Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

N+1, nem érdekes.
Inkább azt mondjátok meg, hogy a MAG301CR mikor, és mennyiért lesz elérhető idehaza? ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Tipp: Kb 80k. A mostani árazások alapján.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#3) Amerigo57 válasza AxBattler (#1) üzenetére


Amerigo57
őstag

AxBattler
Az Amazonon 350 dollár.
Link:
Teszt. Link:

[ Szerkesztve ]

(#4) AxBattler válasza Amerigo57 (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

1, Tesztben az egy nagyon másik modell.
2, Hazai elérhetőségre, árra kérdeztem rá, nem külföldire.

#2 Acélfarkas
Annyiért a sima 24" 144Hz IPS monitorokat adják, ez jóval extrább.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) AxBattler válasza Acélfarkas (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, hogy a címben szereplő MAG-ra gondoltál, nem a 30"-osra... mea culpa, akkor igazad lehet. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) Acélfarkas válasza AxBattler (#5) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Jaja, de ettől függetlenül simán elképzelhető hogy alulbecsültem.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#7) Televan74


Televan74
nagyúr

190$ árat találtam két oldalon. Igaz még csak preorder lehet rendelni!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) Robitrix


Robitrix
senior tag

na én egy AOC gaming monitort vettem 3 hónapja
24"
FHD
IPS
1 msec
144 hz
g-sync
DP, HDMI*2, talán még VGA is van rajta.(kábelek mellékelve)
ez került 65-67 ezerbe ÁFA-val együtt
Na lehet ehhez képest árazni. Nem hiszem, hogy az MSI jobb lenne monitorban, mint AOC.
A paraméterek egyformák így a reális árnak is hasonlónak kéne lenni.

(#9) #90088192


#90088192
törölt tag

Már értem, azért emelik a frekvenciát, hogy a legyek ne repüljenek neki a monitornak.

Várom a 300Hz verziót az éjjeli lepke miatt.
Aztán jöhet az ultra hang is a denevérek miatt.

Aztán majd ha atto szekundum alá mentünk frissítésben jöhetnek a bionikus szemmel megáldottak, hogy van még élet az Angstrom alatt is ;]

(#10) genlog


genlog
junior tag

Ilyen átmérővel és felbontással utoljára több, mint tíz éve kerestem monitort.
:Y

(#11) Synthwave válasza #90088192 (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Minél több hertz, annál jobb – és ez nem placebó vagy marketing rizsa. A magam részéről meg a 144-nek már az irodai vackoknál is de facto sztenderdnek kéne lennie így 2021 hajnalán.

Csak mondom.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) Synthwave válasza genlog (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

És ilyen képfrissítési rátával?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) genlog válasza Synthwave (#12) üzenetére


genlog
junior tag

Nem, de a többi adat kizáró ok eleve.

(#14) Televan74 válasza genlog (#10) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én öreg vagyok és vak is. Most is ilyet keresek! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) Synthwave válasza genlog (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt meg a 60 és 75 Hz az eleve kizáró ok, mert az már 20 éve is vicc volt. Bleh.

:))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) genlog válasza Synthwave (#15) üzenetére


genlog
junior tag

Megértem, emiatt várjuk már sokan a min. 4K, min. 120 Hz-es 32"-os moncsikat.
Az utóbbi két évben kb. uborkaszezon van.

(#17) #90088192 válasza Synthwave (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

Attól függ mekkora az átmérője, lehet hülyén hangzik, de a DPI frissítés és felület együtt adják ki.

Vagyis lehet 500 is frissíteni a képet, de minek, ha csak 17 colon nézzük és 100DPI vagy fordítva, egy 100 négyzetméteres panel esetében ami 1000 DPI Sosem lehet fizikailag elérni még a 100 herzet sem. Akkor most egy 100nm és 1000 DPI panel azar lenne mert nem 144hz?

A képpont tehetetlensége amit az NS jelöl ha jól tudom, vagyis ha az fix akkor a méret növekedésével csökken a képfrissítési ráta, de mivel tehetelensegeol beszélünk a képpont nem fog állapotot váltani két frissítés között, ergo nem vibráló. A háttér világítás fontosabbnak hát ahol jelen van. Persze ez csak a saját meglátásom :K

Nekem jobb lenne egy alacsonyabb képfrissítés, több DPI mert sokkal jobban bántja a szemem, mint fordítva. :R

(#18) Synthwave válasza #90088192 (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A monitor képfrissítésének tekintetében tökmindegy, mekkora a képátló, a sok hertz az sok hertz, és a kétségbevonhatatlan előnyei (sokkal folyamatosabb mozgásmegjelenítés, számottevően alacsonyabb input lag) nem szenvednek csorbát. ;)

A monitor-szerelmem PONT egy 17,3 hüvelykes, 1080p-s, 240 Hz-es ASUS csoda.

Egy kis olvasmány: [link]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Palinko válasza genlog (#16) üzenetére


Palinko
tag

Vajön jövőre jön valami megfizethető kategóriába? Mert most ezt a listát tényleg a 3-4 ezer $ kategóriában tanyázók tudják csak hozni, valszeg kellhet még 2-3 év mire leesik a technológia a plebsnek is.

