Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Húú! Ezekkel a játékokkal de sokat toltuk! Szinte mind nagy kedvenc. Mondjuk nálunk a FIFA sorozat is ment. Egy gépen ketten, az egyik billenytyűkkel, a másik egérrel :D
Úgyhogy nekem nagyon bejött ez az írás. Köszi! :C

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

Köszi ismét a kiváló nosztalgiát! :)

(#3) DonElvis


DonElvis
tag

Az első képen csak nem BS Player-t látok? Ejj régi szép idők. Codeck pack zavarok, fejjel lefelé lejátszódó filmek... :)

Ami nem számít, az nem érdekel

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszönjük a tesztet Bacsis kolléga! :R

#tarcsad

(#5) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Imádom az ilyen írásokat, köszönöm! :R

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Persze rakhattam volna Windows 98 SE-t is, de én szeretem a Millenniumot. Nem röhög!

Nahát, pedig azt hittem ezzel egyedül vagyok, én is szerettem a WinME-t, 2 évig azt használtam, mielőtt (nagy duzzogva) XP-re váltottam.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#7) mekker


mekker
őstag

Nem régen volt egy cikk ITCafén arról, hogy elavultak az iskolai gépparkok. Szerintem csak fel kéne bérelnie az oktatási minisztériumnak bacsist, hogy járja körbe az országot, és tegyen rendet a P3-ak és Athlonok közt.

Nagyon jól futnak a játékok, meg is lepődtem - mondjuk ez inkább a kártyák érdeme lehet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8) Candy


Candy
tag

Bétévé, az az egyszerű SB32 nem egy AWE32 véletlen? (legalábbis a ramokból tippelve...) Anno azért nem volt egy alapkártya, bár a GUS PNP nyilván megöl mindent...

Egyébként K6-2 volt anno, gond nem volt vele, viszont azért a 350-es Klamath pII rommáverte szegényt.

wunderbike.postr.hu

(#9) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

A hot pursuit 2,máig fent van a gépemen.Sőt!!
Gta2 lan party4-en a best of nálam(sokak szerint nincs multiplayer a játékban,pedig de).Diablo2?Alap,persze az is multiban hárman.Insane már nem annyira népszerü mifelénk,de régebben annál inkább az volt.
Quake széria is fenomenális.
Én még hozzátenném a játékokhoz a következőket:Stronghold,generally,Warcraft,elastomania,starcraft

Farhát eladó.

(#10) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszi skaccok a szép szavakat :R
mekker! Mekkora szöveg már:D de van benne valami ;]
Candy! Nem, ez már SB32-es kártya :)

(#11) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Porsche Unleashed :Y
Legjobb NFS ami valaha készült, máig játszom vele.

(#12) bacsis válasza DEV_NULL (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:K

(#13) stratova válasza bacsis (#10) üzenetére


stratova
veterán

Térdre csirkék itt az Isten Bacsis!
Ismét egy remek retro teszt.
Kedve támad az embernek előkeresni a régi címeket :)
Gef4 Ti 4600 nem kicsit overkill :D nekem Thunderbird 850 mellé is csak Matrox G400 jutott.
Majdnem ebből az érából nálunk egy K6 II Gef2GTS jutott, baráti kör segitségével páromnak. Az még nem szerette a DivX/Xvidet.
Ha rossz kedvében kicsit zúzni szeretett volna még ő is elindította az 1nsanet :D
A CTF futamok milyen jók is voltak :)

DEV_NULL: Egyetértek pár hónapja terelgettem csak immár FHD 47" felállásban.
Egy két táj hangulata a mai napig kellemes benne, múltkor párom csodálkozott rá h de szép az a vízesés, mondom pedig ez progi már nagyon nem mai gyerek :)

[ Szerkesztve ]

(#14) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Nagyon jó kis írás volt, köszönjük. :R
A játékok is remek választások, nagyon szerettem ezeket az NFS részeket, GTA2, AOE2 pedig szintén hatalmas alapok.

(#15) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Jó kis írásos lapoldal betűvetés. Nekem is neki kéne állnom ilyeneknek :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

:R aoe a király :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"Ez volt az utolsó foglalat, aminek használatára engedélyt kapott az AMD is, a többi már történelem."

Nekem itt kis ellentmondás van, a cikk tovabbi reszeben azt irtad, hogy az AMD tervezte... Akkor ez most hogy van? :F

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) bacsis válasza Graphics (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azért mert A Super Socket 7-et az AMD faragta hogy 100MHz-es supportja is legyen, attól még ezek a procik Socket7-es tokozásúak/kompatibilisek, amire pedig az Intel adott engedélyt hogygyárthatnak iylen tokozású procikat :)

(#19) Graphics válasza bacsis (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áhaaa.

