Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Még mindig nincs új a nap alatt...

Komolyan mondom visszasírom a régi idők mindenféle színű, formájú világítós zenélős hűtőit. Akkor legalább lehetett egy jót röhögni, vagy csodálkozni, de most már annyira egy kaptafa mind, hogy az félelmetes... Találjanak már föl valami világmegváltót! :(((

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Füldugót is mellékelnek?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) T_Stark


T_Stark
őstag

"A lapátok fordulatszáma 50-2000 rpm tartományban változtatható"
50? Ez biztos nem elírás? Kézzel gyorsabban tekerem.

Szerk:
Közben megnéztem a gyártó oldalán, 500 lesz az az 50.

[ Szerkesztve ]

(#4) buherton válasza T_Stark (#3) üzenetére


buherton
őstag

Kicsivel kevesebb mint másodpercenként egy fordulat, ami mellett nem is olyan rossz légszállítása (41). PWM-el simán kivitelezhető még ennél lassabb forgás is.

Pedig már kezdtem örülni, hogy ilyen alacsony fordulat mellett is képes ekkora légtömeget megmozgatni. :(

Mod: SZERK

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) TESCO-Zsömle válasza buherton (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért az csoda lenne.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Senki nem mer bevállalni egy egzotikusabb hűtőt? Nagyon uncsi ez így.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7) Trebron09


Trebron09
őstag

Szab.tam 'hun vagy? :DDD

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#8) banhammer


banhammer
veterán

300 Wattnyi TPD-t tud lehűteni.
Mutasson már nekem valaki olyan korszerű CPU-t ami ennyi hőt állít elő és azt valaki a mindennapi életben használja is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) TESCO-Zsömle válasza banhammer (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Top LGA2011-es procik egy kemény tuning után megehetnek annyit.

sz: De persze az sem mindegy, hogy milyen hőlépcső és légszállítás mellett érték el a 300W-ott.

Könnyen lehet, sőt, valószínű is, hogy egy szűkebb hőlépcsővel és csendesebb ventikkel egy a 300W inkább csak 100-150...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


DigitXT
félisten

De a kemény tuninghoz már inkább vizeznek,
vagy még inkább LN2 - ha annyira kemények.

Szerk: egyébként szerintem marketing-rizsa
a 300W-ozás -> egyetértek a levezetéseddel.

[ Szerkesztve ]

(#11) ledgeri válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Lesz/volt is a cikk a processor hőleadó felületével párhuzamosan forgó, légrétegen sikló mágnesesen lebegőről... de hogy mikor vehető... az más kérdés...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#10) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Le lehet mérni, biztos képes leadni annyit, csak ember nem marad meg mellette... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) atti_2010 válasza ledgeri (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

de hogy mikor vehető

Meg hogy hány pénzért...

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) mghltm válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


mghltm
addikt

mindig van uj a nap alatt! kerlek tekintsd meg ezt a topikot, latni fogsz ujdonsagokat ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja, gyakorlatban légen procitól függően 180-220W fölé nem igazán lehet menni. csúcshűtővel sem. bár én 2800rpmnél erősebb ventivel nem próbáltam, és csak egy volt a bordán (de átfújta).

más, hang: ne vicceljünk már, 500RPMen egy 140es venti minden, csak nem hangos. 1300 rpm meg hangra kb egy 1600-1700as 120asnak felel meg... szóval ha emellett nem lehet megmaradni, akkor a swif2 120p mellett sem, úgy viszonyításképp.

teljesen reálisak a hangerőre az adatok, amelyik venti ennél csendesebb, az vagy lassabb, vagy nem szabványos távolságról mérték/csaltak a specifikációval. utóbbi sajnos eléggé elterjedt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) lujó55


lujó55
őstag

FM1-re? Oda még passzívan is elmenne.

(#17) kromatika


kromatika
veterán

"Még mindig nincs új a nap alatt" Minek kellene változtatni azon a mi jó?Nem értem azokat akik léghűtés terén még valami forradalmibbra várnak és azt mondják hogy ez így uncsi.Ezek már a léghűtés csúcsai,ha valami más kell ott a lég hűtés.

