Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én is ezzel kezdtem el foglalkozni, azaz csak hasonlóval, a forexszel. Jó lett a cikk.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az inverz részvényindex megjátszását hogy érted? Mi értelme van? Ugyanazt mutatja mint a rendes index, csak épp az inverzét nem? Tehát ha az inverzre alapozva veszek részvényt, mert átlépett a 200 napos mozgóátlagon, akkor a valóságban az árfolyam épp lefelé esik, nem?

***

(#3) ALI_G


ALI_G
veterán

a megtakarított pénznek hány százalékával érdemes tözsdézni?
nyilván ki-ki a saját pénzével úgy bánik meg úgy kalkulál előre ahogy akar és nyilván minél nagyobb összeget fektetek be részvénybe, annál nagyobb lehet a hozam is, de a bukta is!
ezzel nyilván nem mondtam senkinek újat :B

[ Szerkesztve ]

(#4) Vamp


Vamp
senior tag

A jelenlegi amerikai válságban is érdemes mindezeket megjátszani? Mennyire kiszámítható ez az egész MOST (szerintem nem nagyon:D).

(#5) fLeSs válasza ollie (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én most nem konkrét részvényekről beszéltem, bár ez a módszer azoknál is beválik, de szingli részvényeknél nem az indexet kell nézni, hanem magát a részvényt. Nem írtam le az írásban, de az indexek azok általában sok-sok részvény átlagából képződnek, szal egy általános képet adnak a részvények állapotáról.

"léteznek olyan ETF-ek, melyek a különböző országok/szektorok indexének az inverz képét adják"

Amikor az index esik, akkor az ETF értéke nő. Ha veszel egy ilyen ETF-et (ilyet befektetési alap formájában még nem láttam, szal ehhez kell egy bróker, akin keresztül megveszed), akkor amíg a hozzá kötött index értéke esik, addig az ETF értéke növekszik, vagyis te is nyersz rajta.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) fLeSs válasza Vamp (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nekem úgy tűnik, hogy nem olvastad el az írást, vagy nem értetted meg.
éppen az van leírva benne, hogy a mostani időszak nem kedvez a részvényes befektetéseknek. és mindig megjátszható, ez szimpla szabály.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) Polllen


Polllen
nagyúr

Álohá!

A spekulatív tőzsdei műveletek mennyire minősülnek hosszútávú befektetésnek :U

Dícsérés mellett legyen ilyen is ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) Vamp válasza fLeSs (#6) üzenetére


Vamp
senior tag

Inkább az utóbbi, de rajta vagyok:D

(#9) regent válasza Polllen (#7) üzenetére


regent
aktív tag

Szerintem úgy gondolhatta a cikk szerzööje, hogy eldöntöd, hogy most hosszú távon fogod a pénzed befektetni. Tehát nem veszed ki a nyereséget a következöö nyaralásra, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy beteszed a bankba (vagy egy részvénybe, kötvénybe, akármibe), és aztán tíz évig feléje sem nézel. Hanem követed a trendeket, veszel ha jónak ítéled a körülményeket, haszonnal (vagy akár veszteséggel) eladsz, ha csökkenésre számítasz. Dolgozol a pénzeddel, hogy ne csak a banki kamatot hozza, hanem annak akár a többszörösét.
Pl. Kb tavaly szeptember-novembertööl lódult meg a CIB nyersanyag alapjának árfolyama, és tartott kb idén július végéig. Csak úgy szemre csináltam egy hozamszámítást figyelembe vége a cikkben írtakat a 2007-09-01 tööl 2008-07-25-ig tartó idööszakra. Èves hozam: 53.56%, nominális hozam: 48.13%.
Hol itt a spekulatív töözsdei müüvelet?
Nekem ugyanez a befektetés rövidebb távra kb. 80% éves hozamot hozott.
Más kérdés, hogy a kamatadó, és egy másik befektetésen elért -40% (rossz döntés volt, tipikusan késöön szálltam ki, mert csak megfordul a trend. :( , azóta is masszívan zuhan persze. :) ) után alig maradt valami a nagy nyereségbööl.

