Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zsigus válasza Huma (#97) üzenetére


zsigus
őstag

"Magyarán egy PC pont ugyanolyan időtálló mint egy konzol. (kivéve ha épp valami nagyobb technikai ugrás történik amit a játékgyártók ki is használnak)"

Csak épp akkor van nagy ugrás amikor jönnek az új konzolok.
Ha az általad említett PC 4 évét és a PS-ek 6 évét vesszük alapul akkor egy konzol élettartama alatt két PC, plusz akkor is amikor jönnek az új konzolok. Ha a te érvelésedből indulok ki.

Szerk.: De itt megint mondhatnám, hogy a PS2 és PS3 megjelenése között telt el 6 év, és a PS2-höz is volt a PS3 megjelenése után is +2 év támogatás, vagyis így már összesen 8 év a támogatás. (játékok, frissítések etc.).

[ Szerkesztve ]

(#102) mrhitoshi válasza LSL1337 (#96) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Én használtam elég sokáig Steam-et és csak a baj volt vele, ráadásul még lassú is. :)

[ Szerkesztve ]

PS4

(#103) Zeratul válasza LSL1337 (#99) üzenetére


Zeratul
addikt

Akinek a bankszámlaszámával visszaéltek annak aligha volt korrekt kárpótlás a 2 ingyen játék.

(#104) doc válasza Huma (#97) üzenetére


doc
nagyúr

4 evig? :F
tehat azt mondod, hogy mondjuk egy 4 evvel ezelott kimondottan erosnek szamito 8800GT videokartyan a ma megjeleno jatekok tokeletesen futnak, sot, a 2 ev mulva megjelenok is?
(raadasul egy akkori, ujan, 8800GT-vel vasarolt PC vagy haromszorosaba kerult mint egy konzol...)

[ Szerkesztve ]

(#105) zsigus válasza Zeratul (#103) üzenetére


zsigus
őstag

Tudsz konkrétan példát mondani erre? Mert én nem hallottam ilyet, csak csoportos perekről, amik az adatkezelést érintették, de konkrétan nem éltek vissza senkinek az adataival, legalábbis nem derült ki, és ha valóban visszaéltek volna vele tuti kiderül.

Az kamu volt, hogy a biztonsági kódokat is megszerezték (én akkor is mondtam, és a Sony az összes nyilatkozatban is azt mondta, hogy ez nem lehetséges), a kártyaszámokat pedig a hajukra kenhetik, ha egyáltalán meg tudták szerezni őket, és a titkosítását is feltörték.

(#106) tabu3x válasza Zeratul (#79) üzenetére


tabu3x
tag

Ok, ki lehet ragadni az MKV-t, de azon kívül is van olyan formátum, amit nem kezelnek a konzolok, vagy ahogy írtad, az sem mindegy, hogyan van kódolva. Természetesen ezen a téren a pc mindent kezel, ha ügyesen barkácsolsz.
PC-ről egyébként lehet streamelni ps3-ra, ha elég széles az otthoni LAN/WLAN, és akkor végül is tök mindegy, milyen a letöltött film formátutama (bár ez nyilván nem jó megoldás, minek két gépet is bekapcsolni...).
Igazából az a kérdés szerintem, h milyen forrásból származik az anyag, és hogy mit néz az ember.
Én pl a családi videókat nézem, pontosabban az egész család nézi a konzolon, vagy előzeteseket, azaz olyan dolgokat, amiket vagy én állítok elő, vagy psn-ről letölthetők.
Letöltött mpeg, avi szintén megy.
Vagy korongot teszek még be.
Igazából még nem futottam bele olyanba, hogy vmit nem tudtam volna megnézni...

(#107) tabu3x válasza fatallerror (#81) üzenetére


tabu3x
tag

Szerinted, azok, akik a kinect előtt ugrálnak, tán virtuálisak?:-)
Ők hús-vér emberek, ember:-)
Innentől pedig valódi a party:-)
És, igen, kiemeltem, hogy szerintem miben jobb a konzol, de a pc-t is elismerem. Próbáltam tárgyilagos is maradni, tán nem sikerült volna?:-)

(#108) Huma válasza zsigus (#101) üzenetére


Huma
addikt

A 4 évet csak úgy saccoltam. Játszottam már a 6 éves gépemen is új játékokat, csak előfordult, hogy akadtak ill el sem indultak mert pl a videokártyám nem támogatta azt a shader model-t amit a játék megkövetelt. Ugye minél öregebb a PC annál több játék akad rajta és annál lejjebb kell venni a grafikai beállításokat, hogy játszható maradjon.

