Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) doc


doc
nagyúr

konzolon is hasznalhatsz egeret ;)
egyebkent a legfontosabbat kihagytad: egy konzolt megveszel, majd onnantol sok-sok evig egyetlen fillert sem kell rakoltened (a jatekokat es esetleges kiegeszitoket leszamitva persze), mig PC-re vehetsz evente ugy videokartyat (egy komplett konzol araert), tobb ramot, aztan uj alaplapot+procit, ahhoz erosebb tapot, aztan kezdjuk elolrol...
nekem ugyan csak PS2-m van, amit ma mar fillerekert megkapni (vadonatujan is olcsobb mint egy kozepkategorias videokartya!), es remek szorakozas :K

anno en is PC-n kezdtem a jatekot, nagyon sokaig nem is volt mas, 3-4 eve vettem egy PS1-et magamnak (7000 Ft-ert, ket jatekkal), aztan elkapott a konzol, jott a PS2, rengeteg jatekot vettem (szinte mindet hasznaltan, ebayrol), PC-n gyakorlatilag nem jatszottam mar nagyon regota semmit :D

(#2) Prosector válasza doc (#1) üzenetére


Prosector
addikt

En is megertem a konzolok elonyeit,de megsem tudnam elkepzelni,hogy vegyek egyet.

De ez mar az en szuklatokorusegem\hulyesegem.

Hianyozna a ''pc-feeling''.

(#3) fatallerror


fatallerror
addikt

gyors fps-t (quake, ut) sosem fogsz gamepaddal jól játszani, egész egyszerűen nem tudsz mondjuk 180 fokot olyan gyorsan fordulni mint egérrel és lőni sem fogsz úgy... amíg a konzolos játékok nem fogják teljes körűen támogatni a bill+egér párost addig a hc gamerek nem állnak át konzolra ill amíg nem lehet modolni a a játékokat ( vagy már lehet? nem tudom)

de már több mint 1 évtizede temetik a pc-t mint játékplatformot és mégis itt van szóval... ;)
amikor meg 1 crysis v most 1 bf 3 van kilátásban mindig megnyugodnak...
túl nagy bevételkiesés lenne a hw gyártóknak ha eltűnne a pc játékplatform mert akkor nem költenél 50-100 ezernél többet pc-re szóval mindent mozgósítani fognak h életben maradjon a pc játékplatform :]
DE a konzolok nagyon jó dolgok, én is szeretnék majd mert fps/tps-en kívül annyi jó játék van amiért érdemes konzolt is tartani. és 1 megjelenő konzol árából (legyen 150 ezer) összetudsz rakni 1 olyan pc-t ami szintén 2-3 évig elég ami durván 1 félkonzolélet (legalábbis a ps eddig 6 évente jelent meg)

összegezve pc is kell meg konzol is :DDD

don't tell me what i can't do!

(#4) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát én elmondhatom magamról hogy megrögzött PC-s vagyok. Hiába tömködik a fejem azzal hogy "megveszed a konzolt ma és azt nem kell újítani évenként", soha nem váltok konzolra ha rajtam múlik. 3-4 évente cserélek komplett gépet. E között csak apróságokat, mert az alkatrészek naggyára 3 év gari van....

Konzolon egyvalamit szeretek csak játszani, mégpedig autós játékokat. Azt pedig PCn is meglehet oldani egy jobb joy-al.

FPSt például és hasonlókat konzolon lehetetlenség élvezettel játszani.... Legalábbis nekem nem sikerült....

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#5) zazahoho


zazahoho
őstag

Pár darab autós játékot irigylek a konzolosoktól :O ,de csak azért nem váltok,néha komolyan kísértésbe esek,szerncsére.mindeddig sikerült ellenállni :U .

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6) Zeratul válasza doc (#1) üzenetére


Zeratul
addikt

Erős középkategóriás gépet kell venni amit elég 3-4 évente lecserélni, ha valaki nem vérpistike. Sok olyan műfaj van ami nincs konzolon és nem is nagyon várható, PC a játékon kívül nagyon sok mindenre alkalmas míg a konzol nem.

