) ollie válasza joghurt (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem a képlet egyszerű. Ha a fejlesztő rosszul dolgozik, keresnek másikat. Ha az üzletkötő rosszul dolgozik, tönkremegy a vállalkozás mielőtt keresnek másikat.

De ez nem azt jelenti részemről, hogy helyeslem a nagy bérkülönbséget.

***

(#16) dekoninck


dekoninck
aktív tag

A világ sajnos minden területen, szakmában ilyen, nem újdonság.
Pl:
- bányászok: ők mennek le a föld alá aranyat bányászni, mégis a tulajdonos jár Royce-Rolls-szal, pedig gondolom még a megfelelő helyet is a geológusok találják meg.
- a családban van gyógyszerismertető: persze ő jár Opel Astrával (ami persze nem rossz), aki napi 2-400 km-t vezet; Pesten a pöffeszkedő főnök, aki 3 km-ről jár be, neki persze - a sokkal biztoságosabb - Volvo S80-nal jár. Konferenciára meg repülővel megy, szóval oda sem kellene a nagy autó.
Nem a hozzáadott érték meg a termelőmunka kapja meg az őt megillető hasznot vagy fizetséget, vagy akár csak a megfelelő körülményeket, hanem aki tőkével rendelkezik. A tőke meg lényegében csak egy virtuális akármi, ami mögött megint csak a "Munkás" áll. Persze kell a menedzsment és az ész, de messze kevesebbet kapnak a piramis alján lévők. Nekik nem sok választási lehetőségük van.
És ez örökké így lesz, amíg világ a világ.s

(#17) bambano válasza nemi (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jogászok meg közgazdászok olyan jól az önmenedzselésben, hogy hegyekben vannak munkanélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) bambano válasza philoxenia (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A marketinges és a sales ember miért nem állít elő értéket?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) bambano válasza joghurt (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jó fejlesztőt sokkal hamarabb lehet szerezni, mint bejáratott ügyfélkörrel rendelkező account managert. Ez indokolja a fizetésbeli különbséget.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bambano válasza dekoninck (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tőke mint virtuális akármi? rotfl. láttál már tőzsdét?

A tőkének költsége van, azt meg kell fizetni. Az egész kérdés egyébként annyi: kereslet-kínálat. Mennyi a kereslet tőkére, sales emberre, fejlesztőre. Amennyi a kereslet és a kínálat, annyi az ára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Goose-T válasza joghurt (#9) üzenetére


Goose-T
veterán

Ugyan már, álomvilágban élsz. :DDD Egy jó marketinges a szart is eladja, azt meg nem mindegy, ki fejleszti?

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22) azbest válasza Goose-T (#21) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy a klasszikus sikertörténet:
elhitetni hogy szükség van a termékünkre (Bill Gates :DDD )

(#23) moma


moma
őstag

az értékesítőt lehet azért kell megfizetni, mert ha nem tennék akkor senki sem csinálná. nem egy lélek emelő meló az ügynökölés. és végül is ők is azt csinálják: tukmálják az árút, mindenféle trükkökkel, ha kell ha nem.

Bambano: én tőzsdét már láttam, de tőkét még nem. milyen színű? :P

we all deserve a bit of luck.

(#24) #06658560


#06658560
törölt tag

Egy fontos terület lemaradt abból a második félből: a szállítás, és raktározás. A kereskedőnek előre, látatlanba ki kell fizetnie a termékért x összeget, amit nem tud a vásárláskor még belőni, hogy mennyire lesz jó, vagy sem, mennyire fogják vásárolni akik akarják, szállítási és raktározási költsége keletkezik rajta. Ha egy normál árut veszünk végig, ami elindul gyártótól, akkor egy marketing kanyar a nagykerekhez, majd onnan a kiskerekhez, végül a kiskereknél a vevőkhöz, ez három marketingelem. Három szállítás, három raktározás, ezek költsége mind szépen felrakódik az áru tényleges értékére. És amíg vmi nem megy, addig a kisebb tételen próbálják behozni a teljes raktárkészlet árát, plusz némi hasznot is. Ha meg hálózat veszi meg, akkor azt is figyelembe kell vennie, nwem mindenhol lesznek azonosak a bevételi összegek, a kiadások sem feltétlen, vhogy kompenzálnia kell a dolgokat, így amit futtatni tud azt esetleg jobban megsarcolja. Ezen túlmenően elvileg a termék előállítója az árat tudja ÁFA nélkül kalkulálni, és midnenhol úgy is hirdeti, míg a kiskernél már ÁFÁval terhelt kell legyen, ugyanis a végfelhasználó már nem írhatja le, nem igényelheti vissza. Ráadásul az ÁFa menet közben minden egyes plusz tétellel növekvő tényező, ellenben a többi költséggel, amik azért nagyjából diszkrétek.
Gazdasági és kereskedelmi emberek szokták mondani, hogy az előállítási költség a gyártó midnen hasznával, egyebekkel együtt kb 40%-a a kisker árnak. Úgyhogy ti még jól is jártatok akkor az 50 %-kal....

