Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) LSL1337 válasza Xirtam (#49) üzenetére


LSL1337
őstag

erről írnál bővebben?

azt hittem hogy ps3 slim szinte bulletproof

(#52) doc válasza LSL1337 (#44) üzenetére


doc
nagyúr

nem Slim PS2-m van, hanem FAT :)
azt meg irtam, hogy hasznalt jatekokat veszek, az ujak nem igazan erdekelnek
ha uj jatekokkal akarnek jatszani, tuti hogy PS3-at vennek, nem asztali gepet (ami masra ugysem lenne hasznalva a notebookok miatt, csak jatekgepnek kidobni egy konzol aranak haromszorosat meg luxus)

Xirtam
ezek szerint (ha az UT3-ban mukodik) akkor csak software-es kerdes hogy tamogatja-e az egeret vagy sem, innentol nyugodtan beletehetik barmelyik jatekba, ha akarjak (de mivel a userek nagy resze ugyis kontrollerrel hasznalja, gondolom nem veszik a faradtsagot)

ez a 80%-os hibaarany NAGYON durva, letezik erre valamilyen hivatalos statisztika?

(#53) zsigus válasza Xirtam (#49) üzenetére


zsigus
őstag

Figyelj, a régebbi PS3-ak (5+ évesek) persze, hogy elhaláloznak már, semmi sem tart örökké, ezért mostanában biztosan több PS3 hal meg, főleg ha nincs karbantartva.

Az viszont aggaszt, hogy az 1 évesek is visszamennek, mert most akarom cserélni a FAT-emet egy Slim-re. Milyen hibával mennek vissza?

[ Szerkesztve ]

(#54) fatallerror válasza zsigus (#31) üzenetére


fatallerror
addikt

költHETSZ, nem kötelező, ahogy pc-t sem kötelező évente fejleszteni, semmi sem kötelező :))

a rage az azthiszem ahol 20 gigát kell majd felpakolni és szerintem a jövőben egyre több lesz ilyen de ennyi erővel a pc-nél is csak 2 kattintás, de nem az a lényeg h yes or no hanem h időt emészt fel...
ha már a konzolba is mindig nagyobb vinyót veszel akkor az is költség :P

de olvasd el az első kommentem! :] szerintem mindegyik platform király, mindegyiknek van előnye meg hátránya és ha mindet megveszed akkor megvan oldva (csak h az anyagiaktól eltekintsünk)

szeretnék konzolt de minek, 1-2 játék miatt nem kell,a legtöbb kedvencem van pc-n is :] nekem előnyösebb 2 évente 100-150 ezret költeni pc-re mert én az ut-t nem számolva csak alkalmi játékos vagyok, évi 3-5 játék, van h hónapokig nincs semmi :N

don't tell me what i can't do!

(#55) LSL1337 válasza doc (#52) üzenetére


LSL1337
őstag

arra céloztam hogy 2008 után nem igazán jött új game PS2-re
de 2006 után is eléggé leesett a számuk

amúgy milyen 80%ról beszélsz?

(#56) zsigus válasza fatallerror (#54) üzenetére


zsigus
őstag

Azért egy alkatrészt ami a játék futását, vagy akár az elindulását is befolyásolja, ne hasonlítsunk egy opcionális kontrollerhez. :)

"de nem az a lényeg h yes or no hanem h időt emészt fel..."

Szted 1 GB telepítése mennyi időt emészt fel? :)
Még a 2,5"-es lassabb noti vinyó ellenére is gyors, kivéve ahogy mondtam egy-két játékot ami többet tesz fel, pl. GT5, de ott ki is lehet kapcsolni a telepítést, vagy a BF: BC2 1,8 GB-os patch-e, ami már valóban lassabb és időigényesebb. De ettől eltekintve idő szempontjából még mindig jobb egy konzol sztem, ha ez fontos.

#55 gre3nwar

PS2-re még most is jönnek játékok, pl. FIFA.
Bár az is igaz, hogy "normálisak" már nem, egy jó ideje.

