Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sefter


Sefter
veterán

Még a végén kiderül, hogy az oly adott nekik váz-stabit ,cserébe kap(ott) szenzort az em1 mk2-be...

Psn ID: sefter_hun

(#2) hito


hito
nagyúr

Hiába, valamit lépni kellett a Sony-nak a GX8/GX80-ra ;] Bár nem igazán értem, hogy miért csak most jönnek az E bajonetten a szenzorstabival, hiszen az SLT termékvonaluknál már régóta használnak szenzorstabit, Ez így izzadságszagú a GX8/80 összefüggésében szerintem, igaz az csak m4/3, de nem is 1700 ojró.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3) taranis


taranis
addikt

Az 1400 USD / 1700 EUR azért erős. Ha rászámolom az áfát, a vámot, és a postaköltséget az USA árra, akkor is alulról kóstolgatom az 1700 EUR-t.

colorizer.net

(#4) sebgutkopf válasza taranis (#3) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezzel az árral valóban az a baj, hogy ennyiért már megfordul az ember fejében, hogy akkor már FF vázat vegyen, akár házon belül. :U

(#5) sebgutkopf válasza hito (#2) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A szenzor stabi volt az utolsó feature, amivel az A mout sony vázat többet nyújtottak az E mount-nál. A két termék sort próbálták olyan sokáig külön pozicionálni, ameddig lehetett, de a piac kikényszerítette az eladásokkal ezt. Eddig is úgy gondoltam, hogy a A bajonett a sony-nál halott, igaz most kiadták az a99 II-t, de az a szememben csak egy utolsó búcsú készülék. Egyszerűen már nincs értelme az A mount-nak.

(#6) taranis válasza sebgutkopf (#4) üzenetére


taranis
addikt

Igen ebben is van igazság, de alapvetően elég bosszantó ahogy az eurós árat képzik.

colorizer.net

(#7) sebgutkopf válasza taranis (#6) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Na igen egyszer szólni kéne már a marketingeseknek, hogy nem értenek a pénzügyi elemzéshez. Akármennyire is szeretnék, amikor még sok elemző hitte, akkor se valósult meg az USD - EUR paritás. Sima lehúzás.

(#8) t72killer válasza taranis (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, ezt a ~33%-al magasabb árat elég nehéz a 19%-os német/egyéb hasonló nagyEU-s ÁFÁ-val indokolni...

Persze, ha jelentősen csökkent a rolling shutter (mondjuk pana szintre) és totál megszűntek a melegedési problémák (=egy nyári esküvőt is végig lehet vele lőni), akkor akár ennyiért is venni fogják a profik másod, sőt akár főgépnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) ROBOTER válasza Sefter (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ezen minek kellene kiderülnie?

A Sony felvásárolta az Olympus Imaging egy részét Olympus-Yakuza számviteli botrány után. A teljes cég viszonylatában ez csak 5%, az Imaging részben viszont a legnagyobb részt ő élvezi.

A stabilizátor volt az első, amit átadtak a Sonynak. "Cserébe" kap szenzort.

A Sony egyes FullFrame objektívjei között is fel fognak tűnni Olympus fejlesztések, vagy olyan konstrukciók, amelyek gyártására az Olympus jogosult (bármilyen logó alatt, bármilyen származékok).

[ Szerkesztve ]

(#10) hito válasza sebgutkopf (#5) üzenetére


hito
nagyúr

Meg az obik ara kedvezobb A bajonetten, illetve a Minolta AF nativ csatolasi lehetoseg. Ha jol tudom nem kell adapter hozza.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#11) Sefter válasza ROBOTER (#9) üzenetére


Sefter
veterán

Ezt nem tudtam, de akkor így jól járt mindkettő..

Psn ID: sefter_hun

(#12) atis78


atis78
tag

Szerintem 1-2 even belül minden rendszerben "must have" feature lesz az 5 tengelyes 4-5 Fe-t tudo vazstabi. Amikor mar (tudom nagyon nem egy kategoria) minden valamit ero mobilban is van OIS akkor ezt nem tudjak megkerulni a gyartok.
Ez a vevoknek mindenkeppen jo mert vegre ne csak egy gyarto kivaltsaga es ha rendes stabit akar az ember nem kell mas teren kompromisszumokat kotni.

(#13) .mf válasza Sefter (#1) üzenetére


.mf
veterán

Az Olympus az EM5 (2012) óta Sony szenzorokat használ. Az első vázstabis E-mount váz a 2014-es A7m2 volt. A két rendszer bár hasonló alapokon nyugszik, de a megvalósítási mód eltér.

Hito: nem hinném, hogy az váltotta ki. Sőt, pont az a6500 bejelentése után jelentette be a Panasonic, hogy a GH5-be raknak 5-tengelyes stabit. E-mounton szenzorstabi pedig 2014 óta van....