De a lényeg az, hogy nem kell évente lecserélni a gépet. Legyen mondjuk 3 év és 150e.
150e-ből simán kihozható egy olyan PC amin néhány kivételtől eltekintve maxon elfut minden játék és még 3 év múlva is képes kb minden játékot kiszolgálni ha lejjebb vesszük a beállításokat.

doc:
"tehat azt mondod, hogy mondjuk egy 4 evvel ezelott kimondottan erosnek szamito 8800GT videokartyan a ma megjeleno jatekok tokeletesen futnak, sot, a 2 ev mulva megjelenok is?"

Ez egy eléggé sarkított példa a részedről. Amikor a 8800GT megjelent akkor jóideig nem volt ellenfele ezért megtehették, hogy kétszeres árat kérjenek érte.
Nem mellesleg ha megnézed a mai helyzetet akkor láthatod, hogy manapság sokkal olcsóbban lehet jó videokártyához jutni.
Egy 5770 pl két éves kártya, kb 30e újonnan és minden elmegy rajta. Használtan 22e-ért is megkaphatod.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#109) LSL1337


LSL1337
őstag

lehet streamelni ps3-ra, de nem videot streameled, hanem a file-t

szóval a ps3nak attól még dekódolnia kell a cuccot (WMVHD, XVID) amik nekem mentek

8800GTvel biztos vagyok benne hogy 720p-ben 2xAA-val elmegy az assasin's creed 3, és xbox is ennyit tud

de emberek, szálljunk már le az árról

DRÁGÁBB, és JOBB is, mi ezen a meglepő
többet fizetsz valamiért és jobbat kapsz? wow, someone call CNN

én nem halottam esetről hogy valakinek pénz repült volna el a kártyájáról, de ha meg is történt akkor is is csak pár ember (értsd 10-20) a 20M-ból

Steam-el milyen gondjaid voltak?

(#110) Tibor92


Tibor92
tag

Jajjjj... mindjárt KONZOL vs. PC háború :B :B

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#111) Zeratul válasza doc (#104) üzenetére


Zeratul
addikt

Utána egy évvel a 4xxx sorozattal jól letörte a VGA árakat az AMD. A PC viszont sokkal szélesebb a játékféleségek kínálata mint konzolon, a konzolnál hozzá vagy kötve a gyártó megkötéseihez, míg PCn nem. Az hogy a PC univerzális, a konzol célgép. Ha konzol veszel mellé egy tabletet netezni, meg dolgozni egy notit akkor hol is tartunk árban?

(#112) zsigus válasza Huma (#108) üzenetére


zsigus
őstag

Na látod ezt mondta itt mindenki, hogy emiatt drágább a PC.
Ha ismételten 6 évet veszünk alapul egy konzolnál, akkor a két PC megvásárlása esetén 300e Ft-ot költesz, egy konzol pedig a megjelenés utáni évében már 100e alatt van általában.

#106 tabu3x

Én az mkv-n kívül nem igazán tudok olyat mondani így hirtelen amit nem visz a PS3, de akinek ennyi nem elég...

- DVD Videó
- Blu-Ray Disc Videó (3D is)
- Memory Stick Video Format
- MP4 file format (H.264/MPEG-4 AVC High Profile (AAC LC)
- MPEG-1 (MPEG Audio Layer 2)
- MPEG-2 PS (MPEG2 Audio Layer 2, AAC LC, AC3(Dolby Digital), LPCM)
- MPEG-2 TS
- AVI
- AVCHD (.m2ts / .mts)
- DivX
- WMV

...az építsen egy HTPC-t.

#111 Zeratul

Aki vesz egy konzolt annak tíltva van, hogy legyen otthon PC-je? Mert sztem mindenkinek van PC-je akinek konzolja is. Legalábbis a többségnek mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#113) tabu3x válasza LSL1337 (#96) üzenetére


tabu3x
tag

csak kettő ütős cím kapásból move-ra: socom, kz3

(#114) Zeratul válasza zsigus (#112) üzenetére


Zeratul
addikt

Elég nehezen neteznének a konzolosok PC nélkül.

(#115) Löncsi


Löncsi
őstag

és nem veszik el a mentésem, mert újratettem a rendszert -> Steam cloud.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#116) Huma válasza LSL1337 (#109) üzenetére


Huma
addikt

Én csak azt akartam kihozni ebből az egészből, hogy a PC nem feltétlenül drágább mint a konzol. Ha valaki konzol szintű graffal akar játszani akkor biztos hogy nem.

