Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

It’s a Sony. ;)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) carl18


carl18
addikt

Ez már tudás, ilyet veszek 10-20 év múlva ha még müködik :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#3) Márton


Márton
nagyúr

kintre fpv monitornak jó is lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4) atok666


atok666
őstag

Majdnem teljes es majdnem pontos - ez eleg relativ :) Ellovoldozik a tulzo jelzoket idejekoran - extreme meg ultimate. Kivancsi vagyok, hogy milyen jelzot akasztanak majd a kovetkezo szintre...

Atok

(#5) elefant válasza atok666 (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Abuval pont ezt beszéltük :D . nekem X2 a tippem

(#6) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Szerintem megy két hétig max egy hónapig és kiég az egész panel a fenébe ekkora fényerőtől.
Másik kérdés mennyit fogyaszt 1kW ot?

Más egy csililivili shown az ekkora fényerő ahol minden világít vagy villog, és más otthon a félhomályban.
Sokan a 600cd-s 4k TV -jüket sem használják max fényerőn mert kisülne a szemük 10 perc után...
ez ilyen parasztvakítás, show elem.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#7) elithun


elithun
őstag

Én eközben nem győzöm levenni a fényerőt. :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#8) elefant válasza SaGaIn (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ennek a HDR tartalmaknál lehet értelme, tehát csak néhány pillanatig használnák ki az ebben rejlő potenciált, viszont azok a színek is nagyon pontosak lennének.

(#9) HookR


HookR
addikt

'4K-s tartalom felskálázása' - Ezt a gondolatot a '90-es évek elején valószínűleg kerékbetöréssel igyekeztek volna kikúrálni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#10) Tidus


Tidus
addikt

Az utóbbi hetek Sony híreit olvasva, igen csak felpörgették a fejlesztéseket.
Ez nem baj, mások sem alszanak be.

(#11) nkmedve válasza elefant (#8) üzenetére


nkmedve
őstag

Lassan oda jutunk, hogy a HDR miatt napvédő-felszerelésben ([link]) kell majd tévét nézni, hogy az ember retinájába nehogy lyukakat égessenek a világos részek :)

Az én tévém standard HDR-mentes és a fényerő is egy gyenge-közepesre van állítva, de amikor hirtelen felvillan egy fényesebb jelenet egy sötét után akkor rendesen fájdalmat tud okozni a szememnek. Nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen több ezer cd/m2-es tévé annyira kellemes szórakozás lenne az éjszaka közepén (persze erős környezeti fény esetén más a dolgok fekvése).

[ Szerkesztve ]

(#12) SaGaIn válasza nkmedve (#11) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Pontosan Erre gondoltam

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#13) Márton válasza nkmedve (#11) üzenetére


Márton
nagyúr

hát ez tartozék, nem tudtad? :DDD
nem szabadulunk a szemcsitől :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) #16939776 válasza nkmedve (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem van tapasztalatom 1800cd/m-es kültéri, kamerához való monitorral. Gyakorlatilag felkapcsolt lámpánál lehet szemgörcs nélkül használni, viszont ebben olyan dinamikát, élénk színeket ad vissza, mint a valóságban, szabad szemeddel látsz.

Engem teljesen lenyűgöztek mint fény-technikust, a rajta vissza nézett éjszakai koncertfelvételek.

(#15) rii válasza atok666 (#4) üzenetére


rii
nagyúr

telenor is mit talál majd ki a hypernet utódjakét?
über hyper-szupernet?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16) krx21


krx21
nagyúr

10.000cd ! :C Pont erre van szükség, igen! ;]
A dobozban van több beutaló is a szemészetre és pár szemcsepp is, ez mint tartozék... ;)

(#17) #06658560 válasza rii (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hyper hyper!

(#18) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szolárium és tv 2:1! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) rii válasza #06658560 (#17) üzenetére


rii
nagyúr

kiváncsi leszek mit tudnak majd kitalálni .-))))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) Hopkins95 válasza krx21 (#16) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, tessék egy példa, hogy miért kell a magas fényerő:
Uncharted
Uncharted

Ez max fényerőn volt tavaly nyáron, ha jól emlékszem, akkor a háttérfény is 100 százalékon volt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) B1T3


B1T3
addikt

Kíváncsi vagyok, a végleges verzió így milyen kontrasztarányt tud majd felmutatni. :)

Amúgy szerintem még mindig az a jó irány, hogy a fekete legyen tökéletes (OLED-nél ez már adott), és ha az megvan, akkor lehet feljebb és feljebb tornázni a fénysűrűséget… Amellyel szerintem már most sincs nagy baj, még ha mindig is lesznek olyan (különféle eszközökkel amúgy elkerülhető) körülmények (lásd 20. hozzászólás), amelyek fennállásakor kell a kakaó.