[ Szerkesztve ]

(#57) Xirtam válasza zsigus (#53) üzenetére


Xirtam
veterán

Belső táphibával tértek vissza. Az olvasófej hiba amúgy a régi 60 és 80GB-os szériáknál volt probléma. Az új SLIM-eknél MINDIG pont 1 év után jött a táp hiba! Bekapcsolod leáll és nem kap feszültséget csak ha újra hálózat alá teszed.

Így van szoftveresen hiányoznak a gépekből X360 + PS3, az egér támogatása. Ezek az XFPS meg társai meg olyan szarok , már bocsánat. Hogy valami iszonyat. Aki megveszi ~ 10.000 ezrekért meg is érdemli, hogy ilyen hülye! Hiszen az az analog X és Y tengelyét emulálja. Persze 400-as latencyvel! :D

(#58) LackoMester


LackoMester
addikt

Köszi az írást :R .

Pár éve megadtam magam és vettem egy XBox- ot, ( bár vagy 10-12 éve már volt PS- m ) az asszony nagy- nagy örömére, persze tavaly karácsonyra Kinect-et is, van 10 -15 játékunk hozzá, én a Forza 3-at már vagy másfél éve tolom rajta, a feleségem kicsivel többet használja ( a 3 Naruto játékon kívül mást nemjátszik rajta, de azt kb. 10 végigtolta ) szóval nálunk inkább porfogó, a Kinect meg tök felesleges volt. :U
Nálam a konzol nem jött be, egyenlőre nem is fog. ;)
Persze kinek a pap, kinek a papné :B

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#59) zsigus válasza Xirtam (#57) üzenetére


zsigus
őstag

Fasza. :) Ezért kellett a forró levegőt a tápon át kifújni, a Slim-eknél.
De igazság szerint már FAT-eket sem ajánlatos használtan venni annak aki most szeretne PS3-at.
Nekem pedig lehet hogy akkor még is marad a FAT-em, ameddig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#60) doc válasza LSL1337 (#55) üzenetére


doc
nagyúr

nem allitottam hogy tomegevel jonnek az uj jatekok PS2-re, csak arrol beszeltem, hogy a konzol megjelenese utan jopar evvel kijovo uj jatekok is remekul futnak rajta, ellentetben e PC-vel, ahol kizart hogy egy 5 eves gepen barmelyik uj jatek jo menne...

a '10-bol 8' meg szerintem pont 80% :D

(#61) Xirtam válasza zsigus (#59) üzenetére


Xirtam
veterán

Én igazából ezeknek a slimesítéseknek sose értettem az értelmét.

PS2 FAT sokkal jobban bírja, volt olyan 9 éves gép amit behoztak és hibátlan. Erre a SLIM-eknél volt ami fél év után nyekerget.

PSP-nél ugyan ez.

A FAT-ekben legalább mindig van ANYAG. Hát egy Régi 60GB-os PS3-at dobálni alig bírsz van vagy 8-9KG . Míg egy új SLIM 2-3. . .

(#62) kenand


kenand
veterán

XBox 360-on még olcsóbban tudsz játszani és a gép is olcsó.
Vannak kiskapuk is. (legnagyobb ász a JTAG-olt gép, az fantasztikus)
Egy komoly hiba azért van: red ring of death, szóval a 3 piros led. Az egy nagy szívás.
Gari csak akkor van rá ha a gép érintetlen.
És nem segít a megelőzésben semmi. Overcool sem. (talán folyadékhűtés az igen)
A meghibásodott gép 90% újra -akkor már véglegesen - kimúlik.
Az új slim talán mentesebb a problémától. De az sem teljesen, ott is volt már 3 LED.

Nekem 3 gpé közül egy 3ledes lett, pedig nem volt agyonhajtva és overcool is volt benn.
És nem 2006-os modell volt, hanem 2008-as.
10 perc játék után elhalálozott teljesen váratlanul. Javítás után egy órát bírt :(
Szóval XBox nál érintetlen SLIM javasolt, az 2 évig garanciális, ha még is baj lenne.
Flash után (SLIM csak meghajtócserével okosítható) gari ugrott.

3 hónappal ezelőttig mentek a GOD és arcade játékok Flash nélkül is, de befoltozták a rést, néhány most is megy, de nagyon sokat kell kínlódni nem éri meg.