Vannak olyanok akik mindent maximumra akarnak állítani. Na, nekik tényleg költeniük kell a pénzt, hogy szinten tudják tartani a gépet.

Valahogy az ilyen konzol vs. PC vitában mindig az utóbbi csoportot emlegetik a konzolosok holott a számuk elenyésző az első csoporthoz képest.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#117) tabu3x válasza LSL1337 (#109) üzenetére


tabu3x
tag

pedig a videót streamelheted és nem fájlt. én néztem már egyszer-kétszer mkv-t így, de nem jellemző, mert ahogy írtam, a letölthető mkv nem elég jó minőségű (a fele bitráta erre értendő), másrészt az otthoni wlan karcsú volt még két éve ehhez, azóta nem is érdekelt igazán a dolog

(#118) doc válasza Zeratul (#111) üzenetére


doc
nagyúr

na varj. nem arrol volt szo, hogy mi a jobb szamitogep, a PC vagy a konzol, hanem hogy melyik jobb valasztas JATSZANI
A PC viszont sokkal szélesebb a játékféleségek kínálata mint konzolon
ez abszolut igy van, FPS-t vagy RTS-t (tehat egeret aktivan igenylo jatekot) en sem jatszanek konzolon, ezert kisebb is beloluk a valasztek (bar azert mostanaban, foleg a Live/PSN terjedesevel azert csokken a kulonbseg, pl. sok casual jatek jelenik meg konzolra is)

Ha konzol veszel mellé egy tabletet netezni, meg dolgozni egy notit akkor hol is tartunk árban?
es ez most hogy jon ide? :F

(#119) zsigus válasza Zeratul (#114) üzenetére


zsigus
őstag

Akkor miért írsz olyat, hogy kell egy tablet is a konzol mellé?

Igen, TV-n sz*r netezni, de ettől még sok minden másra jó egy konzol, ugyanúgy ahogy egy PC is. Felesleges erről vitatkozni, a konzolokat egyébként is játékra tervezik az, hogy mást is tudnak extra, de ettől még ezek is multifunkciós eszközök.

Ha a játékok felől közelítjük meg a dolgokat, (konzol-PC témában nem is lehet másfelől), akkor pedig ismét oda lyukadunk ki, hogy egy PC-t összerakhatsz 60-70e Ft-ból is, netezésre, videókra stb. (amit aztán addig használhatsz ameddig valami meg nem adja magát, és nem kell rákölteni, csak esetleg ha a tárhely kevés), de a játékos gépekre minimum a kétszeresét KELL költeni, méghozzá sűrűbben mint egy konzol esetében.

Nem akarok konzol vs. PC vitát kirobbantani, csak a véleményemet írom le.

[ Szerkesztve ]

(#120) tabu3x válasza Zeratul (#111) üzenetére


tabu3x
tag

nem akarok beleszólni, de errefelé tartunk. értem ezalatt a célgépeket. ahogy nő kommunikációs/szórakoztató eszközök felhasználói tábora, úgy nő az igény az egyszerűségre, jobban mondva az egyszerűen kezelhetőségre. ezt jelenleg a célgépek biztosítják.
nincs is ezzel semmi baj, csak az embernek x évente nem egy dolgot kell lecserélnie, hanem x-et.
a pc-t nem lehetett bevágni a táskába, hát jöttek a laptopok. most épp a táblagépeknél tartunk.
idővel nyilván konvergálni fog a dolog, egy tábla méretű gép lesz olyan bika, mint most xeon procis szerver, és lesz hozzá bil. is, mint asus transfomerhez. lehet majd legózni is, csak épp a perifériák be lesznek csomagolva.
és akkor majd mindenki boldog lesz:-)

(#121) Zeratul válasza tabu3x (#120) üzenetére


Zeratul
addikt

Amit meglebegtetett az AMD a nextgen Xboxszal és az FSAval kapcsolatban valóban erre felé halad a fejlődés, és egyre több a slim és monitorba integrált PC, ahol már legózás is lehetetlenné válik, ami inkább hasonlít egy konzolhoz, de amíg a gyártó által nincs lekorlátozva hogy mi futhat és mi nem, amíg vannak nyilvánosan hozzáférhető SDK-k, addig előnyben lesz a konzollal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#122) LSL1337 válasza tabu3x (#113) üzenetére


LSL1337
őstag

és mit ad hozzá a MOVE?
kb semmit, csak azért tették bele mert Sony saját stúdiói csinálták AKA exklúzívok

kb ennyit ér mint a kinect a forza-ban

Huma, értem, én is ezt mondtamű

az mkv-nak hol fele a BR minősége?
szted a bitrátával egyenes arányban csökken a minőség?

