Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Ilyen áron ez vicc.

Ennek a cuccnak a PS5-be épített meghajtóként van helye, külön termékként kiadni felesleges.

Persze a PS5-ért kéne induláskor max. annyi elkérjenek majd, mint ezért, az lenne kb. reális.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#2) #04430080


#04430080
törölt tag

Pont az ilyen ostoba árazás miatt nem terjedt el a BD.

(#3) zzola


zzola
félisten

"A Sony továbbra is bízik a fizikai adathordozókban"

Ők az egyetlen!
Majd úgy járnak, mint a mobiltelefon részleggel...

(#4) Predatorr válasza zzola (#3) üzenetére


Predatorr
őstag

+ akiknek fontos adataik vannak. 3 különböző adathordozóra mentek mindent, mert egyik sem megbízható.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5) hyperspace válasza hardzsi2 (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

Nekem is a PS jutott eszembe, de nekem az jön le ebből, hogy nem lesz UHD Bluray képes, maradt az, ami most van benne. Ha ez a cucc €800, akkor a pletykált €500-zal nem fog menni.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#6) #04430080 válasza hyperspace (#5) üzenetére


#04430080
törölt tag

X1S 200 euró, és UHD Bluray képes. A Sony is megerőltethetné magát.

(#7) Cs1csó


Cs1csó
félisten

260 000 Ft :W

Jelenleg a NAS + torrent korszakában ingyen sem kéne de most komolyan 260k ??

[ Szerkesztve ]

(#8) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Az ilyen cuccaik miatt gondolom azt, h a PS5ben megint nem lesz 4K lejatszo...

Live-Die-Respawn

(#9) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Engem az árán kívül nem a BD zavar, hanem a zárt rendszer. Jobb volna Droid alapokon, hogy legalább ha valami formátum (esetleg streaming szolgáltató) nem támogatott, legyen sansz telepíteni hozzá egy lejátszót.
PS:
Egy felpumpált/pimpelt LibreElecben is jobban bíznék, mint egy Sunyi rendszerben.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10) b.


b.
félisten

Na akkor egy Xbox One x inkább 130 K ért
Lekönyvelhető hogy nem lesz a PS5 UHD BR kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) Reggie0


Reggie0
félisten

80-at adok erte.

(#12) zzola válasza Reggie0 (#11) üzenetére


zzola
félisten

Ha 80-at fizet a Sony, elviszem! :DDD

(#13) Cs1csó válasza zzola (#12) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kívül Fucsigama belül Sony!

(#14) Freddy S


Freddy S
tag

Két kérdés merült csak fel bennem, hogy Apple Airplay 2-t támogat -e? Illetve hogy képmínőségben többet tud -e adni mint mondjuk egy 4k HDR Netflix vagy egy 4k HDR Apple TV?

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#15) troviko


troviko
senior tag

Jó, hát ebből el fognak adni pár ezer darabot világszerte, azt csá. Kutyának nem kell már ez, ahol van internet. Ahol meg nincs, ott valószínűleg olyan eszköz sincs, amihez megérnél egy 260K-s lejárszó. Nyilván kevés számú kivétel akadhat, de ha tényleg csak pár száz, pár ezer vevő lesz rá, akkor bukó lesz a dolog.

Márpedig bukó lesz. Ennek a érának már leágazott. Amúgy alapvetően szerintem már a Sony sem hisz benne, mert látszik, hogy a kis számú prémium kategóriára lő, ahol még a csekély darab is tud profitot termelni, nem mainstream dolognak szánják. Jól látszik, hogy eszük ágában sincs tömegeknek szánt fizikai adathordozóra építeni.

https://www.oldtech.hu/

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

100 dollárért kellene, pontosabban kellett volna adniuk, illetve a lemezeket 10-ért. Ma már menthetetlen a platform, akármennyivel is jobb minőségben a streamhez képest.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Sinesol


Sinesol
veterán

Egy értelmesebb lejatszó nem 100 dolcsi, a lemezek viszont tényleg lehettek volna olcsóbbak, bár kérdés mennyibe kerül egyáltalán a gyártás.