OLcsó bolt eredeti játékokkal 1500-5000Ftig ingyen postával XOX és PS3-is

www.zavvi.com
www.thehut.com

Még valami KInect sokkal jobb, mint a PS3 move, de hamar rá lehet unni a kinectre is.

(#63) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nekem nem a konzolok térnyerésével van gondom. Hanem hogy az egész játékipar el casual-osodik. Egyszerű, egyszerű, könnyű, egyszerű. Nagyjából ezzel le is lehet írni az egészet.
Tisztelet a kivételnek. De manapság már nincs meg az a kihívás, mert a buta amerikai Pistike nem érti meg.

Példának ott van mondjuk a Gothic4 siralmas, vagy a Fable3 az egy vicc. Remélem a Skyrim az odateszi magát majd. Mert már nagyon hiányzik egy vérbeli RPG. De ha az nem akkor majd a Risen2 na abban tuti nem kell csalódni:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#64) kenand válasza zsigus (#47) üzenetére


kenand
veterán

Azért jóval ritkább.

Tény 3 led után érdemes szétszedni a DVD-t tápot, dobozt eladni, az alaplap meg kuka.

A fentebb belinkel 2 shopot érdemes nézegetni, a magyar árak 1/2 ért 1/3-áért lehet vásárolni

[ Szerkesztve ]

(#65) zsigus válasza Xirtam (#61) üzenetére


zsigus
őstag

A Slim-eknek a gyártási költségek lefaragásában van szerepe, ha emlékszel amikor megjelent a PS3 Slim volt egy árcsökkentés is, mert olcsóbb előállítani (a CPU-GPU 40-45nm-en készül, a legelső modellnél pedig 90nm-es volt). Ha kevesebbet fogyaszt, kisebb hűtés kell, és kisebb-olcsóbb táp, fejlődött a Blu-Ray, abból is egy költséghatékonyabb változat került a Slim-ekbe (ha jól tudom olcsóbb is a csere), és így már eljutottunk odáig, hogy a gyártási költségek negyedét lefaragták, a ház is olcsóbb anyagokból készül és kisebb is stb.

Szóval van értelme, az más kérdés, hogy ki hogyan áll hozzá az "olcsósított" modellhez, pedig ha megjelenik a Slim már sajnos csak azt lehet kapni.

(#66) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Jó írás, nagy részben egyet értek veled de.
Én nagyon sokat szívtam a PC-vel. Nem is igazából az ár érdekel, mert megveszel egy komplett felső-közép gépet, addig PS3 + TV ugyan ott vagy, szóval lényegtelen, de ami igazán át lendített egy másik világba engem, az az volt, hogy PS3-nál fogod beteszed a játékot, és megy. Ez számomra még mindig hihetetlen. :DDD
Akkor a másik meg, hogy a játékélményt elfelejtetted a cikkből, PS3 mögött egy olyan rendszer áll (PSN), amit soha nem kapsz meg PC-n.
A másik fontos érv számomra, hogy egy konzolt megveszel 5-6 évre, addig a PC-t folyton bütykölnöd kell, és lehet nem marad pénzed eredeti játékra. :U
Grafika meg szubjektív szerintem. Nekem pl.: tökéletesen elég amit a PS3 nyújt, igaz egy-két játéknál bosszantó, hogy az élek elég fosúl néznek ki, de szemet hunyok mellette, főleg azért is, mert PS3-nál szerintem sokkal jobb a játékélmény úgy összességében. :)

(#67) zsigus : egyelőre nincs szállítási költség. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS4

(#67) zsigus válasza kenand (#62) üzenetére


zsigus
őstag

A zavvi-ról már hallottam egy párszor, és leginkább pozitív véleményeket, de még nem mertem ott vásárolni. Mennyi lehet a szállítási költség, mindennel együtt? Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#68) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Érdekes írás volt. Nekem pár olyan cím van, ami miatt konzolra váltanék, nevezetesen a GT5/Forza 4, Red Dead Redemption, Uncharted, God of War/Halo, Heavy Rain, Mortal Kombat 4.