amúgy ha PSen mkv-t játszottál le, akkor az max úgy streamel a PCd hogy a dekódolt cuccot küldi át a PSnek, és ott a minőségromlás sztem

én DLNA-ra gondotlam, hogy pl WMP-el megosztott fileokat elérem hálón keresztül

[ Szerkesztve ]

(#123) zsigus válasza LSL1337 (#122) üzenetére


zsigus
őstag

KZ3 + Sharpshooter + Move

Azért így nem éppen olyan játékélményben mint kontrollerrel, bár ezt is szokni kell, és aláírom, hogy nem jön be mindenkinek.

(#124) Cyberpunk válasza zsigus (#123) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elég idétlenül néz ki azzal a világító izével a végén ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#125) zsigus válasza Cyberpunk (#124) üzenetére


zsigus
őstag

Egyelőre én is elég furcsának találom, és nem igazán szeretnék egy műanyag játékfegyverrel hadonászni a TV előtt, de szívesen kipróbálnám, nem lehet rossz. :)

(#126) Cyberpunk válasza zsigus (#125) üzenetére


Cyberpunk
félisten

TV? Én inkább a 92"-os vetítő vásznam előtt ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#127) Huma válasza Cyberpunk (#124) üzenetére


Huma
addikt

Ja. Mintha Rudolf a rénszarvassal akarnék lövöldözni. :D
Mindenesetre szerintem jó cucc... lesz, ha leszedik azt az idétlen vackot az elejéről.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#128) zsigus válasza Cyberpunk (#126) üzenetére


zsigus
őstag

Nem szóltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#129) TPeti


TPeti
tag

Üdv Mindenkinek !

Minden tiszteletem a szerzőé, hogy kiállt a színre a véleményével.

Nekem van mindhárom. PC, PS3, Xbox360 + kinect. Olyan kezdetekben PC-s emberke vagyok aki 1-1,5 éve vett konzolokat első sorban az autós játékok miatt és az Asszonykának ugra-bugrálni. Azt hiszem objektíven látom a dolgokat ebben az ügyben. Néhány dolog amit megemlítenék :
- A PS3 támogat szinte minden rádiós, bluetooth-os egér-billentyűzet combo-t USB--n. A 360-as szintén.
- A PS3-ban van beépített browser, ezért a netezés megoldott akár PC nélkül is, de egy noti vagy tablet mindig akad a 3 méteres közelemben.
- A PS3 igenis lejátssza az MKV-t a Media Server app-al, amihez kell egy gyengébb noti is (pl. celeron dual core, talán P3000), de az szintén van mindenkinek. Jut eszembe, nem árt egy gigás 5 portos switch is...
- A PS3ban egy kattintással beállíthatóak a képjavító algoritmusok, amivel egy sima DVD-is Blu-Ray szerű részletességgel jelenik meg LCD TV-n.
- A Killzone szériát gamepadra optimalizálták ezért kifejezetten kellemes játszani vele. Kb. 10 perc alatt szoktam meg az irányítást pedig előtte csak autós játékokkal játszottam. Olyan fílingje, story-ja van mint akár egy COD-nak. A 3. rész láttán konkrétan leesett az állam, pedig sok komoly FPS-t végignyomtam PC-n.
- A Resistance 1 tényleg f.s, a 2 már egész jó, de elmarad fényévekre a killzone-októl.
- A Motorstorm széria szintén lenyűgözött a játékmenetével és grafikájával.
- A SW force unleashed 1-2 sokkal jobb gamepaddal, mind bill-el.
- Tekken és SF4 szintén ezerszer jobb a konzolokon. Nem kell sz.pni a gamepad-et összelövésével.
- A GT5 alapjában véve szerintem szép, de tényleg kicsit steril. Nincsenek koszfoltok az autókon, a füst is túl sablonos. Az irányítás és a játékélmény mindennél királyabb, akár pad-al is. Pl. egy Shift 2 grafikája sokkal élethűbb, viszont azt kidobtam 1 hét próbálkozás után, mert annyira fake volt az irányítás.

