Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Hát azért nem gyengén van elárazva szerintem...

(#2) joe979


joe979
aktív tag

Nagyon baba . Tetszik.

Szissz

(#3) AxBattler válasza osztraksajt (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Nemkicsit. Akkor már inkább veszek egy GD05-öt, vagy GD06-ot. :K
Azokon még front audio is van, meg teljes ODD meghajtóhely, szálcsiszolt előlappal.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

"Az előlap jobb alsó sarkába egy IR-vevő került, így a FLIRC vagy IRRC alapú távirányítás is megoldható a házba épített PC-nél."

Nem, oda egy ablak került az IR vevőnek, amit külön kell megvenni hozzá. A FLIRC helyett pedig FLIRC-SE (Streacom Edition) lenne a pontos. (A sima FLIRC egy USB-s stick, azt bármilyen gépbe bedugja az ember és megy. Az SE extrája, hogy az alaplap és a bekapcsológomb közé lehet kötni, így hekkelés nélkül lehet távirányítóval ki-/bekapcsolni a gépet. Van hozzá gyári Harmony profil is akit érdekel.)

[ Szerkesztve ]

(#5) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Inkább egy gyönyörű Manta + hozzá valami kompakt víz :C

[ Szerkesztve ]

(#6) #72042496 válasza Plexicushio (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Annyiban hasonlítanak, hogy mindegyik számítógépház. Jól néz ki a Manta, de tök más jellegű, mint ez.

Mondjuk a sima F12 szerintem éppen azért néz ki jól, mert van rajta egy bekapcsológomb meg egy IR ablak és kész. Itt meg középen a nyílás az optikának, plusz lent a két USB, hát, nekem nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#7) tailor74


tailor74
őstag

Ez egy nagyon szép ház :C ....csak az ára ne fájna ennyire. :(

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Attol meg halott, hogy a streacom szerint nem az.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Felszereltséghez képest elég vad az ára, kategóriájához képest nem.

Annyi a negatívum hogy egy ilyennek a táp a legkérdésesebb része zaj szempontjából, ha kívánni lehet levegő be és kimenete a ház alatt legyen, ha már a hely adott rá.

Mivel jó arányai vannak, így rövidebbik-oldalára állítva is opció lehet az ínyenceknek. :B

[ Szerkesztve ]

(#10) ViZion


ViZion
félisten

"Az F12C Optical ára 84 ezer forint körül alakul."
írhattátok volna a lead-be, akkor nem vesztegetem a teljes cikk elolvasására az időt :D
Talán 8400 Ft, vagy mittomén 14800 Ft... OK, de ennyi pénz :Y

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) imibogyo


imibogyo
veterán

Durva ár... Másrészt slot-in, meg 135 mm hűtő magasság??? Tehát ha most vesz egy átlagos konfiggal rendelkező ember egy ilyen 84 ezres házat, akkor még cseréljen hűtőt és optikai meghajtót is? Mondjuk engem egyik sem érintene, mert 130 mm magas a hűtőm és külsős optikai egységet "használok", de ez akkor is baklövés szerintem...

Amúgy formára tetszene, meg minden...
Anno a Cooltek U2 full alu felépítését is nagyon szerettem...

Az optikai meghajtó amúgy szerintem sem halott, évente 1-2x még használom, mert pendrive-os telepítésnél például a Linux is szeret kernel panic-ra futni. Épp ezért fenntartok egy külső USB DVD-írót, és onnan minden disztró gyorsan felmászik (pedig ugye ez is USB-s, ki érti ezt?)...

