Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Mondjuk HEVC/H265 BDs filmeket el tudok képzelni, nem tudom mennyire életképes a dolog.

(#2) Buci21


Buci21
addikt

ezt a baromságot... hangjavító eljárás... ami egyszer elveszett, már nem varázsolja vissza semmi. FLAC vagy bakelit azt jóccakát, sajnos nekem is sok az MP3-am, de minimum 256K de méginkább 320K... De ez parasztvakítás.

"A cégtől kapott információk szerint a hangminőségen is sikerült javítani, hiszen a Digital Music Enhancer névre hallgató eljárás a silányabb soundtrack minőséghez hozzáadja a Sony egyedi audiotechnológiáit, így az internetes videók vagy MP3 zenei gyűjtemények finom, magas frekvenciájú részletei sem vesznek el az erősen tömörített digitális zenei fájlok lejátszásakor."

1) nem a lejátszáskor vesznek azok el, hanem amikor valaki digitalizálta, bár ha ezt jó minőségben tette, akkor még alig van veszteség, de amikor valaki letolta MP3-ba, akkor már egy csomó részlet eltűnt, a cintányérok csak árnyékuk önmaguknak. Nem vagyok nagy audiofil, a cuccom sem az, de ennyit észrevesz az ember.

2) youtube videók... ott van hangminőség? eddig nem hallottam :W

[ Szerkesztve ]

(#3) Angel1981 válasza Buci21 (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Akkor a "Full HD felkonvertálás" is csak marketingszöveg? :O :D

(#4) elefant válasza Buci21 (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ezeket a cég emelte ki a termékkel kapcsolatban, nem mi találjuk ki őket.

(#5) Vikthor


Vikthor
nagyúr

ok mint bluray formátum, csak ne optikai hordozón h b@sszák meg... tolják ki pendrivera a filmeket, oly olcsó már a 100+ GBos változat is, jaaa hogy gyorsabb lenne mint az optikai lemez? deszar. Memóriakártya alapú filmekben én is látnám a jövőt, de nem így. Vagy ha már annyira erőltetik a felhőt, akkor legyen elérhető onnan, email account-al és amennyit megvettél, annyit tölthetsz le vagy vmi ehhez hasonló.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) Buci21 válasza Angel1981 (#3) üzenetére


Buci21
addikt

90%-ban marketingszöveg sajnos :D a felkonvertálásnak az a lényege, h az fHD anyag pixeleiből megpróbál számolni egy 4k-s képet úgy, hogy mossa a pixeleket. Elég bonyi algoritmusok vannak erre. Biztos, hogy messziről nézve adhat szebb képet, de ha beülsz elé észreveszed a turpisságot. Zenével is van ilyen, hallgatod háttérnek, akkor kellemes, ha ki van digitálisan emelve valami, de ha közelebb telepszel és fülelsz, akkor meg lehet hallani, hogy valami nem olyan mint kéne h legyen.

(#7) Tidus


Tidus
addikt

Árakra kíváncsi lettem volna.
Nyilvánvalóan erőlteti a Sony a Blu-ray-t, mivel mondhatni a fő fejlesztője volt. Jelenleg is tejelnek neki a jogdíjakért.

(#8) kpal


kpal
veterán

majd kitalalnak valamit a 4k filmeknek mert igen karcsu a lemez

(#9) Vikthor válasza Buci21 (#6) üzenetére


Vikthor
nagyúr

felkonvertálás az semmire sem jó, az olyan átverés feeling és rögtön lejön, hogy mi a native true 8mp és mi a felkonvertált 8mp...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10) nubreed válasza Vikthor (#5) üzenetére


nubreed
veterán

Egyetértek.

A Sony elkezdett jó dolgokat letenni az asztalra az utóbbi időben és úgy tünt kezdenek normálisan hozzáállni a dolgohoz és reálisabban látni a piacot és a saját lehetőségeiket is, ez el is kezdett meglátszani az eredményeikben, erre most itt van ez a blu-rayes parasztvakítás, meg főleg ez a bullshit marketing szöveg hozzá. Komolyan valaki menjen már oda Sonyékhoz és értessék már meg velük, meg az egész blu-ray iparral, hogy az optikai adathordozón terjesztett tartalmaknak egyszer s mindenkorra végük van. Semmi szükség rájuk, feleslegesek, a lejátszók csak porfogónak jók, a discek meg sokkal nagyob helyet elfoglalnak mint akár egy memóra kártya vagy egy pendrive. Visszatérve a lökött marketing szövegre, valószínűleg csak tanultak a koreai és tajvani versenytársaiktól (samsung. lg és a többi szutyok), akik már vagy 15 éve pontosan ezzel a taktikával hódítanak el egyre nagyobb szeleteket a Sony piacából. Sajnálom, hogy idáig jutott ez a cég, aki a 80-as 90-es években és talán még a 2000-esek elején is a világ legjelentősebb szórakoztató elektronikai cége volt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) Steve1207 válasza Vikthor (#5) üzenetére