Véleményem az egészről :
- Igen a PC grafikailag a király, de nem lehet rá optimalizálni, mindig lesznek belassulások, fagyások a sokrétű hardver miatt.
- Konzolon stratégiával játszani, hát hogy is mondjam Zuzu Petas, vagyis lehetetlen.
- Mégis miért ülök mostanában a PS-Xbox elé le játszani? Nincs idő az állandó reszelgetésre. A konzolt bekapcsolom, működik. 1,5 perc és már lövöm a Helghastokat ezerrel a nagy képernyős TV-n házimozi hanggal. És ha jön az Asszony, hogy mi a fenét játszom, mert ő is akar valamit csinálni, akkor 1 perc alatt már nézzük is a hálózati vinyóra letöltött, onnan kiajánlott BD-RIPet ugyanazon a kütyün.
- Végszóként : Mindenkinek igaza van ! Válasszatok az igényeiteknek megfelelőt, legyen az PS3, X360, PC, vagy bármi más. De leginkább mindegyik :C

TP

[ Szerkesztve ]

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#130) nofi válasza TPeti (#129) üzenetére


nofi
őstag

Az X-Box 360 nem támogat semmilyen egeret, billentyűzetet. Külön, tákolt átalakítót lehet venni, kemény pénzért, sokan panaszkodnak a lagra.

Xbox GT: nozsolt

(#131) hohoo


hohoo
senior tag

-pc-hez nem kell évente új videokártyát venni, aki így tesz az nem normális/nem tud mit kezdeni a pénzével. Én 3-4 évente veszek attól függően hány játék amit szeretnék játszani nem megy már rendesen jó grafikán (1 ért nem veszek, 4 ért már lehet), és akkor is 40k körüli árban
-lehet konzolra egeret kötni... dísznek mert semmi sem támogatja, vagy 20 ezerért venni csoda adaptert hozzá.
-kár hogy egy konzol kezdőára annyi hogy abból 2 középkat pc-t összerakok, tehát így sem éri meg. Ha olcsóbban veszem akkor meg már nem 6 évig használható hanem már csak 3 maradt a köv generációig
-macera a használt lemezek adásvétele, újak meg rohadt drágák, pc-n meg ott a steam ahol mondjuk 2 hónappal a megjelenés után akcióban megveszek egy gta4 eflc-t 2 ezer ft-ért... és még (elrohadós) lemezekkel sem kell szarakodni.
-konzolra még mindig nincs egy igazi autószimulátor (lfs szintű), repülőszimulátor egyáltalán nincs csak arcade marháskodás, se rendes stratégia (pl total war), mindössze azért mert hivatalosan ragaszkodnak a semmire sem használható kontrollerhez
-pc mellé meg még annyira sem éri meg, úgyhogy amíg nem tudok normális irányítással, mindegyik játékstílusból, jó áron az otthoni székemből válogatni, úgy hogy pc-t nem kell játékra használni már egyáltalán, felejtős az egész konzol dolog
-és persze pc-n vannak modok, addonok, ezernyi ingyen konzolon max lehúzós dlc-t tölthetsz jó pénzért

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#132) #43960832


#43960832
törölt tag

A BMW nem jobb. :N

(#133) TPeti válasza nofi (#130) üzenetére


TPeti
tag

Beviteli eszközként tuti működik, mert próbáltam (chat, stb...). FPS-ben még sajnos nem, de letesztelem.

P

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#134) nofi válasza hohoo (#131) üzenetére


nofi
őstag

Most nem értelek. Azt mondod 40-ért veszel videokártyát, majd közlöd, hogy egy konzol kezdőárából két PC-t raksz össze. Az alap slimet tokkal vonóval megveszed 40-ből, akkor most mit számoltál?
Megadom a Steam accomat és megveheted majd nekem az új Deus Exet novemberben ha 5000 alá menne az ára, kifizetem, a maradék pedig a tiéd ;]

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#135) LSL1337 válasza TPeti (#129) üzenetére


LSL1337
őstag

hogy a PC dekódolja és gigabiten áttolja az mkv-t, azt nem igazán nevezném playback-nek
ennyi erővel a PCből a hdmi-t is elhúzhatod a konzolig

10perc után élvezhető KZ3 irányítás, én ezt nem mondanám, de a konkurenciánál (HALO) mindenképp mérföldekkel jobb
a beépített browser meg inkább hát khm.. :) egyszer próbáltam vele GReader-t, de elég nagy szívás volt, de vészhelyzetben ha valami nagyon kell és nincs PC? max arra jó, de a többivel kb egyetértek

[ Szerkesztve ]

(#136) hohoo válasza nofi (#134) üzenetére


hohoo
senior tag

Látom a szövegértés komoly nehézséget jelent.

"-kár hogy egy konzol kezdőára annyi hogy abból 2 középkat pc-t összerakok, tehát így sem éri meg. Ha olcsóbban veszem akkor meg már nem 6 évig használható hanem már csak 3 maradt a köv generációig"

olvasd át még egyszer figyelmesen. A 3 év meg ebben az esetben már 1 talán 2 évre javítandó mert mindjárt jönnek az új konzolok.
Amúgy semmilyen slim nincs 40-ért, inkább 50+ ért...