Igy mar ertheto :R

Jatekok jok, hasonloak kotnek le engem is. Most szedtem elo a GTA2-t, unalmas napokra kivalo kikapcsolodas

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) edari válasza bambano (#16) üzenetére


edari
őstag

Pont valamelyik nap szedtem le.
Hatalmas igazsag. De egy koreainak inkabb ne mondd :D

(#21) bacsis válasza edari (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Starcraft is elmegy a vason bőven :))

(#22) bambano válasza edari (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én mindig britton íjászokkal pusztítottam az ellent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) edari válasza bambano (#22) üzenetére


edari
őstag

En is :DDD legjobbak :D

(#24) Upo


Upo
addikt

Csak egy kis pontosítás, az 56k-s modemes net környékén még nemigen volt adsl, akkor még csak hallani lehetett róla hogy amerikában vannak olyan emberek akiknek a szomszédja már látott olyant ahol említették a technológiát. Az szerintem inkább az ISDN volt, 64k vagy dual isdn módban 128k sebességgel. Diva ISDN kártya rulez! Haveromnak volt dual isdn előfizetése, volt olyan netcsomag hogy este 6-tól reggel 6-ig nem számoltak a netezésre telefonköltséget, akkor toltuk mint az állat.Ő az ISDN-el simán tudott 2 számjegyű pingeket (30-50), nekünk 56k modemeseknek ez inkább 3-4 számjegyű volt (500-1000, de csúcsidőben volt 2-3000 is), ez a netes UT partiknál elég nagy előny volt neki, mire az 1000-es pinggel minket bedobott a helyünkre addigra ő átszaladt az arénán és kilőtt valakit.
Meg a letöltés is ment folyamatosan a háttérben ha nem játszottunk, volt valami program amivel 6 óra 10-kor fellépett a gép a netre és reggel 6 előtt 10 perccel lecsatlakozott. BBS-ek helyett már lettek jóféle ftp elérések. Ha jól jött az anyag akkor egy cd-nyi anyagot le lehetett szedni akár 1 hét alatt, de volt ami több mint 2 hétig tartott..

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25) gbors


gbors
nagyúr

Újabb cikk, aminek a címéből már tudható is a szerzője :) Jó kis anyag lett, köszönet :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#26) bacsis válasza Upo (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az ISD már volt a 90-es évek végén... Persze nem volt olcsó mulatság ;] a 2000-es évek elején bizony már volt itthon ADSL... 512KB/sec-es csomag iylen 20rongyért de volt itthon is ;)
Persze sok embernek nem azért nem volt széles sávú nete mert nem engedhette meg magának, hanem mert szimplán nem lehetett beköttetni.. pl az én falumban kb 2005-ig nem is lehetett szélessávú netet bekötni... kábel kb 2 éve van, előtte az elmúlt 6-8 évben ha nem 56k-s netet akartál használni és nem is GPRS-t később 3G-t akkro tudtál mikrohullámú netre előfizetni, de eleimnte az is horror volt, 256KB/sec-es is 8rongy volt, mikor már a nagy városokban annyiért mentek a 10-20megás csomagok :)

(#27) DEV_NULL válasza bacsis (#26) üzenetére


DEV_NULL
őstag

2003., 512KB/s ADSL, Axelero - MATÁV területen. Valami 9 ezer volt plusz a kb. 3 ezer telefon.

(#28) bacsis válasza DEV_NULL (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh, 2002-ben már nekem is volt 512-es ADSL-em 10rongy körül... 2000ben még nagyon bitnag ára volt, de már akkor is volt itthon :)

(#29) bambano válasza bacsis (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

2002-ben nálunk már optikai hálózatos tvnetwork volt... miután összerúgtam a balhét az upccal, mert akkor már kábelnet is volt, átmentem ide. nem túl sokáig voltam az előfizetőjük, meguntam, hogy én tartom karban a hálózatukat, utána lett nálam is adsl.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) hastalavista


hastalavista
csendes tag

Szuper kis cikk lett. Gratulálok :R

Nem szívesen vívok szellemi csatát fegyvertelen emberrel. Peace.

(#31) Mister86


Mister86
csendes tag

Gratulálok remek cikk volt. :R
A K6 III+ 550Mhz processzor nagyon tetszett,mert igazi ritkaságnak számít. :K

(#33) ceia


ceia
őstag

A K6 tulajokat sosem értettem ;)

(#9) ZooLLeR NFS HP2 nekem is fent van, minden nap tolom! Csal mint állat, és olyan szinten szemét, hogy az már művészet. :P

        it's more fun to compute

(#34) Yutani válasza ceia (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

K6/2 tulajok azok, akik miután megvették a cuccot, rádöbbentek a dolgokra és Abit BH6+Cel300@450-re váltottak. :DDD Én is így tettem anno '99-ben. ;)

#tarcsad

(#35) hallador


hallador
addikt

De szerettem ezt a korszakot. A magyar számítástechnikai korszak hőskora volt.