(#22) Peat76


Peat76
őstag

Na akkor megvan a kezdő tőke a perselyben, gyűjtök és csak gyűjtök, majd eladom az egyik vesém meg a kocsim aztán hátha meg tudom venni!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#23) krx21 válasza Hopkins95 (#20) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem tudom, hogy ez milyen TV.. És mi most maxon a fényereje? De a fényerő háború előtt sem használták a Tv-ket max háttérvilágításal. De az is biztos, hogy a fotón látható fényviszonyok, alkalmatlanok a minőségi TV-zésre... 10.000cd jól jöhet igen, mondjuk egy strandon, augusztusban. :DDD

(#24) Hopkins95 válasza krx21 (#23) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na megtaláltam, 2013-as széria: LG 55LA6205

A fényerőről az LG nem kínál semmilyen konkrét infót, de ha valakinek van infója, akkor segítsen már ki. :U Szerintem 300 valamennyi nit lehet, de ezt csak így tippre mondom.

Pedig látod, be volt sötétítve a redőnnyel a terasz és hiába...

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#25) nemlehet válasza Hopkins95 (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

A tükröződésen a nagyon magas fényerő sem igazán fog segíteni szerintem. Persze kevésbé lesz észrevehető, de ha csak nem az "albínó doktorok játszanak hypo-val ködben tejüvegen keresztül nézve IV"-el játszol akkor lesznek sötét részek a képen. A 10000 nit-es feketetét meg gondolom te se szeretnéd :D Plusz lehet a nappali enyhe átrendezése olcsóbb mint egy ilyen TV.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) Hopkins95 válasza nemlehet (#25) üzenetére


Hopkins95
addikt

Szerintem igen, élő példa az okostelefonom. Mit csinálok, ha fényesen süt a nap odakint? Feltolom maxra a fényerőt és mindjárt jobban lehet látni a tartalmat. :U

Nem azt mondom, a 10 000 cd/m² tényleg brutálisnak hangzik, de a 300 nit az kevés. Szerintem a HDR képes lesz majd növelni a kontrasztot a magas fényerővel, s ezáltal láthatóbb lesz a tartalom. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#27) krx21 válasza Hopkins95 (#24) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát az sajnos nem egy túl fényes TV... Max white : 205.5 cd/m2 n [link]

(#28) Hopkins95 válasza krx21 (#27) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszi, az tényleg nagyon kevés!

Látjátok, ezért kell a felső kategóriában a 10 000 cd/m², akkor majd az középkategóriában is lehet majd kapni kontrasztos HDR tévéket. :D

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#29) b.


b.
félisten

Izé,de valóságban sem lát így az ember nem? ez már túl sok nekem . :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) Márton válasza b. (#29) üzenetére


Márton
nagyúr

He? Tudod milyen fényességértéket jelenti a kültér? Még borús időben is..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#31) b. válasza Márton (#30) üzenetére


b.
félisten

Ja nem arra gondoltam,hanem a 8K ra. :DDD Szemüveg nélkül még a 720 P sincs meg nálam :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) #06658560 válasza rii (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#33) krx21 válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


krx21
nagyúr

A kontraszthoz kellene a fekete is...

(#34) nemlehet válasza Hopkins95 (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

De alapvetően nem a fehér részekkel van a probléma, hanem a sötétekkel. Azok fényerejét meg úgy sem igazán tudod addig növelni, hogy ne tükröződjön, ergo egy TV-n játék közben a 10000 cd-s TV-n is fent fog állni a probléma.
Meg azért a telefon kicsit más. Sokkal kisebb felület, kevesebb tükröződést szed össze, ráadásul nem statikus, mindig mozgatod.
Nem azt mondom természetesen, hogy semmire nem jó a magasabb fényerő, de közel sem akkora megváltás mint azt gondolod/gondolják.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#35) Hopkins95 válasza nemlehet (#34) üzenetére


Hopkins95
addikt

Akkor mi lenne a megoldás? Hallgatom a javaslatokat. :)

(#33) krx21 Most úgy néz ki, lassan az OLED átveszi a LED helyét a tévéknél, úgyhogy ettől nem félek. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#36) nemlehet válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem vetül direkt fény a kijelzőre? Matt felületű kijelző? (ez nyilván nem házilag megoldható)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) dabadab válasza HookR (#9) üzenetére


dabadab
titán

"'4K-s tartalom felskálázása' - Ezt a gondolatot a '90-es évek elején valószínűleg kerékbetöréssel igyekeztek volna kikúrálni."

