Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Egyre jobb :) Vízálló, nagyobb aksi. Ha jó lesz az ára, lehet visszatérek a Sonyhoz :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Ha ez megállna egy százasba, teljesen versenyképesnek gondolnám.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez egy teljesen korrekt telefonnak néz ki minden szempontból.

(#4) Hopkins95 válasza janeszgol (#2) üzenetére


Hopkins95
addikt

Sonyt ismerve ez kizárt dolog. Szerintem annak is örülhetünk, ha 150 alatt marad. Én úgy tippelem, hogy majd a reményeim szerint májusban érkező Pixel 4a-val kerül egy árba.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#5) sBc


sBc
aktív tag

Külsőre tetszik.

(#6) #12901120 válasza janeszgol (#2) üzenetére


#12901120
törölt tag

Valamikor biztos megáll egy százasban... :) A nyitóára szerintem is 150k körül lesz.
Ez nem Xiaomi, hanem Sony...

(#7) ghiottone válasza Hopkins95 (#4) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem is minimum 400 eurós kezdőár, azért meg egy 730-as Snapdragon és 6gb memória is elférhetett volna.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#8) doooo


doooo
veterán

Egyedül a nyúlánkságát kellene szokni... de ha egyébként minden jó benne, az sem probléma.

(#9) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez is tetszik. Kezdi összeszedni magát a Sony. Most már csak az árakat kellene náluk rendbe rakni.

(#10) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Nekem is tetszik a koncepció. Nagyon kíváncsi leszek a kamera minőségre.
Van értelme hiányolni a Galileo helymeghatározás támogatását? Legutóbbi információim szerint még nem pontos, de ha jól tudom, az az eredeti terv, hogy lakossági felhasználás mellett is pontosabb legyen mint a GPS.

Jevons paradox

(#11) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Egész korrekt cuccnak tűnik így első blikkre. Csak az ára lesz kérdéses..

(#12) Hopkins95 válasza Aprósólyom (#10) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem konkrétan a kamerán áll vagy bukik majd a telefon. Ha olyanra megcsinálta a Sony, mint az Xperia 5-ben van, akkor elégedett leszek és lehet hogy az új középkategóriás Pixel helyett ezt választom.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#13) Enci1983


Enci1983
senior tag

Ez is nagyon elegáns lett. Van egy olyan érzésem, hogy az ár húzós lesz.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#14) Polarstar


Polarstar
nagyúr

oohhh!!!

Itt sincs noccs! Mi történt? Nem vették be a kék tablettát a tervezők? :U
Ez már a második Sony, amiben nincs.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15) Ricardo válasza Polarstar (#14) üzenetére


Ricardo
félisten

Erre komolyan szükség van?

(#16) Polarstar válasza Enci1983 (#13) üzenetére


Polarstar
nagyúr

370 eurótól indul...
A második negyedévben.

Ez most sok, vagy árban van? Meglesz ez 150ezer itthon.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Hivatalos nyitóár: 369 EUR
lassú voltam.

Polarstar: Jó kérdés, a Mi A3hoz képest, Moto G8 Plus/Powerhez képest is soknak tűnik. Azok azért 300 euró alatt kezdtek ugyanezzel a hardverrel és rammal.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#18) Ganzer válasza Polarstar (#16) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Meg, sajna.

(#19) Noukoum


Noukoum
veterán

Gondolom ennek is borsos ára lesz, mert egy jó árral vinnék mint a cukrot..

szerk 369 euró, na bejött. Ennyiért ez kevés szvsz

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) Hopkins95 válasza ghiottone (#17) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez kevesebb, mint amire számítottam! :Y Ez kb. a Pixel 3a-val van egy árban. Most már akkor kíváncsian várom a teszteket!

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) Noukoum válasza Hopkins95 (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak hogy az egy tavalyi modell , pixel szupportal, snapi 670-el és csúcskamerával.

Jó nyilván, a pixel 3a brutálisan jó mobil lett, nem ér az összehasonlítás. :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) Hopkins95 válasza Noukoum (#21) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, de lényegében ha ebben is összeraknák jól a kameraszoftvert, valóban elgondolkodnék rajta a Pixel ellenében. De csakis akkor, arra meg sajnos Sony középkategóriás mivolta miatt nem látok túl nagy esélyt.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#23) Tom321


Tom321
csendes tag

Inkább lett volna IPS, valami jobb procival.. Akkor tényleg érdekes lett volna.

