Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] A szervercsata folytatódik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Blaise


Blaise
veterán

Hajrá!

(#2) hhx


hhx
tag

Szerintem mindenki türelemmel várja, hogy mi lesz a vége. :)
Hajrá srácok!

(#3) lapa


lapa
veterán

kérjetek tanácsot a fórumban 44444

ja, hogy lerohadt.

akkor google.hu & "jó napom van"

(#4) Parci válasza lapa (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kezdjem el bediktálni az apache.conf-ot? :DD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) HuMarc


HuMarc
addikt

Hajrá srácok, csak így tovább! (Csak ne csúcsidőben legyenek a frissítések :O )

(#6) Neil Watts válasza Parci (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akár... :)

Üdv. core2

(#7) vinibali


vinibali
őstag

sok sikert! linuxos a webszerver?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) schawo válasza lapa (#3) üzenetére


schawo
titán

Megnyerted a topicot :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) wolfnet


wolfnet
tag

Ismerem a szitut a cégnél. Tény hogy itt sok ezer olvasó nézőről és a pár fizető hirdetőről van szó, míg nálunk a fizető ügyfelek kiszolgálásáról, de ami szívás az szívás. Kitartás! Aprapo, ha nem kötődtök annyira az apachehoz, akkor az nginx-es proxy-s caches megoldás is egyfajta opció lehet. Nekünk a public webserveren bejött. Hajrá! :R :R

Privátban érdeklődj! :)

(#10) wolfnet válasza Parci (#4) üzenetére


wolfnet
tag

:R :R :C :C :C

Privátban érdeklődj! :)

(#11) kingabo


kingabo
őstag

Hajrá srácok, jó lesz ez! :C
Mellesleg a google is le szokott halni, meg a többi nagy, nincs miért szégyenkeznetek. ;)

(#12) iMaverick


iMaverick
addikt

Csak nyugodtan, átgondoltan! Pláne egy ilyen "éles" szerveren.

Nekem "mákom" van, mert a melóba "csak" 100 körüli user-számmal kell megküzdenem, amikor nincs net, vagy levelezés. Persze amikor a nyolcadik kuncsaft hív, hogy nem tud kimenni a netre, akkor kicsit uncsi én meg "feszült" vagyok. :DDD

Legutoljára azért volt egy sikerélményem: sikerült a 750GB-os NAS-t (Synology gyártmány, 2 lemezes RAID) egy 3x3TB-os RAID5-ös, ugyancsak Synology NAS-ra kicserélni anélkül, hogy a kollégák észrevették volna. Ha nem szólók, akkor észre sem veszik! ;] Pedig a 300GB üres tárhely helyett 5TB eléggé feltűnő, nemde? :B

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#13) Dreamweaver7


Dreamweaver7
csendes tag

Sok sikert, srácok! :R

Egyébként erre a posztra találtatok már valakit?
Ja benéztem, 2009-es az írás. :W Bocsi... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egy egy napos leállás mennyire nagy kiesés? (mármint, hogy újraépüljön a rendszer, vagy inkább Mjd az új konfiggal... addig meg huzzuk ki a módszer?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#15) Parci válasza ledgeri (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

óriási és kb. megengedhetetlen, de a legnagyobb baj, hogy nem lehet tudni, hogy tényleg csak egy nap-e, vagy kiderül vmi szívás menet közben és húzódik tovább.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) ledgeri válasza Parci (#15) üzenetére


ledgeri
nagyúr

megértem

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17) total90


total90
veterán

Kértek kölcsön egy szervert a fórumozóktól, egyiknek biztos van ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) Muki94


Muki94
aktív tag

Minek következtében lettek hirtelenszerűen ennyire sűrűek a leállások, lassulások?
Egy-két hónappal ezelőtt flottult ment az egész lapcsalád, majd pár hét alatt egyre csak omlott össze.

Sok sikert srácok! :R

Franklin: A Kickstarter ötlet nagyon fájdalmas volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) Franklin válasza total90 (#17) üzenetére


Franklin
addikt

Azonnal Kickstarter Projektet indítani!

Vagy hozzon magával mindenki még egy RAID tömböt!

