Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) halaszlo


halaszlo
csendes tag

És mi van azzal, aki Onlive játékot vásárolt? Az mit csinál ilyenkor? Perel?

(#2) S.J.M. válasza halaszlo (#1) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Szerintem semmi, tuti benne van az EULA-ban, hogy bármikor megszűnhet a szolgáltatás és ennyi. :F

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#3) babkukta válasza halaszlo (#1) üzenetére


babkukta
senior tag

szerinted ha be lehetne ezért perelni, akkor megvették volna, és megszüntetnék? Ez így ugye elég hülyén hangzik... felvásárolja jó pénzért, h utána sz.pjon vele.

Üdvözlettel, Tibi

(#4) Jeanne d'Arc válasza halaszlo (#1) üzenetére

Nem hiszem hogy ilyen miatt be lehetne perelni őket.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#5) MageRG válasza halaszlo (#1) üzenetére


MageRG
addikt

Itt nem vásároltál játékot, mindössze kölcsönözted, fix időre.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#6) halaszlo válasza Jeanne d'Arc (#4) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Egyébként én sem hiszem... valószínűleg tényleg lefedik magukat az ÁSZF-ben az ilyen esetekre. Csak azért bosszantó lehet, hogy kiadsz egy rakás pénzt a játékra, oszt csá. Ok, még így is töredéke annak, mintha megvennéd, de legalább az megmarad. Kb olyan, mintha a world of warcraft-ot megvennék és bezárnák.
Minek vásárolja fel a Sony ezeket a cégeket, ha utána meg bezárja? Kib*ásból? Vagy így darálja be a konkurenciát? Nemtom... Mindenesetre nagyon úgy néz ki, hogy az olcsó, stream-elős játékszolgáltatókat könyörtelenül levadássza.

(#7) halaszlo válasza MageRG (#5) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Én csak az ingyenes demókat próbáltam, igazából kerestem, hogy amit befizetsz, az mennyi időre szól, de nem találtam. Egy olyan játék, ami boltban kb 15 e Ft, az itt kb. 5 e-ért volt elérhető. Azért ez sem kevés. Ezért gondoltam azt, hogy korlátlan ideig él. Korlátlan, amíg a céget fel nem számolják, persze. :DD

[ Szerkesztve ]

(#8) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ki más vásárolta volna fel a szabadalmakat, ha nem a Sony, hogy aztán a PC-nek beintve ezt is csak a saját ökoszisztémájába integrálja.

Szerintem egyszerűbb lenne, ha a Sony megvásárolná a szórakoztatóipar 100%-át és mindent az égvilágon Playstation 4-en lehetne elérni. És akkor nem lenne már végre nyűglődés. Vegye meg az összes zenei kiadót, vegye meg az összes filmstúdiót, vegye meg az összes játékfejlesztőt, sőt vásárolja fel az ENSZ-től a szórakozáshoz való jogokat és legyen minden Playstation exkluzív.

Még az internet meg a sör is lehetne PS exkluzív, meg ha meg akarod dugni a csajodat, azt is csak a PSN-be való bejelentkezés után legyen lehetséges. :)

(#9) dajkopali válasza halaszlo (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

eddig nem tudtam válaszolni, mert nekem is UPC-m van, és behaltunk :)
[link]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) oriic válasza dajkopali (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vagyis lényegében a hivatalos válasz:

"Megszívtátok, így jártatok, nincs refund, nincs visszatérítés"

Live-Die-Respawn

(#11) dajkopali válasza oriic (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

kb.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) mentoloshypo válasza Stauffenberg (#8) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Fú, ember.
De ha a steam vagy a MS vásárolta volna meg a jogokat, és azt felhasználná a saját előnyükre akkor gondolom semmi gondod nem lenne ezzel...
Csak sajnálni tudlak a kóros Sony utálatod miatt, minden esetre én mindjárt kapcsolom be a PS4-em és játszok egy jót a 95%-os Bloodborne-al! ;)

(#13) babkukta válasza Stauffenberg (#8) üzenetére


babkukta
senior tag

Veled minden oké?? :DDD

Üdvözlettel, Tibi

(#14) cskamacska válasza MageRG (#5) üzenetére


cskamacska
addikt

És hova volt írva, hogy ha _megveszed_ a teljes árú PlayPass/Full Access(nem Playpack ami eleve csak kevés régebbi játék ömlesztett havi hozzáférését nyújtotta!) hozzáféréssel a játékot(30-40-50 dollárért), az egyszer csak el fog illanni? :U

mentoloshypo: Valójában ezt csak hozzá képzeled, könnyen lehet, hogy a MS-t és a Valve-t is ugyanúgy ostorozná. A PS4 exkluzívok okozta orgazmus közeli állapot túlzásokra ragadtatja az embert úgy látom. ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#15) MageRG válasza cskamacska (#14) üzenetére


MageRG
addikt

Nem tudom, nem voltam előfizető.
Nyilván az sincs leírva sehol ha veszel egy kombájnt ( :P ), akkor csak addig van pótalkatrész amíg működik a cég. Ugyanez igaz a sokéves garanciákra.
Online játékokra sincs ráírva hogy a cég köteles az idők végezetéig üzemeltetni a szervereket.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#16) mrhitoshi válasza Stauffenberg (#8) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Mit csinált volna ? Várja, hogy a MS kinyírja a saját technológiájával ? Szükséges lépés volt számukra, mert idejük már nincs a MS-szal szemben.

