Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Steam-en működik, nem meglepő.

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Az early access-nél kevesebb baromságot nem ismerek a játékiparban. (Mármint persze a fejlesztőknek jó, de hogy a user-nek ez miért érheti meg... :( )

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) Feverke válasza Polllen (#2) üzenetére


Feverke
tag

Szerintem azert jo mert ha valaki nagyon var egy jatekot mar az elejen jatszhat vele (roviden). kepzeld el hogy bejelentenek egy jatekot ami neked annyira tetszik hogy elorendelned a gyujtoi kiadast latatlanban, de csak 2 ev mulva jelenik meg viszont azt mondjak hogy ha akarsz, kis penzert mar az alphatol kezdve jatszhatod almaid jatekat. persze eleg sarkallatos de kb igy kepzelem en:) az hogy a legtobb jatek nem valami nagy durranas az meg ugye na... csak lehuzas gondolom

"In the grim darkness of the far future there is only WAR."

(#4) Polllen válasza Feverke (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

El tudom képzelni, csak nem értem:) Pénzt ad a user vmi bugos cuccért, amit nem is biztos, h befejeznek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) adalbert1 válasza Polllen (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

Talán a DLC-k... Engem se igazán érdekelnek a játékok ilyen formában, szerintem ha még egy bughalmaz, akkor lehet, hogy ki is ábrándulnék egy olyan játékból, amivel mire eléri a végleges formáját, lehet hogy szívesen játszanék.

(#6) Pöttön válasza Polllen (#4) üzenetére


Pöttön
őstag

Ennek a nagy előnye szerintem, hogy a játékosok is bele szólhatnak elméletileg a fejlesztésekbe. Pl.: Ha egy játékos előrukkol egy kreatív ötlettel és azt jelzi a fejlesztők felé, akkor az már csak a fejlesztőkön dől vagy bukik hogy bele teszik e. Arról nem is beszélve hogy a játék alpha állapotától kezdve ki tudják szűrni hatékonyan a bug-okat is ha nagyon akarják. Mert így teszter tuti hogy lenne szép számmal. :) És ráadásul olyanok tesztelnék akik szeretnek is játszani elméletileg az adott játékkal.

Szóval ez a fejlesztőknek nagy segítség lehet + hamarabbi pénz, amit jobb esetben a fejlesztésekre is befektethetnek, így nagyobb esélyt teremtve arra hogy jobb játékok jöjjenek ki.
Persze ha a fejlesztők lusták és pénzéhesek akkor úgy is csak lehúzás lesz belőle.
Ez csak hozzá állás kérdése. :))

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#7) ldave válasza Pöttön (#6) üzenetére


ldave
félisten

Egy kisebb csapatnál, főleg egy indie fejlesztőnél még akár működhet is a közösségi visszajelzések alapján a fejlesztés, de azt nem nagyon hiszem el, hogy az EA vagy a Activision ebben a korai pénzen kívül mást is látna....

A Slime draws near! Command?

(#8) Pöttön válasza ldave (#7) üzenetére


Pöttön
őstag

Pontosan.
Vagy mondjuk egy exlusive címet fejlesztő (Naughty Dog vagy Santa Monica) cég, akiknek fontos a végtermék minősége. :)
Kiemelted a két céget, akik szerintem is hunyók. :K (meg szerintem sokak mások szerint is :DDD )

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#9) adalbert1 válasza ldave (#7) üzenetére


adalbert1
veterán

Azt elnézve, hogy a BF4-et mennyit szidalmazzák szinte minden konzol topicjában, már van aki megvalósította az Early Access-t, ráadásul teljes áron. :)

(#10) mentoloshypo válasza ldave (#7) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Még kevesebb pénzt kell előteremteni a fejlesztéshez, mert idő közben a játékosok beszállnak a rezsibe. A profit persze ugyanakkora lesz a kiadónak, jó üzlet ez.
Papíron ugye a játékos is jól jár azzal, hogy korábban jut hozzá a játékhoz. Csak ház ugye az a játék alfa állapotú, nagy eséllyel bugos és optimalizálatlan. Én nem ilyen formában szeretném játszani "álmaim játékát" arról nem is beszélve, hogy ha a korai hozzáférés keretében megveszel valamit akkor benne van a pakliban az, hogy mire kijön a release teljes értékű játék már bele is untál, mert sokat játszottál vele alfa/béta állapotban.

Nekem így látatlanban nem igazán szimpatikus a rendszer, igaz még nem is játszottam ilyen állapotú játékkal.