[ Szerkesztve ]

(#7) doc válasza Zeratul (#6) üzenetére


doc
nagyúr

eros kozepkategorias gep azert nem keves penz...
az, hogy a konzolos es PC-s jatekstilusok kulonbozoek, teny, ez elegge logikus is, FPS-t en sem jatszom konzolon :D
az utolso mondatreszt meg nem tudom hova tenni... nyilvan igy van, de hogy jon ez ide? :S

(#8) LSL1337


LSL1337
őstag

Most miért jött elő az ár?
cikkben is leírtam erről

nem mintha ugyan azt kapnád, és a megjelenés környékén megvett konzolt min 1x, de akár 2x-3x is le kell cserélned a generáció végére, gyakorlatban.
A játékonként +4 ezer, meg ugyancsak növeli a kölcségeid, és PCn egy játék ára is sokkal gyorsabban esik. Ez mellett ha nincs konzolod, PCre szinte 100% hogy szükséged van. Böngészés, etc

és igen, konzolra is lehet egeret kötni, vmennyire támogatja egy 10ezres átalakítóval, de ezt ha az emberek fél %-a használja, és akkor sokat mondtam
gamepaddal amúgy meglepően jól lehet lőni, és azzal is tudsz 180 fok-ot fordulni 1 pillanat alatt, magas szenzivel, de még sokkal nehezebb eljutni arra a szintre.
Youtube-n találhatsz magadnak 1-2 CoD-s sniper montage-t, és azokat nem egérrel lőtték össze

ettől persze a bill egér jobb marad

[ Szerkesztve ]

(#9) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Azt mindenki elfelejti mondani, hogy a nagyobb gépigényű játékok konzolon nem max grafikán mennek.Pedig ez elég lényeges.A gépen is lelehet venni annyira a grafikát.

(#10) Jeanne d'Arc

Én biztos konzol mellett döntenék, és döntöttem is, emelett azért 2 évente kicserélem a gépem belsejét.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#11) dízelracer válasza zazahoho (#5) üzenetére


dízelracer
senior tag

Dettó. Nagyon nyáladzok a GT5 után de számoljunk kicsit.

PS3 Slim 320GB: 60k
Logitech Driving Force GT: 35k (G27: 85k :Y )
GT5 szoftver: 14k

Ez eddig 109.000 forint. Szívesen játszanék GT5-öt de ennyit nekem nem ér az egész. :N
Konzol nélkül lehet élni PC nélkül lassan már nem.

[ Szerkesztve ]

(#12) LSL1337 válasza gyenesmartin (#9) üzenetére


LSL1337
őstag

Nem felejti el senki, egy 2005-6-ös hardver tekintve ez teljesen nyílvánvaló.

a játékok 99%-a 720p-ben renderelődik, amint az Xbox fel tud konvertálni 1080p-re, a PS3 még ezt sem teszi meg, tehát a panel PS3n 1280x720-as módban fut.

ez mellet 2x v 4x élsimítást használnak, (GoW3 azt hiszem 16x-ost, épp ezért néz ki pengeélesen, de továbbra is 720p)
a Call of Duty-k 720p alatti!!! felbontáson renderelődnek, azt az engine PS3n 720p-re, xboxon akár 1080p-re konvertálja, de mégsem annyira zavaró
és a grafikus részletesség meg a hardware-hez van belőve, ami az elmúlt 3-4 évben már nyílván kicsivel a PC alatt van.
Mindezek mellett ha a 32"ös TV-men 2,5m-ről játszok, akkor már nem érezni a grafikai hiányosságot, de 1-1,5 m-ről már teljesen más a helyzet.