(#25) joghurt válasza #06658560 (#24) üzenetére


joghurt
addikt

Nemnem, a szállítást és a raktározást az összes példámban a "jó oldal" állja. Tehát egyik esetben sincs a "sötét oldal" nyakán rohadt eladatlan készlet stb. Az üzletkötő szó szerint csak üzletet köt. A terméket a cég raktárából szállítják ki, azért a cég vállalja a jótállást.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) Grizzly79


Grizzly79
tag

Érdekes téma. Még szerencse, hogy nem elfogult a téma írója.

Ez ugye alapvetően egy technológiai fórum, tehát most sokaknál ki fogom húzi a gyufát. :)

Személyeskedés nélkül: lehetsz akármilyen jó fejlesztő, írhatsz akármilyen csúcsszuper programot, ha nincs aki eladja nézegetheted saját magad és akkor még annyit sem fogsz keresni, mint most.

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#27) Grizzly79 válasza joghurt (#9) üzenetére


Grizzly79
tag


Bizony, nagyon fontos a fejlesztő, sokszor egy vállalkozás léte múlik azon, mennyire ügyes a fejlesztő, képes-e versenyképes terméket kitalálni. Ehhez olyan képességek kellenek, ami nem mindenkinek adatik meg. - Most akkor mi indokolja a számottevő jövedelmi különbségeket?

Sajnos nincs igazad. Nem kell jó fejlesztő egy vállakozás létéhez. A jó termék segíti az eladást, de önön magát nem adja el!

[ Szerkesztve ]

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#28) #06658560 válasza joghurt (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mennyire életszagú ez az összes raktározást, szállítást a "jó oldal áll" effekt? milyen elosztási rendszerben gondolkozol? Mert a jelenlegi kereskedelmi történetben nemigazán van így. A sarki kisboltban álló MS Office doboz raktározási költségét mikor állja a MS? Vagy egyáltalán akkor miről akartál írni? ugyanis számomra mostanra olybá tűnik, mintha te sem lettél volna teljesen tisztában a céllal. eleinte az a bajod, hogy a cég megkapja a felét, a másik fele meg a kereskedőé, most meg már az üzletkötőkkel van bajod... Talán újra, letisztázva a gondolatokat szétválogatva lehetne is akkor kezdeni vmit.

Egyébként miért sötét oldal? mert ők juttatnak téged is pénzhez? Mert te nem tudnád eladni senkinek, csak ott ülne nálad? Akkor te legalább annyira sötét oldalhoz tartozol, mint aki a boltban eladja, vagy aki különböző cégeknél kurválkodik, hogy ezt vegyétek már meg, ne a másikat, stb. Egyébként a szoftverpiacon még örülhetsz is, hogy relatíve jók a termékárak és így egész jól tudtok keresni. Más területeken az árverseny sokkal komolyabban fojtogatja a piacon lévőket. A jó kereseteiteknek az is forrása, hogy nagységrendileg kevesebben éltek ugyanabból a termékből.

[ Szerkesztve ]

(#29) _seth_


_seth_
veterán

Ha részletesebben tanulnánk a szoftverfejlesztést akkor azt mondanám, hogy mi (informatikus és szakigazgatási agrármérnök gazdasági kommunikációval) lennénk az ideális fejlesztők mivel tanulunk ugye programozást (MsC-ben talán lesz egészen komolyan is valamint második szakirányként) miközben megvan a közg, menedzsment, eu alap az üzleti részhez és az is megvan, hogy el tudjuk adni a gazdkommunikációs szaknyelvről ahol pl 1 hét múlva 11 percen át kell párban "eladni" egy új terméket miközben 2 oldalas követelménynek kell megfelelnie a bemutatónak (tanár from washington egyetem :Y ) szóval az alap minden területhez adott lenne már csak az a kérdés, hogy ki az aki képes is lenne szoftvert fejleszteni és eladni is? Persze ha van rálátása a dolgok pénzügyi részére talán nem hagyja magát kisemmizni. (az agrármérnök résznek ezen a téren nem sok haszna van max ha mezőgazdasági cégnek készül egy szoftver és akkor el tudunk beszélgetni a hígtrágya felhasználásáról miután a vidékfejlesztést megtárgyaltuk, a biokémiát persze ki sem lehetne hagyni :) ). (a mérnök infó szak azért nem árt mellé, tuti párosítás így ez a 3 szak egyszerre :D )

Egyébként meg mindenhol ez megy sajnos, van aki keményen dolgozik és megél és van aki alig melózik és nem csupán megél hanem jól él...