(#20) #90088192 válasza Synthwave (#18) üzenetére


#90088192
törölt tag

Emlékszel a a 4k 60hz körül milyen problémák voltak? A magas számú képpont sajnos rengeteg adat mozgatását igényli, vagyis nem lehet a végtelenségig növelni adott DPI mellett a képátlót/felülete.
Maximum ha elosztjuk több kisebb részre, de ugye az meg megint csak problémákat szül hosszú távon. :R

Erre gondoltam az egész mizieria alatt, mert piciben lehet növelni a DPI-t de ugye egy színt fölött így is így is ugyan oda jutunk.

Az input lag még ki lett mérve, van különbség, arra emlékezz mennyi az agy input lag. Mert komoly tényező, ha nem a legkomolyabb, az is. :R

(#21) Synthwave válasza #90088192 (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem te PPI-t akartál írni.

Illetve nem értem, hogy ez az egész hogy kapcsolódik a hírhez vagy ahhoz, hogy a 144 Hz nyócvanhatszor resszponzívabb a 60-nál (ez nem hit vagy vita kérdése, hanem egyszerű tény). Vagy hogy egyáltalán mi ez az egész. :DDD

"Az input lag még ki lett mérve, van különbség, arra emlékezz mennyi az agy input lag. Mert komoly tényező, ha nem a legkomolyabb, az is."

??

Reakcióidőre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) #90088192 válasza Synthwave (#21) üzenetére


#90088192
törölt tag

:DDD

Annyi akar lenni, hogy az eldobott frame amit a videokartya general, az teszi darabossa, vagyis azert latszik kevesbbe darabosnak, mert kevesebb az eldobott frame. Vagyis ha Gsync/Freesync nyomod akkor ugyan olyan folyamatosnak latod a 60hz is SZVSZ, mint a 144Hz :R

Mert a szem 25hz min max ~50hz ami kozott kulonbseget tud tenni, fizikai okok miatt.

Ahogy no a pixel suruseg(Nem akarok szamba adott PPI-t hasznalni ;] ), azzal negyzetes osszefugesben no az adat mennyiseg(4k HDMI Atviteli problemak, hiszen ahogy duplaztad a frekvenciat, duplazodott az adatatviteli igeny, ezert nem lehet vegtelen atmeroju kijelzot kesziteni adott frissitesi frekvencia mellett), ezert hoztam fel az atmero problemajat, hiszen azt mondtat egy nem 144Hz panel az semmit sem er. Azert egy 30-60hz uzemelo 100nm feluletu panelrol amin nem 3mm ledek(1000 PPI pl) a keppontok, nem hiszem azt mondod hogy szar, sot nem is veszed eszre, hogy nem 144hz.

Ennyi lenne a tanulsag, egy Hz szam alapjan nem lehet bekategorizalni egy monitort :R

(#23) Palinko válasza Palinko (#19) üzenetére


Palinko
tag

Kicsit utánajártam itt az Updates-t érdemes lenyitni meg majd folyamatosan frissilő lista lesz és szemezgethetünk mik jönnek. Úgy nézem jövőre több 32" 4K IPS 144Hz panel is jön már csak az árukért imádkozhatunk.

https://www.displayninja.com/new-monitors/

(#24) Synthwave válasza #90088192 (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kevered a dolgot a screen tearinggel. Azt hivatott megszünteti a mindenféle Sync, amellett, hogy valamennyi plusz input lagot ad a képletbe. Olvasd el a cikket, amit linkeltem.


Hogyne lehetne bekategorizálni. Ég és föld a különbség, mikor előtte ülsz és bármi mozog, legyen akár az csak egy Windows ablak. Nem beszélve a reszponzivitásról. 60 Hz-en olyan, mintha zselében húznád az egeret.

Szerintem még soha nem ültél ilyen kijelző előtt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) genlog válasza Synthwave (#24) üzenetére


genlog
junior tag

Nem csak azt keveri.

(#26) #90088192 válasza Synthwave (#24) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem nem ültem, :R

Művelődés lesz a vége :K

(#27) #90088192 válasza #90088192 (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

El olvastam, ennek fényében megpróbálom megfogalmazni amire gondoltam.

Tegyük fel: van egy VGA ami képes adott felbontáson 120 képkockát kipréselni, a monitor ebből 60-at tud.
A végeredmény darabosnak látszó mozgás hiszem minden 2. Képkockát elhagytuk.
Ha ugyan ez a VGA csak 60 képkockát gyárt és mind meg lesz jelentve, akkor folyamatosabbnak tűnik a megjelenítés. Így érthető mire gondolok? :R

(#28) Synthwave válasza #90088192 (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Érthető, csak nem jól gondolod. Akkor nincs screen tearing, viszont van jó sok input lag. Ennyi, semmivel sem tűnik folyamatosabbnak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) #90088192 válasza Synthwave (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Egyik esetben sincs screen tearing, ez lenne a koncepciom lenyege, mert egesz szamu tobbszoros. Vagyis egesz frame ami el van dobva.

Lenyegtelen, ugyis mindenkinek ugy jo ahogy, nekem meg vegkepp :DDD mert az en input laggom napokban merheto :P

(#30) Synthwave válasza #90088192 (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Lenyegtelen, ugyis mindenkinek ugy jo ahogy"

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.