GT5 épp ezért volt csalódás, kormánnyal 1,5m-ről teljesen más a helyzet

ami viszont zavaró, az hogy a domináns konzol piac visszafogja a PC játékok fejlődését

mindenki ámul bámul hogy milyen durván néz ki a BF3, pedig "semmi extra", egy PC ennyit tud(na), ha arra fejlesztenének, nem csak 2 kattintással átportolják optimalizálás nélkül a konzoljátékaikat a fejlesztők 90%-a
és azok közül is nagyon kevesen foglalkoznak DX10-11-el.
hiszen xbox az továbbra is dx9, míg PS3 továbbra is OpenGL

(#13) TaS1kaaa válasza doc (#7) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Igaziból a konzol drágább, ha veszel 10 játékot egy évben az minimum 40000Ft-al fog többe kerülni mint PC-re, de inkább 60000Ft-al ha belevesszük a gyors árcsökkenéseket és az akciókat(steam). Évi 60000FT-ból azért szinten lehet tartani egy gépet. Eközben a konzolon folyamatosan butítják grafikát a fejlesztők, hogy játszható legyen a játék.

A konzol fenntartása csak abban az esetben olcsóbb ha warezol az ember, de olyat nyilván senki sem csinál :D, olyat csak a szemét PC-sek szoktak... kacckacc

(#14) zazahoho válasza dízelracer (#11) üzenetére


zazahoho
őstag

Tudom magamról 1x elcsábulok majd,de jelenleg még kitartok :DDD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#15) zsigus


zsigus
őstag

"Ezen felül talán csak az Infamous az egyetlen PS exkluzív amit nem próbáltam."

Ez azért egy kicsit merész kijelentés. :)
Még a PS3 exkluzívok negyede sem volt az amennyit felsoroltál. De persze a dologhoz az is hozzátartozik, hogy a "további" játékok nagy része messze nem lett annyira sikeres mint a felsorolt játékok, és persze ez ízlés kérdése is, mert mivel Japán konzolról van szó az RPG-k elég jelentős számban vannak az exkluzívok között.

Egyébként én is 10 év PC után váltottam egy PS3-ra, és szintén nem bántam meg, sőt...

Még egy játékot hiányolok a felsorolásból, ami ugyan nem volt annyira beharangozva és nem is annyira népszerű, de nagyon jó (ha eltekintesz attól, hogy 2007-es játéknak messze nincs olyan grafikája mint az újabbaknak), ez a Heavenly Sword, ami nagyon jó kis Hack 'n Slash, de természetesen az etalon GoW3-hoz nem ér fel. Vagy esetleg ha vevő vagy egy "japán GTA-ra" akkor Yakuza 3-4, a harmadik rész demója tuti fenn van a Store-ban is, a 4. részt nem néztem, de lehet, hogy az is fenn van.

(#16) LSL1337


LSL1337
őstag

igazad van, nyílván elméletileg több száz játék van ami csak PS3-ra van, de ezek nagy része nem éri el az AAA szintet, vagy nem esik bele az általam játszott kategóriákba.

Heavenly-ről halottam, Haze-ről is, Rachet-ről is, de ezek nem igazán a stílusom
bár a HS készítőinek tavalyi játéka xbox-on nagyon bejött (Enslaved)

(#17) anulu


anulu
félisten

PC-t '89 óta használok, PS3-at 2007 vége óta (másfél éve egy 50" plazmára kötve). PS1 korszakban még pfújoltam a konzolokra, aztán megláttam a GT1-et. évekig gondolkodtam, aztán megvettem a PS3-at.

mindennek megvan a maga platformja. el se tudom képzelni, h FPS-t vagy RPG-t konzolon játszak. ugyanúgy, ahogy azt sem, h sport játékot PC-n.

békésen elvannak egymás mellett

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) LSL1337 válasza dízelracer (#11) üzenetére


LSL1337
őstag

így nézve méregdrága, 1 játékra 110 ezer,
DE
nem kell neked 320gigás slim, kormányt lehet venni ugyan úgy használtan, 40 körül már g25-öket is találni, ami PCn is bármihez jó, GT5 már jóval olcsóbb
és nem 1 játékra kell PS3-t venni

eredetileg én is azért kezdtem el, de utána végigmentem a fontosabb címeken.

ha PCn sokat játszol autós gamekkel, akkor a kormány még jobban megéri, és ha több konzol game is érdekel, akkor meg nem tudsz mit csinálni

a 100e attól még 100e, de nem 1 játékra, és 1 slim konzollal már bőven kibírod a generáció végéig

(#19) dízelracer válasza LSL1337 (#18) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én semmiből sem veszek használtat. Ha már több tízezret kiadok valamiért az legyen zsír új és garanciális. Szerintem.