(#11) mentoloshypo válasza adalbert1 (#9) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

+1

(#12) Pöttön válasza adalbert1 (#9) üzenetére


Pöttön
őstag

:C

Hát sajnos igen...

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#13) Def26


Def26
félisten

Ez nekem tetszik.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) section9


section9
őstag

Kábé a BroForce az egyetlen értékelhető early access játék amivel eddig játszottam, szóval engem nem győzött meg az ötlet.

(#15) bbTamas77 válasza Pöttön (#6) üzenetére


bbTamas77
aktív tag

Ne éljünk álom világban, nem törődnek szinte ezekkel.

Szerintem ez többet árt mint használ, legtöbb végleges játék is enyhén bugos, és ritkán játszhatattlan.
Még bugosabb játékot akartok?!

Ez felesleges, hogy a kiadok már annyira pénzéhesek, hogy már a félkész programból is hasznot akarnak húzni. :W

[ Szerkesztve ]

(#16) szeksziboj


szeksziboj
tag

Nem ezt hívták régen "demó"-nak? :U :DDD

Najó inkább lenyúlt/netretett alfa/béta release-nek :D
(Sok -pl ororsz- progi készen is ilyen ;] )

Persze el kell dönteni, mi a jobb: a teljes játék bugosan, vagy egy szelete müködésképesen... bár a türelem nem mindig segít amikor egyes gémek 10-15 évet készülnek/váratnak magukra alkalmanként... :W

[ Szerkesztve ]

(#17) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Elkenyelmesedett csurhe banda a fejlesztok tulnyomo tobbsege. Az otlet, h konzolon is alfa stadiumban levo jatekokert kelljen valos penzt adni, szimplan inkorrekt.

Jatek penzt se adnek egy bughalmazert, mivel kikapcsolodas miatt jatszok, nem azert, h mas helyett teszteljek, szurjem ki a huzos hibakat..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#18) KisDre válasza Feverke (#3) üzenetére


KisDre
senior tag

" hogy ha akarsz, kis penzert mar az alphatol kezdve jatszhatod "

Kis pénzért... mikor kb 20 eurótól kezdődik már kb a legbénább minecraft klón early access-je is. Vicc az egész. A Bugbear Entertainment (Flatout 1-2-Carnage) új játékát a NextCarGame -t is csak azért nem vettem meg mert 2 autó és pár pályánál én többet várok 22 euróért (nézem olykor mit frissítenek).

Emlékszem anno a Minecraft kifejezetten akcióba volt ha alpha-bétában vetted meg, majd csak miután megjelent teljesen vitték fel az árát. Akkor nem értem mi ez a sok túlárazott izé.

KisDre.artstation.com

(#19) haddent válasza adalbert1 (#5) üzenetére


haddent
addikt

De senki nem kényszerít, hogy alfázz, bétázz vagy early access-el told :DDD Megkapod a lehetőséget, saját felelősséged, hogy eldöntsd, megéri-e, kell-e neked.
Értem az érvelésed, de nehogy már baj legyen egy új, plussz funkció bevezetése amit nem erőltetnek rád.

(#20) Wasp_HUN


Wasp_HUN
tag

Hát a nagy francokat Sony. Az early access egy formája a közösségi finanszírozásnak, ahol a Kikcstarterrel ellentétben nem csak egy ötletet támogatsz, hanem egy már játszható állapotban lévő programot. EZ egy jó megoldás a kisebb létszámú/költségvetésű független fejlesztőknek. Erre jó platform a PC amit senki se birtokol vagy irányít. Ezzel szemben a Sony a saját platformját tartja fent, ahol semmi se jelenhet meg anélkül, hogy ők rá ne bólintanának vagy sok esetben támogatnák az olyan programok megjelenését amik kizárólagosan az ő eszközein jelenik meg. Egy ilyen megoldás csak arra szolgálna, hogy a Sony a vevőkre hárítsa a fejlesztés költségeit, amit neki kéne fizetnie.

Azt se szabad elfelejteni, hogy ennek is egy részét lenyúlná a fejlesztőktől a Sony, plusz elég nehéz instant bug reportot írni vagy bármilyen formában véleményezni egy fejlesztésben lévő programot, ha kontrollerrel kell írni. Az early access játékonál nagyon fontos a játékosok visszajelzése, anélkül nem sok értelme van.

Lehet sokan abban reménykednek, így majd több olyan indie program jutna el a playstationre, mint DayZ, KSP, Rust, stb, de persze az ilyen címek azért a PCn jelennek meg, mert a játékos közösség nem csak sokkalta nagyobb, de úgy tűnik sokkal könnyebben elviselik a félkész játékokat.