De azóta is keresem mibe lehetne "átszállni", biztonsággal, hasonlóan nagy hozammal.
A kis töökémhez pedig nem szeretnék hozzányúlni még sok-sok évig. Azzal most "játszom", megpróbálom megtöbbszörözni, és nem csak az inflációt követni vele.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#10) pnorby


pnorby
csendes tag

Ha ez ennyire egyszerű, miért élnek emberek az utcán?

(#11) Raymond válasza Vamp (#4) üzenetére


Raymond
félisten

A leirt szabaly nem valtozik, csak az hogy messzire el kell kerulni azokat a csomag kategoriakat amik miatt a mostani "aldasos" allapot keletkezett. Tehat nem fogsz egy US real estate marketban erdekelt cuccal foglalkozni ha az megy a fenebe az egesz virtualis penzekre alapulo piacot (collateralized debt obligations) huzva magaval a dollarral egyutt. Olyanba fektetsz be ami a jovore nezve nem a beka segge ala tart (nemesfemek, nyersanyag, alternativ energia).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Bagoly


Bagoly
senior tag

A módszerrel (mozgóátlag figyelő kereskedés) annyi gond van, hogy minél hosszabb a megfigyelt időszak (200-napos, 300-napos mozgóátlag) annál érzéketlenebb a kis kiugrásokra, amin lehetne keresni, így nem maximalizálja az elérhető hasznot. Persze ezt rövidebb intervallumra figyelt mozgóátlaggal is játszhatjuk, akkor meg ha sok a "csiki-csuki" (magyarul ugrál az index) akkor a tranzakciós költségeken többet veszíthetünk, mint amit az árfolyamon nyernénk. Persze attól még nem rossz a "módszer" (azért idézőjeles, mert ez azért elég egyszerű szabály, ahhoz, hogy kereskedési rendszernek nevezzük), csak érdemesebb a lehető leginkább kizárni az index remegéseit. Tehát sok részvényből álló tőzsdeindexeken játszani, nem egy kicsi, de feltörekvő cég részvényein.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#13) fLeSs válasza Bagoly (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

úgy látom, mintha kicsit félreértenétek az írásomat.

nem a spekulatív kereskedésről szándékoztam írni, hanem az átlagember számára elérhető hosszútávú megtakarításokról.
az alapvető célom az volt, hogy ráirányítsam a figyelmet a vegyük-és tartsuk meg (hosszútávú) módszer hiányosságára.

a kisebb-nagyobb kiugrásokat senki nem látja előre még azok sem igazán, aki napi szinten figyeli a dolgokat, szal a swingelést hagyjuk meg nekik. olvass bele a többi blogbejegyzésembe.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) Bagoly válasza fLeSs (#13) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ha kereskedési módszert használsz és nem a hírek - megérzések alapján kereskedsz, azt semmi esetre sem hívhatod spekulatívnak. Én a módszer matematikai oldalát boncolgattam. Szvsz ez leginkább az analóg-digitális konverzióra és annak felbontására hasonlít. Minél nagyobb a felbontás, annál jobban követi a digitális jel az analógot. Ez a mozgóátlagokkal is így van. Csak minél rövidebb a megfigyelt mozgóátlag, annál több a tranzakció, de annál jobb az "eseménykövetés" is (Hamarabb reagálsz esésre > kevesebbet buksz, hamarabb reagálsz emelkedésre > többet kaszálsz.).
Én azt hiszem értem amit leírtál......végül is arról szól, hogy 200 napos mozgóátlagot figyelve kereskedjünk, mert nagyot nem bukhatunk, de kereshetünk valamit vele. (röviden.)