De ha belegondolok, mennyibe fájna a váltás, azt a pénzt inkább egy Club Sport pedálszettre és egy nagyobb monitorra költeném, esetleg egy GTX 560 Ti-re :DDD

Ráadásul még mindig vannak PC címek, amik miatt megéri maradni.

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#69) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Nos... Végigolvastam én is, és pár dologgal egyet is értek. Sőt nekem is van konzolom. (PSP + X360)
De én PC párti maradtam... A kontroller dolog az egy történet, vagy megszokja valaki, vagy nem... Viszont írtátok többen hogy a konzolt nem kell fejleszteni, pénzt költeni rá... Ez igaz. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy tudok pénzt szánni a gép fejlesztésére, és nem érzem kidobott pénznek. Egy erős VGA+proci nem pénz kidobás számomra, mivel ezáltal nő a játékélmény... Nekem a konzol grafikája csúnya... Recés, néha elnagyolt, néha be-be röccen, ami egy tizennezer forintos játék megvásárlása után, olyan, mintha vörösen izzó késsel simogatnák a tarkómat. Ezzel szemben a PC-re költött pénzt nem sajnálom, mert úgy és olyan részletességgel fut a játék, ahogy kell... Szerintem egy konzol soha nem fogja azt a játékélményt nyújtani, mint egy jól megtervezett és megépített PC. Aki azt mondja, hogy ez másként van, az még nem játszott egy felső-közép/high end PC-n.

[ Szerkesztve ]

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#70) tabu3x


tabu3x
tag

No, hát szerintem azért sántít kicsit az összehasonlítás, mert rengeteg konzol exkluzív cím említésre sem került, azaz csak ps-re és xbox-ra megjelent gammákra gondolok.
És a party gémek? A pc-s játék még akkor is monogám, ha az ember multizik. A konzol ezzel szemben valódi társasjáték, gondolok itt a Kinectre vagy a Move-ra, vagy bármilyen táncolós, zenélős gémre.
Az pedig, hogy ezek nem AAA kat címek, erősen szubjektív. Már önmagában az is vita tárgya lehetne, h mi számít egyáltalán annak.
Visszatétve, ok, pc-n is van olyan kat. (pl rts), ami konzolon nemigazán van jelen, de a játékfelhozatalt, single és közösségi játékélményt is figyelembe véve összességében azt lehet mondani, a sötét oldal sokkal erősebb.
Aztán, bár említésre került pl a blue ray lejátszási képesség, azért ennél jóval többről van szó. Szerintem egy konzol egy bivalyerős médiacenter is egyben, mind fénykép, mind zene, mind pedig film lejátszási képességeit figyelembe véve. Az, hogy az mkv-t nem kezeli, konkrétan leszarom. Egyrészt azért nem töltögetek le napokon át 10-15 gb-os filmeket, mert hiába full hd a felbontása, ha video bitrátája fele az eredetinek, a hangsáv pedig sokszor sztereó, vagy dts, akkor az is tömörített. Másrészt, ha mégis letölteteném, akkor az mkv konténert kb két perc alatt kicserélném mp4 konténerre (figyelem, ez nem konvertálás!), nagy kaland.
Egyébként, sem a Sony, sem az MS nem csak játékgépként tekint a konzoljára, hanem mint egy szórakoztató platformra, a marketingjük is ennek megfelelő. És igazuk is van, hardveresen és szoftveresen ott vannak a szeren, a legújabb zene és video szolgáltatások mind elérhetők egy konzolról, mindezt a nappaliban a fotölyben, nem a kisszobában az asztal mögött görnyedve.
Tulajdonképpen, egy konzol olyan valamivé vált, amivel lehet játszani is.
Megveszed, hazaviszed, kicsomagolod, rádugod a TV-re, rádugod az erősítőre és már be is kapcsolhatod, azonnal nézheted a full hd-t (ne adj isten 3d-t), és hallgathatod mindezt akár true hd-ben is.

De senki ne gondolja, hogy nem vagyok tisztában azzal, hogy a pc-n megfelelő konfig birtokában szebb a graf. (bár itt is tudok ellenpéldát: még egyetlen játékban sem láttam olyan in game effektorgiát, mint a killzone 3-ban), vagy hogy az egér + bill egyes esetekben komfortosabb, vagy hogy vannak olyan dolgok (elektronikus iratkezelés, levelezés, képszerkesztés, stb) ami egy home usernek is nélkülözhetetlen.