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#21) Garada


Garada
őstag

Én támogatom :)

(#22) Pöttön válasza bbTamas77 (#15) üzenetére


Pöttön
őstag

Igen, de ez leginkább a lusta, pénzéhes fejlesztők érdeme. (Lásd EA, Activision)
Azért vannak még olyan fejlesztők akik tisztességes iparos munkát tesznek az asztalra.
És az ilyen fejlesztőknél meggyőződésem hogy segítene. (Az előbb kifejtett okokból ki indulva).
Mert ezeknél a fejlesztőknél szem előtt tartják a minőséget, mert tudják hogy az ő érdemük hogy a játék jó legyen, csak így tudnak talpon maradni.
Az EA persze hogy ezzel is csak lehúzná a játékos társadalmat még kevesebb munkával tudnak még hamarabb pénzhez jutni.
Csodálom is hogy nem mentek még csődbe... :U

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

A Valve figyelmeztetését sem hagynám figyelmen kívül, miszerint megeshet, hogy a korai állapotú játék, amiért pénzt adtál sose fog végleges formában megjelenni.
LINK

(#24) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Szerintem már a mostani Destiny alfa-béta is egyfajta kísérlet ennek a felmérésére, hogy mennyire van igény PS konzolon egy ilyen Korai Hozzáféréshre. persze ez most ingyen van mindenkinek, de ha bevezetik a "csak" előrendelők alfázhatnak-bétázhatnak dologgal, azzal lényegében már meg is valósították ezt. Persze valószínűsítem, hogy tanultak a Steam hibájából, és garanciát vállaltatnak a fejlesztőkkel a végleges program megjelentetésére (pl. a bevétel utáni részesedés nagyobb hányadát csak a végeleges verzió után kapnák meg).
Az viszont tény, hogy ennek esetleges elterjedése a mainstream gaming-nél is nagyon megváltoztatná az szak újsaágírói munkát.

(#10) mentoloshypo "Még kevesebb pénzt kell előteremteni a fejlesztéshez, mert idő közben a játékosok beszállnak a rezsibe. A profit persze ugyanakkora lesz a kiadónak, jó üzlet ez."
Ugyanez van az előrendelésnél is, csak ott ugyebár nem játszhatsz még a programmal. Itt igen, még ha csak egy korai, bugos, erősen lekorlátozott stádiumában is.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#25) mentoloshypo válasza Necroman_Mk2 (#24) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Előrendelheted a játékot, de az összeget a premier napján kell kifizetned, előre nem vonják le sose!
Szóval ezt a párhuzamodat nem igazán értem.

[ Szerkesztve ]

(#26) Peat;) válasza olbaidhun (#17) üzenetére


Peat;)
veterán

Erről van szó, a teszterek helyett a vásárlók fogják elvégezni a munkát, úgy hogy ők fizetnek azért hogy dolgozhatnak. Aki próbált már early access játékot az tudja hogy nem a kikapcsolódásról szól a történet az esetek 95%-ban és mire kész a játék addigra már nem is érdekli sokszor az eredeti vásárlót. Vagy soha nem is készül el, legalábbis abban a formában amit beígértek.

Régen a konzolokon még a patch szó is ismeretlen dolog volt. Kőkemény minőségellenőrzés volt, de a Sony és többi fejlesztők ezt most meg tudják spórolni. Annyira idióta fantábor alakult ki a mostani next gen konzolok körül hogy simán megléphetnek ilyet a gyártók és ehhez még tapsot is kapnak. DLC, "Free" to play, Early Access = profitnövelő eszközök, semmi más.

haddent: pontosan rád gondolok a fantábor alatt, te is mindig csak helyeselsz a sonys konzolhíreknél. Az nem zavar hogy ilyen félkész szarokra megy majd el a pénzed az AAA címek helyett? Ugyanis egy AAA játékfejlesztő a soktízmillió dolláros projekt helyett át fog állni erre ha sikeres lesz. Márpedig minden jel erre mutat, ebben a generációban, különösen ha a gépre Sony van írva. Sajnos. Most is hány játék csúszik? Miért? Mert megtehetik. Ezért. Semmi piaci reakciótól nem kell tartaniuk. A microsoft meg szépen követi majd a sonyt :(((

PC-n elférnek ezek a *arok már bocsánat, de konzolra csak minőségi kínálat kellene hogy jöjjön. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Hiftu


Hiftu
senior tag

Early access:
* félkész játékok
* lehet, hogy sose lesz kész (nincs rá garancia, hogy befejezi a cég)
* review megjelenése után sok minden változhat
* pénzt adsz érte

Rendes játék:
* készen van
* review létezik a késztermékről
* pénzt adsz érte

Az early access tehát egy olyan lehetőség, amivel a lehető legrosszabbul jársz.
Miért játszanál félkész játékokkal, ha van a piacon egy csomó elkészült.