Steve1207
veterán

+1
Aztán cserélgetnénk a memkarikat, mint anno a sárga kazettákat :D A felhővel az a baj, hogy nincs meg a sávszél még mindig, de kb úgy kellene megoldani a filmeket is, mint a PlayStore és hasonlók. Megveszed, örökre a tied a legjobb minőségben és úgy szeded le ahogy akarod. Akár lehetne több változat egy filmhez (fullos br, meg "gyorsan" online nézhető) és kész is.

.

(#12) Prof válasza Buci21 (#2) üzenetére


Prof
addikt

Figyi amig otthon meg a DTS-t is sajnaljak es inkabb ures a DVD lemez felig, addig nem tudom mit varsz ;]

Persze hogy van youtube-on hangminoseg - Szandekosan alacsonyan tartva :P A Sokol radio talan megirigyelhetne.

[ Szerkesztve ]

(#13) Prof válasza Vikthor (#5) üzenetére


Prof
addikt

Nem eleg nagy, nem eleg olcso, de igazad van siman lehetne nagytetelben lassan egy kifejezetten csak olvasasra kihegyezett memoriat gyartani. (a kinai 64 GB-os lassu pendrive-ok arat nezve)
De hogy a forgo muanyaglemezzel egy arban egyhamar nem lesz az elegge bizonyos.

Persze a VHS-> DVD -> Blue-Ray utan valoban az lenne a logikus lepes, ha egy vegre mozgo alkatresz nelkuli tarolo jonne megkisebb meretben. Valami megis azt sugja elobb lesz vedd meg a filmmegnezesehez valo online jogot moka jon majd. (mozijegy arban mukodne)

A halozatok meg lofuty sebesseguek hozza, a streamelessel meg adnak neki egy pofont 50 Mbit-es kepet lekonvertalva max 10-re. (Netflix, Hulu stb.)

(#14) Buci21 válasza Vikthor (#9) üzenetére


Buci21
addikt

van néha észrevehető különbség, de ha figyelmesen nézi az ember akkor az árnyoldalak túlsúlyba kerülnek. Nem azt mondom, h nincsenek jó képjavító eljárások, de lényegében új adat nem születhet a képre, max valamit lehet számolgatni és javítgatni az eredetin. De nagy vonalakban egyetértek veled

(#15) #72042496 válasza Steve1207 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Megveszed, örökre a tied a legjobb minőségben és úgy szeded le ahogy akarod."

A felhős ötlet tetszik, de én egy előfizetéses konstrukciót is el tudnék képzelni, vagy egy olyat, hogy egy hétig, vagy maximum 3-szor letöltheted, esetleg egy héten belül maximum 3-szor. A számokat csak kitaláltam, nem ez a lényeg. A szolgáltatóknak ez lehet a rémálma. :)

(#16) Márton válasza Prof (#13) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaja, a lemez nagyon olcsó.
130 Ft egy írható, kisker áron.
Akkor mennyi a nagyker? És mennyi az előállítási költsége? :Y
És ez 25GB. Hol kapsz akár egy 8gigás pendrive-ot 200 Ft-ért?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17) Novai


Novai
tag

nagyon fasza ez a bluréj csak kár hogy nekünk sokba kerül

(#18) Vikthor válasza Novai (#17) üzenetére


Vikthor
nagyúr

irány az AVForum, ott rengeteg használt van jóáron...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19) Prof válasza Vikthor (#5) üzenetére


Prof
addikt

Sajnos nagysagrendekkel dragabb meg a memoria, mint a lemez.
Ne azt nezd irhato Bluray lemez vagy maga a dobozos Bluray film mennyibe kerul (az se annyira draga mar a nyugati fizuhoz kepest) hanem, hogy oriasi tetelben a nyomott lemez koltsege mennyi.
Csomagolas doboz, amugy is kell hozza, kelloen nagy, amin latszik mit tartalmaz. Nem lehet SD kartya meretu doboza.