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30) dekoninck válasza bambano (#20) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Oké, bonyolult a dolog: úgy értettem, hogy pl a fejlesztésekhez a hitel a bankoktól származik, akik hogy, hogy nem, az összes betétük 20x-osának megfelelő összeget tudják hitelnek adni. A részvények meg, hm, pl. az én fizetésemből vevődnek meg. Aztán vagy visszakapom, vagy nem. A bankok, részvénytársaságok alapvetően más pénzén (munkájának "gyümölcsén") fejlődnek és nyerészkednek, amivel önmagában persze nincs baj, hiszen látjuk, épül a világ.
De mi van akkor, ha valamiért mindenki egyszerre el akarja adni a részvényeit, és ki akarja venni a bankbetétéjét?

(#31) _seth_ válasza dekoninck (#30) üzenetére


_seth_
veterán

"De mi van akkor, ha valamiért mindenki egyszerre el akarja adni a részvényeit, és ki akarja venni a bankbetétéjét?" Akkor? Összeomlik a gazdaság...

Ne gondolkozz ilyen nagyban, pl elég lenne ha az utakról az összes hitelből vásárolt autó eltűnne és az csak egy közlekedési eszköz, környezetkímélőbb lenne az ország ez biztos :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32) Grizzly79 válasza #06658560 (#28) üzenetére


Grizzly79
tag

Köszönöm, hogy Te írtad le és nem nekem kellett. :)

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#33) QuippeR


QuippeR
tag

Szerintem ez tipikusan az a kérdéskör, amikor nem a másikéval kell foglalkozni. Ha neked nem megfelelő a fizetésed, akkor próbálj meg jobban fizető munkahelyre lelépni. Ha meg megfelel, akkor mi a francot érdekel, hogy más mennyit kap?

(#34) joghurt válasza #06658560 (#28) üzenetére


joghurt
addikt

Teljesen életszagú példákat írtam, lévén hogy valós esetek. Nem állítottam sehol, hogy minden szoftverterméket így értékesítenek. Ha egy kicsit figyelmesebben nekifutsz mégegyszer, mindhárom esetben a terméket előállító (fejlesztő+körítés+cég) és az azt eladó csatorna (értékesítő, üzletkötő) között vontam meg a határt. Tehát a legelső példában sem az a bajom, hogy a cég kapja meg a felét, hanem az, hogy a csak(?) értékesítést végző kap ugyanannyit, mint a terméket kifejlesztő, előállító, legyártó, raktározó, kiszállító stb.

Nem volt véletlen az sem, hogy a "jó oldalt" és a "sötét oldalt" idézőjeleztem, mint ahogy az sem, hogy a "csak(?) értékesítésbe" belerakom a zárójeles kérdőjelet.

Amire szeretnék kilyukadni, hogy az általatok írt állításokkal ellentétben igenis számít a fejlesztő munkája. Lehetsz te bármilyen jó értékesítő, trágyát nem tudsz eladni. (Kivéve, ha Bill Gatesnek hívnak. :DDD ) Ha írok egy átlagosnál gyengébb könyvelőprogramot, mivel győzöl meg valakit, hogy megvegye a nála jobb és olcsóbb helyett; pláne ha úgyis a könyvelője végzi el a munkát helyette?
Egy korszakalkotó újdonság eladása sem megy, ha a kutya sem tud róla. Viszont ha már tudnak róla, az lényegében magát adja el. Az üzletkötőnek csak annyi a dolga, hogy felvegye a kapun dörömbölő ügyfelek rendeléseit. Ezért megérdemli a teljes bevétel felét?

A jó kereset meg erősen relatív; civilizáltabb országokban egy kezdő mérnökasszisztens többet keres, mint nálunk egy senior fejlesztő.

Visszatérve: Nyilván kereslet-kínálat, meg Marshall-kereszt. Persze, hogy a pénzeket az igény/ráutaltság határozza meg. Ha dobozos MS szoftver értékesítéséről van szó, arra képes egy 8 általánosos bolti eladó is.