Jó ideje PC-n sem játszom már semmivel. Volt SNES-em, Megadrive 2-m, PSX-em de mindig csak párhuzamosan PC mellett.

[ Szerkesztve ]

(#20) zsigus válasza dízelracer (#11) üzenetére


zsigus
őstag

Nem kell rögtön Logi kormányt venni, PS3-ra van rengeteg olcsóbb is, pl. ez: Thrustmaster Ferrari F430 - 25k

Van 6e Ft-ért is, de azt nem merem belinkelni. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) LSL1337 válasza dízelracer (#19) üzenetére


LSL1337
őstag

egy optikai lemezre milyen garancia kell?

(#22) zsigus válasza LSL1337 (#21) üzenetére


zsigus
őstag

A játékokra is van 1 év gari, ha jól tudom.

(#23) fatallerror válasza LSL1337 (#8) üzenetére


fatallerror
addikt

csak a cod az nem quake, ut :] de am 1 pcs codos aláz 1 konzolost...
multiban a pc verhetetlen... modok, community (irc) stb miatt, most fps-ről van szó..

dehát nyilván a pc meg ps3 sem elég, kell xbox is h minden játék elérhető legyen :]
ja és a konzol piac sem a régi már, állandóan marketingelnek vmivel h még ezt is vedd meg ( kinect, move stb) szóval a konzolra is rákölthetsz évi 10 ezreket simán...
tehát gazdasági szempontból nem olcsóbb 1 konzol v nem sokkal olcsóbb, ez szokott lenni az egyik érv, a másik h nagyon kényelmes csak beteszed és játszol (lemezt a konzolba :P )
de már ez sem így megy, sok játékot ott is telepíteni kell, tárhely gondok is lesznek stb
mondják még h már nem csak játékra jó, sokoldalú már 1 konzol, ez a pc-re is igaz bla bla..
xboxnál meg a vicc az az előfizetés h online játszhass, kifizeted a játékot de h multizhass is még fizess...
eltűntek a konzolok legnagyobb előnyei ma már, bonyolítják már azt is... ezért próbálnak meg még több exkluzív játékot csinálni (jó pénzért nem nagy cucc eldobni a pc-t a fejlesztőknek), régen sokkal több bunyós játék volt pc-re (pl virtua figther) ma meg már fizetnek a készítőknek h ne legyen pc-re, kifogásként megy a nehéz pc-re programozni, eddig nem volt nehéz most meg hirtelen lehetetlen lett (persze ettől még fényévekkel könnyebb fix hardverre írni, konzolra)
neked is látom h milyen géped van, kétlem h a netezésre vetted :P te is tudod h a konzol nem életbiztosítás v inkább úgy mondom h nem váltja ki a pc-t, mind2őn kell játszani és kész

don't tell me what i can't do!

(#24) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az összehasonlítást :R
Én a Pc mellett, szavazok, de van x-box-om is játékra :)

Dave666

(#25) doc válasza LSL1337 (#8) üzenetére


doc
nagyúr

mar miert kene a konzolt '2x-3x' lecserelni? :F szerintem a PC-rol beszelsz, nem? :D
a konzolt megveszed, hasznalod amig akarod (vagy ha ugy tetszik, a kovetkezo generacio megjeleneseig)
10 ezres atalakito? :F ugy tudtam siman radugod a PS-en levo USB aljzatra az egeret (FIXME!), Xboxnal lehet hogy kell meg hozza plusz HW (nem probaltam, ha nagy ritkan FPS-t (Enemy Territory) jatszom, azt csakis gepen, egerrel)

dízelracer
ha kormannyal egyutt akarsz GT5-ot, akkor az ennyibe kerul. de mennyivel olcsobb, ha mondjuk szamitogepen akarsz teszemazt NFS-t jatszani? ugyanugy megveszed a kormanyt meg a jatekot, de erosen ketlem hogy 60K-bol ossze tudnal rakni egy gepet hozza... (kb. csak maga a videokartya kerul ennyibe)

gre3nwar
ha te 1.5 meterre ulsz a 32"-os TV ele, akkor onnantol nincs mirol beszelni :DDD