Sebgutkopf: ilyen fícsörökkel rendelkező FF vázakat sajnos még sokkal drágábbra árazták :(
Az A7 és A7R egész csábító áron kezdett, de azóta csak egyre drágulnak az újabb vázak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) t72killer válasza .mf (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" pont az a6500 bejelentése után jelentette be a Panasonic, hogy a GH5-be raknak 5-tengelyes stabit" - hmm, jó dolog ez a verseny, dobjon ki még1 kamerát a sony és a pana végre PDAF-pöttyöket is csepegtet a gépeibe:R A bejelentéskor éltem a gyanúperrel, hogy kihagyják a vázstabit a hűtés kedvéért.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) atis78 válasza t72killer (#14) üzenetére


atis78
tag

Hat azert azt nem hinnem hogy Pana emiatt hirtelen valtoztatott volna a GH5 specifikacioin.
Ez azert hardveresen es szoftveresen eleg nagy elteres amit nem hinnem hogy a fejlesztes ilyen elorehaladott allapotaban csak ugy hozza lehetne dobni a feature listahoz....

(#16) sebgutkopf válasza hito (#10) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A régi minolta obik azok. De ahogy szűkül a teljes fotó kamera piac (pár év alatt a harmadára zuhant össze) kénytelenek lesznek elengedni, egyszerűen nincs értelme két vonalat fejleszteni.

(#17) sebgutkopf válasza .mf (#13) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az való igaz, hogy az a6500 funkcióban és sebességben többet tud az a7 és a7II-től. De akkor is ott fog motoszkálni az ember fejében, hogy egy tényleg csúcs aps-c váz, vagy lejjebbadja a feature-ökből és megveszi a FF vázat. :U Ezen az áron ez valós dilemma.

(#18) hito válasza .mf (#13) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor valami mellett nagyon elmentem. Melyik APSC vaz(aik)ban van?

sebgutkopf: most eppen bovult. A cikket nem talalom, de nem regi. Bar ugy remlik, hogy az a kompakt uzletaggal kapcsolatos hir volt, nem a teljes fotos piac.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#19) sebgutkopf válasza hito (#18) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Pár hete olvastam a hvg-ben (talán már online is hozzáférhető a cikk), hogy 5 éve kb 150 mio fényképezőgépet adtak el, míg idénre alig 50 mio gép eladását prognosztizálják. Ez a teljes globális piac. A mobilok felzabálták a fotós piac nagy részét, mert már elég jók, így egyre szűkebb az a réteg, akinek a zsebéből pénzt lehet kicsalni a drága hobbi, agy pro gépekkel, ráadásul a fejlesztés is lelassul, mert egyszerűen nem éri meg többet költeni fejlesztésre ilyen darabszámok mellett.

(#20) t72killer válasza sebgutkopf (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, kb visszatérünk a 70-es 80-as évekbe, amikor nagycsaládonként volt 1 fényképezőgép, az is 5-10-20éves. Megaztán ahogy a szenzorok fejlődése lassan megállt, kevés ok van a régi cucc kukázására. Az egyik ilyen a csúcs videós képesség, amit a sony nagyon nyom (muszáj vmivel alágyújtani a TV-s üzletágnak), de ez egy külön tudomány, sokba kerül a fejlesztése, tenyérnyi kamerákba zsúfolása.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) hito válasza sebgutkopf (#19) üzenetére


hito
nagyúr

Pont errol van szo, hogy ebben a folyamatban kis javulas allt be az elmult evben. Ez tiszta sor, amit irsz, eppen ezert volt hirerteku a kis merteku javulas ebben a folyamatban.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#22) .mf válasza sebgutkopf (#17) üzenetére


.mf
veterán

Ez nekem sokkal inkább tűnik egy céleszköznek, amit prosumer és professional felhasználóknak szántak, míg a dilemma inkább egy consumer dilemmája, aki egy géppel szeretné megúszni. Pl. sport- és madárfotóhoz pont előny az APS-C, és eléggé fontos a gyors AF -- tehát ott az A6x00 lenne az egyértelmű választás (legalábbis a kettő közül, az az egy szem 70-300 f4.5-5.6 azért nem valami nagy kínálat). Hasonlóképp videósoknak is a 4K, extra S-log módok és egyéb videós fícsörök, S35 szenzorméret miatt szintén lehet az A6x00 a preferált. Ha valaki sokat videózik és egy kisméretű utazószettet keres, akkor megintcsak nyerhet az A6x00 a FF E obijaival szemben (pl. 1018 vs 1635, vagy Samy 12 vs Batis 18). Általános fotózásra az A7 és A7m2 előnyösebb.

Hito: az elején még csak simán E-mountot írtál, és az A7 széria is E-mount...

Sebgutkopf #19: annak a nagyrésze point&shoot kompakt volt, és pont azokat szorítják ki a mobilok. Az emberek többségének annál több nem is kellett, csak legyen valamivel megörökíteni a pillanatot, a különböző rekesz meg ISO meg egyéb hókuszpókuszokkal meg hagyják őket békén. A cserélhető obis gépek piaca csak kisebb mértékben szűkült.