A tej élet, erő, egészség.

(#35) krazi válasza joghurt (#34) üzenetére


krazi
csendes tag

"Ha dobozos MS szoftver értékesítéséről van szó, arra képes egy 8 általánosos bolti eladó is." - és szerinted megfizetik azt a 8 általánost végzett eladót, minden bolti eladó keres annyit mint egy fejlesztő??? Nyílván nem. De azt az értékesítőt aki például egy új terméket(akár szoftvert) akar eladni nemcsodálom, hogy megfizetik.
Például itt az iphone (macianok kíméljetek) - mindenki leírta, hogy egy sz@r teló. nincs 3g, nehézkes a telefonálás... - mégis mekkora a hype körülötte. Egy ilyet eladni nem egyszerű, de mégis megy az applenek, komoly marketing gépezet áll mögöttük.

(#36) #06658560 válasza joghurt (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A cég ebből a felét, 2000-et kapott, amiben benne van a termék kifejlesztése, tesztelése, terméktámogatása, a nyelvi verziók előállítása, dokumentálás, maga a kézzelfogható termék (CD, könyv, doboz) gyártatása, és a központi termékreklám költségei. A másik 2000 dollárt az értékesítő kapta, akinek ebből mindössze a leendő vevőket kellett látogatnia/végigspammelnie, és az ehhez szükséges közvetlen marketinganyagokat kifizetnie, esetleg helyi kisebb vásárokon megjelennie"

Na akkor olvasd ujra mit irtal, es gondolkozz el rajta. Mert amit most kiideztem, az annyi, hogy a ceg, aki fejlesztette, stb azar felet kapja meg. A masik felet akkor ertelemszeruen masik ceg, cegek.
Rendettenel a fejedben?

"Az üzletkötőnek csak annyi a dolga, hogy felvegye a kapun dörömbölő ügyfelek rendeléseit". Joolvan, okos vagy, ulj elore. Hol lattal te mar kapun dorombolo ugyfeleket?Mindig meg kell oket szolitani, elerni, stb.

"akinek ebből mindössze a leendő vevőket kellett látogatnia/végigspammelnie, és az ehhez szükséges közvetlen marketinganyagokat kifizetnie, esetleg helyi kisebb vásárokon megjelennie"
Tudot te mlyen arak vannak ezeken a kisebb helyi vasarokon teruletberlesre? Van fogalmad rola mekkorak az utazasi koltsegek, promo anyagok, marketingtevekenysegek? PL egy gepkocsi bemutatasa es a sajtoismertetese mennyibe kerul? Szoftverteruleten mivel oclsobb egykupacba csoditeni n ujsagirot, es bemutatnu nekik, nesztek bammeg, vigyetek, mer jo. A vevo szemelyes megpuhitasa is altalaban eleg komoly munkat jelent, amit vkinek meg kell fizetnie, teheteget is, nem csak az idot. Miert kell egy uzletkotonek luxusauto? Mert akikkel targyal, azok elott nem allhat meg egytrabanttal. Valszeg nem sajat oromere fizeti ki az ilyen ember a kb ezer eurot oltonyre sem sok esetben. Ahogy a Mont Blanc Meisterstuk is elvaras, vagy az azzal megegyezo iroalkalmatossag, aminek minimum egyszer elo kell villannia egy megbeszeles soran.

Egyebkenet mernokkent dolgozom, szal en sem a zsirosbodon jo oldalaoz ultem, de sztem irto demagog vagy ezzel az irasoddal.

Mellekesen a magyar VALEO-nal a legkomolyabb auto, amit a vezetok barmelyike is hazsnalt AUDI A4-ig ment, nem feljebb. Utana Skodak, Opelek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#37) Grizzly79 válasza joghurt (#34) üzenetére


Grizzly79
tag

Amire szeretnék kilyukadni, hogy az általatok írt állításokkal ellentétben igenis számít a fejlesztő munkája. Lehetsz te bármilyen jó értékesítő, trágyát nem tudsz eladni. (Kivéve, ha Bill Gatesnek hívnak. :DDD ) Ha írok egy átlagosnál gyengébb könyvelőprogramot, mivel győzöl meg valakit, hogy megvegye a nála jobb és olcsóbb helyett; pláne ha úgyis a könyvelője végzi el a munkát helyette?
Nincs igazad. :( 2007-ben a termék másodlagos. Sőőt továbbmegyek, tapasztalataim alapján az ügyfelek a legritkább esetben veszik meg a számukra technológiailag legmegfelelőbb terméket. Miért? Okok: behatárolt erőforrások, mutyi és még sorolhatnám. Ennek a sornak a legelején van egyébként a kereskedői hozzáállás.
Van egy olyan kereskedő ismerősöm, aki akár egy zsák kakit is elad, csak legyen aki megtölti azt a zsákot és megfizeti, hogy eladja. :DD