[ Szerkesztve ]

(#12) #72042496 válasza imibogyo (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem az ODD vagy a CPU hűtő az ami necces (top flow bordák tök jók ide), inkább a VGA. Egy GTX 1060 Strix ahogy néztem már nem fér bele, az MSI Gaming durván határeset. Oda kell figyelni rá, milyen magas kártyát vesz az ember, de a fekvő ház egy ilyen műfaj. Ez még a magasabbak közül való. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) kromatika


kromatika
veterán

Nekem is tetszik.Csak hát az a fránya ár. :Y

(#14) XtremLor válasza kromatika (#13) üzenetére


XtremLor
őstag

Igy vagyok vele en is, nekem egy haf xb evo van erre a celra berakva, ugyan ugy megfer benne minden, lehet nem ennyire esztetikus, de eddig senki se szolta le. Pozitivum kb harmadaba kerul. :K

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#15) imibogyo válasza #72042496 (#12) üzenetére


imibogyo
veterán

Mint írtam én sem lennék bajban (top-flow hűtőt használok már hosszú évek óta (ráadásul full passzív a gépem) és nincs dedikált optikai eszközöm sem), de a nagy-átlag tulajdonosok a toronyhűtőikkel és a nem slot-in rendszerű optikai eszközeikkel abban lennének (bár valószínűleg nem is ők a célcsoport értem én, csak úgy végigfutott ez az agyamon).

Persze elfogadom azt is, hogy aki már ilyen házra költ, annak ez férjen bele. De én mindig utáltam azt a mentalitást a gyártók részéről, hogy "ha az én házamat akarod, akkor cserélj még járulékos dolgokat" is. De basszus ha én csak házat akarok cserélni és pont ez tetszik? Ezért megéri figyelmen kívül hagyni a nagy-átlag gépparkok összetételét? Még lehet valaki a 60-80k-s árat is esetlegesen lenyelné, de ha még két dolgot kell mondjuk cserélni máris 100-110k lesz a móka. Szerintem ez azért sokaknak nem mindegy.

Baromira bejön a ház egyébként... Az árán kívül... Ezt szögezzük le. Tehát nem azért mondtam amit, csak hogy belekössek, de ezt tök elegáns kinézettel meg tudták volna oldani normál optikai meghajtóval és mondjuk 35 mm-el magasabb házban is (na jó a linkelt konstrukciót most képzeljük el eltolt optikaival, hogy ne akadályozza a cpu hűtőt és egy kicsit magasabb kialakítással, de csak szemléltetésnek szántam, hogy attól, hogy nem slot-in még lehet elegáns, tehát nem értem miért ezt erőltetik). Nagyon szeretem az alumínium konstrukciókat, volt egy U2-m is és anno nagyon rákívántam a kis házra is, amit radi8tor-nak alakítottam át... Nagyom komoly a minőségérzete az ilyen házaknak. Legalábbis számomra... :B

DE a dVGA befoglalóit nem is néztem... Azzal én is bajban lennék (ezt meg mondom őszintén nem is figyeltem), mert a passzív GTX750Ti-nek baromi magas a bordája. Ezért kellett az egyedi házamat lecserélnem, mert nem fért bele. :B :DDD Szóval most egy átmeneti kuckóban van a konfig, ami majd a tervek szerint bambusz borítást fog kapni és füstüveg oldallapokat...

[ Szerkesztve ]

(#16) AxBattler válasza imibogyo (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

Sokáig én is idegeskedtem a gyártók ilyen bénázásain, de aztán rájöttem, hogy fölösleges: elég nagy a piac, valami úgyis lesz, ha mást nem, Dremel-lel.
Silverstone mindig ott van a listán, ha letisztult, elegáns HTPC ház kell, emészthető áron.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) #72042496 válasza imibogyo (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tudom, hogy nem lehúzásból írtad. De egy klasszikus toronyhűtő egyik fekvő házba sem fér bele. Bármilyen hasonló házat is akar az ember, ezt nem lehet megkerülni. Tetszik vagy sem, ez ezzel jár. :)

Az ODD nyílás nekem is szúrja a szemem ott, a SATA csatolós slot-in notebook meghajtó is elég ritka. De ez HTPC házaknál valamiért mintha trend lenne, illetve az összes ODD-s Streacom házon is ilyennek van nyílás. Nem jön be.