260k amúgy annyira nem elrugaszkodott ár egy jobb minőségű eszközért, ez nyilvánvalóan nem a szokásos occsó konzumer kategória. Igazából ha van digitális bemenete, akkor még lemezek nélkül is megéri, ha jó minőségű chipekkel van felszerelve. Nyilván persze nem az a réteg a célcsoport, akiknek elég egy átlagos okost vagy mediabox kép és hangminősége.

[ Szerkesztve ]

(#18) Lacok


Lacok
őstag

A remény hal meg utóljára. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#19) Cs1csó válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

Túl jól mentek a DVD-k és az emberek jól elvoltak velük, a BD indulásánál még az FHD sem volt annyira elterjedve. Egyszerűen ilyen áron nem akarták a minőséget megfizetni a DVD-vel szemben.

Egy kicsit kellett volna drágábban adni a DVD-nél - sőt idővel a DVD-t akár ki is lehetett volna vezetni mit a VHS-t - és akkor megtörtént volna a váltás. De csillagászati áron árult BD lejátszók és lemezek mellett és továbbra is erős DVD forgalom mellett erre esély sem volt. A koporsóba az utolsó szeget nem is a torrent hanem a stream verte be.

Az optikai adattárolás jelenleg egy halott technológia. Ameddig nem tudnak olcsón és gyorsan nagy mennyiségű adatot tárolni és visszanyerni vele addig az is lesz.

(#20) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ahogy olvasom rengetegen el vannak tévedve :D laza 4milliárd usd-t csak az usában elköltöttek dvd/bluray piacon... A zene sem haldoklik ezen a téren :) persze,hogy csökken hiszen egyre drágább a minōség

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#21) Sinesol


Sinesol
veterán

Igen ez is igaz, elég sokan hajlandóak áldozni a minőségért, ezek meg azért nem egy szokásos tv-s vagy mediaboxos szintet tudnak képminőségben és hangban. Egy normális minőségű DAC önmagában 40-50k körül kezdődik, gondolom a video feldolgozó chipeknél is hasonló a helyzet, valószínűleg még drágábbak is.

[ Szerkesztve ]

(#22) jbcs válasza Sinesol (#21) üzenetére


jbcs
tag

A 2000-es évek elején Szegeden volt egy amerikai albérlőtársam, orvosira járt. És ő mesélte anno, hogy Amerikában elmegy az ember az üzletbe és ami játék tetszik, 4-5-t akár leemel a polcról és megveszi, nem töltöget, meg cserélgetik egymás között az emberek, csoró főiskolásokként tátott szájjal hallgattuk ezt az albérletben, ba*ki ilyen van. Akkoriban még a szabad strandra is sajnáltam a pénzt...:)

(#23) Akula válasza Lacok (#18) üzenetére


Akula
őstag

+1
nem hiszem, hogy ez a jó irány, de ők tudják.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#24) Reggie0 válasza Sinesol (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, azert torrent sokszor jobb minosegben streamel :)

(#21) Sinesol: 40-50k-bol FPGA-t kapsz amivel 8 streamet lehet egyszerre dekodolni, nem egy olcso ASIC-ot.

[ Szerkesztve ]

(#25) #04430080 válasza Akula (#23) üzenetére


#04430080
törölt tag

Az irány jó volt, a megvalósítás lett kritikán aluli.

(#26) #00137984


#00137984
törölt tag

Egy egészen jó minőségű SONY és Pioneer DVD/SACD lejátszó régen volt vagy 200 $. Denon vagy a Cambridge Audio High-End DVD lejátszók 350-400 $. Mégsem a Dune HD Media Player jelentette a legdrágább asztali lejátszókat... Oppo DVD/Blu-Ray Player. Szerintem a Sony ezekhez mérten csak egy kissé túlárazott, de az 500 $ tényleg reálisabb árat jelentene. Nekem a Blu-Ray filmek magasan tartott ára zavaró, mert a jó DVD kiadásokért régen is megadtam az árát, de ezektől jóval többet egy filmért sem adok ki. Ha DVD, ha egy Blu-Ray lemezen van... Nem ér meg nekem többet.