Ha befizetsz Early Access-re, akkor bátorítod az ipart, hogy ilyen módon
húzzák le a felhasználokat.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#28) KisDre válasza Hiftu (#27) üzenetére


KisDre
senior tag

Ez nagyon felületes megfogalmazás. Playstation - Sony esetében tényleg eléggé ez lesz valószínűleg a helyzet, de pl PC-n azért jóval változatosabb hisz amit már írtak is korábban itt, mi van ha beleszólhatsz a játék fejlesztésébe, s ezáltal lesz jobb a kész termék.
Illetve amit én mondtam a korábbi hozzászólásomban, szerintem csupán csak méltányos árazás kellene, ami szerintem 10 euró alatt van (ha jól tudom minecraft is bétában pár euró/dollár volt). Véleményem szerint azért is árazzák túl ezeket mert úgy tekintenek rá, hogy aki megveszi a játékot az támogató is egyben és nem csak egy játékos (most lehet kicsit fura így olvasva, de nemtudom másképp megfogalmazni).

KisDre.artstation.com

(#29) Akos96 válasza Hiftu (#27) üzenetére


Akos96
senior tag

"Ha befizetsz Early Access-re, akkor bátorítod az ipart, hogy ilyen módon húzzák le a felhasználokat."

Hol húznak le? Kötelező? A játékokkal csak akkor tudsz játszani, ha befizetsz az early access vonatra? Ugye. Addig ez csak egy szolgáltatás, egy lehetőség, hogy ha ténylegesen érdekel a projekt, betekinthess a játékba, miközben támogatod a fejlesztőket.
A dolgot nem az Activisionnek és az EA-nek vagy bármely, a gonoszságot egy névben megtestesítő szarcégnek, hanem az indie fejlesztőknek szánják.
És egy játékot meg kéne tudni ítélni anélkül is, hogy arról feltétlen létezne kőbevésett teszt, ami megmondja, mennyire jó. De ha már itt tartunk, az Early access során rengeteg gémpléj kerül ki a játékokról, sok felhasználói véleménnyel, amelyek olvasgatásával már azelőtt le tudod szűrni, mennyire érdekel a játék mielőtt várnál rá két évet. Az alapkoncepciók nem nagyon változnak meg, a DayZ-ből nem lesz L4D.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#30) haddent válasza Akos96 (#29) üzenetére


haddent
addikt

De márpedig az early access kötelező és egy oldal értékelés alapján kell játékot venni! :W

[ Szerkesztve ]

(#31) mentoloshypo válasza KisDre (#28) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Mi lesz a különbség konzolon szerinted? ;)
Miért csak PC-n szólhatsz bele a fejlesztésbe?

(#32) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Amúgy tudjátok, hogy kb. A Project CARS indította el az egészet? a kikstarter meg ezt a earlyacesst-is?

(#33) section9 válasza mentoloshypo (#31) üzenetére


section9
őstag

Konzolokon a konzol gyártójának sokkal több beleszólása van a játékok fejlesztésébe, mint a PC-n. Ettől függetlenül emiatt a Sony esetén nem aggódnék, mert ahogy eddig követtem őket, ők megfelelően támogatják az indie fejlesztéséket (sajnos) a Microsoftal ellentétben.

(#34) hommeros


hommeros
őstag

A filmeknél is bevezethetnék. Félkész snitteket nézegethetnék egy mozijegy áráért. De jó is lenne!

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#35) Akos96 válasza hommeros (#34) üzenetére


Akos96
senior tag

De azt ugye mindenki vágja, hogy ha megveszed a játékot Early Access-be', akkor az megmarad akkor is, ha megjelenik a nemörliekszessz játék? Szóval ha kipengetsz 23 (24? nehogy fennakadjon valaki ezen, és érvénytelenítse az egész mondandóm) eurót a déjzíért, akkor nem kell újabb 40/50-et, ha megjelenik.