Ajánlom csinálj egy 50, meg egy 100 napos mozgóátlagos ábrát is......ha nem túl hektikus az index mozgása, akkor azt látod majd, hogy azon is kerestél volna (sőt többet, mint így) és abban se lett volna semmi spekulatív. Ez tisztán technikai alapú kereskedés, sok alapnál számítógépes programokkal csinálják is.
Akkor van "gáz" ha nagyon hektikus az index....akkor is "csak" azért mert vannak kereskedési jutalékok is ugye.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#15) fLeSs válasza Bagoly (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mondom, olvass bele a többi bejegyzésembe.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) Bici válasza fLeSs (#15) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

Én az elmúlt egy évben közel 300 rongyot buktam az életbiztosítás alapú befektetésemmel. Nemrég kaptam kézbe az erről szóló papírt, eddig csak sejtettem.
Most betelt a pohár, szeretném a saját kezembe venni a dolgot.
Tudsz javasolni kezdőknek szóló irodalmat? Értelmes, gyorsan tanuló ember vagyok, a matek is jól megy, és kábé sejtem, hogy működnek ezek a dolgok. Nem kell onnan indulni, hogy mi az a tőzsde, meg mi az, hogy kamat, viszont még sosem csináltam ilyet egyedül. Nem is tudom hogy kezd bele az ember ilyesmibe, még nem is láttam ilyen témájú oldalakat. :B

Előre is köszi!
(mástól is szívesen fogadok bármit)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) fLeSs válasza Bici (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én a netről guberáltam össze mindent, nincs ilyen irányú képzettségem.
google.com :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Bici válasza fLeSs (#17) üzenetére


Bici
félisten

Ok, akkor én is próbálkozom, bár azt hittem, ehhez profibb háttér kell. De ha elég a józan ész, akkor oké. :)
Köcc!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) bandras87


bandras87
csendes tag

Létezik valamilyen szimulátor program tőzsdézésre? Arra gondolok, hogy a program on-line követi a valódi helyzetet és a "játékos" adhat-vehet, benne részvényeket, stb. Nem szeretnék valódi pénzzel kísérletezgetni.

(#20) Polllen válasza bandras87 (#19) üzenetére


Polllen
nagyúr

Régebben volt! Portfolio.hu-n sztem meg is találod...

No meg persze másoknak is ajánlom az oldalt, ha tőzsdézni szeretne.. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21) Aprósólyom válasza Bici (#18) üzenetére


Aprósólyom
addikt

vg.hu -n néha vvannak befektetési tanácsok.

Jevons paradox

(#22) Aprósólyom válasza Bici (#16) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szabad tudni, hogy milyen életbiztosítás az ahol buktál? Valószínű eléggé magas kockázatú befektetés volt akkor. Egy konzervatív befektetési stratégiával, elég kevés esélye van, hogy buksz rajta, és csak pár %-kal kevesebb hozam realizálódik egy magas kockázatúéhoz képest.

FleSs: Jól vettem észre, hogy ezzel a módszerrel ezen 7-8év átlagával csak pár tranzakciót sikerül intézni? Eléggé kevés haszonra lehet ezzel akkor így szert tenni, nem? Jobban járhatnak az emberek a befektetési célú életbiztosítással, vagy az önkéntes nyugdíjpénztárral, vagy lakás célú megtakarításokkal, mert finom kis álami támogatásokat lehet rá jóváírni. Persze ha nem min. bérre van bejelntve az illető, és nincs adója... :((( Ezért is lenne, jó ha fehéredne a gazdaság, csak az átlag ember ezekről lehet nem is tud... :(((

Jevons paradox

(#23) Bici válasza Aprósólyom (#22) üzenetére


Bici
félisten

Globális részvény + Vogue globális részvény + Ázsiai részvény kb. egyenlően elosztva.

Köszi a tippet, megnézem!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) fLeSs válasza Aprósólyom (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

röviden fogok válaszolni, mert sz@rul vagyok és fexem le.
szóval, a befektetési célú életbiztosításokban kiválasztható mindenféle fantázianevekkel ellátott (maharadzsa, shaghai express, eldorádó, stb) alapok is ezeket az indexeket vagy ezeknek a keverékét követik. semmivel sem különbek, mint a sima befektetési alapok. majd holnap írok példákat.