(#20) ledgeri válasza Franklin (#19) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mindenki ad 100-200 forintot, és kaphat egy kis logót az arcképe alá.... :C
400000+ felhasználói reg, talán összejönne egy kis zsé...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) total90


total90
veterán

Kb. mibe fáj egy ilyen gép? Hardvert lehet tudni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) azbest


azbest
félisten

Most lenne jó egy kis felhős kapacitás ;)

Érdemes lehet a mostani terhelési/forgalmi adatok alapján kalkulálni egy költségbecslést pl amazon ec2nél, a disk io és a hálózati forgalom lehet egy olyan tényező, ami valószínűleg drága egy ilyen nagy forgalmú portálcsoportnál. Ha nem is folyamatos üzemre, de fejlesztési és karbantartási időszakokra lehet spórolna pár ősz hajszálon. :)

(#23) Peterson_


Peterson_
addikt

Ki gondolná, hogy direkt csináltok bajt magatoknak(is)?;)
Eddig is megoldottátok, most is mindent elkövettek, szóval hajrá, és semmi pánik!

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#24) Lenry


Lenry
félisten

semmi gond srácok, legalább mindenki oda tud figyelni órán / termeli a GDP-t, ahelyett, hogy a PH!-n lógna :P

komolyra fordítva: bízunk bennetek, hajrá :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hajrá :R

Nekem viszont tetszik, hogy az új hardverapróra simán be tudok lépni ;] legalább szokom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Espla


Espla
aktív tag

Új szerverről majd kérhetünk egy cikket?

(#27) Graphics válasza Espla (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem új szerver lesz, csak proci upgrade :) ,szerintem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) sh4d0w válasza iMaverick (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jó Pokoli Operátor ilyenkor a bejövő hívásokat átírányítja ausztrál, emeltdíjas szexvonalra... :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#29) banhammer


banhammer
veterán

Hajra fiuk!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) anulu


anulu
félisten

amennyiben megoldást jelenthet átmenetileg, akkor HDD nélkül (SAS RAID controller benne van, 2db 3,5" fér bele, 1 keret van, a másikat is úgy-ahogy stabilan lehet rögzíteni, szóval tényleg csak átmenetinek :) )egy dell 1950-est (sajnos csak 2 mag) 16GB RAM-mal fel tudok ajánlani. nálam csak porosodik. ha érdekel, akkor pü, szívesen adom, ha ennyivel is tudok segíteni az oldalnak/nektek :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) sh4d0w válasza anulu (#30) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:C

https://www.coreinfinity.tech

(#32) Kashim


Kashim
őstag

Semmi gond, ilyen miatt senki nem fog elpártolni az oldaltól. Max a reklámbevétel esik picit.
Sok sikert a javításhoz!

[ Szerkesztve ]

(#33) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Kitartás! :)

Előre is köszönjük!

(#34) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szerintem a szerver utolsó leheletével tartsatok szavazást, kinek mikor felelne meg egy leállás, amikor nyugodtan tudtok dolgozni! :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#35) sztanozs


sztanozs
veterán

Mindent bele :K
Próbáljatok meg beszerezni egy virtuális vasat egy-két hétre, amíg sikerül az élest rendbe rakni. Biztos akad egy nagyobb támogató, aki ezt egy kis plusz reklámért bevállalná, nem?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36) Parci válasza anulu (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon szépen köszi a felajánlásokat! szerencsére van azért egy pótgépünk is, anno, amikor bazinagy akcióban megvettük a db szervert (4 db 8220-as opteron, 64 gb ecc ram, 8 db sas hdd hot-swap), akkor vettünk egy másik hasonlót is (csak abban lassabb, 8216-os procik vannak és "csak" 48 gb ecc ram), ami azóta is megvan, be van kötve, virtualizálva is van, de nincs rajta kb. semmi.

formálódik a stratégia, miszerint azokban is procit cserélünk, és oda kerül a webszerver a mostani sun x4150-es helyett. ott aztán azzal is lehet játszani, hogy a statikus állományokat mással szolgáljuk ki, ne apache-csal (volt már ilyen régebben, de egy ideje nem gond, alig van terhelés az apache-on).

most sem túlterhelés a gond, hanem valami memory-leak-szerűség, időnként egyszerűen kardjába dől a cucc. úgy amúgy 2-es a load kb.