A halozatok savszelessegenek novelese is sokkal dragabb.
Teljesen realisan gondolkozik a Sony. Bizonyos minosegnel nincs mas ut jelenleg. Az olcso adathorzo gyoz. A vevo inkabb olcson vesz DVD-t, mint dragan Blu-rayt. Ahogy inkabb venne Blurayt, mint draga memoriakartyas filmet.

Ettol meg az atlag user HD adastol, HD streamtol odaig van, hogy milyen kiraly minoseg es valamilyen szinten elvezeti szempontbol teljesen igaza van. Itunes, Mindig TV, Netflix orul.
Ahogy a FullHD 2000 dollaros 65 colos TV-ne is vigan jatszik az amerikai kiskolok a 720p-s jatekkal felskalazva a PS3-jan.

Az mas kerdes, hogy lemezt amin film volt, kezembe mar nem tudom mikor vettem utoljara.

(#20) Prof válasza Márton (#16) üzenetére


Prof
addikt

Ne ezeket az arakat nezd. A Sony Media sajat gyarban gyartja az alapanyagot is lotyikbol, 10 ft korul lehet max egy lemez eloallitasi ara :B

(#21) Vikthor válasza Prof (#19) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akkor legyen egy optikai meghajtóban 4-8x olvasófej hogy ne legyen percekbe tellő beolvasási idő... nemérdekel csak a lomhaságot oldják meg legyen legalább olyan gyors mint ha csak egy mezei CD-t rakna be az ember, berak és go... ez még nagyon távol van pedig 2014-et írunk már.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22) Prof válasza Vikthor (#21) üzenetére


Prof
addikt

Azert nem tart az percekig max. ha koszos :U Filmlejatszasra ertem, nem Blu-ray-es PS3 jatekra.

Amugy en meg azt nem ertem, ott a sok nagy Sony laposTV.
Miert nem kezdik kihasznalni a hatuljukat. A vekony noti, telefon mania miatt?
A talp miatt ugyis X helyet melysegben elfoglal.

Komplett szamitogep (mondjuk Tegra 4, AMD APU), hifi, jatekkonzol elferne mar egy 40 colos mogott is. Kicsit vastagabb lenne de nem latszana, nem lenne sok szar kabel. Arukapcsolas FTW.

Ha meg beszarna az emberek dobnak ki, az meg nekik megint jo penz nekik (ahogy a laptopokat is cserelgetik egy alaplaphibanal, ha nem garis) ;]

(#23) #72042496 válasza Vikthor (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Reklámok, kalózkodás elleni felhívás, átugorhatatlan figyelmeztetések és jogi szövegek Blu-ray-en is vannak?

(#24) Novai


Novai
tag

az optikai meghajtók azért vannak mert mert a cégek ragaszkodnak ahhoz hogy láncra verjék az embereket, az optikai meghajtók ennek egy formája

egyébként ne gondoljátok hogy egy 256 gigás pendrájv legyártása annyival drágább mint amennyivel többe kerül egy 8 gigás pendrájvhoz képest, elárulom hogy kb. ugyanannyiba kerül a 256gigás legyártása is

(#25) Vikthor válasza Prof (#22) üzenetére


Vikthor
nagyúr

maradaok xbmc & BD50 isonál... sztem ez elég életképes lesz a jövőben is, helyem van 21 TB... és a HDD is olcsó.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#26) Prof válasza Vikthor (#25) üzenetére


Prof
addikt

Maximalisan megertelek. De a legalis piac ilyen alapon nem mukodhet :N

Rendkivul egyszeru, relative olcso eszkoz kell, ami lejatsza a filmet es nem tart orakig/napokig mig lejon.

Nekem nincs igenyem a lemezre, mert 2 kezemen megtudom szamolni hany filmet lattam 1-nel tobbszor, arra meg draga es sokkal kesobb kerul lemezre, mint a moziban vetitesre. (a magyar nyelvu szinkron-ba meg ne is menjunk bele)

(#27) bteebi


bteebi
veterán

"A Sony továbbra is érzi a Blu-ray technológiában az erőt"

Nem lehet, hogy csak ők érzik? Én legalábbis nem érzem :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Prof válasza bteebi (#27) üzenetére


Prof
addikt

Ha kb. monopol helyzetben lennel egy piacon te is nagyon erezned az erot :DDD

(#29) Buci21 válasza Vikthor (#25) üzenetére


Buci21
addikt

21TB hely? storage szerverparkod van ember? azt ne mondd h mindez SSD-kből van RAID-be szervezve :P ;]

