Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csepy


Csepy
senior tag

Király. Jó cucc is a VAIO. Mondom ezt 3 ilyen csodával :C

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#2) Kriza


Kriza
őstag

Ahha, tehát a HP és az Acer mindkét listában a végén van.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) sh4d0w válasza Kriza (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben nincs semmi meglepő.

De hogy Sony cucc ingyér' se kéne, az is biztos...

https://www.coreinfinity.tech

(#4) bwoay


bwoay
nagyúr

és hol a Lenovo?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Hát nekem csak a FuSi viszonylagos jó szereplése kicsit fura, a többi szerintem kb. stimmel.

Viszont a tulajdonosi visszajelzésen nem csodálkozom. Van olyan ismerősöm, aki 1 éve Toshiba lapit vett cerka procival és 256 MB RAM-mal. És rá merték tenni a "Designed for XP/Vista capable" matricát. :DDD

Végül is menni ment, de türelem kellett hozzá bőven... És a tulaj nagyon nem volt megelégedve vele...

(#6) k. válasza sh4d0w (#3) üzenetére


k.
őstag

Érdekes.
Nekem más márkák nem kellenének-ivétel pár samu cucc- mert a sonyval vagyok a legelégedettebb.A vaio meg a minőség mintapéldája robotol annyit mint állat és semmi baja.
Mod:
Miért van az hogy a ph-n és társain minden ami sony az gáz és szar?

[ Szerkesztve ]

(#7) doc


doc
nagyúr

erdekes eredmenyek...
foleg hogy a FuSi pl. eleg koztudottan otvar (legalabbis a kommersz szeriai, allitolag a premium kategorias cuccaik tenyleg jok)
nekem a regi hp-k nagyon bejottek, imadtam az nx8220-asomat, de az ujak eleg gagyik
viszont az IBM tenyleg hianyzik, nem ertem miert nincs a listaban :F

eeePC meg tenyleg kiralysag :DD

(#8) fsc válasza kecsetif (#5) üzenetére


fsc
tag

Persze, hogy a Fusi szereplése fura, mert az angolok nem olvassák az itteni bérfikázó fórumhozzászólásokat, csak a józan eszük után mennek.

(#9) fsc válasza doc (#7) üzenetére


fsc
tag

"viszont az IBM tenyleg hianyzik"

mer eladták a levonónak......

(#10) k. válasza fsc (#8) üzenetére


k.
őstag

Hidd el a dolog egyszerübb.Szerintem annyi van hogy ide és persze az egész balkánra a gyagyibb szériák jönnek oda meg a jobbakat viszik.EL tudom képzelni hogy ugyanannál a modellnél is vannak különbségek.
És nekem is volt ismerösöm aki 3 fssct vett mind a 3 szar volt.Erről ennyit.

(#11) doc válasza fsc (#8) üzenetére


doc
nagyúr

"berfikazo", lol...
ezek szerint vagy nem volt meg FuSi-d, vagy csak a felsokategoria...
amit en lattam, az mind iszonyat volt (gagyi anyaghasznalat, 1 honap utani gariztatas, stb)

IBM/Lenovo:
tudom hogy a lenovoe (itt van elottem a monitor alatt a "lenovo" felirat :D), a post nem erre vonatkozott
de akkor csak a te kedvedert modositom:

hol marad a Lenovo?

nagyon jo, megbizhato kis gep, igaz, vagy masfelszer olyan nehez mint a HP-m volt, meg olyan ipari kivitelnek tunik, de ebbol adodoan tenyleg massziv kis dog :D
es eddig mast is csak pozitivan hallottam nyilatkozni a thinkpadekrol, szoval boven ott lenne a helye...

(#12) fsc válasza k. (#10) üzenetére


fsc
tag

Gondolom, a nevemből rájöttél, hogy hol dolozom.
Amit feltételezel, túl a rosszhiszeműségen, technikailag lekezelhetetlen, elhiheted.
A cuccok Kínában készülnek, kivéve a Lifebook, ami Japánban.

kínából nézve nincs kelet és nyugat európa

(#13) #95561216 válasza fsc (#8) üzenetére


#95561216
törölt tag

De bírom ezt a "népréteget", ha valaki nem vele ért egyet, az már egyből bérfikázó, bértopikoló. Meg majd pont a FuSitól félne bármelyik márka is :DD

(#14) sh4d0w válasza k. (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én notebook-ból Toshibát, IBM/Lenovót vagy ASUS-t vennék, mást nem.