Tőlönk nyugatabbra célszerszámokat használnak: munkára pc/de inkább már noti, otthonra noti, játékra konzol. Csak máshol van az, hogy kell egy kombinált fogó (pc), ami mindenre jó, de legfőképpen kombináltat fogni:-)

ja, és ha egyszer időmilliomos leszek, akkor biztosan lesz egy pc-m is rep. szimulátor építés céljára.

(#71) kenand


kenand
veterán

Aki szereti a stratégiai játékokat, felejtse el a konzolokat, egyszerűen nincs rá jó stratégia.
Vagy extrém ritkán
XBOX-ra a Battle for Middle Earth volt az utolsó, de a folytatás már meg sem jelent
(meg a Halo wars, tény az Xbox-ra van csak )

Pc-n imádunk a fiúkkal 3-man tolni együtt, egymás ellen vagy a gép ellen
pl Battle for middle earth 3-an 3 extrém gép ellenfél ellen

Tény hogy a Halo wars-sal is toltuk NET kábellel összekötve 2 Xboxot)

Vs

Tény Guitar Hero konzolon az igazi csak :)
2 gitár 1 dob és egy énekes

[ Szerkesztve ]

(#72) mrhitoshi válasza B4nd1t4 (#69) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Recés, néha elnagyolt, néha be-be röccen, ami egy tizennezer forintos játék megvásárlása után, olyan, mintha vörösen izzó késsel simogatnák a tarkómat.

Akkor ne is beszéljünk a nagy PC only kiadóról a Crytek-ről. Amit leműveltek a Crysis 2-vel az tragédia. Számomra ez volt az utolsó szeg a koporsóban. Egy nagyon jó cikk erről. :K

PS4

(#73) B4nd1t4 válasza mrhitoshi (#72) üzenetére


B4nd1t4
tag

Én ezt a hibát nem tapasztaltam, maradjunk ennyiben...
De ha már itt tartunk, akkor ez 1 játék... Konzolon azért más a helyzet..

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#74) LackoMester válasza mrhitoshi (#66) üzenetére


LackoMester
addikt

Nem kötözködés képpen, 1-2 gondolat...
én személy szerint szeretem bütykülni a PCimet, másik, tudtommal a PS3 -nál is egyre több olyan gém van ami telelepítést igényel mint a PC-nél, szóval sok esetben PC-nél még a játék lemezt sem kell és megy...
Persze PC-vel lehet szívni, ami elromolhat el is romlik ( megesett persze velem is ), de általában az szív vele aki nem ért hozzá, igen a konzol az egyszerűbb megoldás, már akinek....
A PSN nem ismerem, elhiszem, h. jó meg minden, de nekem jó a Steam is.... :B

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#75) kenand válasza zsigus (#67) üzenetére


kenand
veterán

Szállítás a zavvviról és a thehutról teljesen ingyenes!!!!!!!!!!
kredit kártyával-vagy ha javasolhatom paypallal fizess.
Én 10-15x rendeltem egy héten belül 90%-ban megérkezik ha van raktáron (ha nincs írja kb mikor várható)

Íron néhány példát mit mennyiért vettem postával együtt (új játékok) (Zavvi vagy Thehut)
A kettő egy cég még is valami itt valami ott olcsóbb...

XBOX 360-ra:

Masseffect 2: 7 Font (310-el szorozd)
Halo wars 7 Font
Halo 3: 5 Font
Halo Reach 13 Font
Halo ODST 7 Font
Guitar Hero III 5 Font
Band Hero 5 Font (házi bulira tökéletes)
Gear of Wars 1. 7 Font
Lost Planet 5 Font
Dragon Age I 6 Font (összes DLC DRM free azaz ingyen feltolható , felesleges hozzá megvenni)

(#76) Youri


Youri
veterán

Sosem fogom a kiadókat megérteni. PC-n tűzzel vassal küzdenek a használt játékok ellen, míg konzolon nincs semmi hátráltatás

RTX ON

(#77) zsigus válasza kenand (#75) üzenetére


zsigus
őstag

Köszi szépen, hamarosan kipróbálom. :)