a másik: neked az számít, hogy hány tranzakciót csinálsz, vagy a hozam? sztem a hozam a lényeg.
kiszámoltam, hogy ha a 2001-2002-ben a 300-as mozgóátlag keresztezésénél vettél ilyen részvény alapú befektetési alapot, majd idén az újabb keresztezésnél eladtad, akkor mennyi volt a hozamod:

hong-konghoz (kína) kötött befektetési alap 220% 4,75 év alatt
indiához kötött alap 503% 5 év alatt
japánhoz kötött alap 22+50% 4 év alatt
usa-hoz kötött alap 52% 4,5 év alatt
brazíliához kötött alap 545% 5,5 év alatt.

jellemző, hogy a fejlett világ tőzsdéi (usa, japán, nyugat-eu) már nem tudnak olyan nagy mértékben emelkedni, de a fejlődő országokban elég szép volt a haszon.
namost ha évesítjük a hozamokat, akkor

hong-konghoz (kína) kötött befektetési alap 46%/év
indiához kötött alap 100%/év
japánhoz kötött alap 34%/év
usa-hoz kötött alap 11,5%/év
brazíliához kötött alap 99%/év.

ilyen hozamokat mi mással tudsz keresni?

nem is lett olyan rövid.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) rlph


rlph
tag

Sziasztok!

Szerintem, ha valaki sokat akar keresni és hosszú távon gondolkozik, akkor most már érdemes részvényeket venni. Elég, ha a chartokat megfigyeljük. Lehet, hogy még mennek lefelé az indexek, de senki sem fogja eltalálni a befektetésével a piac alját.

Könyvek:
Peter Lynch: Sikerrel a tőzsdén
Jaksity: A pénz könnyelmű természete

Az első könyv kezdőknek teljesen megfelelő.

Jah és még egy dolog kiből lesz hosszú távú befektető??
Azokból, akik spekulálni akarnak csak rossz papírt választanak!

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#26) weihe


weihe
tag

Szia !

Nem a mostani írásodhoz tartozik közvetlenül, de lenne egy kérdésem:
mennyi az esélye szerintetek, hogy az AIG is belebukik a mostani válságba ?
Ugyanis magyarországi leányvállallatánál van egy hosszú ltávú, vegyes alapú életbiztosításom, amibe rendszeresen, negyedévente fizetekek be kisebb összegeket, és nem szeretném elbukni az eddig betett pénzt, sőt, ha kell, inkább visszavásárolom a kötvényt

(#27) weihe válasza weihe (#26) üzenetére


weihe
tag

Sztorno, most olvasom, hogy Washington megmentette (egyelőre?) az AIG-t.

(#28) fLeSs válasza rlph (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

úgy ítélet meg, hogy már közel van az alja? miből gondolod ezt?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) Bagoly válasza fLeSs (#15) üzenetére


Bagoly
senior tag

Csupán az írás címét ("szinte tuti hosszútávú befektetés") reagáltam le, hogy azért óvatosan a csupán mozgóátlagos kereskedéssel.
Akit érdekel (és az én logikámból nem érti miért): [link]
Idézet "Mozgó átlag klasszikus grafikonon történő ábrázolása esetén, vételi jelzésnek az számít, ha az aktuális árfolyamok a mozgó átlag fölé emelkednek, de ez a kereskedési stratégia erősen hullámzó árfolyamok esetén komoly vesztességeket okozhat."

Ha érdekel olvass bele miért!

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#30) jodován


jodován
tag

legyél seggnyaló, vegyél termőföldet, csinálj háborút...

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#31) rlph válasza fLeSs (#28) üzenetére


rlph
tag

nem feltétlenül gondolom, hogy itt az alja, de most már mindenki elad, tehát, ha valaki hosszú távon akar keresni, akkor érdemes csipegetni a papírokból...
sosem lehet elkapni a piac alját.
én még shortolom, de azért mert folyamatosan kereskedek, és spekulálok...
igazából még nagyon sok biztósító, bank, befektetési bank nem írta le teljesen a veszteségeit... szóval biztos lesz még pár hátborzongató hír... de most már elég kedvező a piac hosszú távon. hang seng 31e-ről 17,8e-re esett vissza. dow 14e-ről 10,8e-re...