(#30) Vikthor válasza Buci21 (#29) üzenetére


Vikthor
nagyúr

CPU: corei7 4770K
CPU Cooler: Zalman FX100
Motherboard: ASUS Z87 Sabertooth
RAM: 16 GB Kingston HyperX Blu KIT
VGA: 7850 Radeon HD 1 GB Powercolor SCS3
PSU: Seasonic 660W Platinum Hybrid
Case: Silverstone CW02
SSD: Samsung 840 Pro 128 GB
HDD: 1x 2TB, 5x 3TB & 1x 4TB @5400rpm

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#31) nismoka válasza Vikthor (#25) üzenetére


nismoka
addikt

Mindez a virágboltból megtömve? Ok.. de ugye nem gondolod hogy egy film kiadó cég erre épít.... :U

[ Szerkesztve ]

(#32) Buci21 válasza Vikthor (#30) üzenetére


Buci21
addikt

ez se lehetett olcsó :D én nem vágom ennyi HDD mellé minek a passzív VGA,de oké. szép "kis" gépecske :P :C

(#33) Vikthor válasza Buci21 (#32) üzenetére


Vikthor
nagyúr

mert csendnáci vagyok és nekem veszett gyors gép kell, de úgy, hogy kusshad! És még azért játszani is lehet vele.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#34) Buci21 válasza Vikthor (#33) üzenetére


Buci21
addikt

de ennyi HDD-vel hogy bírod csendben? :P nekem a 2 HDD a leghangosabb, pedig a rendszer SSD-ről megy, és le-le állnak a vinyók is...

(#35) Vikthor válasza Buci21 (#34) üzenetére


Vikthor
nagyúr

olvass utána a CW02-es háznak, a "Suspend vibration dampening hard drive cage" annyit jelent, hogy dupla és vastag keretben vannak a HDD-k úgy, hogy gumigyűrűkkel csillapítja őket és az 5400esek meg amúgy is a leghalkabb HDDk közé tartoznak. Képek: ITT

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#36) Prof válasza Vikthor (#30) üzenetére


Prof
addikt

Becslesed szerint hany mozijegy (mezei multiplex) volt a konfig ara? Nekem is volt HD204 UI-bol egy idoben 3 nagyon csendesek es gyorsak. :R

[ Szerkesztve ]

(#37) nismoka válasza Vikthor (#35) üzenetére


nismoka
addikt

A gép nagyon faja, gratula!

(#38) Vikthor válasza Prof (#36) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én 2010 óta nem járok moziba mert van otthon egy kifinomult termem és már rég behozta... mert heti 2-3 film megvan átlagban. A nyilvános moziból vhogy kiábrándultam.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#39) dabadab válasza Vikthor (#5) üzenetére


dabadab
titán

"ok mint bluray formátum"

Igazabol a BR, mint formatum se jo igazan semmire, akkor inkabb mkv, az joval ertelmesebb es kezelhetobb formatum.

"tolják ki pendrivera a filmeket"

Ez soha nem fog megtortenni, egyreszt draga a flash, masreszt maceras megirni, harmadreszt meg a fizikai adathordozoknak ugy altalaban befellegzett. Fel amerika a Netflixet meg a Hulut nezi es hat nalunk is a netrol szarmzaik az audiovizualis tartalom nagy resze.

DRM is theft

(#40) gghrtz


gghrtz
őstag

A Blu-Ray-jel az a baj, hogy más normális alternatíva nincs rá. Felhő? Ahhoz kell gyors net. Most nekem nincs 100 megás netem akkor már ne is nézzem? Pendrive? Drága... Ráadásul aki akarja az számítógépről lejátssza, a torrentes BD-t, vagy BD3D-t, olcsóbb, gyorsabb, kényelmesebb. Ez öli meg a BD-t. Na meg az, hogy kell hozzá csomó eszköz, és sérülékeny az adathordozó... Azt kell hogy mondjam, a mai világban ahol már mindenkinek pendrive-ja, SD kártyája, meg felhő alapú tárhelye van, egyszerűen nem tud megférni egy 12 cm-es lemez, hiába lehet rá 50 GB-t pakolni, és olcsó.

(#41) Vikthor válasza dabadab (#39) üzenetére


Vikthor
nagyúr

csak akarni kell és ki lehet tolni memóriára... érdekes amíg nem volt CD a régi játékok a konzolokon memóriakártyán jöttek ki... jééé mik vannak...

nincs az az mkv ami jobb lenne BD50-nél vagy akár a BD25 isonál, bár vannak nekem is mkv filejaim dögivel...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#42) dabadab válasza Vikthor (#41) üzenetére


dabadab
titán

"érdekes amíg nem volt CD a régi játékok a konzolokon memóriakártyán jöttek ki..."