Tehát ha kifizetted a mozijegyet a snittekért, akkor utána ingyen visszamehetsz megnézni a teljes filmet. :)

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#36) olbaidhun válasza Akos96 (#35) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ervenytelenitem a mondandod, mivel a mozi jegy arat vagy annak toredeket kizarolag egy begarangozott, neadj erdekes filmert szoktam ELORE kiadni.. (mi van ha meg sem jelenik? Vagy csak egy flipper szimulator lesz az fpsbol?!)

Vagy nem megyek moziba.

De amikor van valami exkluziv, lasd pl last of us2 aminek a multijat csak igy lehet elerni(earlyben) akkor igenis kenyszeritik a piacot, hisz valos igeny mutatkozik a kiprobalasra.. Varni meg kevesen fognak, hisz bejott a "dlc-buli" is legutobb..

Blizzard miert nem all be a sorba? Jah, ok valodi fejlesztok.. Meg is erdemlik a NAGY lovet. Szerintem.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#37) dejaris válasza mentoloshypo (#23) üzenetére


dejaris
addikt

Ha a valosagot akarjuk leirni, akkor nem megeshet, hanem joval tobbszor fordul elo.

(#38) mentoloshypo válasza section9 (#33) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Mi a gond az indie támogatással?
Bár ha jól tudom a támogatás abban kimerül, hogy szabadon lehet használni fejlesztői gépnek a PS4-et, tudomásom szerint anyagilag nem segítik őket.
Ha jól tudom október-novembertől az XboxOne-t is használhatják a fejlesztők.

(#39) Akos96 válasza olbaidhun (#36) üzenetére


Akos96
senior tag

"mi van ha meg sem jelenik? Vagy csak egy flipper szimulator lesz az fpsbol?!"

Benne van a pakliban. De milyen jó, hogy megveheted a játékot akkor is, ha megjelent. A Last of us... 2 (ez most honnan?) multiját meg... erről nem tudok nyilatkozni, nem létezik. De ha létezne, biztos nem válna a megjelenésre flipper... szimulátorrá... mit lehet a flipperen szimulálni? Vagy tévedésben éltem, és a videojáték formába öntött flipperek - mivel gépek működését szimulálják - szimulátorként vannak számon tartva? De nem csak gépeket középpontba helyező szimulátorok vannak. Túl sok a kérdés.
De mikor kerültek be a képbe a legnagyobb kiadók és fejlesztők? Mikor állt be valaki a sorba?
Mitől vizes a kutyák orra?

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#40) hommeros válasza Akos96 (#35) üzenetére


hommeros
őstag

Kötve hiszem, hogy te fél áron megkapod a cuccokat. Ha meg igen, akkor is csak hazárdírozól pár elfogult ömlengő idióta által kreált yt videó meg némi alpha / béta screen alapján. Honnan tudod, hogy nem mehetnék el megnézni a teljes verziót a moziba? Nincs is ilyen rendszer, tehát ha ezt a early marhaságot veszem alapul, akkor minden további nélkül. Amúgy meg ezt régen alpha / béta tesztnek hívták, ami ingyenes volt. Most meg te fizetsz érte. Nagy koponyák vagytok.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#41) Akos96 válasza hommeros (#40) üzenetére


Akos96
senior tag

[link]

"Early Access is a full purchase of a playable game. By purchasing, you gain immediate access to download and play the game in its current form and as it evolves. You keep access to the game, even if the game later moves from Early Access into fully released."

Igazából a link alatt a kedves Valve össze is írja, mi az Early Access (miféle FAQ lenne, ha nem tenné), és útmutatást is ad, hogy mit tégy, ha kételyeid vannak. Ezért van benn a hírben is.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#42) KisDre válasza olbaidhun (#36) üzenetére


KisDre
senior tag

"Blizzard miert nem all be a sorba? Jah, ok valodi fejlesztok.. Meg is erdemlik a NAGY lovet. Szerintem."
Ha átváltasz fejlesztőgárda háború témába akkor : CD Projekt RED ...Nyertem :))

(#40) hommeros
Alfa-Béta teszt nem volt messze annyi mint ma. Valamint amíg az Alfa teszt pl a játék kb 10-20%-s elkészültségét jelenti, addig az Early Access (jobb esetben) minimum 60%-t. Pont ma néztem a Planet Explolers EarlyAccess-jét Steam-en, én anno ingyen próbálhattam ki az alfáját a játéknak

"Kötve hiszem, hogy te fél áron megkapod a cuccokat. Ha meg igen"
Ha meg igen: Minecraft :) Jó tudom ismétlem már magam ebben a topikban, de tényleg igazából csak 2 fő problémája van az EarlyAccess-nek, egyrészt a túlárazás (könyörgök, adjanak már kedvezményt azoknak akik megelőlegezik a bizalmat a fejlesztőknek, és ne lehúzzák őket, aki támogatni akar az úgy is fog), másrészt meg maga a játék, hogy mi van ha megunom mire odajut hogy ki is adják? Vagy más lesz addigra?

