Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreatL


GreatL
őstag

hátrébb lépet +t

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#2) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Min változtat ez, hisz eddig is panellottózás volt SAMU TV-t venni?! ;)

[ Szerkesztve ]

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Én azt hittem, hogy a QLED is LCD. :U

(#4) Piftuka


Piftuka
veterán

A Samsung szempontjából teljesen reális döntés; a SHARP pedig rendelkezik megfelelő kapacitással, és az LCD gyártás "hőskora" óta az egyik legnagyobb beszállító, (és legjobb) panel gyártó.

A probléma inkább az, hogy a "panel lottó" hatványozottan igaz lesz a Samsung hagyományos LCD készülékeire.

Most majd még jobban bújhatja a felhasználó a Displayspecification.com oldalát, és a különféle tesztoldalakat (és a PH! topic-jait) információ után, hogy az adott szériába tartozó televíziója vajon milyen panelt kapott...

"Aquila non captat muscas."

(#5) dabadab válasza antikomcsi (#3) üzenetére


dabadab
titán

Én azt hittem, hogy a QLED is LCD. :U

Az is az, azt se fog gyártani, csak ez még Elefántig nem jutott el.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) junior11 válasza Piftuka (#4) üzenetére


junior11
veterán

Az emberek többségét eddig sem érdekelte, megvette, ami a boltban legjobban tetszett neki.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7) Duree válasza junior11 (#6) üzenetére


Duree
veterán

Ez így igaz az emberek 80 százaléka azt sem tudja , hogy a Samsung VA panelt használ , ,hogy ki gyártja az meg senkit nem érdekel, legalábbis a többséget. Mikor nézik a tévét a boltban minden félét megkérdeznek de a panel típusárol sohasem esik egy szó sem.

duree54

(#8) junior11 válasza Duree (#7) üzenetére


junior11
veterán

Tisztelet a kivételnek, de az eladók többségének fogalma sincs sok esetben, hogy mi a helyzet, meg merem kockáztatni, hogy mi, itt a fórumon lévő átlagfelhasználók többet érthetünk egyes dolgokhoz. Januárban vettem 11 év után újból monitort, de amennyi sületlenséget hallottam a bolti eladóktól, no comment, ismétlem, tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9) gulupeti


gulupeti
senior tag

"a Foxconn egykori első embere, Guo Tai-ming 2012-ben azt jelentette ki, hogy az élete célja tönkretenni a Samsungot" Milyen nemes életcél. :DDD

(#10) FattyDove


FattyDove
őstag

Nahát, akkor ezzel elismerték, hogy a több száz milliárdos marketing dömpping mellett is szanaszét alázta őket az LG?

[ Szerkesztve ]

(#11) dabadab válasza FattyDove (#10) üzenetére


dabadab
titán

Nem (főleg, hogy nem nagyon lenne értelme olyat elismerni, ami nem is igaz - a TV piacot a Samsung vezeti lassan másfél évtizeddel, az LG most a második és kb. feleakkora piaci részesedése van, mint a Samsungnak).

Ez arról szól, hogy az LCD piacra szerintük már nem érdemes fejleszteni, amit abból ki lehetett hozni, azt kihozták.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) FattyDove válasza dabadab (#11) üzenetére


FattyDove
őstag

Nem arról beszéltem, hogy ki ad el többet (ilike is több telefont ad el, mint a honor, de ettől nem lesz az ilike jobb). Arról, hogy ki csinál jobbat. Ha nem lenne klasszisokkal szebb az LG tv-k képe (azonos árkategóriákban), akkor ezt nem lépte volna meg a Samsung.

Szerinted miért van az, hogy Samsung promoter szinte minden nyamvadt műszaki boltban van (vagy legalább dedikált samsung szigetek), míg LG promoter kb sehol? Az LG eladja önmagát. (menj be egy random médiába, euronics-be és indítsd el ugyanazt a 4K-s videót mindkét tévén és nézd meg a képüket)

És az írásomban semmi LG fanboi dolog nincs, mivel nálam a Sony Bravia az etalon (csak a menürendszere hulladék)

[ Szerkesztve ]

(#13) dabadab válasza FattyDove (#12) üzenetére


dabadab
titán

Ha nem lenne klasszisokkal szebb az LG tv-k képe (azonos árkategóriákban), akkor ezt nem lépte volna meg a Samsung.