az AIG-s kérdés viszont érdekes...
én reménykedem, hogy az én ul-es biztosításaimmal nem lesz gond, mármint a biztosítóval... :)

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#32) Yany


Yany
addikt

fLess, most nézd meg mit tettél! Már a híre is elég volt annak, hogy beszállsz a dellabiznicbe, máris mennek tönkre a tőzsdék, akkora bizonytalanságot szültél. :DD Na de félre a tréfával: semmit sem konyítok a témához, de hála neked kaptam egy nagyon jó kóstolót ebből a világból. Sőt, beleolvastam a blogodba is és pl. az AMD-vel kapcsolatos gondolataid is nagyon érdekesek voltak. Szóval hatalmas :R az ilyen közérthetően megfogalmazott írásaidért...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Helló mindenki!

fLeSs, gratulálok, jó kis írás.
Mivel hosszabb távú befektetésekről írtál (1-10év), persze mindenki döntse el, hogy mi számít hosszú távnak. :) Esetleg írhattál volna még a "Cost-Average" effektusról egy kicsit. Bár ahogy kivettem az írásból, egyszeri befektett összeggel szeretnél dolgozni, és azt folyamatosan forgatni, nem pedig folyamatosan berakni némi megtakarítást, amit a végén hozammal együtt lehet kivenni. A Cost-Average effektushoz pedig mindig be kell rakni valamennyi kis tőkét.

[ Szerkesztve ]

(#34) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Mennyi az a pénz amivel érdemes ilyesmit elkezdeni?
Régen gondolkoztam tőzsdén, de sose vágtam bele!
Talán itt lenne az ideje foglalkozni vele kicsit!

D-day 2002-01-04 01:54

(#35) concret_hp


concret_hp
addikt

a mozgóátlagokat hogy lehet nyomon követni? (ha az ember nem akarja minden nap kiírogatni excelbe :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#36) tocsa


tocsa
senior tag

Az lenne a jo, hogyha az ezek alapjan lathato eladasi es veteli idopontok a kulonbozo orszagok indexeinel kulonboznenek, mert akkor mindig lenne hol befektetni. De sajnos altalaban a nagy zuhanasok globalisak, es a grafikonokat nezve 2001 es 2002 kozott mindegyiket eladni volt celszeru, majd csak 2003 utan volt celszeru ujra venni. A kerdes, hogy e kozott az idoszak kozott mit tegyen az ember. Ha betszed fix kamatozasu helyre, ott nem tudod adott esetben hirtelen eloszedni.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#37) fLeSs válasza concret_hp (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

pl. itt: [link]. Itt megtalálható a többi index is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) fLeSs válasza tocsa (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A legfőbb szempont egy befektetésnél, hogy az alaptőke ne zsugorodjon. Amikor a részvénypiacokon esés van, olyankor bármilyen más alacsony kockázatú befektetés megteszi. Bankbetét, pénzpiaci alap, kötvények vagy csak simán tartod a pénzt. A bankbetét nem mindig rugalmas, ezért tájékozódni kell a banknál, hogy milyen feltételekkel lehet kivenni/betenni, stb.
Ezekben az időkben csak alig-alig fog gyarapodni a pénz, de még mindig jobb, mintha elveszne.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) fLeSs válasza fLeSs (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ha kíváncsi vagy, hogy neked milyen indexet kéne nézned, akkor linkeld be a befalapodat aztán megnézem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) Integra válasza fLeSs (#5) üzenetére


Integra
titán

"kell egy bróker"
egy kurva jó, megbízható..
és legtöbb esetben itt a baj.
a brókercégek meg....
a csórot kicsiben, a nagyobbakat nagyobban basszák át, vannak hülyítési fokozatok/szintek amit ezek fapofával adnak be az arra fogékonyaknak:)

amúgy zsír!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) so_ha


so_ha
senior tag

Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor szinte mindenki milliárdos lehetne tőzsdézésből, bár elismerem, az egyik legfontosabb kiindulási pont amit fLeSs leírt (200 napos mozgóátlag). És ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor a több milliárd dollárral kereskedő alapok, hedge fund-ok (spekulatív befektetési alapok) nem adnák sokszor a piac alját, illetve nem vennék a tetejét.