Egy korszakalkotó újdonság eladása sem megy, ha a kutya sem tud róla. Viszont ha már tudnak róla, az lényegében magát adja el.
Sajnos nincs igazad. A IT technológiában bejegyzett szabadalmak tekintetében a világelső cégnél dolgozom. A termékeink szerintem kicseszett jók. Marketingre óriási pénzeket költünk. Szerinted tolonganak az ügyfelek???

Az üzletkötőnek csak annyi a dolga, hogy felvegye a kapun dörömbölő ügyfelek rendeléseit. Ezért megérdemli a teljes bevétel felét?
:) Ezt ugye nem gondolod komolyan?
Persze a lehetőség adott mindenki számára. Légy sales! Adj el valamit olyan ügyfélnek, akinek az esetek nagy többségében semmi szüksége sincs a termékedre.
Hívj idegeneket telefonon a terméketekkel, magyarázd el neki, hogy aztán az milyen nagyon jó és hogy Ti milyen jó programozók vagytok, sokkal jobbak, mint az aznap előttetek telefonáló 13 db cég programozója. Aztán ha kitesznek hívjátok fel másnap is, egy hét múlva is, egy hónap múlva is egészen addig, amíg nem jön össze valami üzlet.

De nem is kell rögtön szoftverrel kezdeni, mivel IT sales körökben köztudott, hogy a szoftverek eladási ciklusa kiemelten hosszú, és bonyolult, pláne a nem dobozos termékeknek. Kezd mondjuk egy egérrel! Ez persze csak vicc volt, de hidd el meglepődnél! :))

Ha gondolod tégy próbát! Kamuból hívj fel 5 céget egy általad eladhatónak vélt termékkel! Bármit választhatsz!!!!
A termék ismeretében válassz 5 céget, aki potenciális vásárló lehet.

A következőket kell elérned:
- derítsd ki, hogy van-e pénze megfizetni a termékedet,
- érd el az ügyfélnél, hogy egy valós problémaként élje meg a terméked hiányát,
- derítsd fel a kompetenciákat,
- derítsd ki, hogy ki a megfelelő ember számodra, ki a döntéshozó
- derítsd ki, hogy ki tudja befolyásolni a döntéshozódat,
- érd el, hogy egy találkozó keretein belül bemutathasd a terméket,

Ha két perc beszélgetés után megkér, hogy küldj egy pdf-et a termékről az nem ér, mert ugyan lehet még később üzlet a dologból, de neked ebben a negyedévben kell eladnod, mert a céged dolgozóit etetni kell!

Ha összejön a meeting, akkor szívből gratulálok! Hívd fel a céget, akinek a termékével idáig eljutottál, meglepődnék, ha nem ajánlanának neked sikerdíjat egy új potenciális ügyfél becserkészéséért, ha sikerül végigvinned az ügyet.

[ Szerkesztve ]

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#38) Grizzly79


Grizzly79
tag

Még mielőtt valaki...

Igen, sales vagyok (de sajnos nem a legjobb :D ).
Igen, jobban keresek, mint programozó barátaim.
Igen, néha előfordul, hogy megjegyzik a kocsit és a lóvét.
Nem, nem cserélne velem egyikük sem.

Mindezek ellenére jóbarátok vagyunk és tiszteljük egymás munkáját.

[ Szerkesztve ]

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#39) dr faustus válasza dekoninck (#16) üzenetére


dr faustus
senior tag

Filozófiai magasságok ezek. Miért keres többet a főnök, ha nem is ő állítja elő a terméket? Ha erre megtalálja valaki a választ, akkor meg fogja érteni, miért kap sokszor az értékesítő többet, mint maga a termék előállítója (ez egyébként nem csak egyedi szoftvernél van így, hanem sok más terméknél)