Az OLED-nél még meg lehet magyarázni, hogy azok tényleg jobbak, mint a Samsung hasonló árkategóriájú TV-i, de az LG IPS-ek azok gyengébbek, mint a Samsung VA-i.

DRM is theft

(#14) FattyDove válasza dabadab (#13) üzenetére


FattyDove
őstag

Láttál te már egymás mellett egy IPS és VA panelt? Ezek szerint nem. A VA panelen a zöld és a piros szín egy egybefüggő massza.

Nem kell azért védened a samsungot, mert te történetesen azt vettél.

(#15) dabadab válasza FattyDove (#14) üzenetére


dabadab
titán

Láttam, van is otthon mindkettő. Az IPS monitornak jó, de TV-be inkább VA.
Az az egybefüggő massza meg minimum erős túlzás.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) #72042496 válasza FattyDove (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyen helyeken semmi értelme a képüket nézegetni, mert otthon beállítás után úgyis teljesen más lesz mindegyik tévé.

(#17) FattyDove válasza #72042496 (#16) üzenetére


FattyDove
őstag

Miért ne lenne értelme? Pont az ilyen helyeken van, mivel egymás mellett látod a kettőt. Egyébként pedig akkor állítod át bolti üzemmódból otthoniba (plusz egyéb beállítások), amikor akarod. Van egyáltalán, aki a bolti üzemmód után vesz tv-t?

(#15) dabadab: Nem túlzás. Menj be egy MM-be és indítsd el mondjuk ezt a videót mindkét tévén. Röhögni fogsz, hogy azonos árkategóriában milyen színek vannak egy Samsungon (mondjuk legyen az ár 200k).

[ Szerkesztve ]

(#18) Duree válasza junior11 (#8) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon rátapintottál a lényegre, még februárban a MMben jártam és egy család kérdezte az eladót az egyik notebookról, kérdés mire is használható ez a gép, játékra is jó, a válasza , hogy ez nagyon erős és mindent visz, Kérdés milyen proci van benne, válasz a legjobb, mennyi a ram benne , válasz pont elegendő, kijelzö felbontása mennyi kérdezték, válasz pont megfelelő minden játékhoz. Sajnos ez a mai trend kevés az igazi szakember aki nem csak hadovál de tud is valamit.

duree54

(#19) Duree válasza FattyDove (#12) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan igazad van mindenben, nálam a tévé a Panasonic vagy Sony, és valóban az LGnek szebb a képe, a Samsung kicsit túlszaturált valahogy mesterkélt egy kicsit.

duree54

(#20) Duree válasza dabadab (#13) üzenetére


Duree
veterán

Gondolom ezt csak viccnek szántad, mert valóság alapja az nincs.

duree54

(#21) #72042496 válasza FattyDove (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az otthoni fények és ezekhez való beállítás (jó esetben kalibráció) után más képi tulajdonságok szoktak megjelenni/hangsúlyossá válni, mint egy erősen világított áruházban. A tévé kialakítását, rendszerét megnézni például jó egy üzlet, a képet áruházban megítélni viszont tévedésnek tartom.

A tévés részlegen az emberek beszélgetését többször meghallva én azt gondolom, hogy igen, sokan store/demo mód alapján vesznek tévét. És aztán otthon is valami torz beállítással nézik. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) mad823 válasza #72042496 (#21) üzenetére


mad823
őstag

No akkor nézzük meg, hogy mit mondanak az IPS vs. VA képminőségre a szakértők. Mintha a VA lenne jobb inkább...

(#23) FattyDove válasza mad823 (#22) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez minden, csak epp nem azonos arkategoria. Cirka 600 usd a difi. Ha mar qled-et mutogatsz, akkor azt az oled-el hasonlitsd ossze.

[ Szerkesztve ]

(#24) sb válasza Duree (#19) üzenetére


sb
veterán

"LGnek szebb a képe"
"Gondolom ezt csak viccnek szántad, mert valóság alapja az nincs."

Annak, hogy "szebb a képe" mi a mértékegysége, hogyan mutatható ki azon kívül, hogy te rámondod?

Mert "valóságalapnak" pl. ott a fekete szint jelentős eltérése vagy ha az annyira nem érdekes akkora brutális kontraszt különbség a kétféle panel között.
(Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a színeket meg általában lehet állítani/kalibrálni (a lentebb linkelt tesztben pl. a dE is jobb a VA panelen kalibrálás után).