Kicsit zsákbamacska dolog, de alapjába véve ahogy már mondták is sokszor előttem, lehetőség. S figyelembe véve még azt hogy mekkorára duzzadt maga a játékfejlesztés mibenléte az utóbbi 5-6 évben (nagy részben az indie piacnak hála) illetve hogy több a játékos is, igazából az EarlyAccess-nek helye van, csak még épp a helyén nincs, ugye a szerintem túlárazás miatt is.
Bár már elkezdték az nemrég hogy Bundle csomagokban már EarlyAccess-t is árulnak, :R

KisDre.artstation.com

(#43) hommeros válasza KisDre (#42) üzenetére


hommeros
őstag

Ahogy te írtad, nagyra duzzadt az ipar, tele van hulladékkal, ezért a kockázat is a többszöröse.
A minecraft egy siker sztori, én inkább a átlagossal számolnék.
Egy béta teszt azért nem 20%-os készültséget jelent, szerintem ezt te is vágod. :DDD Kb early access szint.
Béta a megjelenés előtti tesztekből áll (bugok, stressz teszt, stb) a tapasztalataim alapján.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#44) KisDre válasza hommeros (#43) üzenetére


KisDre
senior tag

A Minecraft-ot csak azért hoztam fel hogy azt bétában-alfában féláron lehetett megvenni.
Hááááát hogy mekkora készültséget jelent az EarlyAccess... Ez jó kérdés :D Pl olyan esetekben mint a Rust azért látjuk hogy már túl sok minden nem fog változni, de pl a NextCarGame esetében bár már több mint 2 autó van, de még messze nem tudnék tiszta szívvel 23-24 eurót költeni rá bármennyire is kedvelem a fejlesztő csapatot a Flatout1-2-Carnage miatt

KisDre.artstation.com

(#45) Dr.F.E.R.I. válasza Polllen (#2) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Early access to wallets. ;)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#46) adalbert1 válasza haddent (#19) üzenetére


adalbert1
veterán

Persze, attól nem zárom ki, hogy másnak ez pozitívum legyen, csak leírtam, hogy én a saját részemről nem látok benne semmi olyat, ami lázba hozna. :)

(#47) dabadab válasza olbaidhun (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Elkenyelmesedett csurhe banda a fejlesztok tulnyomo tobbsege. Az otlet, h konzolon is alfa stadiumban levo jatekokert kelljen valos penzt adni, szimplan inkorrekt."

A kiadok rosszak, mert csak tuti tucatjatkokra adnak penzt.
A kozossegi finanszirozas rossz, mert mar elore kell fizetni.

Akkor mondd meg nekem, mibol vegyenek a fejlesztok kenyeret, amig a jatekot irjak?

DRM is theft

(#48) KisDre válasza dabadab (#47) üzenetére


KisDre
senior tag

TrueStory :D

KisDre.artstation.com

(#49) mentoloshypo válasza dabadab (#47) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Finanszírozzák a kiadók. Ha nincs kiadó akkor meg csak akkor kezdjenek bele valamilyen project-be ha be is tudják fejezni önállóan. Mint minden más munkahelyen.
A kickstatert mondjuk annyiban megértem, hogy ott ha össze jön a zseton akkor el tudják készíteni teljes egészében a játékot (ha nem akkor ugye vissza kapod a felajánlott pénzed) de az, hogy a játék fejlesztés kellős közepén kezdünk el kalapozni a további munkálatokra az számomra elfogadhatatlan!
Olyan nincs, hogy nem tudják már az elején, hogy nem lesz elég a zseton. Ha meg ilyen hanyagok akkor tuti nem az ő játékukkal akarok játszani.

(#50) ldave válasza mentoloshypo (#49) üzenetére


ldave
félisten

Pedig a Kickstarteren pont azok a sikeres projektek, ahol már tudnak mutatni valamit a készülő játékból, vagyis "a játék fejlesztés kellős közepén" kezdenek el további pénzt gyűjteni, hogy be tudják fejezni azt, amit addig saját pénzből finanszíroztak. Én se adnák támogatást egy olyan címnek, amiből még csak 2-3 látványterv van kész.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.