"Megadom a Steam accomat és megveheted majd nekem az új Deus Exet novemberben ha 5000 alá menne az ára."

Magamnak veszek játékokat, nem vagyok szeretetszolgálat.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#137) hohoo válasza LSL1337 (#135) üzenetére


hohoo
senior tag

nem a pc dekódolja, csak streameli bár tény hogy elég gáz megoldás hogy önmagától nem tudja olvasni valami adathordozóról.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#138) nofi válasza hohoo (#136) üzenetére


nofi
őstag

Most nincs kedvem tovább keresni: reklám helye

pc-hez nem kell évente új videokártyát venni, aki így tesz az nem normális/nem tud mit kezdeni a pénzével. Én 3-4 évente veszek attól függően hány játék amit szeretnék játszani nem megy már rendesen jó grafikán (1 ért nem veszek, 4 ért már lehet), és akkor is 40k körüli árban

"kár hogy egy konzol kezdőára annyi [B]- azaz ~ 45.000 - hogy abból 2 középkat pc-t összerakok tehát így sem éri meg."

Még mindig nem tudom kiszámolni, hogy jön ki egy 45.000-es konzolból 2 PC amiben 40.000-es videokártya van.

Magamnak veszek játékokat, nem vagyok szeretetszolgálat. Látom az irónia észrevétele komoly nehézségeket jelent.

Xbox GT: nozsolt

(#139) zsigus válasza hohoo (#131) üzenetére


zsigus
őstag

"-kár hogy egy konzol kezdőára annyi hogy abból 2 középkat pc-t összerakok, tehát így sem éri meg. Ha olcsóbban veszem akkor meg már nem 6 évig használható hanem már csak 3 maradt a köv generációig"

De ha a megjelenés után 1 évvel veszel egy konzolt, és rászánsz 100k-t, akkor addig ameddig nem jön az új (jelen esetben 5 év) + még ameddig van rá támogatás (általában + 1-2 év) nem kell foglalkoznod vele, és rákölteni sem.

"-kár hogy egy konzol kezdőára annyi hogy abból 2 középkat pc-t összerakok, tehát így sem éri meg. Ha olcsóbban veszem akkor meg már nem 6 évig használható hanem már csak 3 maradt a köv generációig"

180k-ból nehezen, ha csak 40k-t szánsz a VGA-ra.
Nem azokat az első darabokat kell nézni amiket az USA-ból hoznak be, ha pedig megkezdődik a hivatalos forgalmazás akkor messze nem éri el egy konzol ára a 180k-t, de számoljunk ennyivel:

Proci legyen 30k, lap legyen 20k, VGA 40k egy így 90k (ami a 180 fele), a RAM, ház és hasonlók még sehol sincsenek. Ha két gépet számolok.
Egyébként egy komolyabb játék gépre simán rámehet 180k, és ne hasonlítsuk össze, hogy milyen tartós egy 180k-s PC az új konzolok megjelenésekor vásárolva, vagy egy új konzol. A PC-n kb. 3 év után már minimumon mennek csak a játékok.

"-macera a használt lemezek adásvétele, újak meg rohadt drágák, pc-n meg ott a steam ahol mondjuk 2 hónappal a megjelenés után akcióban megveszek egy gta4 eflc-t 2 ezer ft-ért... és még (elrohadós) lemezekkel sem kell szarakodni."

PSN-en van fenn rengeteg teljes játék, és ott egy ár van, és az nem olyan mint az itthoni boltokban.

"-konzolra még mindig nincs egy igazi autószimulátor (lfs szintű), repülőszimulátor egyáltalán nincs csak arcade marháskodás, se rendes stratégia (pl total war), mindössze azért mert hivatalosan ragaszkodnak a semmire sem használható kontrollerhez"

A billentyűzet sem pótolja a kormányt egy profi szimulátorban.

Azt pedig te sem várhatod el, hogy minden műfajú játékhoz külön irányítót adjanak egy konzolhoz, mint ahogy PC-hez sem kapsz semmit. Egy univerzális kontrollert kellett csinálniuk, ez lett belőle. Ha tudsz ennél több műfajra használható, de ugyanakkor hasonlóan kompakt kontrollert csinálni, védesd le és gazdagodj meg belőle.