A passzív 750 Ti-t nem néztem, de a Palit passzív 1050 Ti-je például magas bele. Ráadásul éppen a PCIe sínek fölött (vagy éppen a PCI sínek vonala mellett) van a perem, amire ráfekszik a fedlap, az is levesz valamennyit. Alighanem ebbe vagy nem vesz túl bika VGA-t az ember, vagy referencia NYÁK + vízhűtés. Egy 3-4 centivel magasabb konstrukció már nem biztos, hogy jól nézne ki szerintem.

Ha optikai meghajtós ház, az a Jonsbo amit linkelél jobban tetszik (nézegettem is, de túl régi konstrukció), illetve a Lian Li PC-C60 ami még bejött. De mindegyiknél jobban tetszik a letisztult (üres) előlap, optikai meghajtó és kivezetések nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) AxBattler


AxBattler
félisten

Varázslóéknál már kapható, 84.5k HUF + szállítás.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) imibogyo válasza AxBattler (#16) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát én mondjuk ideges nem vagyok, csak nem értem. Vagy ha mindenáron akartak egy ilyet, akkor tehettek volna mellé egy másik variánst is egy kicsit más (kommerszebb alkatrészeket benyelő) kialakítással. Számos más cégnél van erre példa... Egy ilyen például bármikor jöhetne az asztalomra (bár ez még csak terv)... :K

Csak azért nem értem, mert ha ennyire "a méret a lényeg", akkor miért az ATX vonal, ha meg nem akarták a legkisebb házat létrehozni, akkor meg miért nem fért már el akkor az a pár plusz milliméter? A logisztikai és csomagolási oldalával tisztában vagyok, hogy mennyit jelenthet pár centi ide, vagy oda, de basszus egy 80k-s ház árába ez férjen már bele, ha egy 5k-s ATX ház árába belefér, még ha ez utóbbiból valószínűleg többet is adnak el. :B

Amúgy igen. Ennyire már szerintem ismersz, hogy a sarokcsiszoló, Dremel és fúrógép a barátom, tehát persze megoldom amit megkövetel a haza épp ezért szeretem magam tervezni és készíteni a házaimat, de hát na, attól még van véleményem a bolti házakról, még ha nem is fogok venni a közeljövőben sem... :P

(#17) Balika911: nekem ez most valahogy becsípődött, hogy ezek miatt nem tetszik annyira... :P ;] És egyébként nekem tetszik magasabb kialakítással is az ilyen HTPC kuckó, ha cserébe elterjedtebb alkatrészeket is benyel... Merthogy van kisebb toronyhűtőket benyelő HTPC vonal is... Nekem ez a szimpatikusabb...

Ez mondjuk pont uATX alaplapot fogad, szóval ugyanezen kialakítás, csak ATX lappal még arányosabb lenne...

Itt van még egy másik kuckó is az Origen műhelyéből... Ez már ATX lapokat fogad. Mondjuk ez sem tömegtermék az biztos az ára miatt.

[ Szerkesztve ]

(#20) AxBattler válasza imibogyo (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Sajnos a gyártók nem a vásárlók igényeire akarnak reflektálni, hanem inkább alakítani szeretnék azokat, azaz "majd Mi megmondjuk nektek, mi a jó nektek, mit vásároljatok". :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) #16939776 válasza imibogyo (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt ne felejtsd ki hogy még mindig ATX méret a főcsapás vonal a gyártók részéről, itt van a legnagyobb választék, és ide érkeznek az extrák elsőként.

A ház magassága 4U lábak nélkül, ezt mint szabványt még mindig igyekeznek követni a szórakoztató elektronikát gyártó cégek is.

(#22) #16939776 válasza imibogyo (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az S21T majd 400K kijelzővel együtt, akkor mennyire is drága ez ház?! ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) Ispy


Ispy
veterán

Mindenki el van ájulva a ház áráról, de azt tudni kell, hogy ezek 4mm vastag aluból vannak összerakva, szóval van benne anyag, nem is kevés. Én egy F7C-t használtam 1 évig, de pont az ODD kihasználatlansága miatt került eladó sorba.