(#18) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Persze. 500RPM-en nem hangos, de annyin nem is ad le a cucc 300W-ot 20-30°C-os dT mellett...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) Trebron09 válasza kromatika (#17) üzenetére


Trebron09
őstag

".Ezek már a léghűtés csúcsai,ha valami más kell ott a lég hűtés."
:F

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#20) atti_2010 válasza kromatika (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Inkább csak szerencsétlenkednek a léghűtéssel mint hogy a csúcsa lenne, kicsit átfestik vagy máshogy formálják a bordát és máris megvan az az évi vadi új termék, csodálom hogy nem szakadnak bele a melóba.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jó, de aki 300W mellett halk működést akar, annak valami komolyabb vízhűtés kell...

egyébként kíváncsi vagyok lehet e külön kapni, lehet beneveznék kettőre a ventiből.

atti_2010: a legutolsó technológiai ugrás a hőcső volt. fejlődés van, azért az SI128 óta 6 év alatt elég sokat javultak a csúcshűtők.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) kromatika válasza Trebron09 (#19) üzenetére


kromatika
veterán

jogos :K vízhűtést akartam írni. atti_2010.én csak arra értem,hogy a széles nagy felületű bordák,és a hő csövek alkalmazása ,valamint a direct érintkező hőcsövek a talpon,már szerintem minden lényeges újítást kimerítettek a léghűtés terén.

[ Szerkesztve ]

(#23) coolpet


coolpet
senior tag

Rez hutoborda jopar bemarassal?
Nem kell hocso meg tukore csiszolt talp stb.
Annyi hogy nehezebb es dragabb lenne.
A regi pc-kben amiket mostanaban kaptam szet mind rez bordak voltak, nem urhajos technika, es mind megvoltak vele.
A szerverekbe is raraknak egy egy nagyobb reztombot sok tuskevel a tetejen meg egy ventit es jo8.
Csak a home build PC szegmensben gyartanak occso alu lamellakbol dragan hutoket, amit a juzer megvesz mert hudekiraly 3 venti, vilagit, 1 kilo es van rajta 1000 lamella, tuti meg a szobat is lehuti nyaron...

(#24) Danex válasza coolpet (#23) üzenetére


Danex
addikt

tudtommal a réznek jobb a hővezetése azonban az alunak jobb a hőleadása... ezért nem rézből készül az egész (tudomásom szerint)

(#25) Trebron09 válasza Danex (#24) üzenetére


Trebron09
őstag

..ezt akartam én is írni.. :D :K

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#26) coolpet válasza Danex (#24) üzenetére


coolpet
senior tag

Csak azert keszitik alubol, mert konyebben megmunkalhato, konyebb es olcsobb.

(#27) Atti777 válasza coolpet (#23) üzenetére


Atti777
senior tag

"A szerverekbe is raraknak egy egy nagyobb reztombot sok tuskevel a tetejen meg egy ventit es jo8."

Milyen szerverben van 1 venti? Amiket én láttam, azokban 2-3 darab van, ahol a légszállítás és megbízhatóság fontos, nem a hang. A légáramlás pedig terelőlapokkal pontosan meghatározott, és az egész egy klimatizált szerverszobában van

Путин, иди нахуй!

(#28) #65675776 válasza coolpet (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

A réz jobban vezeti a hőt, mint az alumínium, de sokkal rosszabbul, mint a hővezető cső.

Attól, hogy csak egy réztömbnek látod még egyáltalán nem biztos, hogy tényleg csak az. Elég sok ilyen hűtő alján bizony ott lapul egy bazi nagy vaporchamber. A másik pedig az, hogy a szerverekben nem igazán akadnak fenn olyan apróságokon, mint zajszint. 1U szerverben (de még 2U-ban sem) nem tudod máshogy megoldani, mint alacsony borda, hatalmas légszállítású, orbitális hangerejű ventilátorral szellőztetve. Próbáld meg ezt a receptet asztali PC-kben alkalmazni. Nem fogod betegre keresni magad, ebben biztos lehetsz.

(#29) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Szép nagy darab az biztos.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.