PS4

(#17) #06658560 válasza MageRG (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

A kombájnt nem tudom, de autók esetén van rá szabály, ami a megszűnéssel nem lesz hatálytalan.

(#18) G4ga válasza mentoloshypo (#12) üzenetére


G4ga
őstag

Szerintem vicces és irónikus volt!

De lehet hogy tévedek...

(#19) Stauffenberg válasza mentoloshypo (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem várom el egy tech fórum hozzászólóitól, hogy értsék a szatírát. Bár aki abszolválta az általános iskolai irodalmat, annak illene felismernie.

"De ha a steam vagy a MS vásárolta volna meg a jogokat, és azt felhasználná a saját előnyükre akkor gondolom semmi gondod nem lenne ezzel"

Ha az MS és a Valve kezd de facto felvásárolni egy egész technológiát, hogy azt csak a saját platformján tegye elérhetővé, akkor őket is ostorozom. Volt már több Sony konzolom is, szerettem őket, ha most vennék next-gen konzolt az PS4 lenne, de remélem megengeded, hogy attól még egy technológia kisajátítása ne feltétlenül nyerje el a tetszésemet, mert nem viszi előre a játékipart. A játékstreaming fejlődése pont azért lenne király, mert elmosná a platformok közötti különbségeket és a fejlesztőket is segítené és végső soron a fogyasztók, azaz a Te és az Én érdekemet szolgálná. De ezt felejtsd el, Sony atyánk megvásárol minden releváns szabadalmat és megtartja magának. Ennek nekem nem kötelező örülnöm még Sony konzolt birtokolva sem, mert a technológia csak arra lesz használva, hogy régebbi címeket is tolhassunk, ami persze jó dolog, de csekély előny ahhoz képest amivé ez az egész válhatna.

"Csak sajnálni tudlak a kóros Sony utálatod miatt, minden esetre én mindjárt kapcsolom be a PS4-em és játszok egy jót a 95%-os Bloodborne-al!"

Appám. Te aztán tudsz érvelni. Azt hiszed, hogy Sony-hater vagyok, ezért idekarmolsz egy vaskos fanboykodást. Remélem nem sértettem meg nagyon az érzékeny lelkivilágod. Azért bizonyos kor felett illik elkülöníteni azt, hogy szeretsz egy terméket, meg megítélni egy nagyvállalat piaci-technológiai magatartását.

(#20) Szalontahó


Szalontahó
tag

Anyám... Le van írva a hírben, hogy miért vásárolta fel a Sony õket. Gondolom jól jön, egy már kiépített szeverpark a PlayStation Now szolgáltatáshoz (is). Valószínûlg olcsóbb így nekik, mint ha egy új park telepítésébe kezdenek. Mondjuk rá is fér a Sonyra az efféle fejlesztés.

(#21) mrhitoshi válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


mrhitoshi
veterán

de csekély előny ahhoz képest amivé ez az egész válhatna.

Gondolom azért volt csőd szélén a vállalat, mert olyan sokan örültek és használták a szolgáltatást. Maga a streaming ebben a formában csőd. Szóval kicsit átfogalmazva, a Sony megvett egy becsődölt céget, amelynek a szolgáltatása senkinek sem kellett, így jutva egy csekély előnyhöz a MS-szal szemben. Én azt hiszem ebben nem látok világkatasztrófát, hanem esélyt a versenyre. :U

PS4

(#22) Rage47


Rage47
veterán

Pedig nekem volt par teljes jatekom naluk. Kar ertuk...

(#23) Stauffenberg válasza mrhitoshi (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Maga a streaming ebben a formában csőd"

Ez így van, mivel a technológia még erősen fejlesztésre szorul.

"a Sony megvett egy becsődölt céget"

Nem. A Sony megvett egy rakás szabadalmat egy olyan cégtől, mely a játékstreaming egyik legkorábbi úttörője. Csinált már ilyet. Persze még csak nem is ezzel van leginkább baj, hanem azzal, hogy esze ágában sincs arra használni a technológiát amire megszületett.

A platformfüggetlenség, előfizetéses korlátlan játék, költséges PC hardver fejlesztések vagy újabb és újabb konzolgenerációk megvásárlása nem NEKED rossz, hanem a Sony-nak (meg a többi gyártónak, aki ebben érdekelt). Ezért fel kell vásárolni minden szabadalmat, céget, kezdeményezést.

Lásd még: Olajipar és az autóipar összefonódásai.

(#24) Mister_X válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem a technológia szorul fejlesztésre, már ha technológiának tekintjük a kiszolgáló és a felhasználó közé beiktatott, esetenként siralmas hálózatot, ami keresztbe tesz az egésznek. Egy stabil streames játékhoz nem árt minimum 10mbps és a lehető legalacsonyabb latency, ez pedig leginkább csak a nagyobb városokban és/vagy Budapesten érhető el.