Akik a bővíthetőség miatt értetlenkednek, nos ez egy kifejezetten HTPC-nek, esetleg NAS-nak való ház, aki játszani akar, vagy nem elég neki egy IGP-s rendszer, annak nem ez a legjobb választás.

Egyébként az Origean házak árai kb. innen kezdődnek, szóval a streacom házai a szegény ember origeanjai. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24) #72042496 válasza Ispy (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Viszont az Origen AE házak nagyon korszerűtlenek már, a szellőzésük, elrendezésük, szerelhetőségük, brr... ráadásul az ősrégi iMON alapú kijelző van bennük ha jól tudom, azt meg egy FLIRC-SE + Kodi keresztben lenyeli, főleg ha egy Harmony is van mellé. :)

Jó, VFD itt nincs mellé, de az az iMON mellett sem ért sokat, nálam legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#25) Ispy válasza #72042496 (#24) üzenetére


Ispy
veterán

Egy időben nekem is az volt a fixa ideám, hogy kijelzős htpc ház kell, mert zenehallgatásnál kell a kijelző, mert nem tudom miért, de kell, régen is volt minden lejátszón, szóval biztosan kell.

Először ki is néztem egy origean-t, de nagyon húztam a számat az ára miatt, így lett végül streacom. Most meg már egy olcsó kínai házam van, se kijelző, se odd, zenehallgatáshoz a kijelző helyett meg kodi+tablet+yatse kombó, így tökéletes.

A htpc-hez persze flirc-se+harmony, most már csak a házban kell valami likat fúrni az IR vevőnek, egyenlőre elvan a házon kívül, igaz nem túl esztétikus.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Végre egy HTPC ház gyártó felismerte ezt: "...az optikai meghajtó még nem halott..."

Szerintem pont ez a kategória az, ahol igazán kellhet egyeseknek egy Blu-ray lejátszó vagy esetleg író egy direkt HTPC-re épített gépben!

OK, megértem azokat is akik szerint az Atapi lejárt lemez, igazuk is van, részben, de pont ez a szegmens, ahol kell, mert mondjuk én szeretem megvenni fizikális hordozón a filmeket.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) imibogyo válasza #16939776 (#21) üzenetére


imibogyo
veterán

Tiszta sor (én is ATX-en vagyok most is), és én nem is ilyen értelemben nem értettem az ATX méretválasztást (sőt ezt pártolom én is), hanem olyan értelemben, hogy ha viszont már ATX, akkor igazán lehetett volna kicsit jobban trükközni, hogy a belső méretek megengedőbbek legyenek...

A 4U-t is értem, mint szabványt, de nehezen tudom elképzelni, hogy ha csak valaki nem egy agyonra kicentizett alkalmatosságban, vagy audio rack-ben gondolkodik, hanem egy normálisban, akkor mondjuk ez a 20-30 mm plusz magasság gondot jelentene... De még egyszer mondom, ez lehet csak simán az én nyomorom. Más ettől még örülhet ennek a háznak nagyon is.... Helyettem is.

Csak annyira kevés hiányzik hozzá, hogy ez egy "álomház" legyen az én szememben és ezért dühítőek valamilyen szinten a "hiányosságai" (direkt idézőjelben). De mindegy is, mert van megoldás, ugyanis nyáron kezdek egy új projektbe. Tavaly nyáron egy hasonló házat álmodtam meg szál-csiszolt alumíniumból, idén lehet lesz is belőle valami. De előtte bambusz-kuckómat kellene befejeznem... :B

(#22) Duracellm...: persze írtam is, hogy az sem éppen egy tömegtermék... ;] :P

(#28) #72042496 válasza #16939776 (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

ATX-nél egyébként van olyan korlátja, hogy bal oldalt 14 centis ventilátorok már nem férnek el, mert elakadnak az alaplapban.
(Emiatt én visszavittem egy Z270-es ATX lapot. Kicsit fura volt elmagyarázni, hogy miért nem a házat akarom lecserélni, de hát ez van. ;])

[ Szerkesztve ]