(#78) mrhitoshi válasza B4nd1t4 (#73) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Amik a cikkben voltak nem Bugok hanem feature-ök. ;] Mindegy, nekem sokat jelentett a Crysis és sokat vártam a 2-től, és ez elég fájó pont volt nekem. :O

(#74) LackoMester : sok minden szubjektív, amivel nem lehet vitatkozni. Nekem nagyon tetszik a PSN. Használtam Steam-et is (Cod 6-7), de nálam nem volt meg az az érzés, mint a PSN-nél. :)

[ Szerkesztve ]

PS4

(#79) Zeratul válasza tabu3x (#70) üzenetére


Zeratul
addikt

Médialejátszásban nem vagyok biztos hogy jobb a konzol, MKVt PC biztosan le tudsz játszani akárhogy is volt kódolva mert csak szoftver kérdése, míg konzolon ha gyárilag nem támogatott akkor bukta.

(#80) nofi válasza Youri (#76) üzenetére


nofi
őstag

Miért ne lenne. Egyre több játékkal érkezik egyszer felhasználható kód amivel fontos tartalmakat érhetsz el, szerencsére sokszor csak egy-egy küldetésről van szó. Vannak keményebb húzások, pl. EA -nél a multi eléréséhez már külön kód van, tehát ha eladod akkor az újdonsült tulaj külön veheti meg marketről a multihoz szükséges hozzáférést.

Xbox GT: nozsolt

(#81) fatallerror válasza tabu3x (#70) üzenetére


fatallerror
addikt

most felsoroltál 1 csomó olyan dolgot amit a konzol vett át a pc-től ill a pc is tudja :B szóval a pc is lehet "médiacenter" és az is... ja és blu-ray :P

kinect lesz pc-n is és nem konzolon kell bulizni hanem valódi partyn :P és majd a kinect is unalmas lesz 1 idő után elhiheted...
feleslegesen bizonygatod h a konzol az jobb, nem jobb csak szimplán az IS jó

am a gt 5re én is bukom de pc-n meg ott vannak a szimulátorok és ha ügyes vagy még pénzt is hozhat a konyhára : P

don't tell me what i can't do!

(#82) kenand válasza Zeratul (#79) üzenetére


kenand
veterán

Média lejátszásra HDD palyert kell venni 15 30E Ft-ért Kicsi és csendes, olcsó, keveset fogyaszt. Konzol is felejtős. PC meg erre felesleges

Okosítva még torrentel is elbánik...

Konzolon relatíve olcsón lehet jójátékokkal jásztani
(pl Használt XBOX 25 000-35000 Ft okosítva + 15 000 FT egy használt LCD monitor)
Pl még egy újabb drága PC helyett egy vidéki házikóba tökéletes...

[ Szerkesztve ]

(#83) nofi válasza fatallerror (#81) üzenetére


nofi
őstag

am a gt 5re én is bukom de pc-n meg ott vannak a szimulátorok és ha ügyes vagy még pénzt is hozhat a konyhára : P

Erre hozzád hasonlóan csak azt tudom mondani, hogy valódi munkával kell pénzt keresni, nem videójátékkal ;]

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#84) Zeratul válasza kenand (#82) üzenetére


Zeratul
addikt

HDD playeren sincs olyan szinten támogatva a MKV mint pl.: amit a ingyenes PC szoftver tud.

(#85) kenand válasza Zeratul (#84) üzenetére


kenand
veterán

És minek kell a jobb támogatás?

Ha okosan készíted az MKV-t megy HDD playeren. (nem kell a legújabb mkv-t használni a muxoláshoz, vagy nem kell tömöríteni a headert)
Nézd meg az összes 4kids release HD rajzfilmet azok mind jól mennek HDD playeren

(pl Clone Wars 1080p és 720p, magyar/angol szinkron és felirat )

[ Szerkesztve ]

(#86) geezer válasza doc (#1) üzenetére


geezer
aktív tag

Ezzel abszolút nem értek egyet.