Warning: Explicit Content

(#40) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Mondjuk más a bérezés rendszere az engineeringen meg a salesen. Egy mérnök havi fixért dolgozik, néha van bónusz, de ez is a havi fix %-a szokott lenni, esetleg függ a projekten dolgozott munkaórák számától. A sales-esek meg általában valamilyen jutalékrendszerben dolgoznak. Tehát ha nagy értékekről van szó, ott a jutalék is szép lehet. Ráadásul az értékesítésen sokkal valószínűbb, hogy csúszik némi mellékes valahova, amiből szintén le lehet csípni valamicskét. És akkor az alanyi jogon járó cégautóról még nem is beszéltünk.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#41) TheVeryGuest válasza Grizzly79 (#37) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Azért te is tudod, hogy terméktől és piaci bejáratottságtól függően elég sokminden belefér a saleses tevékenységbe. Ha valami tökismeretlen és nagyértékű valamit kell egy komoly ügyfélnek eladni simán belefér, hogy te hívod meg a potenciális ügyfelet, mondjuk valami balatonparti sokcsillagos szállodában rendezitek meg a demót, korlátlan mindenhasználattal és mindenfogyasztással egybekötve, hogy csak a szolidabb dolgokat emlegessük. Szóval akár a vendéglátó helyet is rá lehet dumálni, hogy csorgasson vissza egy kis lét zsebbe, meg egyebek.
Salesesnek az való, aki ilyeneket simán be tud vállalni. És akkor teljesen természetesen tud arról reggeli kávézás közben beszélni, hogy a melyik ügyfélnél melyik titkárnő volt meg azon a héten. És még ha ezt a jól bevált 3-as formula alapján osztjuk 3-mal, akkor is szép teljesítmény. :-)

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#42) h-yle válasza nemi (#3) üzenetére


h-yle
addikt

Elmondtad a lényeget. Három alternatíva közül lehet ugyanis választani.

1.) Szorgosan nekilátsz a terméked te magad eladogatni. Ez az esetek 90%-ban bukta. Egy "jöttmenttel" ugyanis senki nem áll szóba, képesítésed sincs, ár, meg persze tapasztalat is 0. Viszont az így eladott (a 3. alternatívának ez a jóesetben a töredéke) termék után minden pénz a jómunkásember zsebében landol.

2.) Saját embered (részleged) van aki eladja a termékeidet. Igy ő(k) fizut kap(nak), és/vagy %-ot ami még így is kisebb kiadás mint egy külsős cég, csak ez fix költségekkel is jár, függetlenül az eladott darabszámtól. Leginkádd nagyobb cégeknél működhet.

3.) x%-ért eladja a terméked, egy külsős cég. Sokat fizetsz érte, de valszeg a te saját bevételed is így lesz a legnagyobb (számolgatni és gondolkodni kell mielőtt dönt az ember), mivel sokkal több fogy a cuccból.

A helyzet az, hogy ha én megalkotom a hidegfúziós akksit, amivel a laptop 70 évig megy, és elkezdem vaterán, aproneten, PHn, meg a gyáli piacon árulni valszeg nem veszek belőle új házat... Viszont ha eladom a lelkem, még nyaralóra is futja.

A megfelelő kinálatnak piacot kell találni, hogy találkozzon a kereslettel. Sőt el kell hitetni, hogy a tied jobb, mint a szomszédé. Valamint azt is, hogy a v12es verzió akkora újításokat tartalmaz, hogy rögvest upgradelni kell a licencet.

Itt is érvényesül az erősebb kutya "szexuál" elv, azaz nem engedheti meg magának a cég, hogy a konkurensnek jobb legyen a marketingje, mert akkor mehet az összes programozó árufeltöltőnek.

Szóval igenis ér annyit egy sales-es meló, mert anélkül a termék megy a kukába. És fordítva. Egyik nélkül a másik halott. Mert a marketinges nem tudja megírni, a mérnök meg eladni. Az pedig, hogy a mérnökök alul vannak fizetve, sajnos szintén ebből következik. Hiába jó szakember, ha nem tudja magát eladni. Meg ugye eladni sokmindent lehet, programozni viszont csak programot... Jelenleg én nem látok lehetőséget a változásra.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#43) Grizzly79 válasza TheVeryGuest (#41) üzenetére


Grizzly79
tag

Teljesen igazad van! Az ügyfeleimmel folytatott beszélgetéseimnek kevesebb, mint 10%-a folyik a valós üzletről. A többi arról, hogy eljussunk addig a 10%-ig.

A 90%-ba a focitól a gépkocsikon át a intézményes szórakoztatásig minden benne van. Nyílván az is látszik, hogy nem szorítkozik a munkavégzés a 8.30-17.00-ig tartó időintervallumba.