(#29) #72042496 válasza #72042496 (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már hetek óra csak a szoba sarkában volt kibontva az F12C, de a topik lendületet adott, és tegnap végre átköltöztem a Node 605-ből. Itt van egy kép a jelenlegi állapotokról - ez az ODD nélküli verzió, mindenestre egy szép, mutatós ház szerintem:

A képen annyira nem látszik, de a FLIRC-SE kék LED-je erősen kiszűrődik. Következő körben kap egy tekerésnyi fekete szigszalagot, egyelőre viszont marad így. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) AxBattler válasza #72042496 (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép összeállítás, grats! :C

Mi volt a gond a Node-dal?
A monitor/TV sem semmi, melyik típus?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) #72042496 válasza AxBattler (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi. Technikailag tévé az, egy Samsung UE49KS8000. :)

A Node a kategóriájában egy nagyon jó ház szerintem, de a Streacom külsőre méginkább tetszett. A belseje is szerelhetőbb, kevésbé zsúfolt benne a gép, és a magasabb kialakítása miatt többféle VGA fér el benne.

Meg hát a FLIRC-SE ki-/bekapcsoló funkciója egészen kiváló. Ahogy azt hirdették, elég volt engedélyezni a BIOS-ban, hogy kikapcsolt állapotban legyen feszültség alatt az USB, majd megtanítani neki a parancsot. Igaz, hogy ehhez CLI kellett, de utána ment mint a szél. A sima FLIRC-kel ugyanez így nézett ki:
1, kikapcsoláshoz át kellett mappelni a regisztrációs adatbázisban a sleep parancsra a shut down funkcióját, majd a sleep parancsot kiadni a FLIRC-nek
2a, bekapcsoláshoz W10-en belül fast startup ki
2b, majd a BIOS-ban be kellett állítani, hogy billentyűzetről is bekapcsoljon a gép (fast startup mellett ez alighanem nem megy) - a dolog szépséghibája, hogy ilyenkor a billentyűzet, illetve a FLIRC mellett az egér is fel tudta kelti a gépet
2c, a mostani alaplapommal sehogy sem megy billentyűzetről a gépindítás, így tegnapig újra manuálisan indítottam

A FLIRC-SE-t persze a Node-ba is be lehetett volna faragni, de a fenti dolgok miatt a homlokráncolós ára ellenére is inkább gyári verzió mellett döntöttem. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Ispy válasza #72042496 (#31) üzenetére


Ispy
veterán

Hát igen, én a F7C utódjának egy F1C akartam, amiben szintén van helye a flircnek, de aztán végül egy realan lett belőle, igaz fele annyiból megvolt, most majd jól meg kell barkácsolni, hogy legyen helye a flircnek. Akkor a flirc usb sem tudja bekapcsolni a gépet?

Egyébként nagyon badass az a két nagy dög egymás alatt... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33) #72042496 válasza Ispy (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

A FLIRC USB egyszerű, az akkor tudja bekapcsolni a gépet, amikor a billentyűzet is be tudja. (Ez a régi ASRock lapommal simán ment, a mostani ASUS-szal meg valamiért sehogy sem.) Az előbbi áll a kikapcsolásra is. Billentyűzetről maximum sleep/suspend parancsot lehet kiadni, ezért kellett kikapcsolásra mappelni a sleep/suspend parancsot. Így kilőtte a gépet.

Azért az SE azzal, hogy a fizikai gombnyomáshoz hasonlóan egyszerűen rövidre zárja a power switch-et, egy kulturáltabb variáció a témára. :)

De jó ez a pici Realan ház is! Nem ismertem eddig, de most rákerestem, tetszik! :K

(#34) Ispy válasza #72042496 (#33) üzenetére


Ispy
veterán

Csak nem van egy flirc usb-d? :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35) #72042496 válasza Ispy (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ó van itt minden mint Bécsben, FLIRC USB is. :)
Annyit talán ilyen topikba is szabad írni, hogy ma délután tettem fel az apróra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.