Köszönöm szépen.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) Graphics válasza hallador (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem nem csak magyar volt az :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) haxiboy


haxiboy
veterán

ÓÓÓ a porsche, egyik kedvenc játékom volt :) Azok a szép emlékek :U

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#38) ceia válasza Yutani (#34) üzenetére


ceia
őstag

Kb. ezért írtam :) Csak én kihagytam a K6 megvétele.. részt, egyből cerka aztán volt 333@500, és 366@550 is :R De minden K6-II/III processzornál volt jobb Intel alternatíva olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#39) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

Nincs kedve valakinek GTA2 multizni neten?

Farhát eladó.

(#40) proci985


proci985
MODERÁTOR

diablo 2 nativan futott glideban, directX alatt par effektet nem is tamogatott. tehat az volt vele a vicc, hogy csereltem a creative bansheet (gyonyoruen ment), aztan az MX4-460on ronda volt, az x1600pron elfogadhato, a hd3870 meg vegre elbirta a wrappert, szoval azzal lett megint jo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Valdez válasza bacsis (#18) üzenetére


Valdez
őstag

Szép teszt, annak idején én is K6-III-al toltam, K6-III+ elérhetetlen volt.

Kevesen tudják, de az Ali Aladdin V-ös chipkészletet követte még egy Ali Aladdin 7-es is (M1561/M1535D ALADDiN 7), rendkívül kevés alaplap épült rá, de talán érdemes utánanézned. Emlékeimből rémlik, hogy az egyik ilyen tesztelt alaplapon még L2 cache se volt, de úgy hozta a korábbi, cache-el rendelkező alaplapok sebességét ugyanazzal a procival.
Valamint az Aladdin V-ösök közül is van olyan alaplap, amin nem csak 512 KB L2 cache van, hanem 1MB és még 2MB-os is létezett. Ez is nyomhat a latban szerintem.

(#42) bacsis válasza Valdez (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen van 1MB-os Ali Aladdin-os alaplap, de nem egy gyakori cucc ;]
Az Ali Aladdin 7-ből is van egy nálam, de az meg nem támogatta az AGP-t :DDD :W így hát nem teszteltem :)

(#43) Valdez válasza bacsis (#42) üzenetére


Valdez
őstag

Az szívás :D Mondjuk az aladdin 7-es akkor csak procitesztre még jó lehet :)

(#44) bacsis válasza Valdez (#43) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Emlékeimből rémlik, hogy az egyik ilyen tesztelt alaplapon még L2 cache se volt, de úgy hozta a korábbi, cache-el rendelkező alaplapok sebességét ugyanazzal a procival

Tehát gyorsabb sem nagyon tudott lenni... mégis mi a franc értelme volt az egésznek? :DDD

(#45) Yutani válasza bacsis (#44) üzenetére


Yutani
nagyúr

K ö l t s é g h a t é k o n y s á g :DDD

#tarcsad

(#46) Valdez válasza bacsis (#44) üzenetére


Valdez
őstag

Passz, valamit biztos faragtak rajta, memóriavezérlés, stb.. mondjuk a cache-t meg az agp-t elég nagy hiba volt lehagyni :)

(#47) Thrawnad válasza Valdez (#46) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Dettó ugyan ez a deszkám volt, de nekem a K6-II-450-es 130 MHz külsővel stabilan ment. Igaz egy FOP32 hűtötte, és az alaplapon is nem 1-2 borda került pluszban felrakásra.
2005 ben adtam el a konfigot. És akkor még pénzt is kaptam érte! Mondjuk még ma is sajnálom, de akkor nem volt pénzem mellé venni egy másikat.
Tetszett az írás!
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#48) carr


carr
őstag

Óóó... nosztaliga az élet megrontója. Óóóóó.... :))
Állat írás Bacsis!
Nálam kimaradt elég nagy űr, 97ben kezdtem egy 5x86 AMD-vel, majd jött egy másik alaplap (tyan) és bele új ramok, új cpu....233MMX, meg ramok, meg VGA-k, meg hangkártyák... Aztán 2001ben meguntam, összekuporgatott pénzemen vettem a 3 testőrben egy 1Ghz Athlon-t. :D Gf2Ti volt benne, meg 256 vagy 512 RAM? :F nem rémlik már... :)
Aztán jól be is optam vele... amire vettem, csak azt nem tudta rendesen végezni. (CD+DVD írás)
:W
De!
Akkor is jókat toltuk az intellel az NFS3-at, excessive speed-et (osztott képernyőn 17" CRT-n mind2-t!!!), GTA2, ésatöbbi. Ott volt még akkor a fentebb említett DUAL ISDN 128k-val. :D volt is példa, hogy 50e volt a telefonszámla... :DDD Tesómmal (még élt szegény) még a csajokat is hívogatni kellett, meg a net is ment... nem volt olcsó, na. :D
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#49) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Tehát, aki szereti a 2000-es évek elején megjelent játékokat, az nyugodtan belevághat egy ilyen gép építésébe.

Bár igaz, ehhez bele kell nyúlnia a zsebbe és sok idővel kell rendelkeznie. Mert ugye nehéz a platform alapját össze szedni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.