Két javaslat:
- Grafikonelemzésnél használjatok japán gyertyás megjelenítést, mely mutatja a nyitó-záró, és napi minimum-maximum értékét, és ne a vonalas záróárat, vagy napi átlagot megjelenítő grafikont, mert abból semmi sem olvasható ki (ez utóbbi az összes beszúrt chart, az előbbire pedig jó példa fLeSs #37-es hozzászólásában belinkelt S&P500 grafikonja).
- Eső (szakadó) piacon is lehet keresni. Szakzsargonban shortolni kell a piacot határidőre. Elsősorban indexet érdemes eladni, akár a magyar tőzsdén buxot. (most Bux0812, egy hónap múlva Bux0912-őt)

Jó szelet mindenkinek!
Üdv so_ha (Egy jópár éve a piacot "taposó" speki.)

U.I.: Ja, és hosszútávon meghalunk!
Nikkei 1984-

[ Szerkesztve ]

(#42) fLeSs válasza so_ha (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én direkt nem említettem a gyertyákat és a kereskedés során használt szakkifejezéseket, mert az csak bekavarna, ez egy ilyen egyszerű embereknek szóló egyszerű leírás akart lenni, és a lényege az lenne, hogy az SMA300 alatt nem szabad tartani a részvényeket. a lényeg mindig az alaptőke védelme, a profit az csak a ráadás.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) so_ha válasza fLeSs (#42) üzenetére


so_ha
senior tag

A profit védelmével egyetértek egy értelmes belépés utáni korrekt stop-lossal (pozi irányától függetlenül, akár short, akár long irányú).
A 300 napos mozgóátlag számomra vitatható (ezért szép szubjektív a technikai elemzés műfaja), a mostanában sokat emlegetett 1929-es válság idején (nem léteztek még elemző programok) is a 200 napos mozgóátlag (szakirodalom is ezt "favorizálja") volt a sarkallatos pont. Miután sok elemző ugyan azt nézi, ezért is lehető önbeteljesítő ez utóbbi szempont, a kérdés már csak az, hogy akkor milyen nem létező számítógép jelezte ugyan ezt 80 évvel ezelőtt. :Y

Dow 1929-1930

Dow 1929-1931

Üdv so_ha

(#44) fLeSs válasza so_ha (#43) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az írásban kifejtettem, hogy a 200 napos az igazán mérvadó, de a 200 napos körül mindig sokat ugrándoznak az indexek, ezért javasoltam a 300 naposat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) csaba54


csaba54
tag

még nagyon kezdő vagyok ,ez vonatkozik az ul veszteségemre is remélem cikkeidet olvasva változtathatok a helyzeten
köszi

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#46) e=mc²


e=mc²
őstag

Igy elnezve a grafikonokat, mi tortent 2003ban, hogy az volt a melypont az osszes orszagban? Nem emlekszem ra.

Ambulimax Provider

(#47) csaba54


csaba54
tag

likviditásba húzódtam,hogy ne bukjak még többet :W

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#48) Ivan15 válasza e=mc² (#46) üzenetére


Ivan15
senior tag

Háború- Amerika megtámadta Irakot és megbuktatta Saddam Husszeint!
3.Golf-háború néven ment bele a történelembe 2003márc- - 2003 ápr-ában bukott el Bagdad. Világszerte háborúellenes tüntetések voltak, égő, felgyújtott olajkutak Irakban...

(#49) csaba54 válasza Ivan15 (#48) üzenetére


csaba54
tag

tényleg

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#50) Sn00k


Sn00k
veterán

gyerekek szóljatok, ha akartok tőzsdézni én a CODEX- tőzsdeügynökségnél melózok:)

A Piac nagyon jó, és alulértékelt...

Most érdemes tőzsdézni

Mi 0.9-es tranzakciós díjjal dolgozunk, csak magyar piacon 0.5-el, és 0.25-ért adunk csak elektronikus felületet...

3njoy the Lif3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.