Sony-t azért nem, mert az egész cég viselkedése olyan, ami visszataszít a Sony cuccok vásárlásától. (Vaio-kkal nem, de egyéb, főként szórakoztatóelektronikai termékek kapcsán már találkoztam a Sony-val, és finoman szólva sem voltam velük maradkétalanul elégedett.)

doc: még van egy ősi Thinkpadem, 770E, valószínűleg 1999-ben készült. Az akksija kivételével még semmi baja nincs.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#15) doc válasza sh4d0w (#14) üzenetére


doc
nagyúr

sonyt en sem szeretem, nagyon tularazott/tulhype-olt a tudasahoz/minosegehez kepest
regi HP notebookok is nagyon jok, en nagyon szerettem az nx8220-ast, de az ujabbak mar nagyon gagyik :(
az en R61i-s thinkpadem meg uj, de remelem ezzel sem lesz gond 10 ev mulva :D

(#16) x_o_n


x_o_n
veterán

sony nekem drága volt ami ugyanezt tudta volna mint a toshiba amit egy éve vettem majdnem 80k val drágább volt...de nem bántam meg egy éve napi 5-20 órát megy és prima nem jó választás volt:) egy rossz szavam se lehet rá..

(#17) kecsetif válasza fsc (#12) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ez igaz, ma már szinte minden Kínában készül. De az nem mindegy, hogy ki a gyártó. A bevett szokásokkal ellentétben van még egy-két notigyártó, aki nem bérgyártat+felmatricáz (ami általában vacakabb), hanem saját maga megcsinálja a cuccost. Pl. a Toshiba is ilyen.
Természetesen a bérgyártó között is van különbség, igy még a kelet-nyugat eltérő minősége is igaz lehet, ha valamelyik cég több helyen gyártat.

#8: Ja, szerinted én lennék egy bérfikázó? :C :DD Még soha nem olvastam a FuSi topikot, mivel nincs ilyen laptopom, csak az ismerősök panaszkodtak túl sokat...

[ Szerkesztve ]

(#18) sghc_toma válasza doc (#15) üzenetére


sghc_toma
senior tag

regi HP notebookok is nagyon jok, en nagyon szerettem az nx8220-ast, de az ujabbak mar nagyon gagyik
most itt ugye az ilyen HP530-ra, meg hasonlókra gondolsz? itt van előttem egy 8510w, ha ez gagyi, akkor a T60 is az..

in asm we trust

(#19) doc válasza sghc_toma (#18) üzenetére


doc
nagyúr

530-as hp, 6720-as, stb mar mind az 'ujhullamos', ranezesre is sokkal gagyibb erzetet kelt
a 8xxx sorozat nagyon jo!

(#20) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Érdekes statisztika, azért egy dolgot megkérdőjeleznék, melyiket veszik többen, Acer-t vagy Sony-t?
Mert Acer-ből tudtommal iszonyatos mennyiséget adnak el, sok ismerősömnek is van. Egy ismerősömé totál gáz, alaplap hiba meg ilyenek, de azonkívül csak jókat hallok az Acer-ről. Azért megnézném, ha Sony-ból is ennyit adnának el milyen lenne a statisztika.
A Toshibán nem csodálkozom, mert tényleg nagyon megbízhatóak.
Nekem Compaq N620c-sem van, ahoz viszonyítva hogy 4-5 éves gép, még mindig tökéletesen teszi a dolgát...
Fuji-t nem akarom fikázni, de tényleg iszonyatosak, főleg az alsó kategóriája, ahol az Acer még mindig jobban össze van rakva.