A Nokia ígért még fűt/fát az 5G-vel, ha az megvalósul, a szolgáltatók képesek lesznek emberi szinten tartani egy korlátlan csomag árát (legyen 30.000Ft, mert wireless...), akkor teret nyerhet a játék stream.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25) #06658560 válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha már elkezdted tolni fullba a kretént, az olajipar és autóipar összefonódását kifejthetnéd részletesebben!

(#26) Stauffenberg válasza Mister_X (#24) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az internetes infrastruktúra valóban szűk keresztmetszet, de egyébként a legtöbb panasz nem erre volt, hanem a kiszolgálóoldali gyengélkedésekre. De ez amúgy sem a jelen, hanem a jövő zenéje. Viszont a nagy hardver- és konzolgyártóknak most kell lépnie, mert különben lecsúsznak a változás elfojtásáról, mint a lemezkiadók (khm... Sony Music Entertainment) a Spotify és társainak eltaposásáról. Amivel amúgy éveken át próbálkoztak (a többi nagy lemezkiadóval együtt), csak nem kapcsoltak időben.

A játékbizniszben ilyen nem fordulhat elő. A fontos szabadalmak és technológiák a nagy hardver- és konzolgyártókhoz kerültek (és kerülnek folyamatosan). Még az elején, hogy a platformsemlegesség, megreformált értékesítési módok, költséges hardverfejlesztések/új konzol vásárlásának elkerülése ne valósulhasson meg. Ezután is meg kell venned a vasat, ezután is választanod kell platformot, ezután is meg kell venned a drága játékokat előfizetés helyett. Ezen mi veszítünk, a gyártók meg nyernek. Egyes vásárlók ennek örülnek, mások meg nem.

(#27) Stauffenberg válasza #06658560 (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az összefonódás szerencsétlen szóhasználat volt. BTW elég csak azt megnézni, hogy mit művelt a Chevron és Texaco az autóba való NiMH akkumulátor szabadalmakkal, hogy hátráltassa az elektromos hajtású járművek terjedését. Az olajiparnak mindig is kedvelt eszköze volt, hogy az alternatív meghajtási módok kulcsfontosságú szabadalmait megpróbálta megszerezni, hogy hátráltassa a rájuk épülő technológiák terjedését (vagy legalább kiszolgáltassa).

(#28) big-J válasza halaszlo (#7) üzenetére


big-J
őstag

30 nap volt a leghosszabb amire ki lehetett őket venni, a mentések megmaradnak.

(#29) #06658560 válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

És a nevezett kettő közül melyik az autógyár?

(#30) Stauffenberg válasza #06658560 (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Biztos, hogy én adom a kretént? Ezek az olajipari vállalatok azért tették rá a kezüket a szabadalmakra, hogy visszatartsák az autóipartól, mert rontotta volna a kőolajszármazékok fogyasztását, ha nagy számban megjelennek a piacon elektromos autók, emellett erős médiakampányt és lobbit folytattak, hogy az emberekben bizalmatlanságot keltsenek az elektromos hajtással szemben.

(#31) #06658560 válasza Stauffenberg (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen. Te kezdtél el hadoválni az autógyárakról, mint az elektromos autó elszabotálóiról. Amit azóta se vontál vissza. Csak terelsz, ha rákérdezek.

(#32) Stauffenberg válasza #06658560 (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Te kezdtél el hadoválni az autógyárakról, mint az elektromos autó elszabotálóiról"

Igen? Hol? Végig az olajipari cégekről volt szó. Egy egészen konkrét ügyet is hoztam példának.

"Amit azóta se vontál vissza."

Első mondat: [link]

"Csak terelsz, ha rákérdezek."

Csak nem tudtam, hogy nem megy a szövegértés. Tehát: Olajiparról volt szó az elejétől fogva, ők szabotálnak. Te pedig már a többedik hozzászólásban hápogsz még mindig az autóiparon egy olyan szó miatt, amiről azonnal, feltétel nélkül elismertem, hogy nem volt megfelelő.

Egyetlen érvet sem hoztál a topikba, csak bunkó személyeskedést (amiben semmi meglepő nincs, ez a stílusod része). Ezt meg akár meg is tarthatnád magadnak.

(#33) #06658560 válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

#23:"Lásdmég: Olajipar ésazautóipar összefonódásai."

Akarsz még hazudni?

[ Szerkesztve ]

(#34) Mister_X válasza #06658560 (#33) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Folytatnátok privátban? Köszönjük.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35) Stauffenberg válasza #06658560 (#33) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Legközelebb ha ilyen alpári bunkó személyeskedő stílusban belekötsz valakibe, előbb győződj meg róla, hogy minden leírt szót értesz. Többször nem idézem, hogy azonnal visszavontam ezt, mert háromszor nem sikerült megérteni, nem bízom benne, hogy negyedszerre menni fog.

Részemről offoltam magam, nem traktálom tovább a topikot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.