másrészt, a vas egy dolog, de mire a szoftvert felhúzzuk valamire úgy, hogy rá is merjük tenni élesben a cuccot, az több nap nettó.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) sztanozs válasza Parci (#36) üzenetére


sztanozs
veterán

Drága volna egy load balancer? Ha amögé betolnátok a vasat virtualizálva két-három példányban, akkor ha az egyik elhasal még mindig újra lehet indítani és a többi kiszolgálja a népet. Tudom, hogy csúf megoldás egy memory-leak kezelésére, de átmeneti megoldásnak biztos jobb, mint ha az egyetlen szerver hasal el...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#38) netesfiu


netesfiu
csendes tag

szurkolunk hogy minél hamarabb sikerüljön. Hajrá skacok :C

Ez itt nem kifestő!

[ Módosította: CoolMan ]

netesfiu felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 06306174743 ezen hívj mert ezen mindig elérsz

(#39) netesfiu


netesfiu
csendes tag

Arról azért lehet tudni valamit hogy csak én nem látom a hirdetéseimet vagy más se?

netesfiu felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 06306174743 ezen hívj mert ezen mindig elérsz

(#40) Parci válasza sztanozs (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább komplikált, még több szerver kell hozzá, még több és bonyolultabb szoftver, még több hibalehetőség.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) sztanozs válasza Parci (#40) üzenetére


sztanozs
veterán

A load-balancing azért már elég kiforrott technológia - más kérdés, hogy ha RIOS nem konkurens üzemelésre lett megtervezve / megírva akkor tényleg több lehet a probléma, mint a haszon.
Ekkora nézettség mellett azért szerintem legalább középtávon érdemes volna elgondolkoznotok egy ilyen megoldáson.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#42) Parci válasza sztanozs (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vizsgáljuk a lehetőséget természetesen, és nem azt mondtam, hogy nem kiforrott, hanem hogy komplikálja a technikai hátteret, és növeli a hibalehetőségeket. hogy mást ne mondjak, több gép, több hdd, több cpu stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) schawo válasza netesfiu (#39) üzenetére


schawo
titán

[link]
12db aktív hirdetésed látszik

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) netesfiu válasza schawo (#43) üzenetére


netesfiu
csendes tag

oké köszönöm csak én a frisitett hirdetéseimre gondoltam

netesfiu felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 06306174743 ezen hívj mert ezen mindig elérsz

(#45) sztanozs válasza netesfiu (#44) üzenetére


sztanozs
veterán

nem az a gond, hogy utolsó frissítés szerint kellene sorbaraknod a hirdetéseket...?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46) netesfiu válasza sztanozs (#45) üzenetére


netesfiu
csendes tag

nem mert eddig is igy volt beálitva

netesfiu felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 06306174743 ezen hívj mert ezen mindig elérsz

(#47) Tankos5672


Tankos5672
tag

Sok sikert kívánok nektek, biztos sok munkátok van benne !

Nekem dudálsz, kisautó?

(#48) bambano válasza Parci (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

adjak kölcsön szervert?

szerk: bocs, nem olvastam végig az összes hsz-t.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) bambano válasza Parci (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem kell itt találgatni, biztosra veheted, hogy lesz vele szívás meg borulnak ki újabb problémák, mert minden verzióváltáskor csinálnak valami agyhalott hülyeséget az oprendszer fejlesztői.

Tehát nyugodtan szorozd meg legalább hárommal azt az időt, amit eredetileg upgrade-re szánnál. vagy 5-tel.

saját tapasztalat :)

meg arra is készülj fel, hogy kliensfüggő hibák fognak előjönni, bizonyo$ oprendszerek különböző verziói különböző hibákat fognak produkálni, amitől leteszitek a hajatokat. ez is saját tapasztalat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) bambano válasza total90 (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerver.hu-n összekattingattam valamit, ami hasonlít, nettó két miller alatt csak 64 giga rammal áll meg, diszk nélkül.
tehát ha most nulláról csinálni akarnának egy rendes rendszert, az 12-15 misis műsorszám. én is vakarnám kicsit a fejem Parci helyében...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] A szervercsata folytatódik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.