Én erre a statisztikára nem építenék inkább...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#21) #95590400


#95590400
törölt tag

igen, ennek a which féle viccszervezetnek igazi rálátása van a különböző disztribúciós körökre, szervizhálózatokra, és a belső infókként kezelt adatokra. max egy kifele erősen kozmetikázott statisztikát kaphattak meg, v netes felmérést csináltak, úhhh. mindkettő micsoda hiteles adat, a kettő kutyulása meg aztán tényleg maga a Szent Grál...
személy szerint csak annak a statiszikának hiszek, melyet magam hamisítottam.
füllentés, hazugság, statisztika.
igazából nem szerettem azokat eddig, akik benyögték, h itbulvár, de most komolyan, az újságírás az lett volna, ha ezt szakmailag kommentáljátok, utánajártok. ez maximum elektronikus lapszemle, béka segge alatti, ostoba álhírecskével, amit egy vmire való hírszerkesztő felturbózhatott volna és lehetett volna értelme is.

[ Szerkesztve ]

(#22) #95590400 válasza fsc (#8) üzenetére


#95590400
törölt tag

"Gondolom, a nevemből rájöttél, hogy hol dolozom."
vs.
bérfikázás.
most akkor ki is adta el a lelkét kinek? tán nem kéne köveket dobálni, ha etikailag egy porszemre felemelésére se vagy méltó.
a fusi alsó kategóriás laposai szarok. siemens meg a fujitsu válófélben. inkább az állásodért kellene aggódnod, nem a mundér becsületéért.

[ Szerkesztve ]

(#23) dajkopali válasza #95590400 (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

a viccszervezetről csak ennyit
egyébként bármilyen statisztikát közölnénk, az ugye lófütty, mert "személy szerint csak annak a statiszikának hiszek, melyet magam hamisítottam.
füllentés, hazugság, statisztika"
ez tényleg egy hírátvétel, mert mondjuk pl. nem jutunk hozzá az eredeti felméréshez, ami a Registernek nem gond, amellett azért elég világos, hogy a brit piacról szól, arra meg ugye nekünk (sem ) nincs kapacitásunk, hogy saját felmérést készítsünk - ami persze megint csak hülyeségeket tartalmazna, hiszen "személy szerint csak annak a statiszikának hiszek, melyet magam hamisítottam.
füllentés, hazugság, statisztika"
Statisztikával szemben csak statisztikát lehet szembeállítani.
Ez egy apró, rövid hír, ami egy nagy nyugati ország tekintélyes fogyasztóvédelmi szervezetének felmérése nyomán készült - ahogy a forrás is jelzi, átvettük a Registertől.. Ennyi. Esetleg lehet rajta gondolkodni, de hát nem muszáj, hiszen "személy szerint csak annak a statiszikának hiszek, melyet magam hamisítottam.
füllentés, hazugság, statisztika" :(((

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) fsc válasza #95590400 (#22) üzenetére


fsc
tag

Bakker, dolgozni kell valahol, nem? Az mitől lélekeladás?

Látod, a bérfikázás az pont ilyen, freemail-es címről azt írni valamiről, hogy szar, egyetlen érv nélkül. Az, hogy van egy ismerősöm, aki hármat vett és azokkal problémák voltak, hát, ilyet elvisel a klaviatúra......

Képzeld, jártam BMW szervizben és tele volt BMW-vel, amit épp javítottak.

Valóban, bármi megtörténhet bárki munkaadójával. És ez kihathat az alaklmazott munkaviszonyára. A kapitalizmusnak hívott rendszer már csak ilyen.

A mundér becsületével, ha ez alatt a termékminőséget érted, nincs semmi gond.

A porszememelgetést, kérlek, fejtsd ki, mert nem értem.