(#25) Piftuka válasza junior11 (#6) üzenetére


Piftuka
veterán

Az emberek többségének tudatos részére gondoltam. :K Van belőlük is azért bőven.

Csupán itt a Samsung topic-ban, a "Milyen tévét vegyek?" témában, de privát üzenetben írva is kértek tanácsot többen is. (Vagy éppen küldték vissza a vásárlást követően a VA helyett PLS panellel vásárolt készüléket, miután itt megkapták a vonatkozó információkat.)

A lényeg: panellottó. Most még jellemzőbb lesz. (Minden egyes új beszállítóval.)

"Aquila non captat muscas."

(#26) Piftuka válasza FattyDove (#14) üzenetére


Piftuka
veterán

"A VA panelen a zöld és a piros szín egy egybefüggő massza."

Tényleg? :N

alt="" title=""

alt="" title=""

alt="" title=""

alt="" title=""

(Pedig ez "csak" egy 8 bit-es, immár közel 6 éves AMVA panel... ;) )

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#27) <Lacy85> válasza FattyDove (#14) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hááát, izé.
Itthon az egyik TV VA paneles, a másik IPS.
A helyzet az, hogy amikor lecseréltük a VA Sony-t IPS LG-re, akkor kb. egy hétig szarakodtam vele, hogy legalább nyomokban hasonlítson az előző képi világára.
Pedig a Sony egy 2015-ös FHD, az LG meg egy 2018-as 4K HDR. Mindkettő ~200 ezer volt.

(#28) ElEvEn11 válasza FattyDove (#12) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

1. Kb 15 évvel ezelőtt, vagy régebben még álmodni se mertem volna, hogy egyszer Samsung kontra LG vita lesz, azon a szinten utálva egyiket vagy másikat, mint mondjuk a Microsoft-ot éppen akkoriban (mostanában megint) a Windows miatt. Ez igenis fanboykodás akármit is mondtok és nem csak te, de mások is akik ennyire kardoskodnak egyik vagy másik mellett. Tök értelmetlen és parttalan vita, mert az üzleti, piaci eredményeket nem ti határozzátok meg, hanem az eladások. Ott meg még az is mindegy, hogy melyik a jobb. ...és így tovább, csak már 46 évesen annyi ilyen vitán vagyok túl a neten, hogy mostanra unom végigérvelni.
2. Az első következménye, hogy az amúgy biztos érdekes infókat és véleményeket tartalmazó fórumothread-et innentől már nem is olvastam tovább, mert a kis faszom se kíváncsi már a 28-ik ilyen jellegű flame-re. Tenksz! :(

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#29) Duree válasza sb (#24) üzenetére


Duree
veterán

Nézd meg a VA panelt, de ne úgy , hogy elfogult vagy, oldalról nézve homályosodik a képe szörnyű lesz én sem szeretm az IPSt de a VA pláne nem de ha már kell választani akkor inkább IPS.

duree54

(#30) Duree válasza mad823 (#22) üzenetére


Duree
veterán

Az méh , hogy a paraméterek esetleg jobbak még nem jelenti azt , hogy a képminősége is jobb.

duree54

(#31) Piftuka válasza Duree (#29) üzenetére


Piftuka
veterán

Elfogultság nélkül mondom, hogy butaság kategórikusan kijelenteni az egyik, vagy a másik technológiára, hogy "a legjobb"! Olyan ugyanis nem létezik.

Nem, az OLED sem.

Mindenkinek az egyéni ízlése, preferenciái, és a felhasználás körülményei alapján ajánlott televíziót választania. (Nem utolsó sorban a pénztárcája által szabott kereteken belül maradva.)

"Aquila non captat muscas."

(#32) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Én örülök, hogy a Sharp ezzel az üzlettel pénzhez jut. Hogy elkezdtek dolgozni ők is, talán lesznek új fejlesztéseik. Ennyi.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33) Feketelaszlo válasza gulupeti (#9) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ha van egy kis ismeret ezekben a Kelet-Ázsiai üzleti rivalizálásokban akkor világossá válik, hogy ez a fazon számára olyan lényegre törő és következetes terv, mint ha egy magát semmiből felküzdő vállalkozó Mészáros Lőrincet akarná csődbe juttatni.