(#27) Sinesol válasza Reggie0 (#24) üzenetére


Sinesol
veterán

DAC alatt magára a készülékre gondoltam pl. audiotermékeknél, nem magára a chipre.
Szóval ha egy normális audio dac is 40-50k-nál kezdődik, akkor gondolom egy komplexebb termék még drágább lehet jó minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#28) zetor2000


zetor2000
senior tag

DivX avit lejátszik?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29) #04430080 válasza zetor2000 (#28) üzenetére


#04430080
törölt tag

Mert használ valaki még DivX -et? XviD avit és mkv -t lejátszik.

(#30) hardzsi2 válasza Sinesol (#21) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Szerintem pedig a nagy többség épp hogy nem hajlandó sokat áldozni a picit jobb minőségért; már rég túlhaladtuk azt a szintet képben és hangban, amely elégséges / teljesen megfelelő az emberek java részének (95%-ának).

Kép tekintetében pl. a tisztességes Full HD bőven elegendő /lenne/ a többségnek (itthon a szolgáltatók még ezt is, most is szűkmarkúan mérik, de ez egy másik történet). Nem véletlen, hogy a 4K-ra nehéz rábeszélni az embereket - max. úgy, hogy FHD TV-t már nem is árulnak, így ha vesz, csak 4K-st választhat. A 8K-ról nem is beszélek...

Hang tekintetében sokaknak már a 128K fölötti bitrátájú mp3 sem szükséges, nem véletlen, hogy az SACD is behalt egykoron.

A tárgybeli lejátszó szerintem éppenséggel hogy egy szűk rétegnek (a fennmaradó 5%) az igényét fogja kielégíteni; azokét, akik nagyon komoly házimozi-felszereléssel -netán saját moziszobával- és komoly BD és UHD-BD gyűjteménnyel rendelkeznek, vagyis a legjobb minőségre törnek.

Számukra a The best 4K Ultra HD Blu-ray players you can buy right now cikkbeli lista felsőbb szegmense lehet érdekes - tehát nem XBOX-ról fognak BD-t nézni.
Érdekes adalék, hogy a jelen cikkbeli lejátszó elődje is szerepel itt, de csak 6. helyen - talán a mostanival szeretnének bekerülni a top3-ba.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#31) Cs1csó válasza hardzsi2 (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetértek: FHD DD vagy DTS 5.1, zenében pedig 320Kbps mp3 vagy valami nagyobb FLAC

Számomra ezek megfelelő minőséget képviselnek, a minőségi FHD egy 4K tévén is nézhető.

(#32) atok666 válasza Cs1csó (#7) üzenetére


atok666
őstag

150k egy bringa, amikor lopni is lehet? :o

Atok

(#33) #04430080 válasza atok666 (#32) üzenetére


#04430080
törölt tag

A szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése még mindig nem lopás. Ha nem hiszed, lapozd fel a BTK -t :DDD

(#34) Reggie0 válasza atok666 (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem lopas, ezert fizetjuk az adathordozokon a jogijat. Amugy kivancsi vagyok hogy lehet ugy ellopni a biciklit, hogy a tulajnak is megmaradjon.

[ Szerkesztve ]

(#35) #04430080 válasza Reggie0 (#34) üzenetére


#04430080
törölt tag

(#36) Reggie0 válasza #04430080 (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem nem kell bemutatni, pontosan ismerem ezeket a jogszabalyokat.

Ez nekem jobban bejon: [link]

(#37) #04430080 válasza Reggie0 (#36) üzenetére


#04430080
törölt tag

A bicikli miatt linkeltem, ahogy ellopja a rajzfigura :DDD

(#38) Sinesol válasza hardzsi2 (#30) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem azt mondtam, hogy a többséget érdekli a minőség, hanem csak azt, hogy sok embert. Az a pár százalék, aki áldoz rá, az meg elég sokat költ, abból bőven elvannak ezek a termékek.

[ Szerkesztve ]

(#39) atok666 válasza #04430080 (#33) üzenetére


atok666
őstag

Tehat letoltom, majd terjesztem tovabb (ugye torrentrol van szo), akkor az ok?

Atok

(#40) #04430080 válasza atok666 (#39) üzenetére


#04430080
törölt tag

Akkor megsérted a szerzői jogokat. De lopásnak ne nevezzük, mert nem lopás. Van saját megnevezése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.