(#25) xtech2 válasza fsc (#24) üzenetére


xtech2
tag

Nálunk spec nagyon rosszak a tapasztalatok a Fuji notikkal, sok gépet értékesítünk multicégeknek, de az utóbbi időben már csak ACER, DELL és Toshiba maradt. Ebből a trióból nálunk egyértelműen az ACER a legrosszabb, de még az is messze jobb mint a fuji. Ettől függetlenül nem egy se kettő olyan ismerős/barátom van akik már évek óta fuji notebook-al rendelkeznek és semmi bajuk vele. Mindenesetre egy megbízhatósági listán nem tippeltem volna nekik 3. helyet. Vagy az angol lista inkább a "prémiumabb" gépeket vizsgálta, vagy tőlünk nyugatra jobb minőségű gépeket szállítanak... fene tudja.
Még anno első körben amúgy a Rikvest szervíz húzta ki a gyufát, komolyan akkor gondolkodtunk el először hogy abbahagyjuk a fuji notikat, sőt miattuk az ACER-t is majdnem otthagytuk, de aztán mindkettő céget elvették tőlük, bár az ACER jelenlegi szervize se valami jó.

(#26) dabadab válasza doc (#7) üzenetére


dabadab
titán

"a FuSi pl. eleg koztudottan otvar (legalabbis a kommersz szeriai, allitolag a premium kategorias cuccaik tenyleg jok)"

Nem tudom, nekem csak a Lifebookokkal (azok a draga FuSi-k) vannak egyutteleses tapasztalataim, de nem sikerult meggyozniuk. (Persze igazabol tok jo gepek voltak, csak a konkurrencia fizet nekem ezerbilliocsillio forintot, hogy lehuzzam az FSC termekeit. :D )

Az mondjuk sajnalatos, hogy nem volt valamivel finomabb felbontasa a felmeresnek, mivel jo esellyel tobbet szamit az, hogy occso-oszt-jo vagy biznisz kategoriaban indul-e egy gep, mint az, hogy ki gyartotta, de valoszinuleg a mintabol erre futotta (es valoszinuleg ezert is hianyzik a Thinkpad, mivel (az atlagar alapjan) arrafele is inkabb az occso cuccok a divatosak es minden bizonnyal nem volt elegendo adat).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) dabadab válasza #95590400 (#21) üzenetére


dabadab
titán

"igen, ennek a which féle viccszervezetnek igazi rálátása van a különböző disztribúciós körökre, szervizhálózatokra, és a belső infókként kezelt adatokra."

RTFA: "The survey is based on answers from 7,919 Which? members." (Oke, mondjuk ezt a reszletet az it.news is atvehette volna.)

DRM is theft

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én a felmérésből még az Asus-t hiányolnám.

(#29) Gondwana


Gondwana
addikt

Aki Whitch? member, az sikeres ember nem lehet, tehát IBM/Lenovo notebookól csak álmodik - szervizes tapasztalata ezért nincs :D

Szerk.: Lenovo oldalon rengeteg helyen ki van írva, hogy ők nem szeretik laptopnak hívni a kütyüiket, mert azok notebookok, tehát a körtét almával nem hasonlítunk össze.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30) dabadab válasza Gondwana (#29) üzenetére


dabadab
titán

Ilyet igy hirtelen nem talaltam, viszont a marketing es sajtos anyagokban tobbszor neveztek laptopnak a sajat hordozhato gepeiket :) (Egyebkent meg a Thinkpadek jo resze tenyleg laptop, mert eleg konnyu es nem tul meleg ahhoz, hogy az ember az oleben tartsa, de mindezeken tul is ez teljesen ertelmetlen hajszalhasogatas.)

DRM is theft

(#31) #95590400 válasza dajkopali (#23) üzenetére


#95590400
törölt tag

magyarázzad a bizonyítványt, derogált utánanézni ennek a viccszervezetnek a honlapján, ugyanvajon miből is készült az hírös-neves statisztika (lásd lentebb, tagok közti felmérésből, hűha, ez már milyen hiteles. sajnálatos, h nem tűnt fel, nem klappol valami)... az mióta újságírás, h lefordítasz valamit... ha átveszel egy mti hírt, attól még nem lesz az oldal hírportál.
felőlem csinálhattok bulvárt, csak ne nézzetek hülyének, inkább ne is válaszoljatok, mert ez nem válasz, meg magyarázat, hanem lószar.

[ Szerkesztve ]

(#32) #95590400 válasza dajkopali (#23) üzenetére


#95590400
törölt tag

és még valami, ez a statiszika szintjét sem üti meg, szimpla felmérés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.