Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikitorony


Vikitorony
tag

A laptopon gyárilag fent van a Nahimic 2+ Audio Driver, de még egyszer nem nyitottam meg a control paneljét.
Mondjuk az is igaz, hogy a SteelSeries Engine 3-at is csak annyira használtam, hogy a gyári piros háttérvilágítást átállítottam kékre a billentyűzeten.

Minden bizonnyal megvan a célközönség, de én úgy vélem boldogan ellennék mindkettő nélkül.

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

nekem semmi jó tapasztalatom nincs ezzel a nahimic-es cuccal... öcsém alaplapjához kell egy ilyen nahimic izé, a nélkül meg sem moccan a hang, de most döntsük el hogy nahimic 2 vagy 3 kell hozzá (nincs rendes leírás hogy melyik kell), és ennek megfelelően a realtek audio driver is, ha kevered akkor maga a win10 is összetrottyolja magát, ha meg jól is rakja fel az ember, akkor sem garantált hogy minden ok az audio körül (vegas, aftereffects, spotify, viber, stb programok vagy el sem indulnak, vagy bsod)

(#3) whYz válasza Cythyel (#2) üzenetére


whYz
addikt

Nekem meg nem volt gondom a nahimic 3-al. En megneztem a support listat, hogy melyiket tamogatja a lap, felraktam es mukodik. Illetve nahimic felrakasa nelkul is mukodik a realtek driver alapbol, de nahimic 3 jelentos mennyisegu extra featuret ad a hangzashoz es mikrofonhoz.

(#4) Cythyel válasza whYz (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

na ennél az msi deszkánál nem így van... driver fel, meg sem mukkan... nahimic 3 rá csak és kizárólag store-ból, hang van de egyes progik fagynak (vegas és viber), na akkor ezeket le, fel a nahimic 2 és hozzá a realtek driver, itt-ott ismét bajos, nahimic 2 le, dettó... pedig korábbi win10-el (1703) nem volt ilyen baj, a 1909 már nem kóser, és így dolgozni sem lehet vele (renderelés)

(#5) Synthwave válasza Cythyel (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez ugyan nem Nahimices dolog, de az újabb Wineknél én állandóan a mikrofonnal szopok. Hibátlan hardver, de kb. nem tudom megszólaltatni sehogy se.. : /

Ami Win 7-nél annyi volt, hogy bedugtam, most egy eredménytelen II. világháború.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Sonja


Sonja
veterán

Őszintén mondom, hogy én még soha nem is hallottam erről a Nahimic-ről. :B Lehet, hogy jobb is. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7) D.Va


D.Va
senior tag

Most adtam el a Sound Blaster Z-met, kár volt. MSI B450 Gaming Pro AC-m van, ilyen Realtek/Nahimic szarral, MSI weboldaláról leszedtem a drivert, hang ugyan van, de a Realtek Audio Console programja el sem indul, azt írja hogy nem lehet csatlakozni az RPC szolgáltatáshoz. (W.T.F.?!?! :F ) Na mondom itt az idő, lefrissítem a windowst 1909-re (próba cseresznye), ez se jött össze, nem töltött be a win a frissítés után így visszaállt korábbi állapotra. Nice. Sose használtam eddig Realtek-et, úgy látom újra vennem kell valami Creative-ot. Van egy Focusrite-om is ott meg a firewire-t dobálja el mindig pedig a firewire bővítő kártyám is a lehető legjobb...
Nem értem, a videokártya driverekkel 15 éve semmilyen bajom nem volt sosem, a hanngal meg azóta mindig csap a szívás van amióta bios hangszórót először leváltották a kezdetleges ISA hangkártyák... Nem értem 30 év alatt mért nem tudták már a hangkezelést megoldani a nagyokosok??? :F :W
Mindig kitalálnak valami "ÚJAT" hogy ez most defasza lesz, ez a jövő ez a legjobb technológia, aztán tiszta bug az egész 2 év után meg se support se fejlesztés jön megint egy új "csoda".

[ Szerkesztve ]

(#8) Synthwave válasza D.Va (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én úgy látom, hogy inkább csak az utóbbi időben tud küzdelmes lenni a Realtek, bár ezügyben inkább a hálózattal szívtam. Ettől függetlenül valóban hiba volt eladni a Z-t; ha volt szabad slot, akkor miért?

Ezt a mikrofon dolgot lenne jó már megoldani valahogy, mert kicsinál.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) D.Va válasza Synthwave (#8) üzenetére


D.Va
senior tag

venni akarok majd egy másik karit de úgy látom megint a Z lesz mert nincs más ilyen ár érték arányban... és DTS-t sem tudnak a drágább Creative-ok sem... Vicc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.