TaS1kaaa
Igaziból a konzol drágább, ha veszel 10 játékot egy évben az minimum 40000Ft-al fog többe kerülni mint PC-re
azert az evente 10 uj jatek szerintem csak a legelvetelmultebb HC jatekosokra jellemzo
en a tobb tucat konzolos jatekom kb. 95%-at hasznaltam vettem, a maradekot ujan, bontatlanul, de szinten hasznalt arban, az atlagaruk (ha csak a PS2 jatekokat szamolom es a parszaz forintos PS1 jatekokat kihagyom) szerintem nem eri el a 2000 ft-ot
ezek ugyanazok az arak, amennyiert a hasznalt/akcios uj PC-s jatekokat veszem
nyilvan a nagyon exkluziv cimek (pl. GT5) sokba kerulnek, ez mindenhol igy van szerintem...

ha meg nem kell dobozos, a PSN-rol vasarolhatsz jatekot online

az meg szerintem mindenkinek egyertelmu, hogy a konzolos es a PC-s jatekok kozul melyikben tobb NAGYSAGRENDILEG a warez aranya (mar csak a technikai nehezsegek miatt is), nem veletlen hogy annyira toljak mindenhol a konzolt

[ Szerkesztve ]

(#26) dízelracer válasza LSL1337 (#21) üzenetére


dízelracer
senior tag

"kormányt lehet venni ugyan úgy használtan, 40 körül már g25-öket is találni"

Erre gondoltam. Vérpistike megunt használt kormányáért biztos nem adnék ki 40k-t. Lehet azt tépte napi 10órában, meg ütötte vágta amikor a bénasága miatt belerongyolt a gumifalba. Ilyenekből kösz de nem kérek. :N Ha valami kell bemegyek egy szaküzletbe és megveszem. Ha az szar legalább a fejükhöz tudom vágni a garanciajegyet lobogtatva. Ha használtan veszel valamit ami szar legfeljebb a nálam még működött választ kapod ha reklamálni merészelsz. És bizonyítsd be, hogy nem úgy volt. Használt "szarok" nekem nem pálya.

[ Szerkesztve ]

(#27) doc válasza anulu (#17) üzenetére


doc
nagyúr

mindennek megvan a maga platformja. el se tudom képzelni, h FPS-t vagy RPG-t konzolon játszak. ugyanúgy, ahogy azt sem, h sport játékot PC-n.

békésen elvannak egymás mellett

na ez itt a lenyeg, keremszepen :R

(#28) fatallerror válasza dízelracer (#26) üzenetére


fatallerror
addikt

sokat tapizott dolgokat sosem vennék használtan (egér, kormány, bill stb) meg ez az egész minek új használtan is vehetsz ennyi erővel pc-re igaz

don't tell me what i can't do!

(#29) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én ha veszek konzolt akkor az next gen lesz, de csak akkor ha minden játékot lehet bill.+egérel tolni. A kontrollerektől egyszerűen idegbajt kapok, főleg FPS-ben. :DDD A mostani konzol generáció már kiöregedett. S pont ezért kaphat erőre megint a PC, mert hardverileg jobb. A fejlesztők is jobban elengedhetik magukat. Mert a kövi generáció még odébb van. Még is meddig gondolják ezt, hogy húzni lehet?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) fatallerror válasza doc (#27) üzenetére


fatallerror
addikt

ezt mondom én is, mindenből kell venni és kész : D

don't tell me what i can't do!

(#31) zsigus válasza fatallerror (#23) üzenetére


zsigus
őstag

Előre szólok nem megtéríteni akarlak, de amit írsz nem igaz...

"ja és a konzol piac sem a régi már, állandóan marketingelnek vmivel h még ezt is vedd meg ( kinect, move stb) szóval a konzolra is rákölthetsz évi 10 ezreket simán..."