Az én PC-m most lesz 2 éves, és megvétele idején sem volt csúcskonfig, inkább nagyon jó ár-érték arányú.
Azóta egyedül videókarit cseréltem, használtan. Egy 4890-es Radeon, 1GB RAM-mal, mellé egy sima kétmagos, már öregecske e5200-as Intel proci, 3.3GHz-re húzva. Ja, igen, egyszer bővítettem a 2GB RAM-ot 4-re.

Namármost.
Amióta megvan a gép, FullHD-ban játszom rajta.
Még ma is.
És azt kell mondjam, hogy a mai legújabb címek közül néhánytól eltekintve, mind abszolút játszható volt 1080p-ben. Oké, GTA4 sok neki, 4magos CPU kéne. És van pár másik gém. De szinte minden megy rajta a legújabb, HW zabáló játékokon kívül.
És ez egy 2 éves gép, akkori áron 120ezer körül volt. Összesen lehetett az upgrade-del együtt 130 akkor.

Nem érzem át, hogy már másodszor kellett volna cserélnem a teljes rendszert.
PC megszállottaknak persze, de aki simán csak játszani akar, és egy stabil, gyors rendszert, oda teljesen felesleges évente újítgatni.

Szóval ezt nem érzem át.
Persze ez nem a konzolt gyengíti, hanem a PC-t dícséri.

(#87) kenand válasza geezer (#86) üzenetére


kenand
veterán

Egy 4890-es kártya önmagában többe kerül, mint egy konzol...még használtan is

Szerintem mindkettőt érdemes tartani :)

[ Szerkesztve ]

(#88) BloodyEddie válasza doc (#1) üzenetére


BloodyEddie
őstag

PC-t lehet upgradelni, nem kötelező.

A Heavy Rain és az Uncharted 2 miatt tényleg megérné egy PS3 :) Move-ról tapasztalatok valaki?

(#89) fatallerror válasza nofi (#83) üzenetére


fatallerror
addikt

akkor nézd szórakozás szempontjából :P

jön az iracing 2.0, egész szép és szimulátor szóval a fizikával nagy gond nem lehet : P
[link]

erre tudom h azt fogod írni h vezess a valóságban :D ha fizetsz nekem pl 1 maseratit akkor örömmel ;]

don't tell me what i can't do!

(#90) doc válasza geezer (#86) üzenetére


doc
nagyúr

az lehet hogy nem ertesz egyet, de pont most igazoltad amit irtam :D
vettel uj videokartyat, az uj jatekok kozul igy sem megy mindegyik, ahhoz uj proci kell, stb
pontosan errol beszeltem :DDD
es ez csak egy 2 eves gep, szerinted mi fog ebbol maradni ujabb 2-3 ev mulva, ha az akkor uj cuccokkal akarsz jatszani?

(#91) doc válasza BloodyEddie (#88) üzenetére


doc
nagyúr

ha a legujabb PC-s jatekokkal akarsz jatszani, akkor igenis KOTELEZO upgrade-elni, egy top jatekos configuracio elettartama sokkal rovidebb mint egy-egy konzole, ami emellett meg boven olcsobb is

(#92) nofi válasza fatallerror (#89) üzenetére


nofi
őstag

Nem trollkodok csak megtetszett ez a szösszeneted: "nem konzolon kell bulizni hanem valódi partyn" :P

Hihetetlen érvek-ellenérvek vannak... Este felrakom vaterára a boxom meg a notebookom, mert képtelenség eldönteni melyik a jobb ;]

Xbox GT: nozsolt

(#93) fatallerror válasza nofi (#92) üzenetére


fatallerror
addikt

jóvanna :Đ
de szinte mindig odabiggyesztem h a konzol is jóóóó :P

don't tell me what i can't do!

(#94) Zeratul válasza doc (#90) üzenetére


Zeratul
addikt

Viszont az előző generáció játékaival is tudsz PCn játszani, míg konzolnál ez nem egyértelmű. Új játékok: krájsisz2nél elég csúnya turpisság derült ki, direkte úgy írták meg hogy a csúcs VGA alatt is halódjon DX11ben. Tegnap lehúztam steamen a WH40K SpaceMarine Demo-t, tökéletesen fut a 3 éves konfigomon.