Egy 8K-s kijelzőn a 4K-s tartalom felskáláza elkerülhetetlen, különben csak a kijelző negyedén lenne kép - szerintem ez a kilencvenes években is világos volt mindenkinek.

DRM is theft

(#38) krx21 válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


krx21
nagyúr

De ebben a készülékben hol van az oled? :F

(#39) Hopkins95 válasza nemlehet (#36) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem vetül direkt fény a kijelzőre - ezt a mi nappalinkban hogy oldod meg? :U A TV-nek ott a sarokban a helye, így lett tervezve a nappali. A matt kijelzőktől meg ódzkodok, eddig én is matt párti voltam, de mindig mikor a képet HDMI-vel átrakom TV-re a laptopomról, szebbnek tűnik, valahogy telítettebbek a színek.

(#38) krx21
Én a jövő TV-ire gondoltam... :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#40) krx21 válasza Hopkins95 (#39) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, akkor elbeszéltünk egymás mellett. ;)

(#41) HookR válasza dabadab (#37) üzenetére


HookR
addikt

Látom, megragadtad a hozzászólás lényegét...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#42) dabadab válasza krx21 (#33) üzenetére


dabadab
titán

A fekete valamilyen mértékben mindenképpen a környezeti fény függvénye: egyrészt a kikapcsolt OLED se nyel el minden rá eső fotont, egy jó részüket visszaveri, másrészt az emberi szem dinamikatartománya sem végtelen, ha nincs tágra nyilva pupillája, akkor nem fogja látni a különbséget a nagyon fekete és a még jobban fekete között.

DRM is theft

(#43) krx21 válasza dabadab (#42) üzenetére


krx21
nagyúr

Én abból indulok ki, hogy mozi körülményék között, tehát sötétben filmezek...

(#44) tecsu válasza nkmedve (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Kerhelyiségekbe vagy otthon keri mozihoz, BBQ-hoz éppen jó. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#45) RozogA87


RozogA87
tag

Tízezer?! Mennyi?! Na EZ az igazi parasztvakítás.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#46) bodo753


bodo753
tag

Ha több tévé van egymás mellé téve mondjuk egy bevásárlóközpontban ahol sok a fény,egy ennyire fényes TV közelebb csalogathatja a vásárlókat (mint a lepkéket) és ha hozzászokik a szemük ehhez a fényhez a többit fakónak,sötétnek fogják látni.
Így ez jelenti nálam az abszolút parasztvakítást,mint ahogy már előttem is jellemezték így.

[ Szerkesztve ]

(#47) Hopkins95 válasza bodo753 (#46) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hajrá, akkor használjatok csak 200-300 nites tévéket a jövőben is hasonló körülmények között, mint mutattam. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#48) bodo753 válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


bodo753
tag

Én főleg a marketingjére gondoltam,hogy meglátod a többi között és,hű de sokkal jobb mint a többi érzés lesz benned.
A te képedre már mondták hogy nem ideális körülmény.a maximum fényerő csak addig jó amíg világos a tartalom.
Tegyük fel hogy berakod ezt a tv-t abba a szobába amit mutattál.Amíg a játékban nappal van látsz mindenkit és azt mondod hű de jó.de mindjárt nem fogod ezt mondani amikor egy sötétebb részhez érsz,például egy barlang.mert csak a fénylő részeket fogod látni,de mondjuk a karaktert már nem.

[ Szerkesztve ]

(#49) Hopkins95 válasza bodo753 (#48) üzenetére


Hopkins95
addikt

Oké sorry, akkor hadd pontosítsam a fent mutatott példám: tudom nem úgy néz ki, de ez egy nappali világos rész az Unchartedból az őserdőben. Ha közelebb hajolnék a TV-hez, a világoszöld színek dominálnának. Viszont a TV max fényereje ennyire elég, valószínű amúgy, hogy a kimaxolt háttérfény végett is néz ki ilyen fakón kissé. Viszont ha levettem a háttérfényt, akkor még ennyit sem lehetett látni belőle.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#50) Barnuss


Barnuss
tag

Mondjuk nem értem, miért kell a 4k-t felskálázni 8ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.