Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Thunderzolee válasza Samus (#17) üzenetére

A gyárnak gondolom kellene fizetnie jogdíjat az után, h zenét szolgáltat.
A plázákban a boltok is fizetnek, minden üzlet, ahol kihangosított zene szól.

Amikor ezt kezdték bevezetni, úgy a kilencvenes évek eleje-közepe felé, még csak 100-150Ft volt (asszem üzletenként, nem négyzetméter alapján), egy CD boltban voltam épp, mint besegítő eladó, és pont én voltam ott aznap, mikor sorra járva az üzleteket, jött egy fiatalember az Artisjustól, és hát nagyon nem lehetett letagadni, h ááááááááááááááá, nálunk nem szól zene egész nap, csak azért van hi-fi, h bele lehessen hallgatni a CD-k be; szóval megállapította, h ez jogdíjköteles, és barátságosan hozzá is tette, h ehh, ez olyan alacsony összeg, h észre sem veszi majd a bolt.
Közben megjött a főnökasszonyom (mert hívtam), na Ő már képben volt, de hát sokat nem tudott tenni, csak összeveszett az úrral, h már megint csak a lehúzás..
Ráadásul nekünk egy kis hangszóró kint is volt, h a sétálóutca bolt előtti részén is szóljon halk zene. Ezt gyorsan lehalkítottam, h ne vegye észre a tag, de gondolom azóta már ennek is külön díjtétele van.

A CD bolt már régóta nincs meg, hiszen senki nem vesz lemezeket, szépen elapadt a forgalma.
Szóval azóta nem tudom ez mennyiben változott, de nem hiszem, h megszűnt volna, bár gondolom már nem 150Ft a havi jogdíj.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.