Akkor vess egy pillantast a konzolos jatekok meg a BR lemezek arara is, (meg mondjuk a kapacitasukat is osszehasonlithatod).

"nincs az az mkv ami jobb lenne BD50-nél vagy akár a BD25 isonál, "

1. Az mkv kontenerformatum, es mint ilyen, a minosegbeli osszehasonlitas eleve nem lehetseges, mert az nincs neki.

2. Az mkv-be gond nelkul belerakhatod a BD50 h264 v VC-1 streamjet es akkor az pontosan ugy fog kinezni, mint a BD50, a kulonbseg az lesz, hogy normalis strukturaban lesz tarolva, nem ilyen idetlen Java virtualis gepen futo idetlen menukkel.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43) Buci21 válasza Vikthor (#41) üzenetére


Buci21
addikt

tyűha, szép a cuccos, jól el vagy látva :R ha lenne pénzem ilyesmire, tuti ebbe az irányba indulnék el

(#44) Vikthor válasza dabadab (#42) üzenetére


Vikthor
nagyúr

lényeg, hogy ótvar az optikai hordozó, elavult na. Sokkal jobb lenne memóriáról vagy felhőből letölteni, baszki mégis csak a 21ik század, de lehet szeretnek nosztalgiázni a Sonyék és Kossuth rádió érában merengeni... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#45) Vikthor válasza dabadab (#42) üzenetére


Vikthor
nagyúr

BD50ből persze én is csak a filmet bányászom ki m2ts ugye és a többi meg shift+del, menü meg a többi sallang nemérdekel.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#46) nismoka válasza Vikthor (#44) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem meg racionálisan gondolkodnak, nincs mindenhol akkora sávszél amivel a letöltés normálisan megoldható. A warezolók megoldják maguknak ha akarják, de a többségük megelékszik amúgy is a szar rippekkel..

(#47) gghrtz


gghrtz
őstag

Igazából az internetszolgáltatók sara, hogy nincs normális net mindenhol, mert lazán belehetne kötni mindenhova az optikát(G-PON max távolság 60km), csak ugye ehhez a gerinchálózatot is fejleszteni kellene, meg ki kellene húzni az optikát alacsony népsűrűségű területekre is. Az meg biza nem biznic... Ott van az ADSL meg a Kábelnet, ami egy meglévő infrastruktúrára épít rá, onnan is dől a lé, mert nem sokkal drágább az Optinet, mint az ADSL a sebességhez mérten. Ha normális kurmány lenne, nem kibaszott focistadionokat építenének, hanem támogatnák az optika kihúzását legalább a kisebb városokba és nagyobb falvakba. De nem, nekünk stadion kell. Igaz, hogy a nagyobb sávszélességű internet gazdasági/társadalmi fejlődést is jelent.. NO COMMENT.

[ Szerkesztve ]

(#48) nubreed válasza Vikthor (#35) üzenetére


nubreed
veterán

HDD-k csendesítéséről kérdezhetek tőled?
Nekem ez most nagyon aktuális téma, keresem a megoldásokat. Nekem egy Xigmatek Midgard II házam van ebben van egy kivehető keret, amibe belehet helyezni a hdd-ket/ssd-ket és valahogy szeretném a lehető legjobban leredukálni a zajt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#49) Dr. Romano válasza Vikthor (#44) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Felhűbűl jah. UPC 25Mbietes nettel ami délutánonként 3-4-re esik vissza max bárányfelhő lenne az. Attól mert 21. század van max a naptártól alélhatsz el, mindjárt 2015 és se repülő kocsi, se másodpercre pontos időjárás, se légdeszka, se Nike önbefűzős cipő, nesze neked jövő.
A Kossuth rádió meg a mai napig működik FM-en is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#50) Vikthor válasza nubreed (#48) üzenetére


Vikthor
nagyúr

persze, sztem első lépésnek ha a 3-as csavar és a HDD közé egy kis gumigyűrűt ha beraksz már jó vagy, de várj, mennyi HDDről van szó összesen? mert lehet sokkal jobb hatást érnél el ha 5,25 to 3,5-es adapterbe raknád a HDDket gumigyűrűvel, több helyed is lenne stb. Anno Zalmannak volt egy ilyen passzív HDD coolere, ami 5,25be ment bele és az eleve gumis volt. Zalman ZM-2HC2

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.