T72: azért bőven van még miben fejlődni. Jó lenne gyors szenzor-kiolvasás, és akkor a tükör után a zárra sem lenne szükség -- még kevesebb meghibásodó alkatrész, még egyszerűbb felépítés, shutter shock és rolling shutter is megszűnne gond lenni. Az A7 (sima) és A7s szenzora is megkaphatná az A7R2 újításait. Jópofa a Pentax star-trackingje, de azóta sem jelent meg még másnál. Az obiknál is egy nagy áttörés előtt állunk, az egyszerű vastag homorú-domború üveglencsék helyett vékony meta-lencsékkel jelentősen zsugoríthatóak lennének az obik (pancake-méretű tele-zoom, jól hangzana?). Sony is bemutatott valami más szilikon-szubsztrátot a szenzorok érzékenységének növelésére.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) sebgutkopf válasza .mf (#22) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egyetértek az a6500 egy céleszköz. Nekem az a6000 hozta el azt az érzést, hogy nincs mért tovább siratnom a dslr világot. Megkaptam a 11 fps sorozatot, a sportfotózásnál is használható c-af el együtt. Sportot videózni játszi könnyedséggel megy. Ami hiányzik belőle az a szigetelt váz, amit a 6300-al hoztak el illetve a 6500 is tovább visz. Csak ezek árban igencsak rádupláznak a a6000 újkori árára és igazából ezért szántam fricskának, hogy ennyiért már full frame is van. Egyszerűen nem éri meg pénzt ölnöm egy upgrade-be, mert már a 6000-es is elég jó és ezek egyszerűen nem dupla olyan kívánatosak. Pedig még azt is mondhatom, hogy simán megengedhetném magamnak, de mégse csábít, ami miatt kissé csalódott vagyok. Lehet magamban csalódtam, hogy már nem hoz lázba annyira? :F

Közben az rémít meg a legjobban, hogy közben a fotóim többségét már én is mobillal készítem, mert még elég jó. Egy gyors dokuhoz bőven jó a mobilom képe és csak akkor bajlódok a szett cipelésével, ha tényleg a max minőséget akarom.
Közben pedig feleségem teljesen kiidegel, mert amikor mobillal lövök róla képeket azt a végeredményt egyszerűen imádja, mert valahogy olyan szívet melengető és tetszik rajta magának. Bakker béna fotós lettem, hogy mobillal tetszetősebb portrét csinálok mint egy milc-el? :W
Persze egy nagyobb gép előtt az emberek valahogy nem tudnak olyan természetesen viselkedni mint egy jajj nézd mobillal viccelődök...

(#24) .mf válasza sebgutkopf (#23) üzenetére


.mf
veterán

"Egyszerűen nem éri meg pénzt ölnöm egy upgrade-be, mert már a 6000-es is elég jó és ezek egyszerűen nem dupla olyan kívánatosak. Pedig még azt is mondhatom, hogy simán megengedhetném magamnak, de mégse csábít, ami miatt kissé csalódott vagyok. Lehet magamban csalódtam, hogy már nem hoz lázba annyira? :F

Közben az rémít meg a legjobban, hogy közben a fotóim többségét már én is mobillal készítem, mert még elég jó."

Megértelek. Én is simán megtehetném, de mégis sajnálnék kiadni annyi pénzt rá, mert:
- ez a kis EM5 is elég sokat tud (főleg rawban)
- néha ezt is sajnálom / féltem magammal vinni, nemhogy egy drágábbat
- FF-re váltani egyrészt még több cuccot kéne magammal hordani (batár obik)
- másrészt jelenleg nincs egyetlen olyan váz, ami egyszerre teljesíti a kívánságaimat (na nem mert lehetetleneket kérek, hanem mert különböző gyártók és modellek előnyeit / spéci fícsörjeit szeretném együtt látni. Mondjuk egy FF EM5m2 vagy EM1m2 (stabi, kezelés, ergonómia, testreszabhatóság), de a 42-es újításait felvonultató 24 Mpx-es Sony szenzorral, gyors e-shutter legalább 1/60-adot tudó szenzorkiolvasással, jó hibrid AF-szal, Pana vagy Sony minőségű videóval, és esetleg a Pentax-féle star trackinggel)

Az új gépek, a technózás csak annyiban érdekel, hogy esetleg végre kijön-e egy váz azon fícsörök többségével, amiket én szeretnék. De a hírek nagyrészénél csak könstatálom, hogy "aha, ebből is kijött egy újabb. Eh."
Ellenben én fotózni továbbra is fényképezőgéppel szeretek, a mobil ugyan kényelmes meg mindig nálam van, de a minőségével még mindig nem (nagyon nem) vagyok megelégedve. S rendszeresen járok is, ma is voltam fotós céllal kirándulni, holnap is tervezek. Sőt, a sarki abc-nél tovább ritkán megyek el itthonról fényképezőgép nélkül.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.