[ Szerkesztve ]

(#140) TPeti válasza LSL1337 (#135) üzenetére


TPeti
tag

A lényeg, hogy a PS3 jeleníti meg a képet nem? Ez is akár 1 perc alatt működőképes, amennyiben a noti hibernálva volt :). Nálam a PS3 van bedrótozva a házimoziba, és nem kell állandóan reszelgetni a hangkimeneteket meg a képernyőt, meg isten tudja mit. Szerintem igenis okos kis megoldás, pláne, hogy a képjavító algoritmusok szintén benne vannak. Nem beszélve arról, hogy a PS3nak igencsak komoly media távirányítója van. Baromi kényelmes dolog a kanapéról irányítani a cuccot mint egy DVD lejátszót. :C

Ismerem én is a PC-s megoldásokat, de mára kényelmes ember lettem ( meg persze 35 :( ) és ebben a PS3 kiváló partner.

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#141) tDr1v3r válasza hohoo (#136) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"olvasd át még egyszer figyelmesen. A 3 év meg ebben az esetben már 1 talán 2 évre javítandó mert mindjárt jönnek az új konzolok."

Az jó lesz 3-4(-5)-nek is, egy konzol terevezse nem pár hónap, a kezdő játékpaletta elkészítése se annyi, plusz a kiadók se látják még az értelmét, szerintük is elég a hardver... amit nemmellesleg ki kéne használni, remélhetőleg a multiplatform fejlesztők meg is teszik a közeljövőben.

(#138) kabalthenbk: A premierárakra értette, de azt is b*szhatja, a 2005 végi / 2006 végi PC-ken aligha fog mostani játékkal játszani. :U Főleg középkategórás konfigokon, amiken még a YouTube HD is nehézkes...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#142) hohoo válasza nofi (#138) üzenetére


hohoo
senior tag

Akkor lassan mondom hogy te is megértsed:

kon zol kez dő ára 160 ezer forint kb így 5-6 évre jó de ebbből 2 db pc-t összerakok amiből 6 évig elvagyok
amikor már 45k egy konzol sok év után akkor az max 1-2 évre jó mert jön a következő.
Tehát nem olcsóbb.
Sikerült végre értelmezni?

"Látom az irónia észrevétele komoly nehézségeket jelent." az nem jelent nehézséget, úgy ahogy a demagóg hülyeség észrevétele sem :)

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#143) hohoo válasza zsigus (#139) üzenetére


hohoo
senior tag

"Proci legyen 30k, lap legyen 20k, VGA 40k egy így 90k (ami a 180 fele), a RAM, ház és hasonlók még sehol sincsenek. Ha két gépet számolok."

proci legyen 15k (amd-s ár/teljesítményben számolok) lap legyen 12k(nem kell super fatality langame+ ghettoblaster edition parasztvakításra 80 db usb-vel) vga 40. Ram filléres, ház és "hasonlók" meg nem kell minden új géphez... sőt 10 éve ugyan azt a házat használom, táp is ugyan az lenne ha nem jött volna 2005 környékén a "használjunk mindenre 12v-t" dolog.

"A PC-n kb. 3 év után már minimumon mennek csak a játékok." nálad lehet ha ilyen "jól" vásárolsz, köszönöm nekem még medium high-on elmennek.

"PSN-en van fenn rengeteg teljes játék, és ott egy ár van, és az nem olyan mint az itthoni boltokban."
Nem érdekel hogy egységes arú, hanem az hogy olcsó legyen nem 5 évvel a megjelenés után. Mondom a steam előnye éppen az hogy nem egységes arú hogy vannak a filléres akciók.

"Azt pedig te sem várhatod el, hogy minden műfajú játékhoz külön irányítót adjanak egy konzolhoz, mint ahogy PC-hez sem kapsz semmit. "

Ki várta ezt? A probléma az hogy nem is LEHET. Max bedugod a kontrollert és világít, aztán van 2 játék ami használható kormánnyal, egér bill joystick nuku, vagy vehetsz 20 ezres laggolós adaptert hozzá.

"Ha tudsz ennél több műfajra használható, de ugyanakkor hasonlóan kompakt kontrollert csinálni, védesd le és gazdagodj meg belőle."

Tudok, csak nem az én találmányom. Úgy hívják billentyűzet és egér :D

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#144) pschio válasza doc (#1) üzenetére


pschio
őstag

jaja. csak utána 3-4 évente veheted meg az új konzolt. mert a régire már nem csinálnak játékot. ott vagy ahol a part szakad :P

FPS-t meg játsszon kontrollerrel az akinek két anyja van.... :W

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#145) hohoo válasza tDr1v3r (#141) üzenetére


hohoo
senior tag

"A premierárakra értette, de azt is b*szhatja, a 2005 végi / 2006 végi PC-ken aligha fog mostani játékkal játszani. Főleg középkategórás konfigokon, amiken még a YouTube HD is nehézkes..."