Kötelező megvenni hozzá a kiegészítőket? Nem

"de már ez sem így megy, sok játékot ott is telepíteni kell, tárhely gondok is lesznek stb"

Elindítod a játékot, automatikusan elkezd telepíteni, majd megkérdezi, hogy a patcheket felteszed e, Yes or No.
Nem hiszem, hogy ez bárkinél is gondot okozna.
PS3-nál 160-320GB-os változatoknál nem hiszem, hogy tárhelygondok lennének, amikor a játékok nagy része 1GB-nál is kevesebbet telepít, és a patch-ek sem nagyobbak, persze van kivétel de nem sok. Akinek pedig 20-40-60-80 GB-os gépe van, az vehet 8-10e Ft-ért egy 320-as HDD-t, a csere is magától értetődő, és nem lehet elcseszni.
XBox-nál pedig nem kötelező telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#32) 7600 GS válasza doc (#1) üzenetére


7600 GS
addikt

Ezt hagyjuk már hogy évente kell új proci+vga meg mittudomén. :W :U Az én konfigomban 2 év után cseréltem le a GTX260-amat a mostani kártyámra, a többi alkatrész pedig már nem fiatal csirke (az alaplapom és a procim lassan 3 éves lesz, és mégis vigan elvagyok velük fullHD-ben).

Mellesleg PC-re egy kb. 5k-val olcsóbbak a játékok, néhány esetben viszont akár ez lehet több is. És ugye a konzolos játékok ára nem csökken annyit mint a PC-s változaté. :U

(#33) awokado válasza dízelracer (#11) üzenetére


awokado
tag

Egy kicsit helyesbítenék:

PS3 Slim 320GB: valóban 60k
Logitech Driving Force GT: 30k
GT5 szoftver: 11k újonnan,használtan 8k

PSN ID: RoolandX

(#34) dízelracer válasza 7600 GS (#32) üzenetére


dízelracer
senior tag

Azért a konzol játékok java része is belesüllyedt már az 5-8k-s ársávba. A friss címek itt is ott is horror áron mennek.

#33: konzolstudio.hu árakat írtam be.

[ Szerkesztve ]

(#35) zsigus válasza 7600 GS (#32) üzenetére


zsigus
őstag

"Mellesleg PC-re egy kb. 5k-val olcsóbbak a játékok"

Linkelj egyet légy szíves ami 5k-val drágább.
És ne az 576kbyte-ról, mert épeszű ember nem vásárol ott (hozzáteszem PC-re se).

(#36) nofi


nofi
őstag

Szerintem teljesen más irányból lehetne megközelíteni ezt a kérdést. Nem teljesen értem miért mennek el ilyen irányba az összehasonlítások. A konzol elsősorban azoknak van akik szeretnek - főleg - újabb címekkel játszani, egy-egy példánynál leragadnak hosszabb-rövidebb időre a multinál, majd félreteszik a lemezt a gyűjteménybe, vagy eladják még piacképes áron.
PC-ben több lehetőség van belemerülni a többjátékos részbe, ezért szerintem kifejezetten az addiktívabb, hosszabb távon lefoglaló játékot keresők képtelenek lemondani erről a platformról - okkal. Mint a piac is mutatja, PC-re iszonyat kevés játékot adnak el, ezen nincs mit vitatni. Ennek köszönhetően használt játékot kisebb eséllyel fogsz eladni, tehát ha nem gyűjtő vagy akkor kisebb a motiváció a jogtiszta játékok vételére.

- Az egyik ennyibe kerül, a másik meg annyiba.
- Nekem a nappaliban van a tévém és kanapéról játszom, te meg a monitort preferálod meg a billentyűzetet.
- Engem nem zavar az élsimítás hiánya, téged meg bosszant.
- Én nem ásom bele magam annyira a multiba, nincsenek hosszútávú céljaim, te meg szeretsz rákattanni, modokat keresni, résen lenni akár a szerver lekapcsolásáig.