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#44) joghurt válasza #06658560 (#36) üzenetére


joghurt
addikt

1. Írtam én bárhol is, akár csak egy szóval is, hogy a szoftver értékesítését cég végezte? Olvasd el újra, amit írtam, és gondolkozz el rajta! Ergo a másik felét semmilyen "másik cég" nem kapja meg, hanem az az ügynök, házaló, üzletkötő, értékesítő (mindegy, hogy nevezzük), aki eladja. Lehet, hogy adózási okokból van neki mögötte egy kis családi bt-je, de attól még ne egy irodával, alkalmazottakkal rendelkező cégre gondolj.

2. Láttam már kapun dörömbölő ügyfeleket. A termékről hallottak szakmabeli ismerősüktől, szájhagyomány útján terjed a jó híre. Ők hívják a céget, hogy szeretnének venni. De ott van a legelső példám is, amikor a nagy cég (akiben a fejlesztés van) végez központi reklámozást, így az üzletkötőnek legfeljebb annyi köze van az eladáshoz, hogy az értékesítési pontok közül ő van a legközelebb az ügyfélnek.

3. Tudom. És még mielőtt nekem rontasz, azért az írásomban nem törtem pálcát ennyire keményen az értékesítők felett. Bár nyilván egyértelmű a véleményem annak fényében, hogy melyik térfélen játszom, inkább csak kérdéseket tettem fel.

4. Hogyan kerül a képbe és kit érdekel a Valeo? Én biztosan nem róluk írtam.

A tej élet, erő, egészség.

(#45) joghurt válasza Grizzly79 (#37) üzenetére


joghurt
addikt

Nem véletlenül dolgozom fejlesztőként, és nem értékesítőként. :) Ha értenék hozzá (és lenne hozzá kedvem), nyilván inkább keresnék kétszer annyit azzal, mint most ezzel.

Elhiszem, hogy az értékesítés sem csak abból áll, hogy kiállítja a számlát az eladott cuccok után. De nem látom azt az átütő különbséget, ami egy normális országban akkora különbséget jelentene a két munka (előállítás és eladás) között. Igen, valóban sok lehetséges vevőt végig kell hívogatni. És? Ez a munkája. Nekem meg az egésznapos telefonálás helyett egésznapos bitfaragás a munkám.

Ha meg korrumpálásról van szó, ahhoz sem kiemelkedő értékesítői szaktudás kell, hanem csupán kellően vastag bőr.

A tej élet, erő, egészség.

(#46) #06658560 válasza joghurt (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Ha egy kicsit figyelmesebben nekifutsz mégegyszer, mindhárom esetben a terméket előállító (fejlesztő+körítés+cég) és az azt eladó csatorna (értékesítő, üzletkötő) között vontam meg a határt. Tehát a legelső példában sem az a bajom, hogy a cég kapja meg a felét, hanem az, hogy a csak(?) értékesítést végző kap ugyanannyit, mint a terméket kifejlesztő, előállító, legyártó, raktározó, kiszállító stb."

A korabbi reagomra valaszolva es annak ellentmondva itt mondtad azt, hogy az uzletkoto a ceg sajat embere. Ennyire nem vagod mikert irsz le?

Szted kik lesznek azok, akik a ceg sajat kozponti kampanyat lezavarjak? Te, aki napi x oraban fejleszted a szoftvereket? Vagy azok, aki tudjak a celkozonseget mivel lehet megcelozni?

Szajhagyomanyt kik szoktak inditani szerinted? Az elso ugyfelet ki talaja meg? Es a gerillamarketinget kik zavarjak le? Plusz mennyire bizol meg abbna, hogy x, y milyen jo termek, vedd meg? Amig nem latod magat a termeket addig barki mondhat neked barmit, nem fogsz rola donteni, ha komoly piaci szerplo vagy, hogy megvedd, mert egyszeruen nem bizhatsz meg semmilyen informacioban, amit nem ellenorzol le, hiaba mondjak mindenhonnen. Tudod, tizmillio legy nem tevedhet: Tehenszar.

A VALEO ugy kerul kepbe, hogy ok is eladogatjak a termekuket, megpedig eleg neves ugyfeleknek, es te panaszkodtal, hogy nem te veszed az akarmilyen sokmillas verdat, hanem az uzletkoto. Ennyi.

Mind1, en befejezem, latom a szemellenzo nem fog leesni rolad, te meg nem akarod levenni. Akar azt is modnhatnam, az egesz csak irigyseged kifejezese es vilaggakurtolese miatt van.

Egy utolso kerdes feled: az rednben van, hogy a segedmunkasok az epitkezesen minimalbert keresnek, mikozben a haz erteke igensokmillio lesz a vegen? Holott ok azok, akik az egeszet osszeraktak, felepitettek, nekik sok esetben meg trabantra sem telik.