(#24) ghiottone válasza Hopkins95 (#20) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen, Sonyhoz képest. Az amoled és az ip65 & 68 miatt végül is nem vészes szerintem. Vajon majd Pixel 4a tudja tartani a 399- eurós kezdő árat?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#25) FlashR


FlashR
tag

Tetszik ez a szögletes dizájn, az iphone 5-re emlékeztet ami még szerethető volt. Ja nem bocs, az az 1 II elnéztem 😆

[ Szerkesztve ]

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#26) #16820480 válasza Noukoum (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

Cserébe a Pixel nem dual SIM, gyengébb akksiban, nincs IP védelem és több kamera látószög sem.

(#27) Noukoum válasza #16820480 (#26) üzenetére


Noukoum
veterán

Honnan tudod hogy gyengébb aksiban? Nagyobb aksi van de a kijelző is nagyobb ám ;)
Elhiszem hogy több kamera van, csak a pixelében pedig az egyik legjobb telefonos kamera van 2019-ben, ami előzetesen is feltörli a Sony-éval a padlót.
Én direkt nem emeltem ki mindent, hisz a pixel kompaktabb, sztereó hangszóróval rendelkezik, van benne aod, jobb előlapi kamerával rendelkezik stb.
Ahogy a Sonyéhoz is lehetne írni még.
Objektíven nézve a pixel egy jobb telefon, ennyi. Lehet venni Sonyt is semmi nem tiltja.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) #16820480 válasza Noukoum (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sony telefonok kimondottan jók akksiban, a Pixelek kimondottan nem azok. A 3a XL kivétel volt, de az meg nagyobb jóval.
Kamerában oké, hogy nagyon jó a 3a, de ha nem azzal a látószöggel akarsz fotózni, akkor nem lehet mit csinálni :N
Aod szerintem ebben is lesz, OLED kijelzővel adja magát, és már a tavalyi OLED modellekben is van. Sztereó hangszóró van akinek számít, van akinek nem, de összességében arra akartam kilyukadni, hogy nem egyértelműen jobb a Pixel. Nekem a dual SIM és az akksi miatt eleve ki is esne.

(#29) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik, de ha a 369 EUR-t komolyan gondolják, ez a SoC gáz bele. Egy SD835 erősebb, ami mikori is...?!
Aztán meg az a 21:9-es képarány már megint. :( Pedig egyébként kéne.

(#30) Enci1983 válasza Polarstar (#16) üzenetére


Enci1983
senior tag

Kinek mi a drága..... Van akinek 50 ezer is sok, van akinek ha 500 ezer akkor is megéri. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#31) Hopkins95 válasza Noukoum (#27) üzenetére


Hopkins95
addikt

Kamerában oké, hogy nagyon jó a 3a, de ha nem azzal a látószöggel akarsz fotózni, akkor nem lehet mit csinálni :K

Pont ezért meggondolandó nekem ez a Sony, amit Sheratan ír, mert jó volna az ultrawide kamera is a következő telefonomba. Dizájnban még jobban is tetszik a Pixelnél, vízálló is és az ára is hasonló, ráadásul a képarány is igen bejön, mert ultrawide monitort is használok.

Igazából a Pixel 3a mellett és a majd érkező Pixel 4a egyelőre ez nézhet ki értelmes alternatívának, ami még normálisabb árban kapható. De mindenképp megvárom a Pixel 4a-t májusban, lehet az is kap majd másodlagos kamerát, bár a Googlet ismerve az max valami zoom kamera lesz. :U Na meg attól félek, hogy ha kap is másodlagos kamerát, a kugli elszúrja a dizájnát és annak is ilyen lekerekített kijelzője lesz, mint a Pixel 4-nek, ami számomra egyáltalán nem esztétikus.

A dual sim hiánya amúgy engem annyira nem érdekel, mert évek óta 2 telefont hordok magammal. Persze jó ha van, de nem dealbreaker.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#32) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jolla Sailfish támogatás már lassan lesz hozzá. Így érdemes érdeklődőknek megfontolni majdan.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33) ffrdgc


ffrdgc
tag

Mik ezek a nevek?😄😂

Samsung Galaxy Note22

(#34) laci_csk válasza ffrdgc (#33) üzenetére


laci_csk
senior tag

valami tengereszkapitany lehet....

Xperia XZ3

(#35) Polarstar válasza ffrdgc (#33) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A jó üreg gugli bármikor nagyon szivesen megmondja, ha kérdezed.
A Jolla a Nokiából kirúgott (jól beperelték a skriciket és két vagont pénzt nyertek) Megoo fejlesztő csapat új oprendszert épített. (Ez a második saját, eredeti fejlesztésű mobil oprendszer a finneknél.)
A Sailfish az (egyik)termékük neve.
A Sony melléállt, és a mobiljaikra lehet megvenni teljes értékű Sailfish-t amit letöltés után szépen lehet használgatni - ha nem akarsz guglizni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#36) Fred23 válasza Polarstar (#35) üzenetére


Fred23
nagyúr

Csak kicsit drága: 49.90 €. Örülnék a sikerüknek, de az említett összeg felénél nem kéne többet kérniük, ha terjeszteni szeretnék a rendszerüket.