Szerintem nem kérdés, hogy a PC okosabb, pont ezért főleg munkára használom, szórakozásra meg van egy külön célhardverem. Egyiktől sem válnék meg :R

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#37) LSL1337 válasza doc (#25) üzenetére


LSL1337
őstag

A kormányom ott van a TV mellett, nem nappaliban játszok, de nem is 80cm mélységű asztalról mint PCn, hol a probléma a 1,5 méterrel?
szimeztél már?

miért kell a konzolt lecserélni? mert tönkremegy
ps3-nál az y-led arány annyira nem is vészes, de xboxból aki 2006 óta játszik vele, az már min a 3. konzoljánál tart, rrod, etc, meg a nagyrész vált a slim-re

PS3-ba bedugod az egeret, NEM ismeri fel plug and play a ps3

én logitech g5-öm rádugtam ps3-ra, killzoneban nem mozgott, de XBMben érezte a mozgást (egér nem volt, szóval nyílakkal ér fel az a navigáció)
szóval kell átalakító

PSN vásárlás meg elég nagy felár, hacsak nem arcade játékot veszel, de digitális cuccokat meg eladni sem tudod, max az egész accountot (kb mint Steam)

évi 10 játék az hardcore? hmm:DDDD

ps3-t xboxot és PCt használva kijelenthetem hogy konzolon sokkal kevesebbet kell szarakodni, az időd nagyobb része játékkal töltöd, fagyás, hiba etc, ezek kevesebbek lényegesen, a telepítési idő nem vészes, és tényleg 1-2GBokat tesznek fel

(#38) awokado válasza dízelracer (#34) üzenetére


awokado
tag

Akkor javaslom a konzolokszervize.hu és multiformat.hu oldalakat.Itt a legolcsóbbak a dolgok és nincs is egymástól messze a két bolt.

Továbbá ne feledkezzünk meg a közelgő PS3 árcsökkentésről sem.

PSN ID: RoolandX

(#39) doc válasza 7600 GS (#32) üzenetére


doc
nagyúr

Ezt hagyjuk már hogy évente kell új proci+vga meg mittudomén
amikor tobb mint 3 eve megvettem az uj gepet, nagyon durva darab volt, minden hasitott rajta mint az alom. par honapja eladtam (az uj aranak kevesebb mint feleert, pedig kozben kerult bele 2x500 GB vinyo), ma mar az also-kozep szintet is alig eri el...

a talan 1 eve fillerekert vett PS2-n a mai napig is pont ugy futnak akar a legujabb jatekok is, mint akkor... itt nincs olyan hogy hazaviszed az uj jatekot es 'basszus ez szaggat, miert csak ennyi az FPS, stb'. beteszed, megy, kesz :)

ha veszel ma pl. egy PS3-at (mondjuk a mar emlitett 60K-ert), azon 5 ev mulva az akkori uj jatekok is tokeletesen fognak menni, ez az, amit ossze sem lehet hasonlitani egy PC-vel (mit kapsz ma 60K-ert, es mit fog az erni/tudni 5 ev mulva egy akkori jatekkal?)

(#40) LSL1337 válasza zsigus (#35) üzenetére


LSL1337
őstag

http://uberkonzol.hu/kereso/battlefield

BF3 3,5k a különbség, de überkonzolban a legolcsóbb a game szinte
de CDG-ben 13 vs 9e

MW2:
12 vs 14

deus ex 10 vs 13
rage 9 vs 13

eFt

doc: PS2-re milyen vadiúj játék van?
2008 után adtak ki rá valamit?

doc a 3 éves PCden próbáltál játszani 720p-ben élsimítás nélkül? olyan formátumban ezek a játékok is elmennek rajta
de valami konkrétat írj akkor, hogy 3 éve mi volt az a killer config ami mára alsó-közép

[ Szerkesztve ]

(#41) zsigus válasza LSL1337 (#37) üzenetére


zsigus
őstag

Egér + Bill-el nem is fog menni egyik játék sem PS3-on, kivéve az Unreal Tournament 3-at, mert ahhoz van egér+bill. támogatás. UT3 PS3.

Egyébként az XMB-ben támogatja a PS3 az egérrel+billentyűzettel való navigálást, böngészés közben is.