Igen és ezért írtam hogy abból az árból KETTŐ középkat pc-t veszek (nem nem egyszerre).

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#146) LSL1337 válasza hohoo (#145) üzenetére


LSL1337
őstag

még mindig a számolsnál tartunk, javíthatatlanok vagytok:P

nekem a géptől 20cm-re van a TV, másodlagos monitorként, benyomom a tévét, és igaz hogy nem távirányítóval, de egy egérgomb nyomásra (erre vettem egy 2.lagos egeret) bejön a filekezelő, és ott csak 1 klikk a kívánt file-ra, és indul is full screenen, görgővel hangerő, katt-al pause, jobb klikk meg a menü ha valamit állítgatnom kéne

ha vennék egy közepes logi távkapcsolót, sztem ezek is mind megholdhatóak lennének vele amúgy

én ezt elég kényelmesnek érzem, de azt is megértem, hogy nem mindenhol megoldható hogy a gamer PC a HDTV mellett legyen, bár egy hosszú HDMI kábel segíthet (nyílván ésszerű keretek közt :) )

[ Szerkesztve ]

(#147) TPeti válasza pschio (#144) üzenetére


TPeti
tag

6 éve van kint az Xbox360 és 5 éve a PS3, és még 2 évig marad mindkettő az tuti. Azaz 8 és 7 év, nem 3-4.

Kontroller : Persze bill+egér párossal pontosabb-gyorsabb az irányítás, de látszik, hogy nem próbáltad mindkettőt.

A konzolok nem HC gamereknek készülnek. A gyártók éhen is halnának, mert az a piacnak kb. a 2-3%-a.

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#148) nofi válasza hohoo (#142) üzenetére


nofi
őstag

Ez volt a kérdésem. Továbbra sem értek veled egyet, de részemrôl téma lezárva. A megfogalmazásod szàmomra èpp eleget elárul.

Xbox GT: nozsolt

(#149) doc válasza pschio (#144) üzenetére


doc
nagyúr

3-4 évente veheted meg az új konzolt. mert a régire már nem csinálnak játékot
ez ket okbol is baromsag: 1) NEM 3-4 evig tart egy konzol elettartama, hanem annal boven tobb
2) az uj konzol jo esetben kepes a regire keszult jatekokat futtatni (ld PS2->PS1, illetve korai PS3-ak)

es a fentieknel meg csak azokrol beszeltunk, aki folyamatosan a legujabb jatekokra acsingozik, akinek a par eves jatekok is megfelelnek (mint pl. en) az baromira nem erez kesztetest a cserere :D

(#150) zsigus válasza hohoo (#143) üzenetére


zsigus
őstag

Majd nézd meg a Bulldozert, ami tartós is lesz talán, 30k kb a belépőszint lesz sztem a családban. Lapot is lehet olcsóbban vásárolni, de 12k-ért max alapmodellt kapsz, egy 16x PCIe, 2 DIMM, tunning nuku, soroljam még? "Ram filléres" most már igen, korábban nem volt az. És ha komolyabb gépet szeretnél akkor hűtés szempontjából sztem a 10 éves ház nem a legjobb. Táp okés, de az sem tart örökké.

"nálad lehet ha ilyen "jól" vásárolsz, köszönöm nekem még medium high-on elmennek."

Ha 180k-s gépet veszel akkor valamennyire biztosan értesz hozzá (vagy összerakják neked, de akkor sem hiszem, hogy kétszeres áron adnának mindent), és hidd el, hogy 3 év múlva egy 180k-s gépen 1280-ban minimumon fognak menni a játékok. Persze ha új videókártyát vásárolsz lehet, hogy mennek, csak az már nem ugyanaz a gép.

"Tudok, csak nem az én találmányom. Úgy hívják billentyűzet és egér"

A korábbi hsz.-emben reagáltam arra a kommentetdre, mi szerint nincs konzolra komoly szimulátor, erre jössz azzal, hogy a tökéletes irányító a bill+egér, amikor mindenki tudja, hogy a komolyabb szimulátorok szinte játszhatatlanok billentyűzettel.

Úgy látom, hogy eléggé elvakult PC fan vagy, szóval részemről a vitát lezártam.

Szerk.: és azért néha a helyesírásra is figyelhetnél, nem csak itt, ebben a topic-ban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.