PC sok mindent meg lehet csinálni ha akarják, a konzolon meg csak azt amit a gyártó akar, ez itt a nagy különbség.

(#95) Zeratul válasza doc (#91) üzenetére


Zeratul
addikt

MAX FPSnél, de akkor is csak vérpistikéknek.

(#96) LSL1337


LSL1337
őstag

Jópár kommenttel lejebb valaki felhozta a PSN-t, és hogy nincs párja PCn

hát PSN a trioból leggyengébb (LIVE STEAM PSN)

Amivé a Steam kinőtte magát az elmúlt 2 évben, az kb egy konzol szintű kényelem PC grafikával
DRM, telepítés, mentések, profil, achievment, community, voice chat, friends list etc, ezeket mind királyul implementálták, és az árak VERHETETLENEK, amilyen durva akciók vannak, annyk egy konzol sem juthat a közelébe sem

valaki más még a médialejátszásról is írt

mkv-t hiába teszed át mp4 konténerbe, attól a PS3 nem bírja dekódolni
csak mert fele akkora a bitrátája, attól a fejletebb kódeknek köszönhetően szinte 1:1 tudja a BR minőséget ha ért hozzá az encoder.
a PC nem mindenkinek ugyan azt jelenti
van akinek egy 15"os lassúcska noti felett görnyedést ahol a kis laptop egérrel próbál játszogatni, és a konzol meg a 42"-es plazmán ágyból játszogatni. így nyílván én is konzolt választanék.
de egy 4 magos SSD PC Steam-el, hát ezt nehezen vered le

a médialejátszásban meg aztán tényleg nem tudod a PCt megverni, mert az MINDENt lejátszik, neked csak rá kell tenned a TV-t, ha ez nem sikerül, akk nem a HW-re kell fogni.

de még mindig az áraknál tartunk

cikkben is leírtam:
PC drágább, de kevesebbel mint első nekifutásra gondolnád
az olcsóbb konzollal nem ugyan azt kapod, szóval kár ezen vitázni.
mind2vel vannak kompromisszumok, neked melyik jön be, ennyi

kicsit eltérő játékfelhozatal, minden platformra vannak exklúzívok, én elmondtm PC-s szemmel a véleményem az általam kipróbált PS3 játékokról

Jah és Kinect meg MOVE, hát próbáltam őket, de szerintem szar, bár technikailag a kinect szerintem szórakozásra jobb
VISZONT szvsz abszolút nem én vagyok a célcsoport, hanem a wii vásárló, meg a feleség, szóval nem azok akik ezt az oldalt olvassák:)
1 éve sincs piacon, még nem jött el a nekem való játék, bár nehezen tudom elképzelni hogy valamelyik motion cuccra valaha is kijön olyan

[ Szerkesztve ]

(#97) Huma válasza doc (#90) üzenetére


Huma
addikt

Egy középkategóriás PC-vel 4 évig simán lehet játszani ha nem erőlteted a Full HD-t ill a max beállításokat. Aki évente cseréli ill fejlesztgeti a gépét az azért teszi, hogy maxon fussanak a játékok.

Magyarán egy PC pont ugyanolyan időtálló mint egy konzol. (kivéve ha épp valami nagyobb technikai ugrás történik amit a játékgyártók ki is használnak)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#98) Zeratul válasza LSL1337 (#96) üzenetére


Zeratul
addikt

Mennyit is áll a PSN az utóbbi időben, meg hogy kezelték a szenzitív személyes adatokat? Steam-en nem nagyon hallottunk ilyet.

(#99) LSL1337 válasza Zeratul (#98) üzenetére


LSL1337
őstag

1 hónap, cserébe kaptál 2 ingyen játékot, amik elég korrektek
csak mert a többivel nem volt ilyen probléma, az nem azt jelenti hogy nem is lesz, de persze nyílván elég nagy hiányosság volt ez a Sony részéről, meg is fizették az árát

(#100) BloodyEddie válasza doc (#91) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Elnézést kérek, akkor biztosan káprázik a szemem, ahogy a több éves gépemen is játszhatóak a játékok.

Nem arról beszélek, hogy mindig mindent maxon lehet játszani, hanem mindig mindent normális sebességgel, normális grafikával lehet játszani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.