(#42) LSL1337


LSL1337
őstag

ugyan ezt írtam énis:)

(#43) doc válasza LSL1337 (#37) üzenetére


doc
nagyúr

miért kell a konzolt lecserélni? mert tönkremegy
ezt a baromsagot ki meselte neked? rohogd mar pofan legyszives :)
a szanalmas Xbox-sztorit hagyjuk, ott egesz egyszeruen balfaszok voltak a tervezok, a m$ ugy elcseszte ahogy van, ebbol ne altalanosits az osszes tobbi konzolra
PS-nel csak a szokasos Sony hiba jellemzo, vagyis hogy hulladek az olvasofej, ez meg max. 10ezer forintos tetel ha par ev utan tonkremegy (ha te magad kicsereled, ami nem egy nagy muvelet, meg olcsobb)
ezt leszamitva semmivel nincs tobb hibalehetoseg mint barmilyen mas elektronikai eszkoznel (beleertve a PC-t is)

(#44) LSL1337


LSL1337
őstag

szóval az xbox tönkrement? tökmind1 ki miatt, le kell cserélni, ha szerencséd van még garon belül

PS3nál is van y-led, és nem csak olvasófej miatt
ritkább, de előfordul

a 10 éves PS2 slim-el a tapasztalataid nem általánosíthatóak a jelenlegi generációra
mi a legfrisebb ps2 játékod?

(#45) zsigus válasza LSL1337 (#40) üzenetére


zsigus
őstag

Battlefield 3 - Előrendelés 3k különbség

Gameshop BF3 Limited PS3 - 11e Ft

Gameshop BF3 Limited PC 8e

COD: MW2 - 500 Ft különbség

Gameshop MW2 PS3 - 9e

Gameshop MW2 PC - 8,5e

DeusEx Előrendelés - 3k különbség

stb.stb.

Előrendelésben drágábbak a konzolos játékok, de ha már megjelent játékról beszélünk nincs közöttük nagy különbség, ott van pl. szintén ugyanitt a Bulletstorm, ami az év elején jelent meg, és PC-re és PS3-ra is ugyanúgy 9k (ráadásul a PS3-as Limited Edition).

Szóval kizárt, hogy 5k különbség legyen egy konzolos és egy PC-s játék között, még előrendelésnél sincs ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#46) Xirtam válasza doc (#1) üzenetére


Xirtam
veterán

Használhatsz, csak teljesen más tengelyeken mozog. A PC-s egeret nem lehet emulálni. Egyedül az Unreal Tournament kapott PS3-on gyárilag egér támogatást!

(#43) doc + 10-ből 8db 1 év után táphibás a SLIM kiadásokból! :)

[ Szerkesztve ]

(#47) zsigus válasza Xirtam (#46) üzenetére


zsigus
őstag

Első RROD-s Xbox 360 S, ennyit az új konstrukcióról.

[ Szerkesztve ]

(#48) LSL1337


LSL1337
őstag

MW2 lassan 2 éves, és call of duty-k nagyon tartják az árukat a 20M+ eladásnak köszönhetően

BF3t találni 7,5-ért is, szóval marad a 3500 különbség
ráadásul BF3 lesz kb az első multiplatform játék ahol hatalmas lesz a különbség a 2 verzió közt, hiszen eddig kb mindenhol PCn demózták (elég ritka az ilyen)
16 vs 64-es multiplayer, a felbontás/grafikáról ne is beszéljünk, de persze ennek kemény ára lesz hardveresen, de a gyengébb szoftver 3500al többe fáj

(#49) Xirtam válasza zsigus (#47) üzenetére


Xirtam
veterán

Amíg ezt a technológiát használják elő is fog fordulni. Senki nem mondta, hogy teljes mértékben kiküszöbölték a hibát. Csak arról ne felekezetek meg ti mint nagy PS3 guruk, hogy azért Y LED és olvasófej hibán kívül van ott még PS3 elhullás. És én aki konzol üzletben dolgoztam. Az utóbbi időben (X360 slim megjelenése után) Több 1 év + -os PS3 került vissza mint Xbox!

De no offense!

(#50) Xirtam válasza LSL1337 (#48) üzenetére


Xirtam
veterán

GT5 miatt én is elcsábultam. Aztán amikor játszottam vele és megláttam ezt a hűen áhított grafikát. . .. Hát csuklott a fejlesztők összes felmenője! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.