[ Szerkesztve ]

(#47) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kétféle termék létezik. Az ingyenes és a fizetős.
Az ingyenesből a programozó a legritkább esetben vesz nyaralót.
A fizetős szintén kétféle lehet, amire szükséged van és amiről azt hiszed.
Szerinted melyikből adnak el többet?
Amiről a marketing elhiteti veled, hogy kell Neked, mert nem élhetsz nélküle.
Tehát a terméknek ugyanakkora szüksége van az eladóra, mint az előállítóra.
Minél fejlettebb egy társadalom, annál inkább. Az alapvető, élelmiszereknek, főleg, ha hiány van belőlük nincs reklámra szükségük.
Azon termékeknek viszont, amelyekre általában semmi, de semmi szükségünk, igen sok ráfordított energia kell az eladásukhoz.
Legjobb példa, a multilever marketing. Ugye őket már senki nem irigyli?
Az más kérdés, hogy cégen belül rossz hangsúlyeltolódások lehetnek, de ez legtöbbször a személyes kapcsolatok előtérbe kerüléséből adódik.
Az IT ipar még aránylag jól is áll bizonyos területekhez képest, mert vannak olyan iparágak, termékvonalak, ahol sokkal alulképzettebb embereknek adsz el dolgokat és itt tényleg a szerencsén múlik, vagy urambocsá a korrupción, a meggazdagodás.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48) Grizzly79 válasza joghurt (#45) üzenetére


Grizzly79
tag

Nem véletlenül dolgozom fejlesztőként, és nem értékesítőként. :) Ha értenék hozzá (és lenne hozzá kedvem), nyilván inkább keresnék kétszer annyit azzal, mint most ezzel.
Ha mehengeded idézlek: "Az üzletkötőnek csak annyi a dolga, hogy felvegye a kapun dörömbölő ügyfelek rendeléseit. Ezért megérdemli a teljes bevétel felét?"

gen, valóban sok lehetséges vevőt végig kell hívogatni. És? Ez a munkája. Nekem meg az egésznapos telefonálás helyett egésznapos bitfaragás a munkám.
Azért bízom benne, hogy érzed a különbséget pszichológiailag a bitfaragás és az idegen emberek hívogatása között.

Ha meg korrumpálásról van szó, ahhoz sem kiemelkedő értékesítői szaktudás kell, hanem csupán kellően vastag bőr.
Sajnos ez nem így van. Én még sohasem korrumpáltam senkit, de elhiheted, hogy komoly üzletekben senki sem akarja kozkáztatni a pozícióját. Tehát az is komoly munkába kerül, hogy olyan szintű bizalmat építs ki, hogy egyáltalán korrumpálhass.

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#49) bambano válasza dr faustus (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A pénzpiacok mindig úgy működnek, hogy a profit arányos a kockázattal. Ha a főnök belerakta a vagyonát a vállalkozásba és kockáztatott egy nagyot (vagy folyamatosan sok nagyot), akkor ennek a hozamát be kell hajtania a vállalkozáson, különben alapjaiban borulna össze a gazdaság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) tocsa válasza #06658560 (#24) üzenetére


tocsa
senior tag

Szállítás és raktározás tekintetében azért mindenképpen tartsuk szem előtt, hogy a szoftver az egy speciális termék. Mégpedig olyan, hogy - visszatérve arra a bizonyos 4000 dolláros dobozos termékre, - amit a kezedben tartasz CD, az igazából nem más, mint egy 100 HUF értékű szépen csillogó műanyag korong. Legyártás: gyártógéppel (DC/DVD író masina) kiírod, azt csókolom. Nem olyan mint egy autó. Az értéket maga a szoftver képviseli, az a valami, amit kreatívok és programozók megterveztek és a programozók a gondolatok alapján megalkottak (és a sales-es elad - azon a bizonyos értéken). Szóval a szállítás/raktározással nem jó előhozakodni szoftver esetében. Még egy bumszli dobozos termék is kis helyen elfér, elég "raktár"-nak egy szekrény a külföldi viszonteladó esetében. És mivel nem maga a nyers CD az értéke az egésznek, ezért is teheti meg a szoftvercég, hogy a raktározás költségeit leveszi az eladó válláról. Ha majd eladott x darabot, akkor kell fizetnie majd az x-ért. A szállítás is mennyivel egyszerűbb, mint egy autónál.

Tudom, hogy igazából ezek a költségek nem 0-ák, mert az a bizonyos szekrényt meg kell venni, de az olyan bagatell összeg, hogy azért ne sírjon egy kereskedő se.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.