(#34) Polarstar válasza Feketelaszlo (#33) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A Huawei főnöke is élete céljaként tette fel, hogy lenyomják az almát.
Sikerült neki. Pedig kiröhögték.

Lássuk mi lesz! És örömmel figyelem a fejleményeket. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#35) Cassi válasza Polarstar (#32) üzenetére


Cassi
senior tag

Ez túl kevés pénz ahhoz, hogy fejleszteni lehessen belőle, továbbá valószínűleg csak néhány évig van rá szüksége a Samsungnak. Az LCD technológiának vége, mert a vezető cégek kiszállnak belőle.

Elnézve a mostani Sharp panelek minőségét, semmi jót nem lehet várni ezektől a Samsung+Sharp modellektől, gyatra minőségűek lesznek.

(#36) dabadab válasza Polarstar (#34) üzenetére


dabadab
titán

A Huawei főnöke is élete céljaként tette fel, hogy lenyomják az almát.
Sikerült neki.

Nem, nem sikerült.

DRM is theft

(#37) Polarstar válasza dabadab (#36) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Pontosítanék. Értékesítési darabszámban igen. a többi másodlagos.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#38) dabadab válasza Polarstar (#37) üzenetére


dabadab
titán

Ja, a profit meg a bevétel az egyáltalán nem számít :DDD

DRM is theft

(#39) <Lacy85> válasza dabadab (#38) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is úgy tudtam, hogy ezek a legfontosabb mutatók, de látod, többet számít, hogy hány darab filléres szart adnak el Indiában. :D

(#40) Polarstar válasza dabadab (#38) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azok csak statisztikai számok. Nem megfoghatóak. Az eladott darabszámot sokkal többen értik.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#41) dabadab válasza Polarstar (#40) üzenetére


dabadab
titán

Ja, hát a nagy halom pénz az nem megfogható, bezzeg az eladási darabszám! :DDD

DRM is theft

(#42) <Lacy85> válasza Polarstar (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hidd el, akiknek számít is a véleménye (vezetők, befektetők, részvényesek, stb.), azok értik a profit és a bevétel fogalmát. :D
Nekik az eladások jelentenek nem megfogható, statisztikai számokat. Mert nagyon nem ezen múlik, mennyit keres egy cég.

(#43) Piftuka válasza Polarstar (#34) üzenetére


Piftuka
veterán

"Lássuk mi lesz! És örömmel figyelem a fejleményeket. "

Furcsa dolgokban leled örömödet...

Elárulod, hogy az miért, és kinek lenne jó, ha csődbe menne a Samsung, és eggyel kevesebb szereplő lenne az érintett műszaki cikkek piacán?

"Aquila non captat muscas."

(#44) Cassi válasza dabadab (#41) üzenetére


Cassi
senior tag

Az Apple már nem olyan kiemelkedően drága az eladási árat tekintve, mint régen volt.

Nálunk már közel lehet a Huawei és az Apple bevétele, a márciusi mobilhasználati (nem eladási) Statcounter statisztikák szerint Magyarországon:

Samsung 35,94%
Huawei 29,46%
Apple 18,02%
Xiaomi 7,2%
egyéb: 9,98%

(#45) <Lacy85> válasza Cassi (#44) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nagyon nagy különbség van még most is.
Szolgáltatóknál pl. a legdrágább Huawei a P30 Pro (kivéve a Vodafone, ahol van P40, de márciusban talán még előrendelni sem lehetett), amit a legolcsóbb előfizuval is ~200-ért megveszel.
Mellette ott vannak a 20-30 ezres Nova, meg Y telefonok is.
Almánal simán 100 ezer felett indul a buli még egy iPhone 7-nél is, a határ meg valahol fél millió körül van.
Szóval valószínűleg bőven többszörös bevétel van Apple oldalon.
Globális szinten nem véletlenül náluk landol a profit ~2/3-a.
Amíg mondjuk Huawei flagship-et megvesznek 10-20 millióan, addig az új iPhone-t meg 100 milliós tételben.
A profit meg ezeken van, nem az 50 ezres mobilokon.

(#46) Duree válasza Piftuka (#31) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van, mindkettőnek meg vannak az előnyei és a hátrányai, sajnos nem lehet összegyúrni őket. Az OLED az más nekem annyira nem jön be, a fogyasztása magas a fényereje pedig kicsi legalábbis az LCDhez képest.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.