(#37) Polarstar válasza Fred23 (#36) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Rendben van a döntésük szerintem. A saját mobil kiadása hatalmasat zakózott.
A kérdés az, hogy miért nem adja meg más gyártó a felhasználóknak a gugli-függetlenedés lehetőségét?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#38) Fred23 válasza Polarstar (#37) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mintha 16800 Ft-tal drágábban vennéd a készüléket. Ez itt nálunk -de pár környező országban is- már a Sailfish terjedése ellen hat szerintem. (Íme a példa arra, hogy a függetlenség ára valóban nagy.) :D

Igen, más gyártók is lehetnének nyitottabbak a Góglitól függetlenedni vágyó felhasználók igényei iránt!

[ Szerkesztve ]

(#39) #16820480 válasza Polarstar (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Huawei most kínál ilyen lehetőséget ;]

(#40) Polarstar válasza #16820480 (#39) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja! Igen, pont az lesz az a másik bilincs. :DDD
Nagyon vonzó alternatíva. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#41) Zé.


Zé.
tag

Fél év múlva az ára lesz min/kb.150 K, induló ára még több sajnos, sokat gyengült a forint.
Nincs benne OIS, a SoC 665 Snapdragon, (2.0 GHz) 3600 mAh akksi, nincs GALILEO GPS,
ha már új telót veszek, ez nem tűnik időállónak. A csúcs mobilok pedig irreálisan drágák,
az 5G, stb. fölösleges számomra. Vízálló, IP 68-as érdekel, de azért már 2020 -ban egy felsőközép mobillal én nem visszalépni, hanem előre szeretnék haladni...
Pedig jó lenne egy kicsit drágábban is, ha a hiányolt dolgok jobb, ill. meglennének... :(

(#42) janeszgol válasza Zé. (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

A jó ár/érték arányt ne a Sony-nál keresd. Ebben egyszer voltak jók (XZ2C).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) shark300


shark300
tag

135-ért lehet előrendelni, ajándék fejhallgatóval. Ez így már kellemes deal.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#44) pit stop válasza shark300 (#43) üzenetére


pit stop
addikt

Szerintem is!
Várjuk a tesztet.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#45) hefike


hefike
tag

Külföldi teszt már van...:)
https://m.gsmarena.com/sony_xperia_10_ii-review-2119.php :))

(#46) Austin F.


Austin F.
tag

Az megvan egyébként, hogy ugyanakkora képátló esetén, minél nyújtottabb egy képernyő (azaz minél inkább eltér az ideális négyzetes aránytól*), annál kevesebb felületet kapsz? 😺

Például:
6" átló 21:9-es képaránnyal: 83,2 cm²
6" átló 16:9-es képaránnyal: 99,2 cm² - majdnem 20%-kal nagyobb.

Ugyanitt befektetőket keresek egy 15,24 cm hosszúságú és 0 cm szélességű képernyővel szerelt telefon gyártására, amelynek az átlója szintén 6", de mivel a felülete 0 cm², így a nulla darab pixel le(nem)gyártásával sokat lehetne spórolni a gyártási költségen. 😉

_________
* gy.k. a négyzet rendelkezik a a téglalapok közül a legnagyobb felület/átló aránnyal.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#47) janeszgol válasza Austin F. (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak azt hagytad ki, hogy a 21:9-es az rövidebb, és keskenyebb, ezért kisebb a felülete.

GSMArena teszt: [link]
Az Edigital 135 ezerért listázza.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) shark300


shark300
tag

Megvettem még mikor adták hozzá az ajándék fejlhallgatót. Ahhoz képest, hogy az előző Z5-ös telefonomnak volt vízalatti módja (amit utána már nem ajánlottak használni), ez egész szépen beázott a hét eleji nagy viharban a zsebemben (nem volt nálam esernyő). Megnézzük, hogy mit mond rá a szerviz, utána eladom. Az sem tetszik, hogy gyári tokban már van rajta 1-2 microkarc a kijelzőn a por miatt. Összességében nem szeretem.

Apropó, tud valaki olyan telefont, ami IP68-as, de nincs benne a feltételekben, hogy "nem szabad a készüléket teljesen víz alá meríteni" (lásd a Sony oldala), és talán egy kis esőt kibír, netán vizet?
Vagy netán mindenhova Huawei telefonnal, és Snorkeling Case-zel kell járnom, bár már Google sincs rájuk...

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.